Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

WARSZAWA - WARSZTATY DLA RODZICÓW

Moderator: Moderatorzy

MariaP

Post 13-09-2006 10:33

WARSZAWA - WARSZTATY DLA RODZICÓW

Witam,
Zapraszam na warszaty dla rodziców dzieci z ADHD - "TAJFUNY, CYKLONY I HURAGANY - NASZE DZIECI Z ADHD". Głównym założeniem cyklu jest fakt, że rodzic jest najlepszym ekspertem w sprawie swojego dziecka, bo każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Jednak każdy ekspert by stać się mistrzem w swojej dziedzinie potrzebuje odpowiednich narzędzi i technik. Na warsztatach z cyklu „TAJFUNY” będziemy uczyć się jak zastosować poznawane tu techniki do każdego dziecka. Będziemy wymyślać nowe sposoby w oparciu o te stare i sprawdzone, dzielić się swoimi sukcesami i analizować niepowodzenia.
Spotykać będziemy się raz w tygodniu od 19.09.2006 do 21.11.2006 w godz. 18.00–20.00.
Cena zajęć to: 30 zł za zajęcia lub 270 zł za cały cykl.
Miejsce i kontakt: Ośrodek Terapeutyczny “Orchidea”
Warszawa, al. Solidarności 78 m. 98, tel. 0 608 46 76 32,
e-mail: Maria.Poznanska@orchidea.pl, www.osrodek.orchidea.pl
Serdecznie zapraszam,
Maria Poznańska

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-09-2006 19:57

MariaP dostała rekomendację od Irenki Wielowiejskiej Comi, więc możemy jej zaufać.
Ale i tak ją sprawdzimy przy pierwszej nadarzającej okazji :twisted:
Mario, od tego momentu nie znasz dnia ani godziny !

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 14-09-2006 23:30

Gratuluję Mario wcielenia pomysłu w życie.
Gdy i informowałaś mnie o tych zamiarach przed kilkoma miesiacami nie spodziewałem sie, ze projekt będzie tak ambitny. Alternatywne spojrzenie może wzbogacić nasze wysiłki - pragniemy pomóc dziecku nadpobudliwemu, mam nadzieje, że rezerwa co do skutecznosci terapii behavioralnej , ktorą sygnalizujesz na stronie internetowej Twojej poradni nie rowna sie przekreśleniu dorobku tego kierunku.

Najważniejsza jest osoba terapeuty i jego uczciwość, a moge tu napisać, że spotykajac się z Tobą wiele razy na naszej grupie wsparcia, jestem przekonany,że szczegolnie dla dzieci mlodszych jak myśle jestes wymarzonym terapeutą.

Prosze nie przerażac się groźbami Dreptaka - to brzmi jak żart.
Warto sprobować skorzystać z oferty Marii - gwarancji skutecznosci w Twoim imieniu nie daję - ale gorąco polecam spróbować !

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-09-2006 07:07

jarek pisze:Prosze nie przerażac się groźbami Dreptaka - to brzmi jak żart.

Jarku, nie podkopuj mojego autorytetu. Jestem tu najgroźniejszym Dreptakiem.
jarek pisze:Warto sprobować skorzystać z oferty Marii - gwarancji skutecznosci w Twoim imieniu nie daję - ale gorąco polecam spróbować !

Myślę, że nikt nie ma szans dawać jakiejkolwiek gwarancji. Można mówić o tylko prawdopodobieństwie. Terapia behawioralna też nie jest w 100% skuteczna. Ale może metody Marii są skuteczne tam, gdzie metody behawioralne nie skutkują?
Faktem jest, że nie bardzo rozumiem metody stosowanej w Ośrodku, ale może po prostu za mało wiem.

MariaP

Post 15-09-2006 13:23

Dziękuję za miłe słowa :D
Bez obaw - nie neguję dorobku żadnego kierunku terapeutycznego. Ucząc się psychologii zorientowanej na proces doszłam do wniosku, że jest to jakby meta-teoria psychologiczna, która łączy większość innych kierunków i dodaje własne metody. Prawdopodobnie jest tak, że różne metody i kierunki są właściwe dla określonej grupy problemów i ściśle określonej grupy osób - nie ma jednej dobrej dla każdego. Dlatego w psychologii zorientowanej na proces pracuje się korzystając z wielu pomysłów innych kierunków (także behawioralnych, ale i poznawczych, strukturalnych, analitycznych, egzystencjalnych) i traktuje to jak pracę nad pewnym aspektem problemu. A ponieważ ADHD jest problemem baaaaardzo wieloaspektowym...
Co do skuteczności - na moim dziecku działa całkiem nieźle. Robi ogromne postępy - widzą to osoby z zewnątrz, a i mnie się wydaje, że jak na dziecko z ADHD funkcjonuje całkiem, całkiem.
W każdym razie będzie świetna zabawa. Mam nadzieję, że oprócz rozwijania siebie jako rodziców będziemy po prostu miło spędzać czas.
Jeszcze raz dziękuję za ciepłe przyjęcie,
Maria Poznańska

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 12-03-2007 23:57

Napisz Mario jak idą warsztaty, czy są następne cykle?

MariaP

Post 17-03-2007 18:20

WARSZTATY

Witam,
Na razie nie idą wcale - nie było chętnych :(
W każdej chwili, gdy zbierze się przynajmniej 5 osób chętnych mogę te warsztaty poprowadzić.
Pozdrawiam,
Maria

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń