Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

22 lata zespół Aspergera i ADHD.

Moderator: Moderatorzy

kolorowatecza

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Ja: Zdiagnozowano u mnie ADHD i ZA

Post 02-05-2018 20:14

Siemka jestem tutaj nowy na tym forum.
Zdiagnozowany zostałem przez doktora Piotra Gorczycę 2001 roku ADHD i Zespół Aspergera.
Jestem teraz już dorosłym człowiekiem,ale niesamodzielnym.Mam problemy z wypełnieniem papierów,czy załatwieniem spraw urzędowych.Jak chodziłem do szkoły ,prawie wcale nie dawałem sobie rady z nauką. W 2001 roku i 2012 roku wyszedł mi na pograniczu normy test IQ.Robilem go w poradni pedagogiczno psychologicznej te testy Weschlera.2017 roku wyszedł mi wynik przeciętny 101IQ.Byłem zdziwiony ,bo bardzo słabo się uczyłem i do dziś mam takie problemy.

kolorowatecza

Post 02-05-2018 20:57

Chciałbym być rediagnozowany,bo sądzę,że mam autyzm.Czy ktoś jest ze Śląska i zna specjalistę ,który mógłby mnie zdiagnozować?
Słabo funkcjonuje ,nie daje rady w pracy pracuje w ZAZIE(zakładzie aktywizacji zawodowej)

tama

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 04-05-2018 21:26

Przepraszam, że piszę w Twoim wątku, chociaz nie potrafie Ci pomóc.
Rozumiem, że na pomoc rodziców w tej sprawie nie możesz liczyć? Po co Ci diagnoza, że masz autyzm. Co to zmieni?
Z załatwianiem spraw urzędowych i wypełnianiem papierów wszyscy w Polsce mają problem niezależnie od IQ. Napisałeś posta jasno i logicznie.
Czy w miejscu pracy masz jakiegoś psychologa na którego możesz liczyć. Nie wiem czy sa jakies grupy wsparcia bo one zwylke sa dla rodziców.
Trzymam kciuki.
syn już studiuje rocznik 95; dysgrafia, dyslekcja stwierdzone, ADHD niestwierdzono, ale ma wszelkie objawy

kolorowatecza

Post 04-05-2018 21:35

Sądzę tylko ,że mam złą diagnozę tylko.Myśle ,że by coś to zmieniło .Chce ,żeby mi rentę przedłużyli dłużej niż na rok.Ciagle tylko mi przedłużają rentę na rok.Co roku muszę pokazywać swoja
Logicznie napisałem?Każdy głupek niestety tak napiszę tak jak ja.Czy ktoś tutaj jest ze Śląska ?

kolorowatecza

Post 04-05-2018 21:44

Myślę,że co to zmieni.Chce ,żeby mi przedłużyli rentę na dłużej niż na rok.Ciagle co rok muszę się w Zusie pokazywać i ciągle znowu przedłużają o rok.
Jestem poważnie zaburzona osobą to powienen mieć rentę na stałe.
W pracy się że mnie smieja, bo jestem mało sprawny manualnie,zbyt wolno robię ,według ich jestem człowiekiem nie myślącym.
Logicznie?Według mnie każdy głupiec potrafiłby pisać tak jak ja.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 05-05-2018 20:21

cóż, nie do końca się zgadzam.
Niektórzy ludzie mając rentę nie starają się nawet leczyć, poza tym niektóre zaburzenia się zmieniają.
Rozumiem, że ręka czy noga nie odrośnie, ale wiele zaburzeń psychicznych można skutecznie leczyć.

Nie zgadzam się, że każdy głupiec potrafiłby pisać jak Ty. Wielu pisało dużo gorzej i nie miało rent.

kolorowatecza

Post 06-05-2018 12:13

U mnie zaburzenie od dziecka się wcale nie zmieniło ,trzyma się jak trzymało i do dziś tak jest.Terapia 2 letnie nie przyniosła żadnych małych postępów na którą chodziłem.

astiolek

Post 08-06-2018 15:36

Przepraszam Cię bardzo ale coś mi tutaj podpada pierwszy wpis piszesz naprawdę logicznie, poprawnie .. A gdy ktoś Ci wytknął że tak jest nagle zaczynasz robić błędy :hmmm: takie jakby specjalne.. Nie wiem co o tym myśleć

Wróć do Dorosły z Zespołem Aspergera