Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Szkolenie w CTPB z motywowania trudnych osób/pacjentów

Moderator: Moderatorzy

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 07-07-2005 22:43

Szkolenie w CTPB z motywowania trudnych osób/pacjentów

Wielu z nas ma problemy z motywacją naszych dzieci (małżonków) do zmian. To szkolenie CTPB może być pomocne i jest raczej tanie (100 zł) :shock: - wklejam link:
http://ctpb.net/?n=33
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

olajaksa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 11-07-2005 17:23

O, to jakoś tanio wyszło - 100 zł. Zaglądałam na stronę CTB. Stawka za godzinę udziału osoby w szkoleniu dla pedagogów czy psychologów kosztuje 150 zł. Normalnie szkolenie obliczają na 20 - 40 godzin. Koszty, że szkoda gadać. Kursy są w Warszawie, ale jeśli się zbierze 25 - osobowa grupa, wykładowcy przyjadą na zaproszenie chętnych do ich miejscowości.
Ostatnio zmieniony 12-07-2005 17:45 przez olajaksa, łącznie zmieniany 1 raz

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-07-2005 17:37

Cena szkolenia zależy od zakresu szkolenia, czsu trwania , liczebności grupy.
Ludzie współpracujący, tworzący instytucję w al. Ujazdowskich, reprezentują ten sam kierunek poznawczo-bechawioralny w psychoterapi, co znane CBT na Pięknej, tworzą inny zespół, ale są w tym samym związku Psychoterapeutycznym, co w jakiś sposob gwarantuje kompetencje.

Uwaga !
Psycholog, czy psychiatra to jeszcze nie psychoterapeuta, aby nim zostać trzeba odbyć wieloletnie szkolenie ( bardzo kosztowne) i praktykę pod nadzorem supervisora i zdobyć uprawnienia.
Psychoterapia to sztuka, liczą sie umiejętności, są oceniane, a nie tylko dyplom.

Ten kierunek to najbardziej przydatny w trapii ADHD.
Ciekawie wygląda ich oferta także terapii grupowej.
Niestety osobiście nie mialem okazji ich poznać i nie znam?

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 13-07-2005 08:11

Zgadza sie, zdobycie licencji wymaga czasu, ja jestem w trakcie zdobywania. Wszystkie moje terapie sa pod okiem superwizora, to znaczy kogos, kto patrzy jak pracuje i daje mi wskazówki. Koszty sa bardzo duze, bo trzeba tez przejc wlasna terapie :wink: co nie jest wcale latwe. Ale tylko tak mozna byc rzeczywiscie dobrym terapeuta. Sama iskra boza to za malo. Poza tym, nawet jak ktos ma licencje to tez chodzi regularnie na superwizje, taki powinien byc wymóg, ,bo inaczej dzieje sie to, co z Samsonem. Czlowiek glupieje, a niektórzy choruja i robia krzywde. Dlatego jak ktos idze na terapie radze dokladnie sprawdzac kwalifikacje i zasiegnac opinii, zeby nie trafic na jakies badziewie.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń