Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

III Konferencja ADHD w Tarnowie-29.09.2006 r.

Moderator: Moderatorzy

Ania F.P.

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-08-2006 17:48

III Konferencja ADHD w Tarnowie-29.09.2006 r.

Szanowni Państwo,
Tarnowskie Stowarzyszenie ADHD wraz z Małopolskim Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie oraz Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o., organizują konferencję naukowo-szkoleniową, adresowaną do mieszkańców miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego, głównie placówek oświatowych i wychowawczych, jednostek ochrony zdrowia, rodziców i opiekunów oraz wszystkich innych osób i instytucji, którym nieobojętny jest los dzieci z adhd. Tematem konferencji będzie:
„Przeciwdziałanie objawom adhd (nadpobudliwości psychoruchowej
z deficytem uwagi) poprzez zastosowanie uzupełniających metod postępowania”.
Konferencja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, wyrażające się w licznych telefonach i mailach odbieranych przez przedstawicieli Tarnowskiego Stowarzyszenia ADHD. Celem jej jest pogłębienie wiedzy na temat adhd, jak również kształtowanie właściwej postawy obywateli w stosunku do dzieci i rodzin z adhd, a w konsekwencji poprawa jakości życia tych dzieci i całych ich rodzin.

Konferencja będzie miała miejsce 29 września 2006 r., w godz. 9.00-16.00 w sali konferencyjnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, przy ul. Mościckiego 27.

Jednocześnie informujemy, iż wszelkich informacji na temat konferencji udzielają przedstawiciele Tarnowskiego Stowarzyszenia ADHD, codziennie pod nr telefonu: 501 979 391i 692 802-566, e-mail: afloadhd@op.pl i apea1@op.pl. Informacje na temat konferencji można uzyskać również w Małopolskim Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie - Ośrodek
w Tarnowie, ul. Boya Żeleńskiego 4a, 33-100 Tarnów, tel. 0-14 6212-013 w. 26, w godz. 7.30-15.30.
Serdecznie zapraszamy wszystkich z Tarnowa i regionu, jak również osoby, instytucje, stowarzyszenia, itp. działające na terenie całego kraju, na tak ważne dla nas wydarzenie. Program konferencji i kartę zgłoszenia uczestnictwa umieścimy niebawem.
Konferencja wpisuje się w drugą edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Zrozumieć Dziecko z ADHD”.
Ostatnio zmieniony 30-09-2006 14:52 przez Ania F.P., łącznie zmieniany 1 raz

Ania F.P.

Post 31-08-2006 13:07

III Konferencja ADHD – Tarnów, 29 września 2006 r.

Przeciwdziałanie objawom adhd (nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) poprzez zastosowanie uzupełniających metod postępowania.
Niniejsza konferencja jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Zrozumieć Dziecko
z ADHD – II edycja”.

Czas trwania: 9.00 – 16.00
Organizatorzy: Tarnowskie Stowarzyszenie ADHD, Małopolskie Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie, Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o.
Prowadzący: Tarnowskie Stowarzyszenie ADHD, Małopolskie Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie,
Miejsce: sala konferencyjna Ochotniczych Hufców Pracy Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie, ul. Mościckiego 27, 33 – 100 Tarnów

