Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wizyta Sama Tyano w Polsce

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 11-03-2005 12:23

Wizyta Sama Tyano w Polsce

„Chory z ADHD w Polsce i na świecie”

w marcu 2005 roku z wizytą do Polski przyjeżdza prof. Sam Tyano, ekspert z zakresu psychiatrii, członek Komitetu Wykonawczego i sekretarz ds. finansowych World Psychiatric Association – największej organizacji zrzeszającej psychiatrów z całego świata. Główne obszary zainteresowań prof. Tyano to problem samobójstw nieletnich (prof. Tyano jest konsultantem w programie SUPRE-WHO mającym na celu zapobieganie samobójstwom na świecie), a także psychoanalityczne ujęcie zaburzeń osobowości typu borderline. Prof. Tyano jest autorem licznych publikacji na temat leczenia ADHD (zespołu nadpobudliwości z deficytem uwagi), m.in. będących efektem własnych badań nad skutecznością leków stosowanych w ADHD.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego prof. Sam Tyano przedstawi sytuację chorych na ADHD – zasady postępowania i leczenia na świecie. W konferencji weźmie również udział matka chłopca chorego na ADHD pani Monika Orłowska, działająca na rzecz pacjentów, która przedstawi życie z ADHD z perspektywy pacjentów i ich opiekunów w Polsce.
Spotkanie odbędzie się w środę, 16 marca 2005 roku.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 11-03-2005 21:21

Spotkanie jest w Krakowie, jeszcze nie dostałam oficjalnego zaproszenia, ale usiłowałam się wprosić, wybieram się, organizowane jest przez firmę Lilly.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 16-03-2005 23:27

Sam Tyano miał doskonały wykład na temat leczenia ADHD, wykład był dla lekarzy, ze Śląska byli wszyscy najważniejsi, z Krakowa też, jestem bardzo zadowolona, bo wiem znacznie więcej na temat sposobu leczenia i współdziałania lekarzy, terapeutów , szkoły i rodziców, ale niestety w innej rzeczywistości, nasza zdecydowanie odbiega od tego co powinno być.
Po wykładzie była konferencja prasowa, na której był krótki wykład o ADHD jak powinno być i Monika Orłowska mówiła jak jest, i zrobiło się dziwnie, bo dziennikarze byli mocno zdziwieni, że nie staramy się zdobywać leków, które pomagają na własną rękę.
Reszta sprawozdania później, jak Monika prześle swoje uporządkowane notatki z wykładu.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 17-03-2005 11:54

Informacja prasowa

Kraków 16 marca 2005 - opieka nad dzieckiem chorym na ADHD w Polsce odbiega od światowych standardów. Do podstawowych problemów należą brak edukacji w szkołach i brak lekarzy psychiatrów dziecięcych. Brakuje również szkoleń i edukacji pedagogów szkolnych i nauczycieli.

"Sytuacja chorych na ADHD w Polsce nie jest łatwa" mówi Monika Orłowska, matka dziecka cierpiącego na ADHD, inicjatorka kampanii "Pokochaj dziecko z ADHD". "Czas oczekiwania na spotkanie ze specjalistą w Warszawie wynosi około 2 lat", dodaje Orłowska.

Obecność nierozpoznanego ADHD może wiązać się z poważnymi konsekwencjami dotyczącymi funkcjonowania pacjenta w szkole, nasilenia objawów depresyjnych, problemów w relacjach rówieśniczych, a także problemów związanych z poszukiwaniem i utrzymaniem się w pracy. W tej grupie częściej obserwuje się uzależnienia (alkohol, narkotyki) konflikty z prawem, wypadki samochodowe oraz wczesne ciąże.

W świecie ADHD diagnozowane jest przez lekarza psychiatrę dziecięcego. Podstawą loeczenia jest terapiamultimodalna, polegająca na połączeniu psychoedukacji, psychoterapii behawioralnej oraz leczenia farmakologicznego. Jednocześnie, oprócz rodziców, psychoedukacja jest prowadzona wśród nauczycieli dzieci nadpobudliwych. Skutecznie leczony pacjent może być później prowadzony przez lekarza pediatrę lub lekarza rodzinnego.

Nowe swiatowe badania nad ADHD zmierzają w 4 kierunkach, którymi są stosowanie całodniowej farmakoterapii i opracowywanie leków o przedłużonym działaniu, badania genetyczne jako podstawa do poznania przyczyn ADHD, ADHD u dorosłych, a także leki z grupy niestymulantów( np. atomoksetyna).
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń