Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

TARNÓW - SZKOLENIE DLA LEKARZY

Moderator: Moderatorzy

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 08-09-2005 20:53

TARNÓW - SZKOLENIE DLA LEKARZY

Polskie Towarzystwo ADHD zaprasza wszystkich przedstawicieli służby zdrowia Ziemi Tarnowskiej na szkolenie z zakresu wczesnego rozpoznawania ADHD i możliwości pomocy rodzinom dotkniętych tym zespołem.
Odbędzie się ono w sobotę 17-go września br. w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, przy ul. Mościckiego 27, w godz. 10:00 - 14:00.
Wstęp wolny.
Pytania oraz zgłoszenia udziału prosimy kierować pod nr tel. 0-500-82-80-14.

Warsztaty są kontynuacją konferencji „Pokochaj Dziecko z ADHD – Bo razem łatwiej”, na którą 21-go maja br. przybyło ponad 560 osób!
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Ilona Lelito

Post 09-09-2005 15:45

PROGRAM SZKOLENIA

1) Słów kilka o Kampanii Społecznej „Zrozumieć Dziecko z ADHD” – Monika Orłowska, V-ce Prezes Polskiego Towarzystwa ADHD, Inicjatorka Kampanii,

2) Diagnostyka i leczenie zespołu ADHD – lek. med. Artur Wiśniewski, Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie, Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie,

3) Praca z dzieckiem z ADHD w jego naturalnym środowisku – mgr Stanisław Bobula – psycholog, terapeuta, Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Sophia” dr Jakuba Koładziejczyka w Krakowie,

Przerwa 12.00 – 12.05

4) Zastosowanie EEG-Biofeedback w leczeniu dzieci z ADHD – dr med. Alicja Kubik – specjalista neurologii dziecięcej i pediatrii, elektroencefalista kliniczny, neuroterapeuta eeg-biofeedback „Neuromedica” NZOZ w Krakowie,

5) ADHD – informacje psychologiczne dla lekarzy – mgr Agata Orzeł-Żukowska - psycholog, terapeuta, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Krakowie,

6) Propozycje pomocy rodzinom i dzieciom z ADHD w ramach pracy Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie – mgr Jerzy Szczepaniec, Dyrektor Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie (Gość szkolenia).
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 16-09-2005 20:37

Re: TARNÓW - SZKOLENIE DLA LEKARZY

I znowu zbliża się godzina zero... Napięcie rośnie... Miało być zwykłe szkolenie dla lekarzy i, jak na szkolenie przystało - niewielkie w stosunku do konferencji, a tymczasem telefon urywa się jak zwykle...
Osoba, która to organizuje i jej mąż ("fima" z forum) nawet nie mają czasu napisać Wam co się dzieje. A narobili takiego szumu w mieście, że aż go do Krakowa echo niesie...
Zanosi się na kolejny sukces...

Ania i Jarek zorganizowali to szkolenie w 99% sami. W dzień po powrocie z sierpniowego urlopu mieli już wypisane wszystkie zaproszenia, choć przed urlopem nie były nawet wydrukowane :shock: Nawet nie zdążyliśmy zapytać w czym im pomóc... Nic nie mogło im stanąć na przeszkodzie - ani problemy szkolne, ani źli ludzie, a już tym bardziej angina dzieci... Pozwolę sobie więc wyrazić głęboki podziw dla efektów ich pracy, jak i dla nich samych. Dzięki takim ludziom świat staje się lepszy, a nasza sprawa posuwa się po woli, ale regularnie napród.

Pozdrawiam Wszystkich

Ps. Nie chciałam, żeby było pompatycznie, ale taka jest prawda.
Ostatnio zmieniony 16-09-2005 21:56 przez Ilona Lelito, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam gorąco !

ela lech

Wsparcie

Post 16-09-2005 20:56

Czekam z niecierpliwością na relację.Jak się wydaje ,znów skazani jesteście na sukces.Brawo!
Pozdrawiam i trzymam kciuki.

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 17-09-2005 18:26

Szkolenie dla lekarzy

Bardzo miło było poczytać tyle miłego na nasz temat.Sukces szkolenia na którym było 120 osób to sukces dużej grupy osób z PT ADHD oraz innych osób i instytucji nie związanych z naszą działalnością.Tylko dzięki pracy i oddaniu sprawie możemy się cieszyć sukcesem,który daje nadzieję na lepsze jutro wszystkim dotkniętym problemem ADHD.Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przebiegu szkolenia jak i wykładowcom za ich profesjonalizm. :)

Ilona Lelito

Post 19-09-2005 18:42

Re: Szkolenie dla lekarzy

Mój mąż jak usłyszał, że było ponad 100-u lekarzy powiedział, że to była "konferencja, a nie szkolenie" :)

To wspaniale, że przyszło ich aż tak wielu. Zawsze bardzo mnie martwiło, że na same konf. nie przychodzili tak licznie jak byśmy chcieli. Zawsze stanowili jedynie ok. 1% uczestników, a przecież rola środowiska medycznego jest zasadnicza w zapobieganiu powikłaniom ADHD.
Okazuje się, że lekarze potrzebują, żeby się do nich zwrócić specjalnie :) Jak trzeba, to trzeba, będą więc następne.
Pozdrawiam gorąco !

basic

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 27-02-2006 09:42

ADD-odmiana ADHD

Witam.
Poszukuję kontaktu z osobami z Tarnowa. Podejrzewam u mojego 11-letniego synka ADD-zaburzenia koncentracji uwagi bez nadpobudliwości ruchowej. Mam z nim wielki problem i nie wiem, gdzie w Tarnowie szukać pomocy. Proszę Cię o kontakt fima (jesteś chyba jedyną osobą z Tanowa jaką znalazłam na tym forum) proszę pomóż mnie i mojemu synkowi. Basia

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń