Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

"Pomost" w Gdyni

Moderator: Moderatorzy

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 16-09-2005 10:03

"Pomost" w Gdyni

Pare razy już pisaliśmy o Pomoście, przez e-mail ciężko sie z nimi skonatktować. Kto ma doświadczenie w tym stowarzyszeniem? Jak wygląda współpraca z nimi? Na jednej ze stron czytałam, że działają też na terenie Gdanska, czy to prawda? Ulka może Ty coś wiesz o tym?
Spróbuje jeszcez raz przez e-mail sie skontaktowac z nimi.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 16-09-2005 14:18

Działają, ale po kilku latach są może już trochę zmęczeni.
Skontaktuj się telefonicznie.
pozdrawiam

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 16-09-2005 15:28

Agnieszko do Pomostu spróbuj wysłac maila na adres iwona.tur@wp.pl, ten mail powinien być aktualny, bo na szkoleniu dla stowarzyszeń został podany do kontaktu.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 16-09-2005 15:30

dzięki bardzo, będę próbowała.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-09-2005 13:23

Halinko jeszcze raz dziękuję. Pani Turbiarz odezwała sie na mój mail, skontaktujemy sie telefonicznie.
Obrazek

Luna

Awatar użytkownika

Post 03-10-2005 17:24

Polecam

Stowarzyszenie "Pomost" to naprawdę świetne osoby, Pani Iwona ma bardzo szeroką wiedzę i ciepłe podejście do dzieciaków. Organizują warsztaty dla rodzicówi zajęcia terapeutyczne dla dzieci. No i współpracują z CBT. Polecam

Ania
Alan lat 14- ADHD, Ja lat 35 - chyba ADHD, Mąż - bez ( pewna nie jestem)

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 04-10-2005 12:37

Dodzwoniłam sie wczoraj do Pomostu. Rozmawiałam z panią Iwoną i zaproponowała konsul;tacje u nich, da mi znac kiedy beda terminy wizyty u psychiatry. Na pewno skorzystam. Zmarwtiło ja tylko, ze Kuba bierze takie silne leki w tym wieku (ja nawet nie wiedzialam, ze one sa silne szczerze mowiac), poradzila zeby zrobic jeszcze podstawowe badanie neurologiczne i badanie sluchu podstawowe na wizyte u psychiatry. Zpbaczymy cop bedzie dalej, ale poki co mam pozytywne nastawienie.
Obrazek

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-01-2007 19:19

Strona Pomostu
http://www.pomost.pomorskie.pl

Panie ze stowarzyszenia są WSPANIAŁE !!! Daję słowo!

Ira D.

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 29-01-2007 19:29

To może jakieś dowody na tą "wspaniałość".

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-01-2007 20:08

Ira D. pisze:To może jakieś dowody na tą "wspaniałość".

Jestem nieco zmieszany. Rozumiem, że masz coś przeciw nim.
Nie mogę nic udowodnić, bo nie zbierałem dowodów.
Widziałem je w akcji przy organizacji konferencji. I rozmawiałem z kilkoma osobami, którym pomogły. Opinii negatywnych nie słyszałem.

Więc jeżeli masz jakieś konkretne zarzuty, to wal śmiało.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-01-2007 20:14

Ja dowody mam, bardzo dobre efekty terapii, duzo lepsze funkcjonowanie mojego dziecka w czasie jak jest terapia. Jestem bardzo zadowolona z kontaktu z Pomostem, zawsze moge liczyc na ich pomoc.
Obrazek

Ira D.

Awatar użytkownika

Post 30-01-2007 09:47

Problem w Gdańsku jest taki, że wszystkie drogi prowadzą do POMOSTU. I taki rodzic myśli, że jest strasznym szczęściarzem, że mieszka w mieście w którym działa takie stowarzyszenie, które wszyscy polecają.
Mnie kosztowało wiele pracy wyprowadzenie mojego dziecka na prostą po kilku miesiącach terapii. Kontrolka mi się wiele razy zapalała, ale to bagatelizowałam. Zaufałam strasznie, co chwilę się radziłam, zawsze byłam wysłuchana i wspierana. Ale pozory mogą mylić.
A najgorzej w szkole się działo po szkoleniu z POMOSTU i zaangażowaniu się p. Ch. w pomoc mojemu dziecku. A gdy staraliśmy się zapisać naszą córę do drugiej szkoły, to po wspaniałych konsultacjach z p. Ch. niedoszła wychowczyni postawiła takie warunki za dobrą radą ... , że stanowczo powiedzieliśmy NIE!. Szala się przelała. Wyszło, że dla nas o naszym dziecku mówiła co innego, nauczycielom zupełnie co innego. Do tej pory nie wiem czyj interes w tym wszystkim się liczył.
Dlatego jak gdzieś czytam o Pomości to dostaję wysypki.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-01-2007 10:15

Dzięki za informację.
Nie miałem świadomości, że takie problemy występowały.
Może, przy jakiejś okazji spróbuję wyjaśnić u źródła o co chodziło i dlaczego tak się stało. Nie przypuszczam, żeby wynikało to ze złej woli. Ale rzeczywiście sytuacja nieprzyjemna.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 30-01-2007 10:40

Myślę, że każdy ma prawo do subiektywnej oceny, jednemu odpowiada to co robi POMOST, innemu nie, Jeden wierzy terapeucie, drugi szkole, trudno, jesli nie ma się na piśmie tego co powiedział terapeuta, ani tego co powiedziała szkoła nic nikomu nie udowodnimy, a każdy ma prawo do subiektywnych opinii. Choć takie oceny mogą komuś sprawiać przykrość.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-01-2007 13:25

Halina pisze:Myślę, że każdy ma prawo do subiektywnej oceny, jednemu odpowiada to co robi POMOST, innemu nie, Jeden wierzy terapeucie, drugi szkole, trudno, jesli nie ma się na piśmie tego co powiedział terapeuta, ani tego co powiedziała szkoła nic nikomu nie udowodnimy, a każdy ma prawo do subiektywnych opinii. Choć takie oceny mogą komuś sprawiać przykrość.

Popieram. tak jak z kazdym specjalista, jednemu pasuje, drugiemu nie. Pomost po terapii wystawia opinie o funkcjonowaniu dziecka, wiec opinia terapeuty jest, przynajmniej tak jest w naszym przypadku.
Obrazek

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-01-2007 13:36

Przemyślałem sytuację jeszcze raz.
Niezależnie od tego co się stało, faktem jest, że nie każdy terapeuta pomoże każdemu pacjentowi. Nie ma tak, że każdy z każdym się dogada zwłaszcza jak do głosu dochodzą poważne emocje. A jak sami wiemy, przy naszych dzieciach trudno zachować zimną krew.

Podsumowując.
Panie z Pomostu pomogły wielu ludziom. W co najmniej jednym przypadku osoba potrzebująca pomocy jest niezadowolona.
Uważam, że pomimo tej wpadki, jest to doskonały wynik.
Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi.

Ira D.

Awatar użytkownika

Post 30-01-2007 15:48

Nie myślcie, że moim założeniem jest tylko "psy wieszać".
Mam takie doświadczenia, a nie inne. Pewnie, że wolałabym się znaleźć w gronie tych zadowolonych - ile problemów mniej. Najważniejsze, że teraz jakoś idzie do przodu. :wink:

ewa100

Post 05-02-2007 13:22

jestem niezadowolna z działań Pomostu. Pozory bardzo mylą. Przekonałam sie na własnej skórze

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-02-2007 14:09

A może powiecie coś konkretnego?
Nie chodzi o to, żeby kogoś oskarżać, ale o to, żeby było lepiej.
Wszyscy się uczymy.
Często popełniamy błędy i nawet o tym nie wiemy, bo inne osoby nie powiedzą nam wprost o co chodzi.
Jeżeli nie chcecie na forum publicznym, proszę o informację na priv.

ewa100

Post 07-02-2007 11:59

To nie chodzi o błędy, ale o dziłania z premedytacją. To dobrze, że wielu z Was jest zadowolonych z pomostu, ja niestety nigdy już bym im nie zawirzyła. Jak jest wszystko dobrze, nie pojawiają się dodatkowe problemy, pokusy przede wszystkim to Panie (pani J.CH) są bardzo miłe, prawie jak przyjaciółki. Nie jestem pierwszą osobą, która spotyka się z podobnym problemem tj. że inne informacje sa przekazywane z uśmiechem na twarzy, atmosferą zrozumienia rodzicom, a zupełnie inne poza ich plecami. Ale wszystkim zadowolonym na prawde życze powodzenia i dobrych efektów terapii u waszych dzieciaczków.

Ira D.

Awatar użytkownika

Post 08-02-2007 09:53

Zgadzam się z Tobą ewa100. Ja też uważam, że są to działania z pełną premedytacją. I stwierdzam, że w tym wszystkim wcale nie chodzi o dobro dziecka, tylko o własne interesy. I zawsze będę reagowała kiedy będzie się mówiło o POMOŚCIE, ponieważ nie życzę nikomu takich doświadczeń, takiej traumy. Rodziny szukające pomocy powinny ją otrzymać, ale powinny szukać gdzie indziej.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-02-2007 11:20

Przepraszam bardzo, ale to mi sie nie podoba, to ze akurat Ty nie znalazłaś wsparcia w tym miejscu nie znaczy ze jest zle z zalozenia, znam wiele zadowolonych osob, wiec bardzo prosze, zeby nie uogólniać. Tak może sie zdarzyc z każda jedną rzeczą, nie wszystko wszystkim musi pasować, bo by nudno było. Jesli uda Ci sie znaleźć pomoc gdzie indziej, z której będziesz zadowolona, to super, ale pisanie, ze ludzie szukający pomocy powinni jej szukac gdzie indziej jest nie fair uważam. Ja nikogo nie namawiam do korzystania z Pomostu, mimo, ze sama jestem bardzo zadowolona. Uważam, że swoje zdanie każdy ma prawo wyrazic, co i Ty robisz, ale sorry, ale jak to odbieram "tylko w żadnym przypadku tam nie idzcie, bo bedzie tragedia".

Przepraszam, ze sie unosze, ale nie lubie uogólniania, a decyzja nalezy do rodziców, którzy najlepiej znają swoje dzieci, sa uważni i w razie problemów je sygnalizują i rozmawiają z osobami zainteresowanymi w cztery oczy.
Obrazek

ewa100

Post 08-02-2007 13:22

Nie wszyscy pracownicy pomostu są żli. Mi chodzi przede wszystkim o pania J.CH., która jednak ma chyba najwięcej do powiedzenia.
A ostrzeżenia, które i tak są delikatnie, nie są przekazywane tak jak to odbieracie w złej wierze, wręcz odwrotnie. Być może rodzice oddający dzieci w ich ręce będą bardziej ostrożni, czujni żeby nie spotkało ich to co mnie i nie tylko mnie.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-02-2007 14:29

Moje wrażenie jest inne, w wielu miejscach mozna sie naciąć na różnych ludzi, ja akurat z pania Chromik kontakt mam i wierzyc mi sie nie chce, zeby ona z premedytacja chciala krzywdzic dzieci, sama mając dziecko. I moja opinia jest taka, ze nie zawsze to co jest dobre dla dziecka, nie kazda opinia o dziecku musi byc zgodna z tym o czym przekonany jest rodzic. Sama wiem, jak trudno mi zaakceptowac niektore rzeczy, ktore slysze od specjalistow (psychologow, nauczycieli), ale zawsze zastanawiam sie nad tym, a jak sie kategorycznie nie zgadzam to rozmawiam z konkretna osoba, ktora opinie wydala. A na pewno nie pisze sie o tym na forum publicznym w taki sposób jak tu jest przedstawiane, bo moze to ranic wiele innych osób, a nie tylko ta jedna, a poza tym moim zdaniem, tego typu sprawy nalezy zalatwiac i wyjasniac w cztery oczy, tu nie ma miejsca na takie przepychanki wedlug mnie, ale na konkretne opinie z wlasnego doswiadczenia, a nie zalecenia typu "uwazajcie, one sa zle, szukajcie pomocy gdzie indziej". To nie fair.
Obrazek

izaztrojmiasta

Post 08-02-2007 23:52

Jestem związana ze Stowarzyszeniem POMOST od początku jego istnienia czyli od 2002 roku i wiem jak funkcjonuje ono "od kuchni". Zgłaszam mój sprzeciw wobec szargania opinii naszego Stowarzyszenia, a przede wszystkim konkretnych osób w nim działających. Powtórzę to za przedmówcami : takie sprawy załatwia się w cztery oczy. Uogólnienia, ostrzeżenia - co to za język w dyskusji? Czy mamy do czynienia z jakąś propagandą? Wyobrażam sobie, że takim językiem posługują się osoby będące pod wpływem silnych emocji... Osoby wysuwające następujące argumenty: "to działania z pełną premedytacją. I stwierdzam, że w tym wszystkim wcale nie chodzi o dobro dziecka, tylko o własne interesy ". Jakie interesy? Tymi interesami są może noce spędzone przy komputerze w celu pisania kolejnych wniosków do Urzędów Miast i Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o dofinansowanie naszych grup terapeutycznych, warsztatów dla rodziców, konsultacji, konferencji..., po to żeby rodzice ponosili mniejsze koszty terapii? ( a trzeba wiedzieć , że nie kazdy taki wniosek rozpatrywany jest pozytywnie, więc to często "syzyfowa praca") Interesem własnym jest może również spędzanie już czwartego z rzędu własnego urlopu na obozie terapeutycznym dla dzieci nadpobudliwych ( obóz taki to duży wysiłek fizyczny biorąc pod uwagę wzmożoną ruchliwość dzieci, a przede wszystkim obciążenie psychiczne - bierzemy odpowiedzialność za dzieci impulsywne, mające często również zachowania opozycyjno - buntownicze ) A może tym interesem są bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy? Może przygotowywanie przez pół roku konferencji dla 350 osób? W końcu tymi interesami są może wizyty w szkołach, indywidualne interwencje, które realizujemy w naszym wolnym czasie ( choć tego wolnego czasu brak) ach itd itd...
Po długim zastanowieniu zdecydowałam się na tę wypowiedź, ponieważ jest mi przykro - nie z powodu niezadowolenia dwóch pań ,które atakują Stowarzyszenie w tym wątku, ale formy w jakiej się wypowiadają i języka propagandy, którym się posługują. Uważam ze każdy ma prawo do wolnej wypowiedzi, niezadowolenia, przeżywania złości i frustracji, ale są sytuacje, w których jednak warto kierować się zdrowym rozsądkiem....., są pewne granice.
Iza Banaszczyk

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-02-2007 09:07

Niestety nie wszyscy mamy do czynienia z pracą w Stowarzyszeniach, niewielu ludzi zdaje sobie sprawę ile czasu zajmuje praca w stowarzyszeniach, jak wiele czasu zabiera się swoim rodzinom, jak wiele robi się bez otrzymywania wynagrodzenia, a żeby je otrzymać, trzeba zdobyć środki, zdobywanie środków nie jest proste, a członkowie zapominają o zapłaceniu składek, które i tak nie wystarczają nawet na pisma, które wystosowuje się w ich sprawach. nigdy nie zadowoli się wszystkich, a ludzie, którzy są pozatrudniani w Stowarzyszeniach tez nie zawsze wiedzą czego oczekują od nich rodzice, bo rodzice nie mówia wprost po co przyszli, a jesli mówia wprost, to nie zawsze jest to zgodne z etyką człowieka, który ma etyke zawodu. Gdy komus zalezy tylko na zaświadczeniu, a nie przeprowadzi wszystkich badań, nie pozwoli na obserwację dziecka, zaświadczenia nie dostanie. Sa pewne zasady i wszyscy musimy ich przestrzegać. Niektórym się wydaje , - przychodze na prywatna wizytę, płacę, to musze mieć napisane to co chcę, ale to nieprawda, lekarz, czy terapeuta pisze to co obserwuje, jeśli pisze to czego oczekuje rodzic, a nie jest to zgodne z prawdą może okazac się jeszcze trudniejsze dla dziecka, bo może dziecku zrobić krzywdę. Nie wyobrażam sobie terapeuty pracującego z dzieckiem zaburzonym, który widząc, że np rodzic zneca się psychicznie, czy fizycznie nad dzieckiem, nie zgłasza tego na polcje i do prokuratury, równiez, gdy widzi, że jest to ciche przyzwolenie na znęcanie, np. Terapeuta, po kilku zdaniach zamienionych z rodzicem, i dzieckiem może podejrzewać tego typu zachowania i jego obowiązkiem jest zgłoszenie podejrzenia przestępstwa. A rodzicowi się to nie podoba i już zaczyna najeżdżać na terapeutę i twierdzić, że niespełnione zostały oczekiwania, może mój przykład jest zbyt drastyczny, ale to w takich sytuacjach najczęściej od terapeutów wychodza niezadowoleni rodzice.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-02-2007 11:09

A ja ze swojej strony rowniez dziękuje za obronę stowarzyszenia, i za slowa napisane tu w tej sprawie.
Obrazek

Ilona Lelito

Post 10-02-2007 02:01

Ja mam bardzo dobrą opinię o POMOŚCIE, Panie pracują bardzo ofiarnie i jest to godne uznania. Zamiast pomagać innym rodzinom dzieci nadpobudliwych moglyby spokojnie czas spędzać ze swoimi - ale tego nie robią.

Poza tym wielokrotnie dzwonią do mnie osoby z Pomorza i często odsyłam je do Pomostu. Wielokrotnie słysząłam od nich, że były już w kontakcie ze stowarzszeniem i, że sobie to chwalą. Spośrod osób, którym sama poleciłam kontakt z tym stowarzyszeniem, nikt nie zadzwonił z pretensjami.

Takie fakty znam ja.
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

mango

Post 11-02-2007 09:27

Jestem zaskoczona i zbulwersowana, teraz jestem na przedłużonych feriach zimowych z dziećmi w górach, mieszkamy w Pucku, miałam bodaj dwa razy kontakt z paniami, Pania Iwoną i jeszcze jedna pania, z terapii oferowanych niekorzystałam, ale osobiście złego wrażenia nie odniosłam.

Jeżeli jakieś osoby angażują sie spolecznie, to zwykle jest tak, ze znajdą sie inne osoby zarzucające korzysci osobiste, jak chcesz miec korzysci to dzialaj sama, zazwyczaj odpowiadam.
Jestem naprawde przygnebiona, teraz ciagle słyszy sie o jakiś nieprzyjemnych historiach w każdej dziedzinie.

Ja takich rzeczy osobiscie nie doświadczam, jeśli chodzi o nadpobudliwość to świetnie sprawdził sie preparat, ktory zamowiam dzieki uprzejmosci stowarzyszenia z Warszawy.

Prosze, nie szargajmy czyjejs opinii pochopnie, tu gdzies tez widzialam jakaś negatywną opinie o tym preparacie, ktorym ja jestem zachwycona i sadze, ze wielu rodzicow zadowolonych jest z terapii pomostowych.

pozdrowionka

Magda
warto rozmawiać

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 11-02-2007 12:37

Czytam ten wątek jako zupełny laik, znaczy na myśli mam, że nie znam stowarzyszenia Pomost więc poniekąd jestem osobą bezstronną. Gdybym chciała skorzystać z pomocy tego stowarzyszenia interesowałyby mnie tylko konkrety, a tu są jakieś niejasne insynuacje. Rozumiem, że osoby oskarżające "o coś" panie z Pomostu porozumiewają się między sobą na jakiejś niezananej nam platformie (telepatia jakaś cy cóś), bo wygląda na to, że się ze sobą zgadzają i mówią o tym samym (albo tak im się wydaje). Ja tu nie widzę nic konkretnego i są to dla mnie jakieś obrzydliwe pomówienia. Jeśli nie możecie poprzeć swoich słów faktami, to się nie odzywajcie. Może należało sprawę załatwić w Pomoście. Jeśli nie byłyście zadowolone trzeba było sprawę wyjaśnić na miejscu. Same zachowałyście się tak, jak to opisujecie w swoich postach. Najpierw przytaknęłyście, a potem szybciutko do komputera i obsmarowałyście za plecami. Nieładnie.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 23-02-2007 00:41

ewa100 pisze: żeby nie spotkało ich to co mnie i nie tylko mnie.

Zgadzam się z Matken.

Brak konkretnych zarzutów, za to jakieś niejasne insynuacje wywołują u mnie odruch wymiotny. Obie panie (ewa100 i Ira D.) nie potrafią wskazać konkretnych zarzutów i mają dziwnie podobny styl wypowiedzi :? .

Poza tym nie podoba mi się wskazywanie na panią "J Ch.". Niby dyskrecja, ładna cecha... Ale ile pań o takich inicjałach działa w Pomoście? Po prostu obrzydliwe i wredne :( .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-02-2007 10:59

Dzieki dziewczyny na dobre słowa, to bardzo ważne.
Obrazek

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-12-2010 22:49

Pragniemy poinformować, że decyzją Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy KRS, nasze Stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego!

Aby przekazać nam 1% podatku należy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisać nazwę naszego Stowarzyszenia, numer KRS i kwotę, którą chcemy przekazać. Kwota nie może przekraczać 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Nasz numer KRS 0000106033.

Bardzo prosimy o wpłaty wszystkich, którzy 1% przekazać mogą.
Obrazek

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-08-2011 17:25

Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczynamy realizację zadania „Na drodze ku
samodzielności: tworzenie warunków rozwoju i systemu wsparcia dla dzieci z
zespołem Aspergera i ich rodzin”.
Projekt dofinansowywany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Partnerem projektu jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 1 w Gdańsku.
W ramach zadania realizować będziemy:

terapię grupową oraz zajęcia plenerowe dla dzieci z zespołem Aspergera
grupy samorozwojowe dla rodziców dzieci z ZA
warsztaty dla nauczycieli uczących dzieci z ZA objęte terapią
konferencję szkoleniową „Na drodze ku samodzielności: tworzenie warunków rozwoju i systemu wsparcia dla dzieci z zespołem Aspergera i ich rodzin”

Terapia będzie się odbywać raz w tygodniu po 1,5 h w godzinach popołudniowych w wybranej szkole w Gdańsku – dopłata do zajęć wynosi 20 zł/ m-c.
W tym samym czasie, gdy dzieci będą na terapii realizowane będą grupy samorozwojowe dla ich rodziców – dopłata do zajęć wynosi 20 zł/ m-c.
Elementem terapii grupowej są także zajęcia plenerowe planowane na okres ferii zimowych.
Cele zajęć terapeutycznych dla dzieci:

rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
rozwój sfery emocjonalnej
rozwijanie umiejętności społecznych
rozwijanie samodzielności
podniesienie samooceny i poczucia własnejwartości
uzyskanie wsparcia

Cele grup samorozwojowych dla rodziców:

poznanie specyfiki zespołu Aspergera
poznanie metod postępowania z dzieckiem z ZA
poznanie metod radzenia sobie z trudnymi zachowaniami
nauka sposobów radzenia sobie z własnymi emocjami
rozwój własny

Zgłoszenia przyjmujemy drogą telefoniczną najpóźniej do dnia 10.09.2011 roku pod nr tel.:
0/ 509 – 073 – 743 p. Joanna Chromik – Kovačs
lub 0/ 506 – 514 – 183 p. Izabela Banaszczyk
Obrazek

Wróć do Stowarzyszenia