Program
8.30-9.00 - Rejestracja uczestników

Przywitanie gości i rozpoczęcie konferencji – Monika Orłowska, Wiceprezes TS ADHD, Koordynator Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Zrozumieć Dziecko z ADHD – II edycja”,
I część (9.15 – 12.45)
1. ADHD – moda czy choroba, czyli co należy wiedzieć o nadpobudliwości w przedszkolu i w szkole oraz regulacje prawne a adhd, w tym problem nauczania indywidualnego dzieci nadpobudliwych psychoruchowo - lek. med. Artur Wiśniewski, Klinika Psychiatrii Wieku Rozwojowego AM w Warszawie, Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie,
2. Przezwyciężanie zaburzeń emocjonalnych w pracy z dzieckiem nadpobudliwym – lek. med. Maria Kamińska, specjalista z zakresu psychiatrii wieku rozwojowego, psychoterapeuta, starszy asystent w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie,
3. Szkoła przyjazna dzieciom nadpobudliwym – nauczanie w szkole podstawowej na przykładzie doświadczeń własnych – mgr Maria Wojna, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 we Wrocławiu.
II cześć (12.55 – 15.10):
4. Wykorzystanie kinezjologii edukacyjnej w terapii dziecka z adhd – mgr Grażyna Redlisiak, pedagog, terapeuta, kinezjolog, Ośrodek Rekreacji, Terapii i Szkoleń „Amikur” Warszawa.
5. Psychoterapia grupowa – znaczenie terapii w kompleksowej pomocy dzieciom z adhd i ich rodzinom – mgr Agata Orzeł–Żukowska, psycholog, psychoterapeuta, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 2 w Krakowie,
6. Arteterapia, dogoterapia i inne metody stosowane w praktyce, jako element przeciwdziałania objawom adhd – mgr Grażyna Tarnowska, mgr Stanisława Kumorek, Pracownia Relaksacyjno-Terapeutyczna, Pałac Młodzieży w Tarnowie,
7. Rola wybranych dyscyplin sportowych (judo, pływanie) w przeciwdziałaniu objawów adhd – mgr Jerzy Szczepanik, Pałac Młodzieży w Tarnowie, mgr Wojciech Krakowski, I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie,
8. Jaką rolę odgrywają kwasy tłuszczowe w zaburzeniach rozwojowych i trudnościach w uczeniu się u dzieci i młodzieży – Katarzyna Marczyk, Firma Qpharma Warszawa.
III część (15.15 – 16.00):
9. Propozycje dla dzieci i rodzin z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej w Tarnowie i regionie – prezentacja ofert:
a) Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna w Tarnowie – mgr Jerzy Szczepaniec, Dyrektor Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno - Terapeutycznej w Tarnowie,
b) Ośrodek Pomocy Psychologicznej w Brzesku – mgr Elżbieta Pokorny, psycholog kliniczny, terapeuta, założycielka Ośrodka,

10. Zakończenie i podsumowanie konferencji.

Po każdej z części przewidziana jest krótka 5-10 min. przerwa. Wstęp wolny.
Po zakończeniu konferencji wydawane będą Zaświadczenia uczestnictwa w konferencji. W czasie przerw będzie można zakupić publikacje książkowe na temat adhd i tematy pokrewne oferowane przez księgarnie i wydawnictwa książkowe.

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 06-09-2006 22:06

konferencja

Mam problem z nr. telefonu 500 828014.Za utrudnienia przepraszam.Dla zainteresowanych podaję nowy numer: 501979391.Pozdrawiam.

Ania F.P.

Post 15-09-2006 13:06

Witam
Do konferencji jeszcze pełne dwa tygodnie, a już mamy ponad 100 zgłoszeń z placówek oświatowo-wychowawczych z Tarnowa i regionu i około 30 z zakładów opieki zdrowotnej w regionie tarnowskim. To chyba niezły rezultat. Oby tak dalej. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 września br. włącznie.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 15-09-2006 13:14

No to ja zgłaszam się na tę konferencję, tylko niestety przyjadę z moim maleństwem, 7 letnim ADHDowym Krzysiem, mam nadzieję, że z nudów nie rozniesie OHP.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 15-09-2006 15:28

konferencja

Damy sobie radę;mamy pewne doświadczenia. :lol:

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 15-09-2006 15:52

No właśnie:)
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

golombek

Wsparcie

Post 15-09-2006 17:34

Ja jeszcze nie wiem, czy jechać, zachęćcie mnie jakoś :wink:

Ania F.P.

Post 15-09-2006 17:41

Na dzisiaj tyle nowości. W przyszłym tygodniu będziemy dodawać emocji. Może jeszcze zdradzę tylko, że Referat Promocji Miasta dla wykładowców, przekaże coś, jako podziękowanie za przybycie do Tarnowa. Na początek to chyba nieźle.

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 15-09-2006 17:45

konferencja

C.d. 'zachęt' w Warszawie. :wink:

golombek

Wsparcie

Post 15-09-2006 17:54

Re: konferencja

fima pisze:C.d. 'zachęt' w Warszawie. :wink:
Czekam z niecierpliwością :lol:

natasza

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 19-09-2006 21:03

To jak Golombek,jedziesz :?:

golombek

Wsparcie

Post 21-09-2006 19:34

teresa pisze:To jak Golombek,jedziesz :?:
Wszystko na to wskazuje. Fima zostawił u mnie koszulę, muszę odwieźć :D .

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 21-09-2006 19:50

golombek pisze:
teresa pisze:To jak Golombek,jedziesz :?:
Wszystko na to wskazuje. Fima zostawił u mnie koszulę, muszę odwieźć :D .

to może mi bluzę też odwieziesz? Tylko u mie narazie nie ma żadnej konferencji, dopiero w listopadzie.Buuu
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Ania F.P.

Post 22-09-2006 14:22

Do konferencji jeszcze tydzień, a liczba zgłoszeń ciągle rośnie. Obecnie mamy już 208 zgłoszeń z placówek oświatowo-wychowawczych i 48 z zakładów opieki zdrowotnej. W sumie jest 256 zgłoszeń. Tylko w dniu dzisiejszym napłynęło ponad 40 zgłoszeń.
Potronat nad konferencją przyjęli:
- I Wicewojewoda Małopolski Andrzej Mucha, który w swoim piśmie do TS ADHD napisał, m.in. cyt." ....iż z przyjemnością wesprze konferencję swoim nazwiskiem",
-Biskup Tarnowski Wiktor Skworc, który w piśmie do organizatorów napisał, cyt. "organizatorom oraz uczestnikom konferencji, szczególnie zaś dzieciom z ADHD oraz ich rodzicom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa". Delegatem na konferencji będzie przedstawiciel Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie",
- Prezydent Miasta Tarnowa, Małopolski Kurator Oświaty i Starosta Powiatu Tarnowskiego. Na razie tyle informacji, cdn. .....
Anna Florek-Płaczek
Tarnowskie Stowarzyszenie ADHD
tel. 507 596 338 lub 608 034 301
mail:afloadhd@op.pl lub tsadhd@op.pl

Ania F.P.

Post 22-09-2006 17:04

Chciałabym dodać do tego co powyżej, że regionalne media też mamy ze sobą. W nowym tygodniu w naszych gazetach m.in. TEMI (wychodzi w środę) oraz wydaniu tarnowskim Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego będzie informacja o konferencji i ogólnie o adhd. Nasze radia i telewizja też będą mówiły, a na portalach internetowych oprócz informacji o konferencji będą przeprowadzone konkursy z nagrodami w postaci książek o tematyce adhd ufundowane przez Ośrodek Pomocy Psychologicznej z Brzeska.
Anna Florek-Płaczek

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 22-09-2006 17:15

konferencja

Jest nam bardzo miło że tak wielu przedstawicieli Stowarzyszeń weżmie udział w konferencji.To dla nas wielka radość i zaszczyt.Mam nadzieję że będzie jak zawsze czyli dobrze.Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych i Tych niezdecydowanych też.

Cyntia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 22-09-2006 22:18

Aniu i Jarku nie "mam nadzieję, że będzie jak zawsze czyli dobrze", tylko JEST wspaniale.

Swoją dotychczasową działalnością udało Wam się zainteresować problemami dzieci z ADHD i ich rodzin zarówno szkoły i służbę zdrowia jak i media i teraz podczas organizowania tej konferencji zbieracie tylko plony swojej pracy, stąd tak ogromne zainteresowanie konferencją.

Moje najszczersze gratulacje :!:
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-09-2006 10:03

konferencja

Dziękujemy bardzo za miłe słowa. :lol:

AnetaG.

Post 27-09-2006 12:49

Mamy już pierwszych nagrodzonych w konkursie internetowym zorganizowanym z okazji konferencji. Pytanie dotyczyło oczywiście ADHD. Liczba odwiedziń na jednym z portali w dniu ukazania sie materiału wyniosła ponad 100. Nadal rośnie.
To nie chwalenie się to euforia (i trochę steru przed konferencją) :D .

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 27-09-2006 14:22

konferencja

Stres zawsze towarzyszy takim wydarzeniom i ich organizatorom.Trzymam mocno kciuki za Was i za siebie też. :lol:

ela lech

Wsparcie

Post 27-09-2006 20:40

No co Wy?Będzie świetnie-jak zawsze!
Czekam na relację.
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 28-09-2006 16:36

konferencja

Szkoda Elu że Ciebie nie będzie. :?

ela lech

Wsparcie

Post 28-09-2006 17:35

Też żałuję,ale z czegoś trzeba żyć-cóż proza życia.Kciuki jednak badę trzymać mocno!
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

AnetaG.

Post 29-09-2006 17:36

Już po wszystkim. Konferencję mamy za sobą. Ponownie ilość uczestników mile nas zaskoczyła. Opinie z którymi ja się spotkałam - pozytywne.
Teraz sobota i niedziela, czyli zasłużony odpoczynek :).

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 29-09-2006 19:58

Gratulacje za organizację, było bezbłędnie :) Spokojnie, klarownie i czysto. Pozdrawiam gościnny i miły jak zwykle Tarnów 8)
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 29-09-2006 21:26

konferencja

Dziękuję Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się w zorganizowaniu i merytorycznym przebiegu konferencji. :lol:

Ania F.P.

Post 30-09-2006 14:38

Szanowni Państwo,
Po zakończeniu konferencji pragnę podzielić się z Państwem krótką refleksją z organizacji i przebiegu konferencji - 29 września br., o której tak szczegółowo informowaliśmy od pierwszych dni września. W moim odczuciu ogromny wysiłek organizatorów nie poszedł na marne. Świadczyć może o tym liczba zgłoszeń na konferecję, które do nas napłynęły (ok. 300), jak również liczba uczestników konferencji, która przekroczyła 400 osób. Wśród uczestników byli przedstawiciele środowiska oświaty i wychowania, służby zdrowia,mediów i rodziców. Były ciekawe rozmowy w kuluarach. Był ogromny ruch przy stoiskach z literaturą specjalistyczną dotykającą problematyki adhd i preparatów, które mogą pomóc w wyciszeniu objawów związanych z adhd.
Jako organizator czuję się w obowiązku podziękować:
1) wykładowcom - wszyscy bez wyjątku byli wspaniali. Nie mogło być inaczej, ponieważ wszyscy zaprezentowali dużą klasę i pełen profesjonalizm. W sposób ciekawy, przystępny, różnorodny i z dużym zaangażowaniem przekazywali przygotowane przez siebie referaty, za co nagradzani byli zasłużenie brawami.
2)współorganizatorom przesięwzięcia tj. Małopolskiemu Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie oraz Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. - bez wsparcia organizacyjno-merytoryczno-finansowego pewno konferencja nigdy nie doszła by do skutku. Nie można zapomnieć również o dyrekcji i pracownikach OHP w Tarnowie, którzy już po raz trzeci gościli nas w swoich obiektach oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie - Delegatura w Tarnowie za pomoc w rozprowadzaniu pism do placówek oświatowo-wychowawczych w regionie i osobisty udział w konferencji,
3)za objęcie patronatu honorowego nad konferencją: I Wicewojewodzie Małopolski, Biskupowi Tarnowskiemu, Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty, Prezydentowi Miasta Tarnowa oraz Staroście Powiatu Tarnowskiego. Dziękujemy ich przedstawicielom za przybycie na konferencję,
4)przedstawicielom zaprzyjaźnionych z TS ADHD Stowarzyszeń z kraju tj. Stowarzyszeniu "PONAD" z Warszawy i Stowarzyszeniu "Niezwykłe Dzieci" z Katowic - za przybycie i uświetnienie konferencji poprzez uczestnictwo w niej oraz wszystkim innym, którzy trzymali za nas kciuki. Mam nadzieję, że pomimo wszystko będziecie miło wspominać pobyt w Tarnowie.
5) wszystkim uczestnikom konferencji - za zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni, co wyrażało się w liczbie przesłanych zgłoszeń i osobistym udziałem w tym interesującym spotkaniu. Zdajemy sobie sprawę, że spędzenie kilku godzin na dokształcaniu z konkretnego tematu wymagało przeorganizowania dnia w życiu i zgrania go z programem konferencji.
6) dziękujemy za przepiękne, ciepłe wpisy do "Złotej Księgi" i gratulacje.
Dzięki tym wpisom i napływającym z różnych stron gratulacjom czujemy, że nie jesteśmy sami, i że to co robimy ma sens.
7)mediom i portalom internetowym- za nagłośnienie tematu w regionie.
8) wszystkim tym osobom,, które śledziły i śledzą wątek "Konferencja w Tarnowie" na niniejszym portalu. Liczba wyświetleń jest dla nas również imponująca wyniosła bowiem 800. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie.

Z przebiegu całości konferencji jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni. Ale o tym jak było i czy konferencja to sukces, czy nie do końca, mogą wypowiedzieć się osoby bezpośrednio i emocjonalnie z nią nie związane. Dziękuję za cierpliwość podczas czytania niniejszego postu. Pozdrawiam wszystkich gorąco i serdecznie.
P.S. Szkoda, że inne pozakonferencyjne plany nie do końca się powiodły. Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu. Mam jednak nadzieję, że jeszcze będzie okazja je powtórzyć.
Anna Florek-Płaczek

jarek

Post 30-09-2006 16:46

Cieszę sie bardzo i gratuluję.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 02-10-2006 13:54

Dziękujemy Aniu przede wszystkim za zaproszenie.
Nie chcę tu mówić o moich problemach z dotarciem do Tarnowa, bo to powinno znaleźć się w wątku - czego się nie robi?
Konferencja była bardzo udana czego wszystkim organizatorom gratuluję.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

golombek

Wsparcie

Post 02-10-2006 17:34

Dziękuję za zaproszenie i gratuluję. Niezła ekipa się zebrała, oby więcej takich konferencji. Wszyscy prelegenci (z Agatką na czele oczywiście :D ) byli dobrze przygotowani i wiedzieli o czym mówią więc i zainteresowanie słuchaczy było spore. Potwierdzeniem może być fakt, że po wcześniejszym rozdaniu zaświadczeń sala nie opustoszała :shock: . Przeważnie w takiej sytuacji sukcesem jest gdy zostanie połowa, tutaj zostało duuużo więcej osób. Myślę, że świadczy to nie tylko o niewątpliwym profesjonalizmie wykładowców, ale i o coraz większej świadomości i zainteresowaniu tym problemem.

P.S.
Ani i Jarkowi serdecznie dziękuję za gościnę i zorganizowanie czasu wolnego po konferencji. Wkrótce zamieszczę zdjęcia, te nocne również :wink:

fima

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 02-10-2006 19:00

konferencja

Dzięki bardzo Szkoda że kilka osób nie mogło być z nami.Może kiedyś raz jeszcze spróbujemy....... :)
Wszystko jest trudne nim stanie się proste....

golombek

Wsparcie

Post 02-10-2006 20:55

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 03-10-2006 20:50

Dzięki uprzejmosci i gościnności Ani i Jarka i ja miałam przyjemność uczestniczyć w tej konferencji.

Z wielkim wzruszeniem wysłuchałam wykładu dr Marii Kamińskiej, którego końcowa teza:

- każdy ma w sobie dziecko z ADHD, dorosłego i agresora

mam nadzieję pomoże zrozumieć troski nasze i naszych dzieci osobom nie związanym ze środowiskiem, ale mającym stały kontakt zawodowy z problematyką ADHD.

Wystąpienie Agatki uświadomiło mi jak różnorodną formę pomocy rodzinom takim jak moja oferują psychologowie.

Trudno napisać o wszystkim, ale wizyta w Tarnowie uświadomiła mi, że można próbować wypracować system, w którym dzięki współpracy placówek oświatowych, służby zdrowia i rodziców koordynowanej przez ludzi pełnych zaangażowania (nawet w naszych ubogich w czas i środki warunkach) dzieciom z ADHD będzie łatwiej funkcjonować.

Ach i poznałam, między innymi Monikę Orłowską - ma ona niepojętą dla mnie zdolność przebywania prawie jednocześnie w 3 różnych rolach i miejscach - pozdrawiam Moniko.

Jeszcze raz wielkie dzięki Ani i Jarkowi za zaproszenie i gościnność.

--------
Muszę dodać również, że uświadomiłam sobie, że w tzw Warszawce ze względu na nagromadzenie przeróżnych urzędów, firm, grup interesu i ludzi potrzebujących naszej pomocy tego typu system zorganizować będzie najtrudniej, niestety.
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń