Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Konferencja-Kraków

Moderator: Moderatorzy

kalla

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 20-08-2008 20:58

Konferencja-Kraków

27-29 listopad Kraków odbędzie się Międzynarodowa konferencja naukowa
Rain Man jest wśród nas
Współczesne formy pomocy osobom z autyzmem w ujęciu systemowym.

W temacie jest autyzm, ale na pewno wiele informacji pojawi się o zespole Aspergera. Tutaj są szczegóły http://www.wsp.krakow.pl/psych/autyzm/ , niedługo powinien pojawić się tam progam, więc będzie wiadomo, co i jak.
A

MARTINA

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-10-2008 09:02

KRAKÓW 27-29 LISTOPAD 2008- konferencja-Rain man ....

Wpłaty na rzeczona konferencję można było robić do pazdziernika .. Zresztą po co nam konferencja ?za którą trzeba zabulić po 180 zł ,jak fajerwerki w KRK są za darmo ,a że wydali na nie 300 tyś pln - to pikuś .
.Po roku szukania dowiaduje się przypadkiem a propos konferencji że w Krakówku jest Krajowe Towarzystwo Autyzmu na ul Grottgera 3 .Może czegoś tu nie rozumiem ,ale działalność jego nie jest jakoś szerzej widoczna . A właściwie w KRK -owie nie dzieje się nic . Czy jest jakaś grupa wsparcia , stowarzyszenie ,czy tylko Towarzystwa wzajemnej adoracji. Być może się mylę , ale do postawienia takich a nie innych wniosków skłoniły mnie liczne rozmowy z rodzicami podczas których okazywało się że jak już cudem uzyskają gdzieś skierowanie , to błąkąją się do następnego trafienia jakiegoś kontaktu. W chwili obecnej szczytem mej ZAZDROŚCI jest grupa z Katowic...,którą serdecznie pozdrawiam :D Jeśli się mylę poprawcie.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 25-10-2008 09:34

1.
Widzę, że znalazłaś już informację o krakowskiej grupie wsparcia prowadzonej przez Agatę Orzeł-Żukowską, znaną na forum jako Agatka.
Agatka od czasu do czasu zagląda tu do nas, myślę jednak, że dobrze zrobisz dzwoniąc pod podany numer aby dowiedzieć się o termin najbliższego spotkania.

2.
Różne Stowarzyszenia, Towarzystwa i tym podobne grupy (nawet mające w nazwie dumne słowo "Krajowe", "Polskie" czy wręcz "Ogólnopolskie") tworzone są społecznie, przez ludzi, którzy sami z siebie chcą coś zrobić.
I robią to na ogół najlepiej jak potrafią, acz zgodnie z własnymi możliwościami, czy to finansowymi czy czasowymi. A także zgodnie z własnym wyobrażeniem takiej działalności.
Mało jest stowarzyszeń na tyle dużych i bogatych, aby było je stać na podejmowanie działań wymagających wiele czasu i pieniędzy.

MARTINA

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-10-2008 10:00

Dziękuję za odpowiedż. Nr 1 -skorzystam ,nr 2 -niekoniecznie tak jest jak piszesz .Próbowałam skojarzyć fakty i jeśli chodzi o Kraków to nie ma porównania do grupy śląskiej ,no bo niby co porównywać jak mizeria totalna. A propos jeśli jakieś Stowarzyszenie , Towarzystwo rejestruje się jako Polskie ,Krajowe, Ogólnopolskie a ma np. 20 członków - to widzę w tym jakiś wałek .... lub skłonność do przesady, a nie nadzieję na rozwój tegoż.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 25-10-2008 10:47

MARTINA pisze:A propos jeśli jakieś Stowarzyszenie , Towarzystwo rejestruje się jako Polskie ,Krajowe, Ogólnopolskie a ma np. 20 członków - to widzę w tym jakiś wałek .... lub skłonność do przesady, a nie nadzieję na rozwój tegoż.
To się nazywa "chwyt marketingowy".

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 28-11-2008 23:37

Niestety Martino, wiem, że rodzice dzieci autystycznych nie mają w Krakowie należytego wsparcia ,tak naprawdę niewielu jest psychologów, którzy są w stanie podołać temu wyzwaniu. Mam nadzieję,że coś się zmieni i prosze Cię o ewnetualny kontakt na privie lub meila, postaram się znaleźć dla Ciebie jakieś infromacje. Pozdrawiam Cię serdecznie, trzymaj się.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń