Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

KONFERENCJA W PIONKACH

Moderator: Moderatorzy

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 08-07-2005 22:31

KONFERENCJA W PIONKACH

29-go lipca w Pionkach k. Radomia odbędzie się kolejna konferencja dydaktyczno - informacyjna o ADHD
"Niezwykłe dzieci-poznaj ich swiat"

Gimnazjum 1
ul. Lesna 1
26-670 Pionki

godz.10 00

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych
Wstęp wolny

Prosimy o potwierdzenie udziału do 20-go lipca pod nr. tel. (0-48 ) 384-84-66 - Pani Anna Szwankowska lub Pan Jerzy Furga

Dodatkowych informacji udzieli p. Teresa Boduła 0 609-359-053

Organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie "SAS",
Warsztaty Terapii Zajęciowej,
Urząd Miasta Pionki,
Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Pionkach
Polskie Towarzystwo ADHD
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Ilona Lelito

Post 12-07-2005 11:01

Re: KONFERENCJA W PIONKACH

Może przyjechalibyście Szanowni Forumowicze do Pionek.
Byłaby okazja do bliższego poznania. Miasto mieści się mniej więcej w środku Polski. Do Tarnowa, Olkusza, czy Skawiny, gdzie były wcześniejsze konferenjce mieliście dalej.
:)

Zobaczylibyście przy okzji jak wygląda organizacja konf. w ramach naszej Kampanii Społecznej "Zrozumieć Dziecko z ADHD" i może zainicjowalibyśmy kolejną, gdzieś w głębi kraju... Ekipa prelegentów-entuzjastów już jest, tonę gotowych pism też możemy podesłać, jak również materiały konferencyjne. Mamy także parę znaczących Patronatów, które otwierają drzwi do Urzędów: Rzecznik Praw Dziecka, dr Swietłana Masgutowa i program "Pytanie na śniadanie" TVP2.
:shock:
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 27-07-2005 21:10

Program konferencji w Pionkach

Program konferencji:

1. Wystąpienie Władz

2. „Słów kilka o Kampanii Społecznej "Zrozumieć Dziecko z ADHD" - Monika Orłowska – Wiceprezes Polskiego Towarzystwa ADHD i Dyrektor ds. Programowych

3. „Strategie postępowania w leczeniu zespołu ADHD” – dr n. med. Artur Kołakowski – Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie, Centrum Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej w Warszawie

4. "Zachowania dzieci z ADHD w przedszkolu" - Agnieszka Janiec – pedagog specjalny i logopeda

5. "Praca z dzieckiem z ADHD w jego naturalnym środowisku" Stanisław Bobula – psycholog, terapeuta – Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Sophia” dr Jakuba Koładziejczyka

6. Kinezjologia Edukacyjna – Gimnastyka Mózgu” – Beata Chrzanowska – psycholog, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Uniwersytet dla rodziców” w Warszawie

7. „Historia odrzuconego chłopca” - Paweł Gadzina

PRZERWA

8. "Wspomaganie i terapia rodzin dzieci z ADHD" - Agata Orzeł-Żukowska - psycholog, terapeuta – Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 2 w Krakowie

9. "Zastosowanie EEG – biofeedback w leczeniu dzieci z ADHD" – dr med. Alicja Kubik – specjalista neurologii dziecięcej i pediatrii, elektroencefalografista kliniczny, neuroterapeuta eeg-biofeedback

10. „Rola stowarzyszeń w walce o prawa dzieci z ADHD i ich rodzin” – Jarosław Wajchert – Prezes Stowarzyszenia „Ponad”.

11. „Rola Pomocy Społecznej w pomniejszaniu problemów rodzin dzieci z ADHD” – Przedstawiciel Wydziału Polityki Społecznej Województwa Mazowieckiego.

12. Dyskusja otwarta

13. Zakończenie

ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie „SAS”,
Polskie Towarzystwo ADHD
Urząd Miasta Pionki,
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Pionkach

Konferencja odbywa się w ramach KAMPANII SPOŁECZNEJ "ZROZUMIEĆ DZIECKO Z ADHD".

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciami objęli: Rzecznik Praw Dziecka - Pan Paweł Jaros, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych; Pan Leszek Zieliński, Pani dr Swietłana Masgutowa.
Patronat Medialny: Program "Pytanie na Śniadanie" TVP2
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 28-07-2005 20:20

Już niedługo...

28-y lipca, godz. 21.26.
I znowu wielkimi krokami zbliża się "godzina zero"...
Ale przynajmniej coraz mniej się denerwuję. Zobaczymy co będzie przy Krakowie :).

Znowu spodziewamy się paru vipów, m.in. przedstawiciela Biura Rzecznika Praw Dziecka i Pana Redaktora Naczelnego "Gazety Lekarskiej" wydawanej przez Naczelną Radę Lekarską. Jak nawiążemy z nimi współpracę to już mamy z górki ze szkoleniami pediatrów i lekarzy pierwszego kontaktu, którzy jako jedyni mogą rozpoznać symptomy ADHD zanim jeszcze dziecko pójdzie do szkoły, a może nawet przedszkola. A wiadomo, że tam problemy mogą już tylko przybierać na sile.
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 31-07-2005 12:14

JUZ PO - BYŁO CUDOWNIE!!!

Na konferencję, pomimo przepięknego wakacyjnego piątku, przybyło ponad 210 osób. Powiedzieć, że organizatorzy spisali się na medal, to byłoby za mało! Wszystkich uczestników ugoszczono barszczykiem z krokietami (to już chyba tradycja na naszych konferencjach), pączkami, różnorakimi ciasteczkami; oprócz tego, wiadomo: napoje zimne i gorące.
Gdy wyrażaliśmy swój zachwyt nad perfekcją organizacji Pan Burmistrz Pionek powiedział nam zagadkowo, że to jeszcze nie wszystko, bo gości z Polskiego Towarzystwa ADHD czeka tego dnia dużo więcej atrakcji...
I faktycznie, po zakończeniu zaproszono nas do busa i zabrano na WYCIECZKĘ do pobliskiej Puszczy Kozienickiej!!! :shock: Po kilkunastu kilometrach malowniczej drogi pomiędzy drzewami zatrzymaliśmy się w LEŚNICZÓWCE!!! :shock: Tam czekali już na nas strażacy z wozem strażackim, którzy po chwili zabrali się do rozpalania ogniska :shock: :D . Na stoły wniesiono sałatki, ciasta, wszelkie napoje wraz z piwkiem, a strażacy przygotowywali kiełbaski i kaszankę. Gdy, oniemiali, bełkotaliśmy coś o tym, że nie spodziewaliśmy się takiego przyjęcia i w ogóle brak nam słów Pan Burmistrz powiedział z uśmiechem, że to wciąż nie wszystko... Po chwili zajechał kolejny bus i wysiadła z niego ORKIESTRA!!! :shock:

Powiem tak, jeszcze dziś sztywnieję z zachwytu na myśl o tym co spotkało nas w Pionkach. Panie z tamtejszego Stowarzyszenia "SAS", które odezwały się do nas telefonicznie podczas ostatniego programu "Pytanie na Śniadanie" w TVP2 zorganizowały tak wspaniałe przedsięwzięcie w ciągu zaledwie półtora miesiąca!!! W trakcie programu Monika Orłowska, dyżurująca przy telefonie zaprosiła je na konferencję do Skawiny. Przyjechały i natychmiast podjęły decyzję o organizacji podobnego przedsięwzięcia u siebie. Błyskawicznie porozumiały się z Panem Burmistrzem swojego miasta i taki oto efekt! Brak słów...

Jesteśmy wzruszeni i wdzięczni za takie przyjęcie naszym przyjaciołom z Pionek: Panu Burmistrzowi, Państwu ze Stwowarzyszenia Aktywnych Społecznie oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej, jak również Państwu z Gimnazjum Nr 1.

Niech żałują wszyscy, którzy nie pojechali!!! :D A zaproszeni byliście wszyscy, jak zwykle.
Pozdrawiam gorąco !

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 31-07-2005 19:25

Ilonko!
Bardzo wam zazdroszczę:
1.Zdobytej wiedzy
2.Tak miłego przyjęcia
3.Tylu wrażeń
Jeżeli kiedykolwiek będzie coś w okolicach mojej miejscowości na pewno tam będę.

Ilona Lelito

Post 01-08-2005 06:56

basia pisze:Jeżeli kiedykolwiek będzie coś w okolicach mojej miejscowości na pewno tam będę.

Basiu, będzie u Was jak zorganizujecie :D , my możemy przyjechać i pomóc przy organizacji na tyle na ile jest to możliwe na odleglość.

Plany na najbliższe miesiące to Stalowa Wola, Kraków, może Łódź, Świdnica, Warszawa, Katowice, Olsztyn i jeszcze parę, o których za wcześnie teraz mówić.
Idziemy jak burza! I nic nas nie zatrzyma.
Pozdrawiam gorąco !

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 01-08-2005 13:27

Ilonko chciałam założyć u nas w mieście grupę wsparcia,pomoc obiecała mi radna,ale niestety nie znalazłam ani jednego rodzica zainteresowanego tym.Wygląda na to,że tylko ja mam problemy,więc muszę sama radzić sobie z nimi.

Ilona Lelito

Post 01-08-2005 17:01

Znajdą się, zwróć się może do prasy z prosbą o art. o adhd. Temat tak rodmuchaliśmy w ostatnim czasie, że jest już koniunktura w tym temacie i na pewno ktoś będzie chciał napisać. Nawet najpoważniejsze dzienniki. Ja mam mnóstwo materiałów i mogę Ci podesłać.
Pozdrawiam gorąco !

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 01-08-2005 18:12

Albo artykulik w lokalnej gazecie.Ja tak zaczynałam w Olkuszu i doprowadziło mnie to do dużej konferencji,którą potem robiliśmy.każde miasto ma swoja gazetkę wystarczy iść poprosić o artykuł podać swój telefon kontaktowy i dalej samo poleci.
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 03-08-2005 13:51

Dziękuję za podpowiedzi ,spróbuję jeszcze tych sposobów.

natasza

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 10-11-2005 00:11

wiem ,ze moze pisze za pozno ale chcialabym poinformowac ,ze mam nagrana kasete z konferencji w Pionkach ,warto obejrzec chociazby dla wystapienia dr. Artura Kolakowskiego ktory byl glownym gosciem i naprawde warto organizowac takie konferencje ,dzieki mnie w Pionkach wiedza juz o ADHD teraz jestem w trakcje organizowania szkolenia dla nauczycieli.Tak jak Ilona pisala o konferencji w Skawinie dowiedzialam sie z telewizji ,program 2 Pytanie na Sniadanie ,zadzwonilam umowilam sie z Monika Orlowska i zostalam zaproszona do Skawiny ,oczywiscie pojechalam i postanowilam zorganizowac taka konferencje u nas w Pionkach.Udalo mi sie i uwierzcie ze warto bylo ,moze bylo malo uczestnikow ale to byly wakacje a i tak bylo duzo zainteresowanych rowniez z innych miast i wsi .ORGANIZUJCIE,organizujcie,organizujcie bo warto rozszerzac wiedze dla dobra naszych dzieci ,uwierzcie mi jak dowiedzialam sie ze moj syn ma ADHD to sie rozplakalam bo nie wiedzialam co to jast za choroba a w Pionkach bylam sama nikt z lekarzy nie chcial mi pomoc ,twierdzili ze z moim synem jest wszystko w porzadku i bylam pewna ze jestem sama ,jak sie okazalo to coraz wiecej matek zaczelo sie interesowac zachowaniem swoich pociech i problemami z nimi wynikajacymi,teraz jest nas juz wiecej ,a jako ciekawostke to wam powiem ,ze okazalo sie ze moj drugi syn rowniez ma ADHD podobno po mnie to odziedziczyli,jestesmy SZCZESCIARZAMI bo cala nasz trojka ma ADHD.
pozdrawiam

Ilona Lelito

Post 10-11-2005 09:04

Wreszcie tu dotarłaś!!! :D
Witejcie, Laseczka!!!
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 10-11-2005 09:09

220 os. 29-go lipca, czyli w samym środku wakacji, a do tego w najgorętszym dniu w roku - to BARDZO DUZO!!! Przypominam, że na nasze konf. przychodzą w 90% nauczyciele - pomimo urlopów w Twoim, niewielkim przecież mieście, było ich ponad 200.
Twoja konf. była PEŁNYM I ZABÓJCZYM SUKCESEM.
W Skawinie, w trakcie roku szkolnego, było 300 os., a zaproszeni byli nauczyciele z dwóch powiatów!
Ostatnio zmieniony 10-11-2005 09:50 przez Ilona Lelito, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam gorąco !

natasza

Post 10-11-2005 09:17

czesc Ilonko
ja laseczka :?: poczekaj ja Ci dam jak tylko sie spotkamy hihihi,a spotkamy sie napewno na konferencji w Katowicach-prawda :?:

natasza

Post 10-11-2005 09:26

tak KOCHANIE dotarlam i teraz bede Was nachodzic wszedzie ,bo caly czas mysle o ADHD,malo powiedziane ja przeciez jestem czaly czas wsrod ADHDowcow,wyobraz sobie ,ze zaczepiaja mnie ludzie na ulicy i chca do mnie przyjsc z dziecmi zebym zobaczyla i zaobserwowala czy czasem ich pociechy maja zadatki na ADHD,fajnie cooo,chyba pojde na medycyne hihihi
pozdrawiam

Ilona Lelito

Post 10-11-2005 09:43

Zamiast tej żaby powinnaś tu zamieścić swoją fotkę, to wszyscy by zrozumieli o co chodzi z Laseczką (ale już Ci dam z nią spokój :D )
Pozdrawiam gorąco !

natasza

Post 10-11-2005 14:39

zartujesz z ta fotka-prawda :?: ,jesli bym ja zamiescila to napewno juz nikt by nie wszedl na forum i bylaby KLAPA,tylko bym odstraszala,uwierz mi

Ilona Lelito

Post 10-11-2005 17:50

no...
Pozdrawiam gorąco !

natasza

Post 10-11-2005 21:24

mam racje-prawda :?: hihihi [smilie=hi ya!.gif]

ela lech

Wsparcie

Post 10-11-2005 23:26

Włączę się dyskretnie :twisted: do dyskusji nt.urody Teresy.
Ale kokietka!!!!!!
Z bólem :wink: :lol: przyznaję:ładniejsza od mnie.
I jeszcze karze sobie wierzyć!!
L A S E C Z K A,L A S E C Z K A(to za kurczaczka).
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

natasza

Post 11-11-2005 00:30

Ty KURCZACZKU obedre Cie z piorek jak tylko sie z Toba spotkam,ja mam byc ladniejsza od Ciebie -zartujesz prawda :?:
fajniejsza i duzo wieksza-to napewno hihihihihihi [smilie=hi ya!.gif] pozdrawiam tercia

golombek

Wsparcie

Post 11-11-2005 06:11

Laski, nie droczyć się. Uroda, to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje :wink:

Ilona Lelito

Post 11-11-2005 09:58

Tereska się zalogowała w końcu po pół roku, rozgadała się babina i teraz reaktywue najstarsze wątki. :D

Ale to i dobrze, bo w cześniej o konf., którą ona organizowała pisałam sama ze sobą.
Pozdrawiam gorąco !

natasza

Post 11-11-2005 12:11

Golabek ,Ty jak zwykle masz racje,kazda z nas znajdzie swojego adoratora tylko dlaczego ja wciaz jestem .......buziaczki [smilie=kiss of love.gif]

natasza

Post 11-11-2005 12:17

Ilonko ,o konferencji w Pionkach pisalas sama ale bardzo dobrze,jestem szczesliwa ,ze wyszla mi ta konferencja tak dobrze i mam nadzieje ze wszystko co bedze organizowac to tez mi wyjdzie rowiez wspaniale,przypominam ,ze mam kasete z nagraniem :lol:

Ilona Lelito

Post 11-11-2005 12:27

Naszą kopię Monika odebrała od dr Kubik, ale nie miałam jeszcze okazji obejrzeć. Trzymaj tę swoją wersję w bezpiecznym miejscu, bo tu sami adehadowcy i może zginąć wcześniej czy później.
Pod tym względem Ty też jesteś niezła (hehe), więc dla bezpieczeństwa skopiuj w kilku egzemplarzach, wsadź głęboko pod pościel w szafie, napisz w paru miejscach w domu gdzie leży i powinno być dobrze :D
Pozdrawiam gorąco !

natasza

Post 11-11-2005 12:51

hihihi ale smieszne,chyba sie dowiedzialas o torebce :?: rzeczywiscie zapomnialam o niej ale juz ja mam spowritem ,przyszla poczta :lol:

Ilona Lelito

Post 11-11-2005 12:56

teresa pisze:hihihi ale smieszne,chyba sie dowiedzialas o torebce :?: rzeczywiscie zapomnialam o niej ale juz ja mam spowritem ,przyszla poczta :lol:

O TOREBCE NIC NIE WIEM :shock: :D :o
Pozdrawiam gorąco !

natasza

Post 11-11-2005 13:47

wracajac z Krakowa odwiedzilismy Monike ,komorka mi sie rozladowala i podlaczylam ja u Moniki i od razu prosilam wszystkich zeby mi przypominali zebym nie zapomniala jej zabrac,bylam szczesliwa ,ze sama pamietalam i gdy juz odjechalismy i minelismy Krakow to zauwarzylam ze nie mam torebki, okazalo sie ,ze zostala u Moniki,dobra jestem-cooo :?: :?: :?:

natasza

Post 11-11-2005 13:50

zauwazylam :oops:

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń