Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Gliwice 30.09 - 01.10

Moderator: Moderatorzy

golombek

Wsparcie

Post 02-09-2006 09:52

Gliwice 30.09 - 01.10

http://www.nzozfeniks.pl/index.php?akt=30

:arrow: Formularz zgłoszeniowy.

Wszelkie informacje można uzyskać w NZOZ Feniks pod numerem telefonu 032 271 34 54 oraz na www.nzozfeniks.pl lub www.poradnia.gliwice.pl

Szanowni Państwo!

Pragniemy poinformować, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FENIKS wraz z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Gliwicach organizują Konferencję „Dziecko z ADHD. Integracja oddziaływań diagnostyczno-terapeutycznych ”
Termin Konferencji: 30.09 – 01.10.2006 (sobota, niedziela)
sobota 9.00 – 18.00, niedziela 9.30.- 18.00
Miejsce Konferencji: Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II
Gliwice ul. Jana Pawła II 5a
Konferencja adresowana jest do lekarzy pediatrów, neurologów, psychiatrów oraz psychologów, pedagogów, nauczycieli, rodziców i innych osób zajmujących się i zainteresowanych problematyką dzieci z ADHD. Przewidywana liczba uczestników - 250 osób. W trakcie konferencji odbędą się 2 sesje wykładowe oraz 2 sesje warsztatowe poświęcone zagadnieniom diagnostyki i terapii dziecka nadpobudliwego psychoruchowo.

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi: 80,00 PLN (wpłata do 15.09)
100,00 PLN (wpłata od16.09 do 30.09)
Opłata obejmuje: udział w konferencji, materiały szkoleniowe, certyfikat, przerwę kawową.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty – szczegóły w załączniku Formularz zgłoszenia)
*Informujemy, że zapisy na warsztaty odbywać sie będą w dniu konferencji. Każdy z uczestników może wziąć udział w jednym warsztacie danego dnia.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program konferencji.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Z poważaniem

mgr Artur Kulig
Dyrektor Poradni
Psychologiczno-Pedagogicznej
Gliwice

lek. med. Andrzej Kareł
Kierownik ds. medycznych
NZOZ Feniks
Zabrze

Program Konferencji: 30.09.-01.10.2006 (Sobota - Niedziela) Gliwice
„Dziecko z ADHD. Integracja oddziaływań diagnostyczno-terapeutycznych”

1 dzień –Sobota 30.09.2006
Wykłady: 9.30-14.00 (5x40 min.)

Moderatorzy: Prof.dr hab.n.med.T.Wolańczyk, Dr n.hum.lek.med. P.Gorczyca
1. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk; Kierownik Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie – „Współwystępowanie ADHD i innych zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży – rozpoznawanie i różnicowanie”
2. dr n. hum. lek. med. Piotr Gorczyca; Ordynator Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci Młodzieży NZOZ Feniks, Klinika Psychiatrii ŚAM w Katowicach – „Medyczne, psychologiczne i społeczne uwarunkowania rozpoczęcia farmakoterapii dziecka z ADHD”
3. lek. med. Monika Gajdzik; Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie – „Codzienne życie dziecka z ADHD”
4. mgr Katarzyna Sitnik; NZOZ Feniks, Zakład Psychologii ŚAM w Katowicach – „ADHD oczami dziecka. Psychologiczne aspekty diagnozy i pomocy dziecku nadpobudliwemu psychoruchowo”
5. Dyskusja panelowa

Przerwa 14.00 – 15.30

Warsztaty: 15.30-18.00
1. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk; Kierownik Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie - „Dopasowywanie różnych metod terapii do wybranego dziecka z ADHD”
2. lek. med. Monika Gajdzik; Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie - „Psychoedukacja rodziców”
3. mgr Katarzyna Sitnik; NZOZ Feniks, Zakład Psychologii ŚAM Katowice,
lek. med. Agnieszka Kapinos - Gorczyca; NZOZ Feniks – „Jak rozmawiać. Praktyczne aspekty kontaktu lekarza z rodziną nadpobudliwego dziecka”
4. mgr Jolanta Sajkowska, mgr Agnieszka Wilczyńska; Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Gliwicach - „Prowadzę grupę – grupa terapeutyczna dla dzieci z nadpobudliwością psychoruchową”
5. dr n. hum. lek. med. Piotr Gorczyca; Ordynator Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci Młodzieży NZOZ Feniks, Klinika Psychiatrii ŚAM w Katowicach - „Interdyscyplinarne rozwiązywanie problemów związanych z terapią dziecka z ADHD”

2 dzień – Niedziela 01.10.2006
Wykłady: 9.30-14.00 (9x20 min.)

Moderatorzy: lek. med. A. Kapinos - Gorczyca, mgr A. Kulig, mgr K. Sitnik
1. mgr Monika Drabik; Kierownik świetlicy środowiskowej w Katowicach - „Świetlica środowiskowa jako przykład pracy z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo i z deficytem uwagi”
2. lek. med. Agnieszka Kapinos – Gorczyca; NZOZ Feniks, mgr Katarzyna Sitnik; NZOZ Feniks, mgr Anna Rymiorz; NZOZ Feniks – „Feniks w żywiole. Formy pracy z dzieckiem nadpobudliwym oraz jego najbliższym otoczeniem na terenie NZOZ Feniks”
3. mgr Urszula Janota; Zastępca Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Gliwicach - „Formy pomocy udzielanej dzieciom z nadpobudliwością psychoruchową na terenie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Gliwicach”
4. dr Agnieszka Wilczyńska – Kwiatek; Poradnia Psychologiczna PARTNER - „Kierunki diagnozy i terapii dzieci i młodzieży w Poradni Psychologicznej „Partner” w kontekście zgłaszanych potrzeb środowiska lokalnego”
5. mgr Katarzyna Rzońca; Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Katowicach - „Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci z ADHD i ich rodziców z doświadczenia pracowników SPPP Katowice”
6. mgr Ewa Reczek; Fundacja na Rzecz Dzieci ze Środowisk Zagrożonych PLUS, Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom - „Videotrening komunikacji w pracy z rodziną z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo”
7. Ewa Włoczek, Aleksandra Pilc, Kamila Kałuża; Stowarzyszenie Akceptacja - „Rodzic a dziecko z ADHD. Doświadczenia rodziców ze Stowarzyszenia Akceptacja”
8. mgr Maria Bernad; Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny METIS w Katowicach,
mgr Jolanta Zwyrtek; Konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego
METIS w Katowicach - "Dziecko z nadpobudliwością psychoruchową w szkole
masowej - teoria w praktyce"
9. mgr Artur Kulig; Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Gliwicach „Orzecznictwo jako forma pomocy”

Przerwa 14.00 – 15.30

Warsztaty: 15.30 – 18.00
1. mgr Monika Drabik; Kierownik świetlicy środowiskowej w Katowicach - „Techniki pracy z dzieckiem z ADHD”
2. mgr Katarzyna Rzońca; Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Katowicach - „Terapia małego dziecka z ADHD”
3. mgr Maria Bernad; Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny METIS w Katowicach,
mgr Jolanta Zwyrtek; Konsultant Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego METIS w Katowicach - „Dziecko z Zespołem nadpobudliwości psychoruchowej w szkole masowej”
4. mgr Ewa Reczek; Fundacja na Rzecz Dzieci ze Środowisk Zagrożonych PLUS, Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom - „Videotrening komunikacji w pracy z rodziną z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo”
5. mgr Danuta Koj, mgr Dorota Pniowska; Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Gliwicach - „Mogę pomóc mojemu dziecku” – warsztaty dla rodziców dziecka z ADHD”

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-10-2006 13:59

Tę konferencję też podsumuję, miałam bardzo intensywny tydzień konferencyjny i następny sukces, doskonała organizacja i świetny program. Możliwość uczestnictwa tylko w jednym warsztacie niestety świadczy o niedosycie zajęć warsztatowych dla rodziców i pedagogów, wielu ludzi chciało uczestniczyć w warsztatach sobotnich i niedzielnych.
Organizatorom bardzo dziękuję za zaproszenie i umożliwienie zbierania podpisów na listach dotyczących refundacji leków, dzięki temu wielu ludzi zainteresowało się działalnoscią stowarzyszeń.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ewaw

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 04-10-2006 15:25

Maraton - jak powiedział ktoś w kuluarach, ale ja myślę, że była taka potrzeba, zainteresowanie ogromne, byli i tacy którzy czuli niedosyt, szczególnie warsztatami, tak jak Halinka pisała możliwośc udziału tylko w jednym warsztacie w sobotę lub niedzielę.
Podczas Dyskusji panelowej, rzeczowe konkretne pytania i prośba dr Gorczycy ,, nie mówmy ADHD-owcy" to nie ładnie, to chorzy na ADHD. :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 04-10-2006 22:16

ewaw pisze:Maraton - jak powiedział ktoś w kuluarach, ale ja myślę, że była taka potrzeba, zainteresowanie ogromne, byli i tacy którzy czuli niedosyt, szczególnie warsztatami, tak jak Halinka pisała możliwośc udziału tylko w jednym warsztacie w sobotę lub niedzielę.
Podczas Dyskusji panelowej, rzeczowe konkretne pytania i prośba dr Gorczycy ,, nie mówmy ADHD-owcy" to nie ładnie, to chorzy na ADHD. :)

A ja wolę ADHDowców. Oni nie są chorzy. Oni tylko mają ADHD :wink:

ewaw

Post 05-10-2006 08:54

Ja też łapię się na ,,ADHD-owcach" ;) Mój starszy syn (15l.) sam o sobie tak mówi, a młodszy (12l.) nie ma zdania.
A na dokładkę powiem: mój tato jest chory na cukrzycę i sam o sobie mówi ,,cukrzyk" - czy to coś złego??
Myślę sobie że ADHD-owiec w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie ma nic złego, wszystko zależy od kontekstu w jakim to zostało powiedziane...

Ira D.

Awatar użytkownika

Post 05-10-2006 09:55

A u mnie w domu nie mówimy, że to jest jakaś choroba tylko nadpobudliwość i że jedni z tym się urodzili a inni nie. Jedni noszą okulary a inni mają problem ze słuchem i trzeba nauczyć się z tym radzić. Terminu ADHD też staramy się nie używać ponieważ więcej z tym później problemów i drzwi się później przed nosem zamykają. A jak się idzie do szkoły i mówi się, że dziecko jest nadpobudliwe psychoruchowo to mówią tak tak poradzimy sobie i będziemy współpracować i jakoś się toczy. A przecież nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi to to samo co ADHD.
Piszę o tym bo sami tego doświadczyliśmy.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-10-2006 14:18

Ira D. pisze:Terminu ADHD też staramy się nie używać ponieważ więcej z tym później problemów i drzwi się później przed nosem zamykają. A jak się idzie do szkoły i mówi się, że dziecko jest nadpobudliwe psychoruchowo to mówią tak tak poradzimy sobie i będziemy współpracować i jakoś się toczy. A przecież nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi to to samo co ADHD.
Piszę o tym bo sami tego doświadczyliśmy.

Hahahahahaaa no widzicie!
To się nazywa magia słów.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń