Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Puławy - 28.10.2006r.

Moderator: Moderatorzy

golombek

Wsparcie

Post 25-09-2006 11:56

Puławy - 28.10.2006r.

http://www.psnron.republika.pl/konferencja.html

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWO - SZKOLENIOWA
ADHD - JAK ROZPOZNAĆ, JAK POMÓC

28.10.2006r. ( sobota )
Urząd Miasta Puławy ( sala konferencyjna)
ul. Lubelska 5
24-100 Puławy

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, rodziców i lekarzy. Program zawiera sześć wykładów i dyskusję.

Koszt:
- 50 zł - przy wpłatach w terminie do 10.10.2006
- 70 zł - przy wpłatach w terminie od 11.10.2006

Opłata obejmuje udział w konferencji, materiały szkoleniowe, zaświadczenie i przerwę kawową.
Warunkiem udziału w konferencji jest dokonanie wpłaty na konto Stowarzyszenia i przesłanie kopii przelewu wraz z kartą zgłoszenia na:
- e-mail: psnron@op.pl
- nr fax: 081 886 36 50
- lub pocztą na adres: Puławskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, ul. Wróblewskiego 21, 24-100 Puławy
Nr konta Stowarzyszenia: 44 1240 2412 1111 0000 3628 8186
Tytuł wpłaty: darowizna na rzecz Stowarzyszenia

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Tel. kontaktowy 607 890 290 lub 081/886-36-50 w godz. 8.00 - 13.00

Podczas konferencji istnieje możliwość zakupienia literatury specjalistycznej.

PROGRAM KONFERENCJI

9.00 - 10.00 Rejestracja uczestników.
10.00 - 10.30 Rozpoczęcie konferencji.
10.30 - 11.30 mgr Marta Ślifirska- ,,Rozwój odruchowy a trudności szkolne"
11.30 - 12.30 mgr Irena Sosin- ,,Diagnoza i terapia dzieci i młodzieży z ADHD"
12.30 - 12.45 przerwa
12.45 - 13.45 mgr Małgorzata Dębińska - Pruchniak- ,,Dysfunkcje Integracji Sensorycznej, a dzieci z ADHD- problemy w funkcjonowaniu szkolnym, emocjonalnym".
13.45 - 14.30 przerwa obiadowa
14.30 - 15.30 mgr Małgorzata Szurlej- ,,Terapia słuchowa, jako forma terapii wspomagającej - doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą nadpobudliwą psychoruchowo".
15.30 - 16.30 mgr Wanda Dąbrowska- " Kinezjologia - dla dzieci i młodzieży z ADHD".
16.30 - 16.45 przerwa
16.45 - 17.45 mgr Maria Radosz- ,,Wpływ Terapii Czaszkowo-Krzyżowej na rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży".
17.45 - dyskusja

:arrow: Formularz zgłoszenia

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 29-10-2006 14:06

Andrzej J. Moroz pisze:28 października 2006 w Puławach odbyła się konferencja zorganizowana przez Puławskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych pt. "ADHD JAK ROZPOZNAĆ, JAK POMÓC".

Wykłady odbyły się w sali konferencyjnej puławskiego Ratusza. Przepiękna sala, optymalne warunki do wielogodzinnego siedzenia, doskonały katering oraz smaczny obiad uzupełniły starania wykładowców. Należeli do nich:
1. mgr Irena Sosin - DIAGNOZA I TERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY Z ADHD
2. mgr Marta Ślifirska - ROZWÓJ ODRUCHOWY A TRUDNOŚCI SZKOLNE
3. mgr Małgorzata Dębińska - Próchniak DYSFUNKCJE INTEGRACJI SENSORYCZNEJ A DZIECI Z ADHD - PROBLEMY W FUNKCJONOWANIU SZKOLNYM, EMOCJONALNYM
4. mgr Małgorzata Szurlej - TERAPIA SŁUCHOWA, JAKO FORMA TERAPII WSPOMAGAJĄCEJ - DOŚWIADCZENIA W PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ NADPOBUDLIWĄ PSYCHORUCHOWO
5. mgr Wanda Dąbrowska - KINEZJOLOGIA DLA DZIECI I DLA MŁODZIEŻY Z ADHD
6. mgr Maria Radosz - WPŁYW TERAPII CZASZKOWO-KRZYŻOWEJ NA ROZWÓJ PSYCHORUCHOWY DZIECI IMŁODZIEŻY.

Prezentacje spotkały sie z bardzo dużym zainteresowaniem ponad setki zgromadzonych osób. Z rozmów kuluarowych mogę nieoficjalnie donieść, że szczególne zainteresowanie wzbudziły u słuchaczy wykłady pań I. Sosin i M. Szurlej. Nie ujmuję w niczym pozostałym poruszonym tematom, ale w ogólnej opinii były to zagadnienia najbardziej zblizone do oczekiwań uczestników konferencji. Nowatorskie spojrzenie na pozostałe prezentowane tematy oraz ciekawość zagadnień pozwoliły nam jednak zdobyć wiedzę także z mniej popularnych w problematyce ADHD zagadnień, które w rzeczywistości mają znaczenie we właściwym diagnozowaniu i postępowaniu z dzieckiem z ADHD. Wszystkim wykładowczyniom (bo przecież nie wykładowcom) należą się duże brawa za komunikatywność i umiejętność zainteresowania słuchaczy.

Wracając do samej organizacji, to naprawdę na uznanie zasługuje praca Pani Renaty Stefaniak i wspomagających ją osób, w tym wolontariuszy. Miła obsługa, zaangażowanie i gotowość do rozwiązania każdego problemu pozwala sądzić, że nawiązana pomiędzy naszym Stowarzyszeniem "Bo Warto" i stowarzyszeniem puławskim współpraca będzie się rozwijała dla dobra dzieci i młodzieży z ADHD. Dodam jeszcze, że umożliwono nam rozdanie 100 plakatów-ulotek i 100 wizytówek. Dzięki temu portal www.adhd.org.pl oraz informacja o naszym Porozumieniu dotarła do kolejnych osób zainteresowanych wspomaganiem osób z zespołem nadpobudliwości.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 29-10-2006 14:09

Wybacz Andrzeju, że tak potraktowałam Twoja informację o konferencji, ale niestety nie ma sensu mnożyć nowych wątków.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-11-2006 21:16

A konferencja była rzeczywiscie ciekawa - kolezanka wróciła z niej pełna pomysłów. Była bardzoi zadowolona z uczestnictwa w tym przedsięzwięciu.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 09-11-2006 09:34

Ja się nie gniewam. Po prostu przeoczyłem to miejsce i założyłem nowe. Dobrze zrobiłaś! Dzięki!!! [smilie=mylove.gif]

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 10-11-2006 13:41

Kiedy mniej więcej będzie podobna planowana konferencja lub szkolenie gdzie udział będą mogli brać rodzice. Interesuje mnie Lublin lub Warszawa Bo mam najblizej tam, a z tego co czytam to bardzo ciekawe i pomocne jest. Jestem zainteresowana chociaż jescze nigdy nie byłam na takim spotkaniu, a mysle, że warto.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 10-11-2006 20:24

W Lublinie w każdą trzecią środę miesiąca (czyli w najbliższą!) organizowane są spotkania ze specjalistami. W tę środę do dyspozycji rodziców jest neurolog z Dziecięcego Szpitala Klinicznego z ul. Chodźki w Lublinie - ZAPRASZAM!

Spotkanie odbywa się zawsze w sali przy kościele św. Jozafata ul. Zielona (to równoległa ulica do deptaka na Krakowskim Przedmieściu). Jest co prawda płatny, ale bezpieczny, strzeżony parking. Początek spotkań godzina 17.00.
Ja od dawna zachęcam na tym forum osoby z Białej Podlaskiej do kontaktu. Jesteśmy także dla Was!!!
W razie wątpliwości - kontakt ze mną na dole wpisu.

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 23-11-2006 15:35

Szkoda że te szkolenia w Lublinie nie są organizowane w sobotę. Wiele osób z okolic by skorzystało myślę, że warto pomyśleć o osobach które mają pracę i są z okolic Lublina.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 24-11-2006 09:35

ALEŻ CHOĆBY NAJBLIŻSZE WARSZTATY dla nauczycieli SĄ ORGANIZOWANE WŁAŚNIE W SOBOTĘ!!!! Zgłoszenia najpóźniej do niedzieli włącznie I TYLKO TELEFONICZNIE!!!! Telefon: 0667-969-789.
Spotkania dla rodziców zgodnie z ich wolą są "na tygodniu", ponieważ to im odpowiada bardziej. Jeśli byłoby zainteresowanie niedzielą przez conajmniej dziesięciu rodziców - zorganizujemy grupę dla osób zamiejscowych w niedzielę! To nie jest problem. Dotychczas nikt jednak o tym po prostu nie mówił. W związku z tym proszę o kontakt osoby zainteresowane niedzielną grupą wsparcia - telefon jak wyżej.
Pozdrawiam - Andrzej.

tel. 781 034 854

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń