Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Darłowo

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 08-09-2005 14:14

Darłowo

Basia napisała:
Ruszamy z Grupa Wsparcia w Darlowie,udalo mi sie to dzieki pani pedagog z naszej szkoly oraz aprobacie pan pedagog z naszej poradni.
Bedzie to Grupa Wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD i innymi dysfunkcjami przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Rodzinie' Na Dzisiaj'w Darlowie.Jestem dobrej mysli bo nie bede juz sama.

Bardzo się cieszę, że nad morzem już coś takiego się dziej, początkiem listopada będę w Dąbkach, może spotkamy się na takiej grupie?
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 08-09-2005 14:50

Halinko bardzo sie ciesze ze bedziemy mogly sie spotkac,Dabki sa bardzo blisko Darlowa,jezdzimy tam z dziecmi nad jezioro,bo jest cieplejsza woda niz w morzu.Oczywiscie ciesze sie ze bedziesz mogla podzielic sie z nami swoimi doswiadczeniami.Jezeli bedziesz juz znala konkretna date pobytu w Dabkach daj znac.

iwcia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 18-09-2005 00:39

cieszę się niezmiernie że jest informacja z Darłowa, odkąd przeprowadziłam się do Koszalina poszukuję możliwości działania ,ale natrafiam na brak zainteresowania, cieszę się Basiu że jesteś i że Halinka przyjedzie może i tu da się coś ruszyć, jestem chętna a mój mąż wozi w aucie za przednią szybą, umieszczone w widocznym miejscu ulotki o adhd i rozdaje wszystkim w koło, więc myślę że też się przyłączy , mam znajomą z Gniazdowa k/ Koszalina która ma nie tylko syna z adhd ale wiele osób w rodzinie, też jest zainteresowana a nie ma internetu . Więc Darłowo- Koszalin łączcie się? [smilie=love together.gif]

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 19-09-2005 16:51

Iwciu bardzo się cieszę że jesteś tak blisko mnie,to dodaje otuchy że jest ktoś kto w każdej chwili może pomóc.
Myślę że z czasem nawiążemy taką współpracę.

iwcia

Awatar użytkownika

Post 11-10-2005 03:11

myślę że spotkamy się razem ja, Ty, Halinka, a może ktoś jeszcze narazie cieszę się na spotkanie i jeszcze- zamierzamy wybudować sobie dom w Domasławicach więc w przyszłości będziemy sąsiadkami Basiu-już się cieszę :lol: :D :D :D :D

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 11-10-2005 15:55

Iwciu same wspaniałe wiadomości,ogromnie się cieszę .

iwcia

Awatar użytkownika

Post 12-10-2005 23:18

Basiu ,mogłabyś szerzej napisać o tej grupie wsparcia, jak działa, kto korzysta, jak czesto odbywają się sp[otkania i jak przebiegają itd i wogule wszystko
Bardzo mnie to interesuje

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 13-10-2005 15:49

Iwciu na razie czekamy na pomieszczenie w którym będziemy się spotykać,jest remontowane ale myślę że już w przyszłym tygodniu będziemy mogły się wszystkie spotkać ,jest nas w tej chwili 8 bo są same mamy,dzisiaj zadzwoniła do mnie pani ze Sławna która chciałaby również przyjeżdzać do nas na spotkania.Na razie kilka pań było u mnie w domu,bo chciały się czegoś dowiedzieć na już.Problemy są różne ,ale myślę że razem damy radę je rozwiązać.Iwciu we wtorek rozmawiałam z panią doktor Ożóg bo miałam wizytę z Maćkiem,mówiła że byli u niej rodzice z Koszalina chcący założyć tam grupę wsparcia ,nie wiem czy ty coś wiesz na ten temat,pani doktor radzi nam zorganizować szkolenie dla rodziców prowadzone przez CTB z Warszawy,myślę że to bardzo dobry pomysł i jeżeli połączylibyśmy siły z kilku miast to i koszty byłyby mniejsze.No ale myślę że jak się spotkamy to wspólnie coś ustalimy.

iwcia

Awatar użytkownika

Post 13-11-2005 01:13

długo nie odpowiadałam bo komp mi wysiadł, ciekawa jestem jak pracuje grupa, moja przyjaciółka była na konferencji w Krakowie a kilka dni temu napisał do mnie Aleksander-dziennikarz z Koszalina- też ADHD-owiec- bardzo chcemy współpracować i założyć nie tylko grupę wsparcia ale również przeszkolić się i prowadzić zajęcia terapeutyczne -terapie ruchowe dla dzieci. może udało by się spotkać ?

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 13-11-2005 10:31

Super, iwcia, jeśli moge coś podpowiedzieć, to znadźcie kogoś, kto pracuje metodą Weroniki Sherborne - są to właśnie ćwiczenia ruchowe i z mojego doświadczenia wynika, że praca w grupie z małymi dziećmi tą metodą idzie świetnie. Czas jest zorganizowany, nie ma się kiedy nudzić, oczywiście dokłada się i inne zajęcia i metody. Z dziećmi z ADHD (i nie tylko) najlepiej pracuje się na podłodze! :!:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

iwcia

Awatar użytkownika

Post 14-11-2005 18:56

Oooooooooo!!!!! Agatka, witaj-witaj, tak się cieszę że się odezwałas, pocichu liczyłam na Twoją właśnie pomoc i cenne rady, bo ty jesteś fachura i wam już w Krakowie hula. Czy można cię wykożystać? :)
poza tym dłączam się do gratulacji- wiwat wiwat DOCENTOWO!!!!! [smilie=mylove.gif]

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-11-2005 19:43

Iwciu dalej czekamy na skończenie remontu pomieszczeń w których będziemy się spotykały,no niestety przeciąga się ,ale to nie jest zależne od nas,najważniejsze jest to że wogóle będzie miejsce do spotkań.Nie mogę się doczekać bo mam kilka pomysłów które chciałabym zrealizować.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 16-11-2005 23:00

No wiesz, zawsze mnie można wykorzystać :P , pisz na priva i już. Szkoda, żeście się wyprowadzili :cry:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

iwcia

Awatar użytkownika

Post 22-11-2005 23:46

dzięki Agatko, będę nudzić w razie potrzeby

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-04-2006 12:16

Następne spotkanie grupy wsparcia w Darłowie 6 maja o godzinie 16.00

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 23-04-2006 12:36

basia pisze:Następne spotkanie grupy wsparcia w Darłowie 6 maja o godzinie 16.00

Brawo Basiu, cieszę się ogromnie, że Wam się tam ładnie to wszystko układa. Wymaga to nie lada determniacji, gratulacje!
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 25-04-2006 13:31

Ilonko dziękuję za dobre słowo,dodałaś mi otuchy.
Jako grupa wsparcie będziemy organizowały w szkołach spotkania z nauczycielami,mamy poparcie władz Wydziału Oświaty naszego miasta za co chciałybyśmy bardzo serdecznie podziękować pani Kierownik tego wydziału.

Ilona Lelito

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 25-04-2006 14:09

No, no, rewelka! Takie poparcie to nie lada wycznyn w tak krótkim czasie.
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 07-05-2006 15:02

Spotkania grupy wsparcia w Darłowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 16.
9,10 i 17 maja mamy umówione spotkania w szkołach z nauczycielami.
Na wczorajszym spotkaniu obecna była pani pedagog ze szkoły podstawowej,omówiłyśmy wiele ciekawych spraw związanych z ADHD.
Wystosowałyśmy pisma do władz powiatu,miasta i gminy o zatrudnienie dla naszych dzieci psychologa.Myślimy o stworzeniu dla tych dzieci świetlicy socjoterapeutycznej,jutro idę na rozmowę w tej sprawie.
Trzymajcie za nas kciuki!.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 08-05-2006 10:12

Czy możecie mi podpowiedzieć do kogo można zwracać się o jakiekolwiek fundusze na działanie świetlicy socjoterapeutycznej?
Mamy już panią która poprowadziłaby terapię z naszymi dziećmi,ma ukończone różne kursy do pracy z dziećmi z ADHD,problemem są właśnie pieniążki

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 09-05-2006 20:10

I już problemu nie mamy ,salę dostaniemy nieodpłatnie,za terapię z naszymi dziećmi pani ta nie chce żadnych pieniążków.
Dzisiaj naprawdę uwierzyłam że są wspaniali ludzie którym na sercu leży dobro dzieci.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 09-05-2006 20:32

Basiu to cudownie jednak są Ludzie przez DUŻE L
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 11-05-2006 18:10

Jesteśmy po spotkaniach w dwóch szkołach podstawowych i jednym gimnazjum.Przedstawiłam problem ADHD,poprosiłam grono nauczycielskie o współpracę z naszą grupą i zostawiłyśmy trochę materiałów.
Widziałam że nauczyciele słuchali mnie z zainteresowaniem,choć momentami głos mi się załamywał bo emocje były wielkie.Dyrektorzy szkół
podziękowali nam za zorganizowanie takich spotkań i uznali że taka współpraca napewno choć w części pomoże rozwiązać problem tych dzieci.
Bardzo się cieszę,bo nie myślałam że zostaniemy tak dobrze przyjęte.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 29-05-2006 16:57

Spotkanie Grupy Wsparcia w Darlowie 3.06.2006 o godz.16.00 w przedszkolu nr.2/Nad Dziennym Ośrodkiem Rehabilitacyjnym Dzieci Niepełnosprawnych/.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Telefon kontaktowy:502-490-406

Barbara Liput

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 27-07-2006 16:04

Spotkanie Grupy Wsparcia w Darłowie 5.08.2006
Gościem spotkania będzie psycholog Pan Tomasz Mielczarek.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych,

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 14-01-2007 16:15

Basiu, napisz proszę czy spotykacie się nadal? W Koszalinie chyba nic się nie dzieje, osoby które organizowały tam grupę wsparcia nie odpowiedziały na maile ani na PW. Darłowo nie jest daleko, chciałabym się wybrać do Was na spotkanie :) .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 14-01-2007 17:53

Dosiu spotykamy się zawsze w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o godzinie 16.00 w przedszkolu nr.2 wejście od ulicy Wieniawskiego,jak wejdziesz przez bramkę to trzeba iść ścieżką do wejścia do Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjnego dla dzieci Niepełnosprawnych.Nasze biuro mieści się na piętrze.
Serdecznie Cię zapraszamy,będzie nam miło jak dołączysz do naszego grona.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 14-01-2007 22:45

Dziękuję za zaproszenie i informację, Basiu, na pewno przyjadę. Nie wiem, czy w najbliższą sobotę bo pracuję i nie wiem, czy będę mogła przed 16 wyjść ale postaram się. Jak nie, to na pewno w lutym. Powiedz mi jeszcze, czy przychodzicie tam z dziećmi czy bez, bo ja jeszcze nigdy na grupie wsparcia nie byłam i nie znam zwyczajów ;) .
Na pewno postaram się wyciągnąć męża, bardzo mnie wspiera w wychowaniu dzieci.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-01-2007 12:42

A czy spotkam tam kogoś, kto ma dziecko w wieku przedszkolnym?
Bo jak widzę na forum, to takowych rodziców nie jest zbyt wielu.
Ja nie chcę czekać, aż zaczną się problemy w szkole, chcę coś zrobić juz teraz. Pozdrawiam :)

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 15-01-2007 22:03

Dosiu na spotkania grupy wsparcia przychodzą sami rodzice.Z dziecmi spoykamy się na terapii,którą mamy w poniedziałki.
Justynko jest u nas mama dziecka w wieku przedszkolnym.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 16-01-2007 00:06

Dzięki Basiu. O rany to w Darłowie i terapia dla dzieciaków jest? Jesteście niesamowici, że tyle zorganizowaliście. Opowiecie mi wszystko na miejscu :) .

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-01-2007 22:41

Dosia pisze:Dzięki Basiu. O rany to w Darłowie i terapia dla dzieciaków jest? Jesteście niesamowici, że tyle zorganizowaliście. Opowiecie mi wszystko na miejscu :) .

Własnie, a niby taka mała mieścina....
Wstyd nam, mieszkańcom bądź co bądź bylego miasta wojewódzkiego.... ;)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 16-01-2007 23:15

Justynka pisze:Własnie, a niby taka mała mieścina....

To samo miałam napisać :lol:
Ale się powstrzymałam, bo może my tylko nieuświadomione jesteśmy a w Koszalinie jest i grupa wsparcia i terapia???

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-01-2007 20:20

Dosia pisze:
Justynka pisze:Własnie, a niby taka mała mieścina....

To samo miałam napisać :lol:
Ale się powstrzymałam, bo może my tylko nieuświadomione jesteśmy a w Koszalinie jest i grupa wsparcia i terapia???

Coś mi się ostatnio o uszka obiło, że przy PPP są jakies spotkania rodziców dzieci z adhd, ale trzeba się bliżej dowiedzieć czy to aktualne. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 17-01-2007 21:55

Tak, też słyszałam, ponoć w październiku zorganizowano szkołę rodziców skierowaną specjalnie do rodziców dzieci z ADHD. Niestety pani pedagog dostała informację wtedy, kiedy Marcin był chory i kartka przekazana wychowawczyni nigdy do mnie nie dotarła :( . Wyszło to przy rozmowie z panią pedagog dopiero tydzień temu :cry: .

