Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Konferencja w Stalowej Woli

Moderator: Moderatorzy

ela lech

Wsparcie

Post 30-06-2005 18:38

Konferencja w Stalowej Woli

Oficjalnie ogłaszm ,że dn.15 pażdziernika 2005 w Stalowej Woli w auli Zespołu Szkół nr.1 im.gen.Władysława Sikorskiego ul.Hutnicza 17 odbędzie się konferencja poświęcona ADHD.
Organizator:Podkarpackie Stowarzyszenie Intwgracji i Rozwoju "Batna"we współpracy z PT ADHD.Szczegóły będę podawać w póżniejszym terminie.

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 05-07-2005 14:37

Re: Konferencja w Stalowej Woli

Nie mogę sie doczekać :)
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 19-09-2005 17:34

Elu Dziękuję za zaproszenie, będę na pewno, możesz na mnie liczyć, poruszę temat oczekiwania rodziców w stosunku do szkoły i Poradni Psychologiczno Pedagogicznych bo to jest bolączką rodziców.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 29-09-2005 20:41

Program Konferencji Stalowa Wola 15 października 2005
Konferencja jest częścią Ogólnopolskiej kampanii ” Zrozumieć dziecko z ADHD”

1. Wystąpienie Władz
2. Słów kilka o Kampanii Społecznej Zrozumieć Dziecko z ADHD - Monika Orłowska - Wiceprezes PT ADHD i Dyrektor ds. Programowych
3. Strategie postępowania w leczeniu zespołu ADHD –Magdalena Skotnicka-Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie, Centrum Psychoterapii Poznawczo - Behawioralnej w Warszawie
4. Zachowania dzieci z ADHD w przedszkolu- Agnieszka Janiec pedagog specjalny i logopeda
5. Praca z dzieckiem z ADHD w jego naturalnym środowisku Stanisław Bobula - psycholog, terapeuta - Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Sophia dr Jakuba Koładziejczyka
PRZERWA
6. Historia odrzuconego chłopca - Paweł Gadzina - Gość Specjalny
7. Wspomaganie i terapia rodzin dzieci z ADHD - Agata Orzeł - Żukowska - psycholog, terapeuta - Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 2 w Krakowie
8. „Czy ADHD istnieje”- Maciej Pilecki-Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM UJ w Krakowie
9. Zastosowanie EEG biofeedback w leczeniu dzieci z ADHD - dr med. Alicja Kubik - specjalista neurologii dziecięcej i pediatrii, elektroencefalografista kliniczny, neuroterapeuta eeg-biofeedback
10. Oczekiwania Rodziców dzieci z ADHD od Szkoły i Poradni Psychologiczno Pedagogicznej - Halina Kantor - matka dwójki dzieci z zespołem ADHD, założycielka Katowickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z ADHD i innymi Dysfunkcjami - Niezwykłe Dzieci"
11. Dyskusja otwarta
12. Zakończenie
WSTĘP WOLNY
PATRONI HONOROWI
1. Rzecznik Praw Dziecka - Paweł Jaros
2. Mentor kinezjologii - dr Swietłana Masgutowa
3. Prezydent Miasta Stalowa Wola- Andrzej Szlęzak
4. Marszałek Województwa Podkarpackiego- Leszek Deptuła
5. Podkarpacki Kurator Oświaty- Stanisław Rusznica
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Ilona Lelito

Post 14-10-2005 19:57

No to powodzenia dziewczynki :D Będzie bombowo :D
Pozdrawiam gorąco !

ela lech

Wsparcie

Post 15-10-2005 20:17

Tak na gorąco.
Było ok.600 osób-fantastycznie.
Prelegenci-super.
Było bardzo dużo nauczycieli,bardzo się z tego cieszymy.
Serdeczne podziękowania dla PT ADHD-bez Nich nie byłoby nic.Cieszę się,że mogliśmy Was gościć.
Dziś tyle,padam z nóg.

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-10-2005 11:38

Stalowa Wola-konferencja

Gratulacje!Szkoda że nie było nas z Wami,ale siły wyższe pozostawiły nas w domu.Pozdrawiamy Stalową Wolę i ludzi życzliwych i oddanych Naszej sprawie.Jesteście Wielcy. :lol:

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 16-10-2005 16:44

PEŁNY SUKCES!!! :D :D :D
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

sylwus

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 17-10-2005 11:43

A ja byłam i jestem ogromnie zadowolona! Wiele informacji podany w interesujący sposób.Co zapewne zasługa prelegentów. Wszystko chłonęłam jak gąbka.
Faktycznie było bardzo dużo nauczycieli. I tu jedna uwaga. Część z nich miała kompletnie w nosie co się mówi. Interesowały je pogaduszki między sobą. Wielokrotnie były uciszane. A teraz z pewnością wymagają uwagi na lekcji od naszych pociech. Mentalności pewnych ludzi nigdy nie zmienimy. Uwazam jednak, że mimo wszystko takich konferencji powinno być dużo więcej. Właśnie po to by te " nauczycielki " zostały zmuszone do zapoznania się z problemem.
Przykład moja siostra - nauczycielka gimnazjum- rozmowa po powrocie z konferencji-
Po co wmawiasz wszystkim,że Wojtek ma ADHD? skoro on go nie ma?
Pytam więc - a co to jest ADHD?
Nie wiem, ale teraz jest taka moda i pewnie chodzi o ci to żeby był lepiej traktowany! Zamiast jego nauczyć zachowania i zmusić do nauki! U mnie w całej szkole nie ma nikogo z ADHD! Wszyscy mają siedzieć grzecznie a jak nie to uwaga! itp itd
Starałam się wytłumaczyć problem. Lecz ja jestem jedynie matką, która szuka problemów na wytłumaczenie swojej bezradności.
Szkoda, ze nie było jej tam ze mną. Choć nie przypuszczam by zgodziła się na wyjazd.
Z całego serca gratuluje organizatorom!!!!!!!!!Konferencja wspaniała!!!
I kto chciał wiele skorzystał.

Pozdrawiam

ela lech

Wsparcie

Post 17-10-2005 14:51

Czy ktoś wie ile było osób na balkonie?My liczyłyśmy krzesła-608,kilka było wolnych,a tu ludzie mówią,że siedzieli na balkonie i było tam z 70 osób.Ciągle przychodzą ludzie podpisać się bo przed konferencją nie zdążyli,był tłok przy listach.Inni nie zapisywali się wogól,przyjechali mając nadzieję,że się zmieszczą.Wiele z tych osób widziałam inni przynoszą zdjęcia na dowód że byli.Trochę nas ta liczba osób przerosła.Było więc co najmniej 650 osób.

Ilona Lelito

Post 18-10-2005 07:57

A niech to! A ja mój wpis umieściłam w jakimś innym wątku też dotyczącym Stalowej woli. Przeklejam część, bo powinno to tu być.

A, więc: Gratuluję! Kobietki ze Stalowej dokonałyście wielkiej sprawy: oprócz gigantycznej liczby uczestników, ściągnęłyście bardzo dużo dzienniarzy (doskonale wiem ile to wysiłku - do każdego trzeba po tysiąc razy wydzwaniać, przekonywać, upewniać się, prostować nieporozumiena, powtarzać kiedy/gdzie, żeby nie pomylili, a jeszcze co drugi telefon go nie ma; wysyłac materiały do artykułu/programu). A Wam wszystko się pięknie udało. Jestem pewna, że to zaowocuje na przyszłość - będą do Was zgłaszać się kolejni ludzie, instytucje, Władze powinny być chętniejsze do współpracy, bo uświadomiły sobie skale problemu. A Wy będziecie umiały wykorzystać ten dobry moment i rozwinąć jeszcze bardziej działalność i pomóc osobom dotkniętym ADHD w okolicach Stalowej Woli i w ogóle na Podkarpaciu.

Poza tym we dwie z Ewą uwinęłyście się z organizacją, potężnej konferencji. Podołałyście tysiącom czynności i problemów jednocześnie, których z reguły się nie zauważa - synchronizacja wydruku materiałów konf., certyfikatów, kontaków z mediami i mnóstwo innych pozornych drobiazgów bez których nie moze się obejść, a których sie nawet nie pamięta. Z drobej, wydawałoby się, prostej rzeczy, często robi się duży problem i zamieszanie. A Wy byłyście tak naprawdę we dwie i pogodziłyście wszystko.
Brawo, jestem pod ogromnym wrażeniem! Powinnyście być z siebie dumne!
Pozdrawiam gorąco !

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń