Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Orzeczenie o niepełnosprawności - jak "wydreptać"

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 13-06-2007 20:45

02 P to jest oznaczenie zaburzeń psychicznych.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Aśka

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 13-06-2007 20:51

O kurcze to ja nic nie rozumie.ADHD przecież do nich nie należy :?
JOANNA?, MARIUSZ raczej nie ma,MACIEK 15 lat ADHD+zachowania opozycyjno-buntownicze+ dysleksja,dysgrafia, DAWID11 lat ADHD= zachowania opozycyjno-buntownicze+tiki

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-06-2007 13:49

Po prostu przegapiłam termin odwołania....moja wina :newblush: .Powiedzcie mi czy takie dokumenty jak:1) karta lecznicza ze szpitala informująca, że dziecko przyjęte z bólami brzucha typu kolki, oraz wywiadem urazu głowy i brzucha, 2) karta lecznicza ze szpitala informująca, że dziecko przyjęte do szpitala z powodu trudności w oddychaniu przez nos.Wykonano adenotomię, 3) karta informacyjna z pogotowia, że została założona szyna gipsowa, 4) karta szpitalnego oddz. ratunkowego informująca, że dziecko zostało potrącone przez samochód...itd., 5) karta informacyjna ze szpitala, że dziecko zostało przyjęte z podejrzeniem zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, 6) karta informacyjna ze szpitala, że został przyjęty z powodu złamania nadkłykciowego kości ramiennej, no i jeszcze dochodzi do tego diagnoza adhd i tiki, wystarczyłyby żeby komisja przyznała orzeczenie? Jeżeli tak, to czy mogę składać wniosek jeszcze raz? Każdy mówi że czym więcej dokumentów związanych ze zdrowiem dziecka tym lepiej.Niestety dopiero teraz zobaczyłam że jest tego trochę ale i tak wydaje mi się że komisja nie wzięłaby tego pod uwagę.Pytam jednak, bo jak tak zaczęłam przypominać sobie ile to wszystko kosztowało zdrowia,pieniędzy,czasu to może jednak warto się postarać o orzeczenie.Nie wiem tylko czy teraz to coś da. Jesssu ja to się zawsze ocknę po czasie :doh: :newblush:. A i jeszcze chciałam zapytać co z tymi dokumentami które już tam są? Te które dawałam jak stawaliśmy na komisji.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 15-06-2007 14:07

Rysiu, próbowanie nie zaszkodzi o ile zaczniesz do tego podchodzić beznamiętnie.

Dopóki gryziesz się, wymyślasz powody dla których mogliby odmówić oraz sama siebie przekonujesz, że Ci się "nie należy", co prezentowałaś tutaj od pierwszego postu, nie ma sensu startować. Po pierwsze takie nastawienie udziela się komisji a po drugie znów odpadniesz, bo przeważnie trzeba pisać odwołanie a Ty znów zrezygnujesz skoro jesteś nastawiona na "nie".

Z góry trzeba się nastawić na pisanie odwołania (co kosztuje Cię znaczek na polecony), bo przeważnie uzyskuje się orzeczenie dopiero na komisji wojewódzkiej a czasami dopiero w sądzie. Trzeba spokojnie i bez emocji składać kolejne pisma, stawiać się na komisję.

Niestety, jak już wielokrotnie Ci Rysiu mówiłam i próbowałam przekonać na priva w dniu, kiedy mijał Ci termin, jeśli nie odwołasz się od razu to następne próby będą miały dużo mniejsze szanse powodzenia, ponieważ będą się kierowali tą pierwszą odmową :( . Nawet proponowałam Ci skopiowanie mojego odwołania, skoro nic nie napisałaś sama :cry: . Zawsze pytają, czy wniosek jest pierwszy, czy też kolejny.

Jeśli jednak naprawdę nareszcie zauważyłaś, że Twój syn wymaga więcej opieki niż inne dzieci w jego wieku, to składaj papiery znowu z góry nastawiając się na drogę odwoławczą. Dokumenty składasz zawsze w postaci kserokopii (oni sobie na miejscu potwierdzają za zgodność z oryginałem)!
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-06-2007 10:28

Niestety Dosiu ja już jestem tak skonstruowana, że chyba całe życie będę się uczyła na błędach.Dostałam już opieprz od cię i teraz składam papiery ponownie.Ja wiem, że silna ze mnie kobita ale czasami wymiękam.Musiałam to wszystko przemyśleć i poukładać sobie żeby zrozumieć, że mojemu dziecku się należy pomoc.Dzięki Dosiu za trzymanie(za mnie) ręki na "pulsie".W poniedziałek idę składać papiery. :D

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 16-06-2007 14:25

Dosiu musisz ponownie składać nawet te papiery które są już tam. Z dziewczynami 3 razy stawałam na tą samą komisje i za każdym razem składałam te same papiery.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-06-2007 15:50

Irenko to chyba miało być Rysiu a nie Dosiu :wink:

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 16-06-2007 19:15

Niech żyje moje gapiostwo. :shock: :shock:

gosia.mk

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-06-2007 18:47

orzeczenie o niepełnosprawności

Witam,

Czy do wniosku o uznanie niepełnosprawności należy dołączyć ksero dokumentacji medycznej? Czy dopiero na komisji przedstawia się wszystkie dokumenty? Czy opinię lekarską może wydać psycholog z CBT?

Gosia
mama 11-letniego syna z ADHD + ZA
gosia.mk

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 17-06-2007 19:29

Jak dołożysz do wniosku to nie będziesz musiała dowozić później.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ania3422

Post 01-07-2007 19:46

orzeczenia o niepełnosprawności-jak wydreptać

Witam po bardzo długiej przerwie.Halinko i inne dzieczyny byliśmy z bercikiem na komisji dostał orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności i nic poza tym tzn.nie ma zaznaczonej pomocy osoby dorosłej(na czym nam zależało żeby mózna było mu dalej pomagać w nauce i nie pracować,tyrał by tylko mąż hahaha).Niestety znowu trafiliśmy na tą samą wstrętną panią psychiatrę,Bercik to dosłownie do niej warczał(nie znosi babska,ja zresztą też)odzywał się półsłówkami,na co ona się go pyta:nie masz ochoty rozmawiać,a on odp.nie mam,no i po balu.Usłyszłam na koniec :Proszę Pani syn ma kłopoty z zachowaniem,nie jest nadpobudliwy,a poza tym za każdym razem zdawał,nie miał nauczania indywidualnego,ani nie chodzi do szkoły specjalnej.Może się Pani odwoływać ale to nic nie da.No i się odwołujemy,ale żeby było śmiesznie to wniosek z odwołaniem rozpatrują najpierw oni a jak rozpatrzą pozytywnie to do Wojewódzkiego zespołu orzekania wysyłają dokumenty. A zapomniałam dodać że po Pani psychiatrze badała go jeszcze Pani psycholog i tu zwrot o 180% Bercik miły i uśmiechnięty,odp. na pytania ,pani konkretna (tamta to zachowuje się tak jakbym od niej jakąś grubą kasę chciała wyrwać z jej prywatnej kieszeni).No dobra pożaliłam się i już mi lżej,a i tak się spróbuję odwoływać.A może któraś z was też tak miała????Pozdrawiam i miłych wakacji dla wszystkich adehadków i ich rodziców,życzy Ania z Bercikiem.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 01-07-2007 22:17

Re: orzeczenia o niepełnosprawności-jak wydreptać

ania3422 pisze:A może któraś z was też tak miała????
Trochę podobnie - pani psycholog. Niedawno (bo odwołuję się od decyzji komisji wojewódzkiej do sądu o datę powstania niepełnosprawności i niektóre punkty).
Po pół godzinie rozmowy pani psycholog ze mną i z synem dowiedziałam się, że "przechwaliłam" dziecko i że mu potrzeba systemu zasad i konsekwencji.

Wszystko dlatego, że nie chciał rysować siebie i był wściekły na cały świat (również na nią), że siedzi w jakimś gabinecie zamiast bawić się z kolegami. Wyciągnęła więc natychmiast prosty wniosek - rozwydrzony a nie nadruchliwy.

Machnęłam ręką, nie dyskutowałam :? . Postanowiłam tylko donieść certyfikaty ze szkół dla rodziców, bo mam już dwa.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-07-2007 10:48

Aniu,
być może trafiłyśmy na tą samą panią doktor, bo moje odczucia były bardzo zbliżone do Twoich :evil: .
Do tej pory czuję niesmak, pisałam o tym wcześniej. brr

Halina

Awatar użytkownika

Post 02-07-2007 11:01

Aniu, Wy stawaliście przed komisją dla dorosłych, niestety to trudniejsza komisja, bardzo rzadko nasze dzieciaki dostają umiarkowany stopień niepełnosprawności, bo wydają się być bardzo samodzielne i niby nie potrzeba im pomocy, z lekkim stopniem niepełnosprawności nie łączą się, żadne wydatki budżetowe, państwo w zasadzie nic nie gwarantuje naszym dzieciakom, a oni już niby są zdolni do podejmowania pracy, jedynym plusem tegoż orzeczenia jest to, że mogą pracować w zakładach pracy chronionej, ale dopóki się uczą nic im to nie da.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ania3422

Post 02-07-2007 20:05

Orzeczenie o niepełnosprawności -jak wydreptać

Witam ponownie.Masz rację Halinko,jak pomyślę że tą Panią będę oglądać jeszcze raz to sorry ale odpuszczam,dam sobie jakoś radę.Teraz przed nami większy problem Bercik nie dostał się do żadnej z trzech wybranych szkół i czeka nas dodatkowa rekrutacja,czyli całe wakacje zrypane przez nerwy i stres.Jemu już jest rybka gdzie pójdzie,bo niestety nie będzie miał pleców w postaci któregoś ze swoich kolegów.Ale cóż samo życie,przeżyjemy i to.Pozdrawiam.

Halina

Awatar użytkownika

Post 03-07-2007 18:47

przecież dodatkowa rekrutacja jest już za chwilę, wcale nie całe wakacje już od dziś do końca tygodnia jest dodatkowa rekrutacja i nie jest powiedziane, że nie będzie miejsc w szkołach do których składał papiery
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ania3422

Post 05-07-2007 18:05

orzeczenie o niepełnosprawności-jak wydreptać

Witam .Halinko tak powiedział Pan dyrektor(bercik z tamtych szkół zabrał papiery)Ale ju się dostał i to do klasy turystycznej do której chciał się dostać.więc pozdrawiam i jedziemy nad morze(niestety nasze a nie ciepłe.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 06-07-2007 16:38

Re: orzeczenie o niepełnosprawności-jak wydreptać

ania3422 pisze:... już się dostał i to do klasy turystycznej do której chciał się dostać.
Fajnie, że się wszystko dobrze skończyło :D

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-07-2007 20:55

korzystajmy z naszych praw

a my mamy orzeczenie wywalczone w sądzie ważne do września br.;co będzie dalej zobaczymy w październiku - najważniejsze to nie bać się sądu; jak Powiatowy odrzuci, to Wojewódzki z reguły utrzymuje w mocy w orzeczenie Powiatowego Zespołu; dlatego tak ważne sa badania później biegłych sądowych, bo to oni decydują - wszystkim walczącym życzę cierpliwości i zaciętości- pozdrawiam
ania 3422 - a gdzie nad morze?
memo

ania3422

Post 07-07-2007 12:22

Re: korzystajmy z naszych praw

Witam sorry za parę literówek(to tak na wstępie)ale mi młodsze dziecię na plecach wisiało.Nad morze do łeby jedziemy(jutro z rańca)z koleżanką i jej dwójką dzieciaków,ja też sama(bez mężusia) z dzieciakami.Pogody proszę mi życzyć,bo coś kiepska się zapowiada.Mam nadzieję że trochę odpocznę(bo córcia lat 4-y,to też na adehadka niezłego się zapowiada).No nic najwyżej trochę za nią polatam(schudnę co mi się przyda),pogadam:zaczekaj,nie rusz,nie wolno,zejdż bo spadniesz itp.Pozdrawiam i życzę udanych urlopów Ania i reszta ferajny.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 07-07-2007 18:26

Aniu 3422
mieszkam koło Łeby, bo do niej mam 2 km - jak na razie od zeszłego wtorku leje i do przyszłej środy ma być deszczowo; na szczęście jest trochę atrakcji, więc jak odpada plaż ,to i tak jest, co robić...
ale jak będziecie w Łebie, to może byśmy się spotkały?
memo

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-07-2007 19:18

Dziewczyny jak możecie to umawiajcie się gdzie indziej, tak?Na innym wątku :)

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 08-07-2007 21:55

Czytam wasze posty i mam wrażenie jakby wszystko było przeciwko mam.Sama powoli kompletuje dokumenty na komisję lekarską bo mamy orzeczenie do sierpnia ale boję się co to będzie bo Lekarze strajkują a nasz na dodatek ma 3mc urlop bezpłatny i go nie będzie aż do września.Teraz pewnie będę mieć problem z dokumentacją bo nikt mi jej nie podbije i nie wiem szczerze co jeszcze nas dopadnie,ale bądżmy dobrej myśli.
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 10-07-2007 18:05

Paniusiu 69, a lekarz rodzinny?
u nas jest tak, że wszystkie wyniki badań noszę do rodzinnego, on odnotowuje w karcie i jak trzeba - wystawia papiery... [smilie=hi ya!.gif]
memo

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 10-07-2007 18:31

Marta Mocek-Owsińska pisze:Paniusiu 69, a lekarz rodzinny?
u nas jest tak, że wszystkie wyniki badań noszę do rodzinnego, on odnotowuje w karcie i jak trzeba - wystawia papiery... [smilie=hi ya!.gif]

Mam od rodzinnego ale wiesz jak to komisja,zawsze chcą od specjalisty a tego teraz nie ma,nie wiem czy aby nie będa się czepiać ale zawsze mogę zwalić na strajk no i pozatym mam zaświadczenie od rodzinnego.

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 11-07-2007 07:44

powinny wystarczyć kserokopie badań, na potwierdzenie, że u specjalistów bywasz; poza tym komisja ma obowiązek w razie wątpliwości zlecić dodatkowe badania ze wskazaniem miejsc ich wykonania;
także pamiętać należy, że w przypadku składania wniosku na komisję do OPS-ów czy MOPS-ów dostarczyć należy zaświadczenie z komisji, że dokumenty do niej wpłynęły w razie przedłużania się sprawy, aby należało się wyrównanie zasiłku !!! :guitar:
memo

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-07-2007 20:29

Czerwiec 2007 - zmiany w ustawie o rehabilitacji (...)

"Ustawa z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz o zmianie niektórych innych ustaw" przyniosła szereg zmian, które mogą mieć wpływ na sytuację osób niepełnosprawnych.

Poniżej staramy się przedstawić podstawowe informacje o tym, jakie zmiany wprowadza ustawa.

Orzekanie do celów pozarentowych

Nowelizacja ustawy zakłada, że osoba ubiegająca się o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności może zostać skierowana na specjalistyczne badania (w tym psychologiczne) do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Zostanie ona poddana badaniom na podstawie skierowania wystawionego odpowiednio: przez lekarzy bądź psychologów - członków zespołów orzekających.

Wyniki badań są przedstawiane w formie pisemnej na formularzu badania, do którego dołącza się wydruki komputerowe lub wykonane zdjęcia.

Formularz badania zawiera następujące dane:
1. numer ewidencyjny badania
2. nazwę wojewódzkiego zespołu, w którym badanie zostało wykonane
3. imię (imiona) i nazwisko osoby badanej
4. numer ewidencyjny PESEL, lub cechy dokumentu potwierdzającego obywatelstwo (w przypadku cudzoziemca nieposiadającego numeru PESEL)
5. datę urodzenia
6. miejsce zameldowania albo pobytu
7. datę wykonania badania
8. wynik badania wraz z opisem
9. informację o załącznikach
10. podpis i pieczątkę odpowiednio: lekarza lub psychologa wykonującego badanie

W ciągu 3 dni wyniki badań wysyłane są do tego zespołu orzekającego, którego lekarz lub psycholog wystawił skierowanie. Drugi egzemplarz wyników przechowywany jest w wojewódzkim zespole, prowadzącym rejestr badań. Na wniosek osoby badanej lub jej przedstawiciela ustawowego wydaje się kopie wyników badań.

Zakres wykonywanych badań, tryb i warunki kierowania na nie, warunki organizacyjne ich wykonywania i warunki techniczne pomieszczeń, w których te badania są wykonywane, zostaną uściślone w rozporządzeniach.
Przepis wchodzi w życie 30 lipca 2007 r.

Do tej pory nie bylo latwo a teraz wcale lepiej nie bedzie :o(((
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19644

gosia.mk

Post 03-08-2007 20:19

Witam wszystkich,

Dziś mój synuś miał komisję. Składając wniosek dołączyłam zgodnie z Waszą sugestią wypisy ze szpitali, wyniki badań oraz opinię z CBT. Dostaliśmy zasiłek pielęgnacyjny na 3 lata.

Pozdrawiam Gosia
gosia.mk

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-08-2007 09:06

gosia.mk pisze:Witam wszystkich,

Dziś mój synuś miał komisję. Składając wniosek dołączyłam zgodnie z Waszą sugestią wypisy ze szpitali, wyniki badań oraz opinię z CBT. Dostaliśmy zasiłek pielęgnacyjny na 3 lata.

Pozdrawiam Gosia

Gratulacje :) :OK:

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 04-08-2007 09:15

psychologów z wojewódzkiego bać się nie należy; jak powiatowy odrzuci - to wtedy automatycznie odwołując się wyżej - bada dziecko psycholog, chociaz z doświadczenia wiem, że t o badanie - to oględnie rzecz biorąc - farsa;
pozdrawiam
memo

wiola

Post 06-08-2007 16:05

Dzisiaj złożyłam dokumenty na komisję, bo orzeczenie mamy do końca tego miesiąca. Mam nadzieję, że tym razem uda się i nie będę musiała iść aż do sądu. Wtedy sprawa trwała rok, łącznie ze wszystkimi odwołaniami i z zasiłku korzystaliśmy tylko przez 7 miesięcy, ponieważ świadczenie było pierwszorazowe. Ileż pieniędzy na terapię nam uciekło przez ten rok...
Dzisiaj mój mąż podpisał umowę o pracę z nowym pracodawcą i gdyby podpisał taką umowę 1 sierpnia to dostalibyśmy około 2 tys. dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego...
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 09-08-2007 18:25

Kochani!!
Dzis miałam kolejną komisję od Dominika.Masa papierów i opinii a na dodatek strajk lekarzy i cała byłam w nerwach bo wkońcu nie miałam zaświadczenia od głównego psychiatry.Ale się udało i mnie to bardzo cieszy. [smilie=kiss of love.gif] Na dodatek miałam za jednym zarazem dwie komisję bo maje najmłodsze dziecko ma stwierdzoną astmę i te nieszczęsne uszka i ludziska masa wypisów i kartotek już miałam dość jak to zbierałam ale miła pani z komisji nawet nie chciała oryginałów widzieć i udało sie wiem że do sierpnia przyszłego roku mam też na małego zasilek i mogę starać sie o refundacje na przejazd do Warszawy i na nebulizator i nie muszę się martwić o to ze mi dla niego braknie kasy na leki.Ufam że innym też się tak poszczęści jak mi!Gorąco pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim zdołowanym mamą!!! [smilie=be mine!.gif] [smilie=kiss of love.gif]

biedroneczka33

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-08-2007 20:23

PANIUSIA69 pisze:Kochani!!
Dzis miałam kolejną komisję od Dominika.Ale się udało i mnie to bardzo cieszy. [smilie=kiss of love.gif] Na dodatek miałam za jednym zarazem dwie komisję bo maje najmłodsze dziecko ma stwierdzoną astmę i te nieszczęsne uszka wiem że do sierpnia przyszłego roku mam też na małego zasilek i mogę starać sie o refundacje na przejazd do Warszawy i na nebulizator i nie muszę się martwić o to ze mi dla niego braknie kasy na leki.Ufam że innym też się tak poszczęści jak mi!Gorąco pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim zdołowanym mamą!!! [smilie=be mine!.gif] [smilie=kiss of love.gif]

Gratuluje :lol:

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 11-08-2007 21:04

GRATULACJE, PANIUSIU 69 :band:
ja będę składać papiery we wrześniu; już rozmawiałam z rodzinnym i to on mi wszystko wypełni;
pozdrawiam
memo

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 13-08-2007 18:45

Marta Mocek-Owsińska pisze:GRATULACJE, PANIUSIU 69 :band:
ja będę składać papiery we wrześniu; już rozmawiałam z rodzinnym i to on mi wszystko wypełni;
pozdrawiam

Zyczę zatem i wam duzo szczęscia i pogodna pania/pana doktor na komisji!!!!

wiola

Post 09-09-2007 09:40

Gratuluję, PANIUSIU 69.
My mieliśmy komisję w piątek i była ta sama pani doktor, która nie dała nam orzeczenia półtora roku wcześniej (dał nam dopiero sąd). Pani długo wertowała papiery, niewiele pytała. Zobaczymy co z tego wyniknie. Przed nami dwa tygodnie niepewności.
Ja - ?, mąż - ADHD, do którego nie przyznaje się, córka (16 lat) - ADHD?, syn (12lat) - zdiagnozowane ADHD

mradolinska

Awatar użytkownika

Post 09-09-2007 09:47

Orzeczenie

Witam.
A mi na komisji odmówiono.Odwołałam się do wojewódzkiego i dostałam orzeczenie na dwa lata na samo ADHD.mimo tego,że syn ma astmę i alergię.
Orzeczenie mam na dwa lata na ADHD.Tylko nie wiem czy mi się przyda,gdyż wyjeżdzam z dziećmi do Anglii.
Może ktoś jest zorientowany i wie jak to wszystko wygląda w Anglii,czy brać ze sobą to orzeczenie???

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-09-2007 10:01

Lepiej weź, nie wiem jakie są tam procedury, ale wiem, że na dzieci niepełnosprawne na pewno są większe zasiłki, choć nie wiem, czy nasze orzeczenie będzie tam respektowane, ale sprawdzić zawsze można.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2007 16:21

Weź, weź tylko wcześniej idź do biegłego przysięgłego i przetłumacz.

wiola

Post 19-09-2007 21:23

Zwycięstwo!
Dzisiaj przyszło pocztą nasze orzeczenie. Dostaliśmy na rok.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 19-09-2007 21:35

Gratuluję Wiolu :D !

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 19-09-2007 21:45

wiola pisze:Zwycięstwo!
Dzisiaj przyszło pocztą nasze orzeczenie. Dostaliśmy na rok.

Moje gratulacje wiolu.

wiola

Post 20-09-2007 21:01

Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.

Bozka63

Post 26-09-2007 12:05

wiola pisze:Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.

Wiola gratuluje! :D

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-10-2007 09:04

Jak wiecie ja już raz dostałam odmowę. Nie odwołałam sie bo przegapiłam :oops: termin. Złożyłam w czwartek nowy wniosek pod namową pani doktor, która teraz w karcie gdzie wypełnia właśnie ona, zapisała wszystko z detalami i powinno być teraz dobrze. Poza tym pozbierałam wszystką dokumentację ze szpitali i mam pokazać już na komisji lekarzowi orzekającemu. Trzymajcie też za nas, może teraz się uda.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 24-10-2007 22:45

Mam prośbę do osób, które odwoływały się w sądzie i otrzymały w nim oba punkty, 7 (konieczność stałej lub długotrwałej opieki (...) w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji) oraz 8 (konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka).

Ja na komisji wojewódzkiej otrzymałam tylko punkt 8. Odwołałam się do sądu i były trzy badania, psycholog, neurolog i psychiatra.

Opinie psychologa+neurologa oraz są niemal identyczne - czyli kwitnące ADHD z pełną nadruchliwością, impulsywnością i deficytem uwagi prezentowanym w obu gabinetach.

Wnioski z badania:
psychiatra:
Stan zdrowia chłopca nie wymaga konieczności zapewnienia mu całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne osobie w danym wieku, natomiast ze względu na charakter zaburzenia wymaga konieczności stałego współudziału opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz konieczności zaopatrzenia w środki pomocnicze i pomoce techniczne ułatwiające funkcjonowanie.
psycholog:
W badaniu psychologicznym dziecka nie stwierdza się ograniczeń w funkcjonowaniu powodujących konieczność całkowitej opieki innej osoby przy zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych, za jakie uznaje się samoobsługę, poruszanie się i komunikowanie.
Chłopiec samodzielnie wykonuje czynności związane z obsługą siebie na poziomie stosownym do wieku; ma zachowaną zdolność komunikowania się z otoczeniem; jego zdolność poruszania się nie jest w istotnym stopniu zaburzona.
Stwierdzone u niego ograniczenia w zakresie funkcjonowania psychologicznego (Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) skutkuje trudnościami w funkcjonowaniu, jednak schorzenie to nie zostało ujęte w katalogu stanów chorobowych uzasadniających konieczność stałej opieki i pomocy dziecku (Rozporządzenie Ministra Pracy i Opieki Społecznej z dnia 1.02.2002r.-Dz. U. z 2002, nr 2 poz 162) dlatego też stwierdzamy brak podstaw do uznania go za osobę niepełnosprawną w zakresie wskazań psychologicznych i neurologicznych.

Jak widać z opinii psychologa niewprost wynika, że 8 też się nie należy, z opinii psychiatry wynika, że 8 się należy. Obie jednak stwierdziły zgodnie, że nie należy się punkt 7.
Marcin oprócz ADHD ma stwierdzoną astmę i na wojewódzkiej przyznano mu orzeczenie z punktem 8 ze względu na astmę.

Mam tydzień na odwołanie się od opinii tych specjalistów (chodzi mi o punkt 7, bo 8 mam już przyznany). Chcę je napisać, więc gdybyście mieli jakieś swoje uwagi dotyczące uzasadnienia, to byłabym bardzo wdzięczna.

Z małych nieścisłości, to psycholog pomyliła w jednym miejscu imię i nazwisko mojego dziecka z jakimś innym chłopcem :lol: , a psychiatra pomyliła treść punktu 7 (bo końcówka "w sposób przewyższający ..." jest zakończeniem punktu 8 a nie 7) ale chyba tych drobiazgów nie warto się czepiać?

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 25-10-2007 07:46

U nas na samo ADHD nie dają orzeczenia w ogóle. Dwie mamy, które znam pomimo bardzo widocznych objawów otrzymały odmowę.
Widać w każdym mieście czytają inne przepisy i wszystko zależy od humoru osoby orzekającej. :evil:
Sama też składam papiery na komisję i zobaczymy na jaki humor trafię.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-10-2007 12:44

Dosia pisze: Z małych nieścisłości, to psycholog pomyliła w jednym miejscu imię i nazwisko mojego dziecka z jakimś innym chłopcem :lol: , a psychiatra pomyliła treść punktu 7 (bo końcówka "w sposób przewyższający ..." jest zakończeniem punktu 8 a nie 7) ale chyba tych drobiazgów nie warto się czepiać?

Z punktu widzenia mojego :D, to z a w s z e warto zwrócić uwagę na w s z e l k i e nieścisłości. Nie będę bawiła się teraz w rozbieranie zdań z tej opinii na części pierwsze, ale z opinii ma jednoznacznie wynikać co lekarz miał na myśli. Lekarz do dziecka ma podejśc indywidualnie, rytyna w tym przypadku przemawia na niekorzyść lekarza.

Bo tak naprawdę, to skąd powzięłaś pewność, że ta opinia faktycznie dotyczy Twojego dziecka Dosiu, albo przynajmniej jej fragmenty? Mogło zdarzyć się tak, że pani psycholog pisząc opinię o Marcinie (zapewne na komputerze) wkleiła treść opinii dotyczącej innego dziecka (wcześniej przez nią napisanej). Czy wiesz który fragment wkleiła? (od - do)?

To samo tyczy się pani psychiatry - jak widać - też coś wklejała ale czy aby napewno to, co chiała wkleić? Masz tę pewność? Bo ja nie :)

Moim skromnym zdaniem, Twoim zadaniem jest podnieść te nieścisłości, a niech Sąd orzeknie czy ma to wpływ na orzeczenie końcowe czy nie :)

Marta Mocek-Owsińska

Awatar użytkownika

Post 25-10-2007 14:46

orzeczenie o niepełnosprawności...

a my jesteśmy po komisji; orzeczenie odbieram 31.10 lub najpóźniej 02.11. i wtedy zobaczymy...
a wracając do Ciebie Dosiu - do sądu szłam poprzednim razem i podważyłam wszelkie opinie biegłych, z którymi się nie z
gadzałam i wygrałam...
mam nadzieję, iż teraz obejdzie się bez sadu :wink:
memo

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Post 25-10-2007 17:33

Re: orzeczenie o niepełnosprawności...

Ja nie mam niestety zaznaczonego punktu 7 ale o niego nie wnioskowałam,w chwili obecnej mam przyznane kształcenie specjalne i na następnej komisji będę wnioskować aby nam zaznaczali i ten punkt tym bardziej ze powiem iż samodzielnie dziecko nie chodzi do szkoły i ze szkoły tylko się go odprowadza.Na dodatek dziecko ma problemy ze swoja impulsywnością więc chyba należy mu sie całodobowa opieka.Za mc mamy neurologa więc ciekawe co pani neurolog powie na chorobę syna gdyż jeszcze nie miałam okazji poznać tego specjalistę.Trzymam za was kciuki i walczcie bo wiem że w innych przypadkach mamy dostają owe 2 punkty i sprawują opiekę nad pociechami w domu.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Korzystajmy z naszych praw