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 18-01-2007 08:23

U nas w Darłowie właśnie trwają spotkania szkoły dla rodziców.Odbywają się w soboty od 9.00 do 14.00.Nie są tylko dla rodziców dzieci z ADHD,ale ten problem też jest omawiany.W tą sobotę mamy spotkanie z psychiatrą.
U nas zorganizował to Urząd Miasta,za co bardzo dziękujemy,wspaniała rzecz.
Będzie jeszcze 7 spotkań.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 21-01-2007 00:11

Basiu, bardzo Wam dziękuję, jestem w totalnym szoku! Tyle można zrobić i tyle zaprzepaszczamy możliwości, dałyście mi energię do działania! Takie małe miasto, tak niewiele osób a tyle zapału, konsekwencji, tyle wspaniałych rzeczy dokonałyście. Naprawdę jestem pod wrażeniem i wierzę, że nam w Koszalinie też się tak uda. Dobrze, że mamy na kim się wzorować i że jesteście tak chętne do dzielenia się tą bezcenną dla nas wiedzą!

[smilie=heart fill with love.gif] [smilie=mylove.gif] [smilie=heart fill with love.gif]

Przepraszam, że mnie mąż tak nagle zgarnął ale okazało się, że jego przyjaciel miał kłopoty i musieliśmy pędzić spowrotem żeby mu pomóc.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 21-01-2007 15:43

Dosiu dziękujemy Ci za odwiedziny,myślę że będziemy spotykać się częściej.
Trzymamy kciuki za rodziców z Koszalina,a ze swojej strony obiecujemy pomoc i wsparcie.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 25-04-2007 07:58

Zmiana lokalu w którym spotyka się Darłowska Grupa Wsparcia
to jest nowy adres:
ul.Tynieckiego 2 dawny budynek Gminy.
Spotykamy się w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca o godz.16.00

fcia

Awatar użytkownika

Post 09-05-2007 12:14

Droga Basiu,

Halina poradzila mi by sie z Toba skontaktowac. W watku dla dobra nauki zamiescilam swoja prosbe o udzial w moich badaniach do pracy magisterskiej. Poniewaz musze zebrac az 60 rodzin, szukam chetnych rowniez poza Poznaniem. Myslalam o tym, by poodwiedzac grupy wsparcia i byc moze niektorzy z rodzicow zgodzili by sie wypelnic moje kwestionariusze. Dosia powiedziala, ze pogada z matkami na koszalinskiej grupie wsparcia, a jezeli wybieralabym sie w tamte strony, to do Darlowa tez moglabym zajrzec. Chcialabym Cie zapytac czy to byloby w ogole mozliwe?... :jestes_wielki:

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 10-05-2007 13:16

Oczywiście że tak,bardzo chętnie się z Tobą spotkamy.

fcia

Awatar użytkownika

Post 08-06-2007 11:21

basiu, kiedy jest u Was najblizsza grupa wsparcia, bo chcialabym Was odwiedzic... :D

fcia

Awatar użytkownika

Post 08-06-2007 11:23

Kurcze, ona wypada 16 tego tak? A ja mam wtedy absolutorium... wrrr...

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 08-06-2007 18:05

No tak,spotykamy się 16.

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-11-2007 07:51

Działanie Grupy Waparcia zawieszone

Z przykrością informuję,że działanie Grupy Wsparcia w Darłowie zostaje zawieszone na czas nieokreślony.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-11-2007 08:21

Oj, szkoda... Mam nadzieję, że nie na długo? To co robicie u Was w Darłowie Basiu, to godne pochwały i naśladowania jest :)

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-11-2007 19:57

Justynko myślę,że raczej na długo,albo i na zawsze.Niestety, nie wszyscy myślą tak jak ty.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 22-11-2007 13:02

Basiu, tak bardzo mi przykro! Aż wydaje mi się to niemożliwe, tyle miałyście dobrych chęci i energii, tyle dobrego robiłyście w Darłowie. Ja mam nadzieję, że to chwilowy kryzys.
Przyjeżdżajcie tymczasem do nas, zapraszamy!

basia

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 23-11-2007 09:05

Dosiu,dziękuję za zaproszenie,gdy uporam się z problemami w szkole Maćka na pewno z niego skorzystam.O problemach napiszę,jak będę miała troszkę więcej czasu.

Wróć do Grupy wsparcia