Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Prezentacja - Warszawa - 25.02.2006

Moderator: Moderatorzy

golombek

Wsparcie

Post 20-02-2006 15:46

Prezentacja - Warszawa - 25.02.2006

Prezentacja alternatywnych i uzupełniających metod postępowania w przeciwdziałaniu objawom ADHD.

:arrow: zaproszenie

:arrow: program

:arrow: plakat
Ostatnio zmieniony 20-02-2006 21:18 przez golombek, łącznie zmieniany 1 raz

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 20-02-2006 21:10

No bardzo ciekawe :) Zwłaszcza ta psychoterapia grupowa 8)
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

golombek

Wsparcie

Post 20-02-2006 21:30

A i owszem, dosyć ciekawa metoda, jeszcze u nas nieznana. To chyba bedzie pierwsze jej publiczne przedstawienie. Wyjaśniam, że nie będzie to terapia typu Kaszpirowski, grupy mają być trzyosobowe :wink:

ag.ma72

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 22-02-2006 15:06

Szkoda, że tak pózno o tym dotarła informacja i nie będziemy mogli się wybrać.Mam nadzieję,że uczestnicy podzielą się wrażeniami,zwłaszcza o tych grupach z psychoterapią bo to faktycznie najciekawszy chyba punkt programu.Pozdrawiam i życzę udanej prezentacji!
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

jarek

Post 26-02-2006 12:13

Czas na podsumowanie.
Odżywianie wzbudzilo wielkie zainteresowanie, nie tylko dotyczące ADHD, ale takze zdrowia wogóle - patrzyłem z niedowierzaniem jak większość osób robi notatki, a po kilku godzinach ( temat omawiany był najszerzej ) wcale nie jest znudzona. To ogromna zasługa prezenterki, ktora umie mowić na trudne tematy w sposób do przyswojenia i zrozumienia, ze sprawy żywienia naprawdę nas dotyczą.

Kinezjologia i denison jakby znane bardziej, niż odżywianie temu gremium, w ktorym jak zwykle przeważają osoby związane zawodowo z tematem ADHD, a nie rodzice. Jednak calość podstaw koncepcji trudno zaprezentować w krotkim czasie.

Podobnie psychoterapia i osobiste amerykańskie doświadczenia Anny Orylskiej oraz proba przniesienia czegoś z tego po dostosowaniu na nasz grunt mogły zostać tylko zasygnalizowane. Jedna z osób ( a inne napewno też ) chciała dowiedzieć się tyle, aby móc coś zastosować w praktyce.
W odpowiedzi usłyszła, ze osoba prowadząca nim podjęła zajęcia byla ponad rok sama poddana treningowi,a wcześniej byla prowadzona duża selekcja osob pod kątem predyspozycji do pracy z dzieckiem z ADHD.

N.b. u nas takiej selekcji nie ma, stąd dla wielu osób ( nauczycieli ) odbycie kilkunastogodzinnego kursu niewiele zmienia - po prostu nigdy nie będą się nadawać - może do zawodu nauczyciela czy pedagoga wogóle.

Na koniec Marzena Skoczylas oczrowała publiczność mówiąć nie tylko o muzykoterapii, ale jako matka dwojga ( z trójki ) dzieci z ADHD, ktora w swoim postępowaniu potrafi łączyć miłość rodzicielską i konsekwencję, co jej zdaniem daje podobne rezultaty jak intensywna terapia grupowa ( w malych 3 osobowych grupach).

O zaangażowaniu rodziców mowiła też Anna Orylska, bo przecież nie ma takiego cudownego środka ( nawet leki ) czy miejsca gdzie można odać dziecko i jest w 100% o-key już na zawsze.

Już po godzinie od zakończenia ostyatniej prezentacji, gdy wychodzilem, jeszcze grupki osob otaczały Anne i Marzenę, ci ktorzy nie przybyli niech żąłują , było jeszcze napewno kilkanaście wolnych miejsc. Z miejscowej szkoły ( szkoła w 100% z klasami terapeutycznymi )nie było chyba nawet 5 rodziców, mimo, że każdy otrzymał informację indywidualnie.

Jeszcze raz potwierdził się fakt, że rodzice, ktorych te sprawy interesują stanowią kilka procent tych rodziców ktorych dotyczą.

Myślę, że w następnym poście Golombek zamieści trochę zdjeć z tej imprezy - nie tylko robił fotoreportaż, ale zabezpieczał z rodziną cały catering.

golombek

Wsparcie

Post 26-02-2006 13:12

Krótki fotoreportaż
http://www.golombek.waw.pl/ponad/prezentacja_25-02-06/fotki/
Szczególne podziękowania z mojej strony dla Żony Golombka, Cyntii i Dominiki za pomoc przy bufecie [smilie=kiss of love.gif]

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 26-02-2006 13:15

Po opisie wygląda, ze było bardzo ciekawie, faktycznie. Mnie najbardziej zainteresował wątek o psychoterapii, a zwłaszcza o doborze osób z odpowiednimi cechami osobowości do pracy z ADHD. Zgadzam się w zupełności, że szkolenie nic nie daje, jeżeli osoba szkoląca się nie posiada odpowiednich cech, które predysponują do pracy w tym obszarze. Ja myślę, że najlepsi są terapeuci, którzy sami mają ADHD (i sobie z nim radzą), i tacy, którzy mają pewne cechy. Osoby flegmatyczne, bardzo dokładne i skrupulatne, ze słabą tolerancją na stres i mało asertywne - odpadają w przedbiegach.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

jarek

Post 27-02-2006 00:57

Cechy te nie zostały podane, wspomniano o tym jako o wymogu, ktory stawiano osobom ktore mialy zająć sie dziećmi, aby uzmyslowić, że tu i teraz to nie czas i miejsce na warsztat ktory pozwoli te umiejętności nabyć i zastosować.

Moim zdaniem odpowiednie osoby scharakteryzowałbym jako takie ktore potrafią podchodzić do dziecka bez emocji, właściwie dzieki temu reagować, oceniać i wyciagać konsekwencje, a więć takze oceniać np. zachowania , a nie dziecko, osoby bez kompleksow i bez egocentryzmu, bo m.in. to wlasnie te cechy nie pozwalają np. wielu nauczycielom prawidlowo interpretować zachowań dziecka z adhd.
Cieszę sie , ze tematy oceniane są jako interesujące - prezenterzy też wypadli nieźle ( b.dpobrze ), ale to mozna bylo ocenić tylko na miejscu.

Wróć do Archiwum konferencji i szkoleń