Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Przegląd prasy

Moderator: Moderatorzy

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 09-02-2010 15:07

Przegląd prasy

Ida pisze:Zasady umieszczania linków i cytatów do artykułów w wątku "Przegląd prasy":

1. Cytaty.
Cytaty umieszczamy wraz z podaniem linka lub opisem źródła, z którego pochodzi.

Przykład:
Treść..................

"O wyższości kapusty nad marchewką"
dr Koziołek Matołek
"Wirtualna Rosja" 8)


lub2. Linki i lead.
Linki do artykułów umieszczamy wraz z kilkoma słowami wprowadzenia czyli z tzw. leadem. Jest to pierwsze parę zdań lub jedno zdanie, umieszczone na początku każdego artykułu, zwykle czcionką pogrubioną lub w innym kolorze. Można też kilka słów wprowadzenia napisać samodzielnie jeśli uważacie, że autor się nie popisał. Jest to szczególnie pomocne przy tytułach "nic niemówiących", bezsensownych lub "pseudo sensacyjnych" (patrz.SE czy Fakt) kiedy to tytuł nijak się ma do treści.


Przykład:
http://www.wr..... albo O wyższości kapusty nad marchewką
Jaś uwielbia kapustę, a nie znosi marchewki. On wręcz dostaje wysypki alergicznej po spróbowaniu choćby kęsa tego pomarańczowego warzywa.Od milionów lat ludzkość zadaje sobie pytanie...co jest lepsze: kapusta czy marchewka.


3. Komentarze.
Bardzo pożądane jest wstawianie własnych komentarzy, pod zamieszczonymi cytatami czy artykułami. Takie komentarze są początkiem do dyskusji, która jak wiadomo sprzyja wymianie poglądów, poznaniem innego stanowiska, punktu widzenia itd czyli poznaniu i zrozumieniu innych. Rozwija tez inteligencję i inteligencję emocjonalną.
W przypadku rozwinięcia się ciekawej dyskusji moderatorzy mogą wydzielić dla niej osobny wątek gdzie będzie się toczyła bez przeszkód ale mam nadzieję, że bez rozlewu krwi. :roll:

4. Tematy artykułów.
-o wychowaniu-te umieszczamy w "Wychowanie czyli jak być rodzicem" w wątku "Przegląd prasy"

Nie umieszczamy tu artykułów:
-o ADHD- te umieszczamy w "Prasa, radio i TV o ADHD"
-o ZA i autyzmie-te umieszczamy w "Zespół Aspergera to nie najnowsza kapela" w wątku "Przegląd prasy"
-artykuły o tematyce....dowolnej. Śmieszne, drażniące, wkurzające, głupie...itd- te umieszczamy w "Pogadajmy na luzie na inne tematy" w wątku "Przegląd prasy"
-o szkole, przedszkolu i nowych pomysłach MENiS czy poszczególnych szkół-te umieszczamy w "Szkoła, przedszkole" w wątku "Przegląd prasy"
-o zmianach dotyczących niepełnosprawności, dysfunkcji itp., o zmianach podstaw prawnych o kształceniu specjalnym- te umieszczamy w "Korzystajmy z naszych praw" lub "Szkoła przedszkole" w wątkach "Przegląd prasy"

Początkowo pewnie trudno będzie się odnaleźć w tym "gdzie co umieścić" ale po jakimś czasie nie powinno być już większych problemów. Jeśli ktoś nie będzie wiedział gdzie coś umieścić, to niech umieści gdzie uważa, a ewentualne "przeprowadzki", to już problem, moderatorów. :)
Wprowadzenie tych zasad spowodowane jest tym, że często ciekawe artykuły dotyczące wychowania dzieci i młodzieży, rozporządzeń MENiS itp ginęły wśród innych lub były pomijane przez niektórych, ze względu na lokalizację "Pogadajmy tak na luzie na inne tematy".


Niniejsze zasady wchodzą "od zaraz", a właściwie "już" i obowiązują przy umieszczaniu każdego nowego artykułu. Artykuły już umieszczone zostaną edytowane i dostosowane formą do nowych zasad gdy tylko znajdę na to czas :roll:Dziecko poranione słowami
Wiele się mówi o tym, że nie można bić dzieci. Badania pokazują jednak, że nawet połowa rodziców wyzywa je, krzyczy na nie i poniża słownie. Zapominają, że agresja werbalna jest formą przemocy, która ma zły wpływ na dziecko.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Posty: 8543


Rejestracja:
27-04-2008 16:50

Lokalizacja: warszawa, Żoliborz

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 10-02-2010 13:10

Może się przyda...
Jak radzić sobie z buntem nastolatka? – radzi Guy Gilbert

Jak wychowywać dzieci w świecie, w którym wszystko się wciąż zmienia? Jak budować rodzicielski autorytet? Jak sprostać wyzwaniom szkolnym? Jak odpowiedzieć na bunt nastolatka i przebudzenie się jego seksualności? Jaką postawę przyjąć wobec inwazji mediów? Jak nawiązać dialog z młodymi, którzy wymykają się spod kontroli? Guy Gilbert — charyzmatyczny ksiądz pomagający trudnej młodzieży — udziela rodzicom bezcennych wskazówek.

Książka wydana w serii poradników dla rodziców, w której ukazały się dotychczas tytuły:
1. O wychowaniu przedszkolaka
2. Pierwsze lata w szkole
3. Przygotowanie przedszkolaka do szkoły
4. O problemach nastolatków

Więcej informacji o książkach Wydawnictwa Święty Wojciech na stronie www.swietywojciech.pl
© Copyright wirtualnywydawca.pl
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Posty: 8543


Rejestracja:
27-04-2008 16:50

Lokalizacja: warszawa, Żoliborz

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 08-04-2010 08:37

Wiadomość ze stron: kobieta.wp.pl

Toksyczni rodzice, czyli jacy? 2010-03-23 (15:54)

Ten problem w Polsce jest nadal tematem tabu. Krytykowanie dorosłych ma być objawem złego charakteru i niewdzięczności dzieci. Zarazem jednak kochamy swoje pociechy i nie chcemy ich, nieświadomie, krzywdzić. Jak to zrobić?

Sami nie wiemy

Nikt nas nie uczy, jak dobrze wychowywać dzieci. Nie dostajemy sprytnych instrukcji, podręczników, nie zdajemy egzaminu. Po prostu pewnego dnia w nasze ręce trafia człowiek, kompletnie bezbronny i od nas zależny. Często powielamy modele zapamiętane z dzieciństwa, czasem czytamy jakieś książki (zwykle tylko te potrzebne na starcie), obserwujemy otoczenie i zaczynamy go kształtować.

Nasz plan wychowawczy oparty jest na osobistych doświadczeniach, także tych złych. Dziecko spędza z nami mnóstwo czasu: jest podatne na nasze lęki, fobie, obciążające schematy. Przy tym jest skazane na akceptowanie tego "programu": od nas dostaje jeść, my zaspakajamy jego podstawowe potrzeby. Mamy nieograniczoną władzę. Niechcący możemy używać jej w taki sposób, że zrobimy krzywdę na lata.

Smutne przykłady

Jeśli słyszymy, że ktoś dotkliwie pobił dziecko, jest dla nas oczywiste, że zrobił źle. Rzecz w tym, że przemoc to jeden ze sposobów trwałego, emocjonalnego okaleczania dzieci.

Równie szkodliwy wpływ może mieć:

* ignorowanie - ciągle jesteśmy zajęci, mamy "ważniejsze sprawy" na głowie (kariera, pieniądze), niż smutek, czy zagubienie malca,

* nadopiekuńczość - dziecko nie ma szans usamodzielniać się, rozwijać, a w konsekwencji radzić w dorosłym życiu,

* pomniejszanie osiągnięć dziecka - nie mierzymy jego wyników według możliwości i starań, a naszych wygórowanych ambicji,

* porównywanie malca do innych "lepszych" dzieci - zawsze przecież znajdzie się ktoś, kto ładniej śpiewa, rysuje, etc.,

* kontrolowanie go na każdym kroku - podejrzliwość rodziców, nazywana dobrem dziecka, potrafi osiągnąć rozmiary niebotyczne. Bywa, że matka publicznie sprawdza, czy nastolatka włożyła ciepłe gacie,

* wmawianie dziecku chorób i w związku z tym zabranianie potrzebnej aktywności - "taka jest słabowita, po co jej te łyżwy?",

* próba doboru towarzystwa ("to nie są odpowiedni koledzy dla ciebie, ich rodzice to margines społeczny").

Poważne skutki

Przykładów toksyczności jest więcej. Zasadniczo szkodliwe jest wszystko, co łamie prawa dziecka. Mały człowiek ma takie same fundamentalne prawa, jak dorosły. Nie wolno mu ubliżać, zasługuje na szacunek, ma prawo być dzieckiem, a zarazem być rozwijanym i wychowywanym tak, by budować i wzmacniać swoje poczucie wartości.

Krzywdzone dziecko nie żywi urazy do dorosłego. Dla niego wszystko, co robi opiekun, jest naturalne, normalne. Szybko nabiera przekonania, że to ono zrobiło źle. Uznaje, że jego zdanie się nie liczy, a ono samo nie zasłużyło na miłość i zainteresowanie.

Skutek to dorośli ludzie, którzy nie umieją wyznaczać granic otoczeniu, pozwalają naruszać swoje prawa. Z takiego dziecka w przyszłości wyrośnie człowiek, który nie będzie umiał ustalić własnych granic i, w efekcie, pozwoli innym naruszać swoje prawa. Niewłaściwe relacje są powielane w związkach partnerskich, ale i w pracy. Krzywdzone dzieci są łatwym łupem w dorosłym życiu.

Dobry, toksyczny rodzic

Wielu toksycznych rodziców w ogóle nawet nie przypuszcza, że robi źle. Nadopiekuńczej matce, która nie pozwala się malcowi oddalić nawet na krok, a nastolatka zamyka w pokoju, wydaje się, że jest po prostu opiekuńczą i troszczy się o bezpieczeństwo dziecka.

Rodzicom, którzy są wciąż niezadowoleni z postępów w nauce, zdarza się wierzyć, że w ten sposób pobudzą dziecięcą ambicję i pomogą "osiągnąć coś w życiu". Z tego samego powodu inni narzucają właściwą szkołę, towarzystwa czy rodzaj zabawek ("po co ci gitara? Książka o fizyce jądrowej jest lepsza"). Wszystko to dorośli robią ze źle pojętej miłości, "dla dobra dziecka".

Często ten problem jest dziedziczony. Bite dzieci biją swoje dzieci. Słabi dorośli nieumiejętnie starają się uczynić "mocnymi" swoje pociechy. Tata zabrania płakać, nie pozwala się mazgaić, bo sam nie potrafi już okazywać uczuć. Nie zna ich wartości.

Często jedynym sposobem uniknięcia toksycznych relacji z dzieckiem jest rozliczenie się z własnym dzieciństwem. Bywa, że jest to możliwe jedynie z pomocą psychologa. Więcej na ten temat: Susan Forward, "Toksyczni rodzice", wyd. Czarna Owca.

(Inspirander)
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 06-07-2010 08:59

Młodzież nie leczy kaszlu tylko szuka odlotu
Czym grozi długotrwałe branie dużych dawek acodinu? Konsekwencje są przerażające. - Lek powoduje trwałe dysfunkcje układu nerwowego. Może spowodować zanik uczuciowości wyższej. Ludzie z uszkodzeniami wywołanymi nadużywaniem acodinu nie potrafią ani kochać, ani współczuć - opisuje dr Lewandowska - Stanek.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 14-07-2010 23:07

Kolonia nie dla Milenki
- Szkoda, że jestem Milenką - powiedziała 12-letnia dziewczynka, gdy zadzwonił telefon, że biuro podróży, z którym miała jechać na kolonię, jej nie weźmie. Matka próbowała zataić chorobę Milenki - próbuje tłumaczyć kierowniczka biura. A matka pisze skargę do rzecznika praw dziecka.
To miały być dwa tygodnie w Łukęcinie nad morzem. Milenka razem z mamą już pakowała walizki, gdy zadzwoniła Barbara Podpirka z biura podróży Galeon, które organizowało wyjazd. Poinformowała rodziców dziewczynki, że nigdzie nie pojedzie.
- Ostatnie spotkanie kadry przed wyjazdem. Patrzę, a jedna z wychowawczyń odbija na ksero książkę o Zespole Aspergera. Pytam, po co, a ona na to, że pojedzie z nami jedno takie dziecko - opowiada. - Zaczęłyśmy czytać te skserowane kartki na wyrywki. Trzy pozostałe panie, które miały opiekować się dziećmi, podjęły decyzję, że dziecko się na wyjazd nie nadaje.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Posty: 701


Rejestracja:
27-01-2010 13:10

Lokalizacja: okolice Warszawy

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 15-07-2010 05:32

Tia...

To jest jak świeże pole do zaorania. Tyle jeszcze trzeba zrobić...

Ja miałam za rok pisać pracę o Januszu Korczaku, ale jak widzę co się dzieje, to chyba zmienię plany.

Mieszkam 20 km od Warszawy i moim rejonie nie ma osób pracujących z dziećmi z ZA. Łącznie z poradnią powiatową. To jest po prostu jakiś dramat. Nie szkoli się nauczycieli. A pedagodzy odniosłam wrażenie, że chyba nie chcą.

Przeraziło mnie to.

A co musi się dziać w rejonach odległych, zaniedbanych? :shock:
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Posty: 805


Rejestracja:
07-01-2010 20:43

Lokalizacja: Bytom/Zgorzelec

Post 15-07-2010 07:13

jest tak samo, albo i gorzej.
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

Żona Dreptaka

Wsparcie

Posty: 6424


Rejestracja:
14-03-2005 21:39

Post 15-07-2010 08:19

Wychowujmy nasze dzieci ku samodzielności!
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,813 ... dnica.html

...wychodzi brak kompetencji społecznych młodych ludzi. Dzieciaki w domu nie są trenowane w rozwijaniu najprostszych umiejętności obracania się w świecie, które dorosły człowiek musi posiadać. Często nawet w wyrobieniu legitymacji szkolnej czy kupieniu miesięcznego biletu komunikacji miejskiej pośredniczy rodzic.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Posty: 8543


Rejestracja:
27-04-2008 16:50

Lokalizacja: warszawa, Żoliborz

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 15-07-2010 09:05

Żona Dreptaka pisze:Wychowujmy nasze dzieci ku samodzielności!
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,813 ... dnica.html

...wychodzi brak kompetencji społecznych młodych ludzi. Dzieciaki w domu nie są trenowane w rozwijaniu najprostszych umiejętności obracania się w świecie, które dorosły człowiek musi posiadać. Często nawet w wyrobieniu legitymacji szkolnej czy kupieniu miesięcznego biletu komunikacji miejskiej pośredniczy rodzic.

nie żeby cóś.. ale wkleiłam toto samo na Młodzieżowym... ale może tu lepsze miejsce... :hmmm:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 15-07-2010 09:31

anka-niko pisze:
Żona Dreptaka pisze:Wychowujmy nasze dzieci ku samodzielności!
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,813 ... dnica.html

...wychodzi brak kompetencji społecznych młodych ludzi. Dzieciaki w domu nie są trenowane w rozwijaniu najprostszych umiejętności obracania się w świecie, które dorosły człowiek musi posiadać. Często nawet w wyrobieniu legitymacji szkolnej czy kupieniu miesięcznego biletu komunikacji miejskiej pośredniczy rodzic.

nie żeby cóś.. ale wkleiłam toto samo na Młodzieżowym... ale może tu lepsze miejsce... :hmmm:

Oba miejsca są właściwe :) Warto żeby to przeczytała młodzież oraz rodzice, bo jak wiadomo...wina zawsze jest po obu stronach... :roll:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 18-07-2010 08:36

Wakacyjne żniwa sekt
[...]Pierwszym obowiązkiem rodziców jest sprawdzenie, kto jest organizatorem takich wyjazdów. Wiele razy docierały do nas sygnały o obozach językowych, za którymi kryły się różne dziwne, sprytnie zakamuflowane grupy, które oprócz języka obcego przemycały w programie ważne dla siebie treści. Kilka lat temu stowarzyszenie powiązane z Bractwem Zakonnym Himawanti próbowało na przykład zorganizować kolonie dla dzieci z programem ekologicznym. Rodzice powinni sprawdzić w kuratorium lub w wydziale edukacji, czy obóz został zgłoszony, kim jest organizator, czy uzyskał zgodę sanepidu.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 01-08-2010 11:14

Wchodzi nowa ustawa p zakazie bicia dzieci i separacji agresora od ofiar
Dziś wchodzi w życie nowelizacja ustawy o przemocy w rodzinie. Reguluje ona przede wszystkim kwestie kar cielesnych oraz ochrony zdrowia i życia dzieci. Jest to nowelizacja przepisu z 2005 roku. Jednak tym razem, jak mówi Mirosława Kątna - przewodnicząca Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka - nowy przepis ma jeden zasadniczy cel, jakim jest ochrona ofiary.
Do tej pory nie można było wyrzucić z domu na przykład agresywnego ojca, jeżeli był on właścicielem mieszkania. Nowy przepis to zmienia, bowiem zdaniem Mirosławy Kątnej nie może być tak, że ofiary uciekają z własnych domów i w nocy szukają schronienia.

Bezpłatne badania i obdukcja ofiar przemocy

Ale to nie jedyna zmiana. Nowa ustawa nakłada na gminę obowiązek zapewnienia ofiarom przemocy w domu darmowej opieki medycznej. Chodzi tu nie tylko o opatrzenie ran po pobiciu, ale także o obdukcję. Dziś takie badanie jest płatne, co często utrudnia kobietom dochodzenie swoich praw przed sądem.
Kiedy sejm uchwalał ustawę, wielu rodziców twierdziło, że nie wyobrażają sobie wychowania dziecka, bez możliwości karania go przy wykorzystaniu klapsa. Mirosława Kątna sprzeciwia się takiemu sposobowi myślenia. Jednocześnie przypomina, że dawniej wobec dorosłych stosowano na przykład karę chłosty, jednak z czasem uznano, że takie traktowanie jest niegodne. Zdaniem Mirosławy Kątnej dzieci zasługują na taki sam szacunek jak ludzie dorośli.

Będzie można odebrać dziecko rodzicom

Nowa ustawa pozwala też na zabranie dziecka rodzicom, jeżeli zagrożone jest jego zdrowie i życie. W takiej sytuacji można dziecko oddać pod opiekę najbliższej rodzinie, na przykład babci. Do tej pory dzieci trafiały do placówek opiekuńczo wychowawczych.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Posty: 3564


Rejestracja:
05-01-2008 16:37

Post 01-08-2010 20:22

A agresorowi prawdopodobnie gmina będzie musiała zapewnić mieszkanie zastępcze.
W całym kraju takich mieszkań brak.
Tak więc znów mamy tradycyjnie, po polsku" dupę z tyłu".
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Żona Dreptaka

Wsparcie

Posty: 6424


Rejestracja:
14-03-2005 21:39

Post 26-08-2010 10:22

Co robic, gdy dziecko beka i klnie?
W konkluzji artykułu znajdziemy zalecenie skądś nam chyba znajome ;) :
Spisz listę zasad panujących w waszej rodzinie i obowiązujących wszystkich jej członków i powieś ją w widocznym miejscu. Kilkulatek nie umie wprawdzie czytać, ale gdy odczytasz mu wszystkie zasady kilka razy, szybko je zapamięta. Możesz też sporządzić listę w formie rysunków.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Posty: 6424


Rejestracja:
14-03-2005 21:39

Post 27-08-2010 08:37

O potrzebie stawiania granic
Rodzice lubią sobie dorabiać różne ideologie, które usprawiedliwiają ich zachowanie - np. ideologię 'bezstresowego wychowania', 'traktowania po partnersku' czy jakiegoś innego 'programu wychowawczego', który rzekomo ma służyć dziecku i wspierać jego rozwój. Ale to całe racjonalizowanie często jest po prostu po to, żeby zagłuszyć lęk rodzica.

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 15-09-2010 10:04

Niekonwencjonalne metody wychowawcze
Chciałabym dać wszystkim nastolatkom górę pieniędzy, nieziemską urodę, stosy "dropsów", alkoholu i zawsze wolne chaty z podświetlanymi basenami. Chciałabym, aby to „słoneczko” co powoduje ciąże lolitek, kręciło się i kręciło aż... wreszcie komuś zrobi się niedobrze i będzie chciał się wyrwać. Potem następny i następny...

Dość ryzykowne... :roll:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Posty: 8543


Rejestracja:
27-04-2008 16:50

Lokalizacja: warszawa, Żoliborz

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 15-09-2010 11:28

Ida pisze:Niekonwencjonalne metody wychowawcze
Chciałabym dać wszystkim nastolatkom górę pieniędzy, nieziemską urodę, stosy "dropsów", alkoholu i zawsze wolne chaty z podświetlanymi basenami. Chciałabym, aby to „słoneczko” co powoduje ciąże lolitek, kręciło się i kręciło aż... wreszcie komuś zrobi się niedobrze i będzie chciał się wyrwać. Potem następny i następny...

Dość ryzykowne... :roll:

Kilka ostatnich doniesień chyba osudzi zapały:
23-latka zmarła po dopalaczach
Dwa dni ratowali chłopca po dopalaczach
innych nie wstawię.. ale sporo tego już było... niestety :(
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 15-09-2010 11:39

anka-niko pisze:
Ida pisze:Niekonwencjonalne metody wychowawcze
Chciałabym dać wszystkim nastolatkom górę pieniędzy, nieziemską urodę, stosy "dropsów", alkoholu i zawsze wolne chaty z podświetlanymi basenami. Chciałabym, aby to „słoneczko” co powoduje ciąże lolitek, kręciło się i kręciło aż... wreszcie komuś zrobi się niedobrze i będzie chciał się wyrwać. Potem następny i następny...

Dość ryzykowne... :roll:

Kilka ostatnich doniesień chyba osudzi zapały:
23-latka zmarła po dopalaczach
Dwa dni ratowali chłopca po dopalaczach
innych nie wstawię.. ale sporo tego już było... niestety :(

Niestety dopalacze stały sie chyba największą plagą wśród młodzieży. W porównaniu z nimi nawet statystyki na temat alkoholu i narkotyków wypadają "blado", a same w sobie przerażają. :(
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 24-09-2010 21:15

Sport poprawia pamięć
Dzieci sprawniejsze fizycznie mają lepsze wyniki w testach pamięciowych - wynika z badań opublikowanych na łamach pisma "Brain Research".
Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Illinois wykorzystali rezonans magnetyczny do porównania rozmiarów różnych struktur w mózgach 49 dzieci w wieku dziewięciu i dziesięciu lat. Badacze skoncentrowali się na hipokampie - strukturze mózgu, która odgrywa ważną rolę w zapamiętywaniu i uczeniu się. Wcześniejsze obserwacje prowadzone na ludziach dorosłych oraz na zwierzętach wykazały, że ćwiczenia fizyczne prowadzą do zwiększenia objętości tej struktury - poprzez stymulację wzrostu i przeżycia nowych neuronów. Ma to korzystny wpływ na pamięć i zdolność uczenia się...
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 20-04-2011 05:31

Czy karanie służy dzieciom
Kary i nagrody to wciąż najczęściej stosowany środek wychowawczy. O jego popularności świadczy domniemana skuteczność.
Strach przed karą i silna potrzeba nagrody mają wywołać zmianę i zapewnić ukształtowanie najlepszych, czyli pożądanych społecznie zachowań dzieci.
Tymczasem, badania psychologów i pedagogów wielokrotnie dowiodły, iż skuteczność kar w wychowaniu nie jest niepodważalna oraz, że mogą spowodować wystąpienie szeregu niepożądanych konsekwencji.

Warto przeczytać
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Posty: 4734


Rejestracja:
08-07-2008 14:38

Post 17-06-2011 06:36

Niewidzialne dziecko

Kasia wydukała, że ma marzenie, tylko jedno: chciałaby mieć ADHD albo być chora, żeby rodzice kochali ją tak jak siedmioletniego Tomka....
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Wróć do Wychowanie, czyli jak być rodzicemKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.