Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wuerzburg 2-5 czerwiec 2007r. Międzynarodowy Kongres o ADHD

Moderator: Moderatorzy

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 20-02-2007 10:45

Wuerzburg 2-5 czerwiec 2007r. Międzynarodowy Kongres o ADHD

http://www.danube-wuerzburg.de/sitemap.jsp

Znalazłam w necie takie cudko, może byc ciekawe, tylko drogie no i obcojęzyczne, ae może ktoś sie skusi.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 20-02-2007 11:58

No ślicznie, ślicznie, tylko te 250 euro ... plus noclegi i dojazd. Chętnie bym pojechała, tylko za co?
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 22-02-2007 13:48

To jest kongres naukowy - obok ADHD jest kongres psychiatryczno-neurologiczny, z kilkunastu osob z Polski bioracych udzial w zasadzie tylko Mionika Dabkowska skupiona jest na ADHD, inni to takie tematy jak skleroza.
Jeśli chodzi o program obu kongresow to wydaje sie ten na ADHD bogatszy. ( w polsce akurat proporcje odwrotne, zobaczcie ilu zajmuje sie neurologia )
Tematow na ADHD jest wiele od genetyki, przez szkole, wieloletnie doswiadczenia brania lekow, leki dla doroslych, zagadnienia spoleczne i roznice w swiecie w leczeniu itd. Program zajął mi 12 stron w WORDZIE, na gęsto - bez pustych wierszy - nawet nie zamierzam tłumaczyć.

po kongresie wlasciwym w środe jest dzień dla pacjentow , w ktorym wybitni specjalisci maja zajecia , wyklady i spotknia

z Polski w Wurzburgu beda osoby jak nizej ( mocny Lublin ), czy ktos wg forumowiczow oprocz Moniki Dabkowskiej zajmuje sie ADHD?

Name: Bak, Zbigniew, Dr.
Institute/Enterprise: City Hospital / Dept. of Neurology
City: 22-300 Krasnystaw
Name: Bartosuk-Psujek, Halina, Dr.
Institute/Enterprise: Teaching Dept. Neurology
City: 20954 Lublin
Name: Chielewska, Barbara, Dr.
Institute/Enterprise: Univ. School of Medicine / Dept. of Neurology
City: 20950 Lublin
Name: Chmielewski, Henryk Mikolaj, Prof. Dr.
Institute/Enterprise: Klinkia Neurologiczna WAM
City: 90-549 Lodz
Name: Czlonkowska, Anna, Prof. Dr.
Institute/Enterprise: Instytut Psychiatrii Neurologi / 2nd Dept. of Neurology
City: 02-957 Warsaw
Name: Dabkowska, Monika
City: 87-100 Torun
Name: Gorzelariczyk, Jacek Edward, Prof.
Institute/Enterprise: Inst. of Psychology / Neurophysiology/ beh. Genetics
City: 85067 Bydgoszcz
Name: Nyka, Walenty, Prof.
Institute/Enterprise: Medical University / Dept. of Neurology
City: 80-211 Gdansk
Name: Opara, Jozef, Prof. Dr. / Novel concepts of stroke rehabilitation

Institute/Enterprise: Repty Rehab Centre / Neurological Rehab
City: 42-604 Tarnowskie Gory
Name: Pierzchaza, Krystina, Prof.
Institute/Enterprise: Med. Univ. of Silesia / Dept. of Neurology
City: 41800 Zabrze
Name: Rejdak, Konrad, Dr.
Institute/Enterprise: Medical University / Dept. of Neurology
City: 20-090 Lublin
Name: Selmaj, Krzysztof W., Prof. Dr. / Multiple Sclerosis

Institute/Enterprise: Department of Neurology
City: 90 153 Lodz
Name: Walecki
Institute/Enterprise: Med. ColIege Iepielonien Univ. / Dept. of Biointermetrics
( powinno być jagiellonian)
City: 31501 Krakow
Name: Stelmasiak, Zbigniew, Prof. Dr.
Institute/Enterprise: Medical Academy / Dept. of Neurology
City: 20-950 Lublin

Wanda Baranowska

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 27-02-2007 13:38

Na kongres neurologiczny jedzie także dr Barbara Wiśniewska z ICZMP w Łodzi, reprezentując łódzką grupę badaczy (w tym mnie). Temat : Wybrane aspekty diagnozowania i funcjonowania dzieci i młodzieży z ADHD w Polsce.

Pozdrawiam!

jarek

Post 01-03-2007 18:46

To bardzo dobrze, że uczestniczy.
Listę podalem widocznie niepełną, taka jaką mozna bylo zobaczyc na stronie konferencji.
pozdrawaim

jarek

Post 25-05-2007 21:34

Ostatnio okazło się też, ze do Wurzburga wybiera się grupa dzialaczy spolecznych z Krakowa, ostatecznie, ma jechać jedna osoba, uczestnicząc w grupie reprezentujacej działaczy społecznych.
Powodem ograniczenia liczyby wyjeżdzajacych sa koszty, bynajmniej nie tylko oplat za uczestnictwo, ale zapewne przelotu, dojazdu pociągiem, co najmniej 120 km z Frankfurtu, 150 z Hahn, czy Stutgartu, no i hotelu.

Piekne miasto u podnóża zamku Marienberg, jest też Residenz w mieście i Uniwersytet ( ktorego nie widzialem ), ale na ktorym pracowal m.in Rentgen.

Szkoda, ze w Warszawie nie pomyśleliśmy swego czasu, aby ktoś z nas pojechał ( niekoniecznie z Warszawy ) . Ja osobiście nie brałem tego pod uwagę. Zresztą nie ma czego załować, taka obecność może służyć jedynie prezentacji wlasnej obecności. Osoby stamtąd były już w Bruxeli w sprawch ADHD i nie wiem jakie to mialo praktyczne znaczenie dla poprawy naszej sytuacji w Polsce.

W tej chwili kroją nowe listy lekow refundowanych i to jest ważne , tu na miejscu.

jarek

Post 14-06-2007 21:37

Z informacji jakie mozna napotkac w necie wynika, ze nie ma czego załować, konferencja jak konferencja naukowa, czynnik tzw społeczny obecny na konferencji w postaci śladowej i z rolą prawie żadną.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 06-09-2007 23:11

A ja odniosę się do Lublina.... Reprezentacja spora. tylko która z matek dziecka z ADHD zna te osoby?????? Akademicy z nich dobrzy z całą pewnością, ale nam trzeba praktyków, a nie teoretyków. Pewnie i ktoś korzysta z pomocy wymienionych specjalistów, ale ja nie znam nikogo. Nikt też nie dał znaku życia przy okazji DSS, artykułów prasowych (w których niejednokrotnie zachęcałem do współpracy lekarzy itp).Cóż, teoria i praktyka żyją swoim życiem. powiedzcie to jednak matkom dzieci z ADHD w Lublinie, że mamy tylu specjalistów, skoro lekarzy nmają jedynie kilku - sprawdzonych, solidnych i lubiących dzieci. Coż, może po kongresie będziemy mieli więcej fachowców????

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń