Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Warszawa

Moderator: Moderatorzy

jarek

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 21-03-2007 20:59

powiedziano mi ze grup wsparcia dla doroslych nie ma bo wazniejsze sa problemy dzieci...

Trochę to nie tak, dorosli z ADHD mają napewno wazniejsze problemy i jest ich nie mniej ( doroslość trwa znacznie dluzej niż dziecinstwo ), ale stowarzyszenie ponad, ktore prowadzi te dzieci statutowo i praktycznie zajmuje sie pomoca dzieciom, pośrednio także tym rodzicom, ktorzy dotknieci sa ADHD.

To forum stanowi też rodzaj grupy samopomocowej, grupy wsparcia.
To jest najważniejsza pomoc poza farmakoterapią. Grupy terapeutyczne bywają tu i owdzie ( znaczy za granicą ) i ci , ktrzy takie grupy prowadza też nazywają je grupami wsparcia.

W Warszawie jedna z kolezanek probowala, robić spotkania, ale zainteresowanie było chyba nie takie jak mogła się spodziewać, a do miana grupy wsparcia było chyba jeszcze daleko.
Spotkania okazjonalne, o ktorych pisze Halina mają ogromne znaczenie integrujące, ale z tego co wiem nie przybierają formy świadomego wzajemnego wsparcia regulowanego jakąś zmyślną strukturą mającą z góry obrany cel.

Z dorosłymi jest o tyle trudno, ze to oni sami musza rozpoznać i zaakceptować ADHD, a z tym bywa róznie - nie ma przeciez praktycznie leczenia dorosłych w Polsce, więc o co winić nasze stowarzyszenie pomocy dzieciom.

W wątku o lekach rodzice pisza z satysfakcją, ze w Europie nie ma dostępu do Aderallu , podstawowego leku dla dorosłych - tak jakby ktoś zmuszał ich do zażywania. W Ameryce, tysiącom ludzi pozwala on na takie radzenie sobie, aby spłacić krdyty hipoteczne, samochodowe, utrzymac pracę itd, a więc zapewnić dobrobyt rodzinie.

golombek

Wsparcie

Post 21-03-2007 21:42

Nasze, dorosłe problemy też są bardzo ważne. Nie ma faktycznie takich grup i nie tylko w Warszawie, ale mniemam, że i w całej Polsce. Grupy wsparcia dla dorosłych to chyba pomyłka moim zdaniem. Jeśli potrzebujesz wsparcia zorganizowanego to bardziej na miejscu byłaby grupa terapeutyczna. I jedno i drugie zastępuje nam wzajemny kontakt i komunikacja w rozmaitej formie i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Spotykamy się, piszemy, dzwonimy i trzymamy w kupie wspierając nawzajem. Nie musisz się zapisywać do żadnej grupy, organizacji, płacić składek, czy też czekać na termin przyjęcia na terapię. Po prostu napisz lub zadzwoń, chętnie spotkam się, pogadam. Zaczęła się wiosna, zaczniemy pewnie grillować a jak zimno, to w pubie przy piwie też się fajnie gada.

golombek@adhd.org.pl
(0) 601 130 644 lub (0) 500 035 902

Największą w Polsce grupą wsparcia jest to forum i tego się trzymaj.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 22-03-2007 08:11

Przy okazji zdobyłam Twój numer Gołembiu :)
Nie będę taka i podam swój :wink: (0) 606 96 55 47
Komu, komu, bo idę do domu (o tej godzinie, to do pracy raczej)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 22-03-2007 09:00

A mnie się wydaje że pomysł z grupą wsparcia dla dorosłych nie jest do końca taki bez sensu. Na grupie można robić i jakieś zajęcia związane z terapią - budzeniem szacunku dla siebie, umiejętnością bycia człowiekiem asertywnym czy kształcenie umiejętności panowania nad swoimi emocjami. Na grupie można też mówić, i uczyć konsekwentnego życia z kalendarzem, zegarkiem i danym innym ludziom i sobie samemu słowem. W ramach spotkań grupowych można pokazywać nowe kierunki zainteresowań, aby uzyskać coś, co człowieka z ADHD skłoni do rozsądnego poszukiwania przyjaznej dla siebie atmosfery.

Co do nazwy. To nie musi nazywać się "grupa wsparcia". Przecież może się to nazywać "Klub Tysiąca i Jednego Pomysłu". Naprawdę nie o nazwę tutaj chodzi! Ale idea w moim mniemaniu jest słuszna: takie grupy są potrzebne. Zauważcie proszę, że w tej dyskusji biorą udział ludzie, którzy nie tylko jako-tako radzą sobie ze sobą, ale mają siłę i ochotę wspierania innych. A co mają zrobić dorośli z ADHD, którzy nie potrafią znaleźć drogi do samego siebie? Jeśli masz stalowe drzwi a zgubiłeś klucz, to cóż ci po tym, że za drzwiami jest ciepło, sucho, czeka cię obiad i łóżko z czystą pościelą?! Jeśli nie masz klucza do tych drzwi, to umrzesz z pragnienia, głodu, samotności, zimna.... 10 centymetrów od życiodajnego miejsca!!!

Taka społeczność dorosłych z ADHD może okazać się kluczem do przetrwania dla wielu ludzi, szczególnie tych, których jeszcze nie znamy! I nie jest najistotniejsze to, że dotąd nie udało się takiej grupy w Wa-wie założyć, stworzyć, powołać, zresztą jak nigdzie w Polsce chyba. Ważne jest, żeby w samym środowisku ADHD nie przekreślać pomysłu na powstanie społeczności dorosłych. Zwróćcie uwagę, że internet nie trafił jeszcze pod strzechy, cokolwiek o tym myślicie. Są w Polsce setki i tysiące ludzi, którzy o naszej stronce, o nas, o możliwości skorzystania z naszej pomocy nigdy nie słyszeli! Taka lokalna grupa społeczności dorosłych z ADHD może być szansą na spotkanie się WRESZCIE z życzliwością, zrozumieniem i akceptacją. Resztę pozostawiam Wam pod rozwagę.

Przepraszam, że piszę w "warszawskim pokoju zwierzeń", ale tutaj powiedzieliście głośno o czymś, co mimo wszystko ma rację bytu, bez względu na to, jak to nazwiemy. :D

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 22-03-2007 09:16

Ja myślę, że nikt nie neguje pomysłu na grupę dla dorosłych. Obecnie mamy to forum, co narazie wystarcza. Na Śląsku widujemy się dosyć często (choćby przy okazji terapii dzieci), ale raczej o sobie nie rozmawiamy (no, może czasem mówimy sobie "czego się nie robi"), tylko o dzieciach właśnie, albo o życiu po prostu. Wydaje mi się, że w tym przypadku potrzebna jest jednak grupa terapeutyczna, bo temat rozmowy skacze jak szalony i zaczynamy od kalendarza, a kończymy na kwitnięciu krokusów, czy sposobie gotowania zupy. Musi nas ktoś mobilizować i utrzymywać rozmowę na właściwym torze.
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

bubble

Awatar użytkownika

Post 22-03-2007 18:32

witam,
zaczne od tego ze dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedz. jezeli chodzi o Wasze stowarzyszenie to nie chodzilo mi o obwinianie nikogo, jak poczul sie chyba Jacek, ale po prostu zaczelam sie juz mocno niepokoic tym ze w tak duzym miescie jak Warszawa nie ma grup terapeutycznych dla ADHDowcow i rowniez zmartwilo mnie to ze w Waszym stowarzyszeniu nikt nic o tym nie wie. Teraz rozumiem ze zajmujecie sie glownie dziećmi i po to stowarzyszenie zostalo powolane.
Po drugie mysle ze sa rozne odmiany ADHD i rozne osoby radza sobie z nim inaczej, jedni potrzebuja wsparcia z zewnatrz, a inni nie, mysle ze to zalezy tez od sytuacji osobistej kazdej z osob, niektorzy maja wspierajace rodziny i partnerow itd, a inni nie. Ja jestem po prostu ciekawa jacy sa inni ludzie z ADHD bo sama nie jestem pewna czy je mam, mysle ze gdybym mogla uczestniczyc w jakiejs grupie to moglabym sie w jakis tam sposob porownac czy okreslic, i stwierdzic czy moj trop jest dobry. Poza tym Ze swoim ADHD czy ADD nie wiem dokladnie co to jest jestem kompletnie sama bo byly chlopak, czy tez obecny(ciezko to stwierdzic) nie wierzy ze moge miec ADHD, matka twirdzi ze sobie cos wymyslam, a ojciec i babcia po ktorych prawdopodobnie odziedziczylam ADHD nie bardzo przejmuja sie tym tematem ani moimi problemami gdyz nie mamy ze soba stalego kontaktu. Ja zupelnie niedawno zainteresowalam sie ADHD i stwierdzilam ze "to" mam i dlatego jest mi ciezko. z jednej strony to ulga a z drugiej nie mam zupelnie motywacji zeby cokolwiek robic bo i tak mam ADHD i mi sie nie uda.ok dziwie sie sama sobie ze napisalam tu tyle osobistych rzeczy, ale raz sie zyje, pozdrawiam

bubble

Awatar użytkownika

Post 22-03-2007 18:36

no tak jednak wyslalam 2 razy ta wiadomosc.przepraszam.
a co do forum to oczywiscie bardzo sie ciesze ze ono jest tylko na pewno jest bardziej uzyteczne dla osob ktore maja internet w domu, ja niestety nie mam tego komfortu, ale jak mialam stale lacze jakis czas temu to czytalam forum czesto

jarek

Post 22-03-2007 20:32

Bubble, skoro Golombek podal ci numer telefonu to zadzwoń, internet cie nie zbawi. Bezposredni kontakt chyba lepszy.
Nie ma terapii dla dorosłych pod nazwą - na ADHD, mozna natomiast znaleść terapie przydatne.
Najpierw zastanow sie co jest problemem.

Jeśli chodzi o pomysl Andrzeja to zmieniłbym proponowaną nazwę grupy na 1000 i jeden pomysłów do zrealizowania!

jarek

Post 24-04-2007 16:32

W związku z wyjątkowo długim weekendem najbliższe spotkanie grupy wsparcia w Warszawie ( ul. Gen. Andersa 37 lok. 59A / siedziba PZE )

odbędzie się 7 maja / poniedziałek godz. 18.00

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

jarek

Post 05-06-2007 20:16

Ze względu na zmniejszającą się frekfencję na naszych spotkaniach wraz ze zbliżającym się koncem roku szkolnego, proponuję przyjąć, ze spotknie 18 czerwca będzie ostatnim przed wakacjami.

Jezeli, jest osoba na tym formum , ktorej zależy na spotkaniu
25 czerwca, proszę o głos w tej sprawie.
pozdrawiam

jarek

Post 29-06-2007 16:52

Spotkania grupy wsparcia rodziców wznawiamy 3 września.
Godz. 18.00, ul. Andersa 37 lok 59A ( Polski Zw. Esperanto )

Serdecznie zapraszamy !

jarek

Post 04-09-2007 10:42

Mamy nowy rok szkolny, już w dniu jego rozpoczęcia zebralo się liczne grono rodziców, w tym w większości nowych, oczekujących wprowadzenia w temat i rady jak postepować zarowno wobec dziecka jak i szkoły.

Była też ciocia dziecka 6 letniego z USA, ktoremu lekarz przepisuje ADERALL ( mieszanina soli amfetaminy), lek prawie nie stosowany w Europie. Od pewnego czasu ( chyba pół roku ) podjęli terapię preparatem adhd2*200, nie dowiedziałem się jak skuteczną.
Mogę sadzić, ze w tak nasilonych objawach tzw. leczenie przez odżywianie ( nutroterapia ) tym preparatem może być mniej skuteczne.

Jedna z Pań obecnych, ktora zaczęła terapię od własnie tego preparatu tu w Polsce była zadowolona, ale jej dziecko przejawiało objawy ADHD - zdiagnozowane w CBT, ale bez sprawiania wielkich kłopotów, więc odstawiła concertę przechodząć na preparat adhd2.

Dziękuję wszystkim za przybycie.
Do zobaczenia w następnym tygodniu.

jarek

Post 27-09-2007 10:04

Spotkania odbywamy regularnie w każdy poniedzialek, ul Andersa 37 lok 59A ( rog Stawek, siedziba PZE ) o godz. 18.
Zapraszamy rodziców, jest zawsze kilka wolnych miejsc.

jarek

Post 19-11-2007 15:20

Od początku tego roku szkolnego utrzymujemy bardzo dobrą frekwencjię, ponieważ wielu uczestników i tu zagląda - przypominam o dzisiejszym spotkaniu od 18 do 20, i proszę o punktualne przybycie.

jarek

Post 25-01-2008 10:23

28 stycznia i nastepne 25 lutego

Uwaga!
Najbliższe spotkanie grupy wsparcia 28 stycznia, a później nastepne dopiero 25 lutego 2008.

Spotkania odbywają sie przy ul Andersa 37 lok 59A ( rog Stawek, siedziba PZE ) w poniedziałki o godz. 18.

Przerwa w spotkaniach wiąże sie z innymi zajęciami liderów grupy wsparcia w dniu 4 lutego oraz terminem ferii zimowych w wojewodztwie mazowieckim 11-22 lutego.

jarek

Post 29-01-2008 00:32

SPROSTOWANIE POPRZEDNIEJ INFORMACJI

Uwaga ważne sprostowanie!

Najbliższe spotkanie 4 lutego będzie ostatnim przed zimową przerwą związaną z feriami w woj. mazowieckim, a nie jak podałem w poprzednim poscie 28 stycznia.
Zapraszamy.

jarek

Post 10-04-2008 09:31

Niczego już nie prostując

podaję,że:
Spotkania odbywają sie przy ul Andersa 37 lok 59A ( rog Stawek, siedziba PZE ) w poniedziałki o godz. 18.

pozdrawiam

jarek

Post 18-06-2008 04:16

W miniony poniedzialek odbylo sie ostatnie spotkanie naszej grupy wsparcia przed wakacyjną przerwą, na następne zapraszamy 8 września
w miejscu i czasie jak dotychczas.
Zyczymy udanych wakacji rodzicom i ich dzieciom, nabrania sił do i wiary, ze lepiej sprostamy wyzwaniom jakie stawiają nam nasze dzieci.
pozdrawiam serdecznie

jarek

Post 23-08-2008 08:15

Witam,
ze wzgledów organizacyjno - technicznych inauguracja spotkan grupy wsparcia zaplanowana na 15 wrzesnia, godz 18, ul Andersa 37 lok 59A.
serdecznie zapraszamy
Jarosław Wajchert
Prezes Stowarzyszenia PONAD

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-10-2008 14:39

Witam,
Czy mogłabym się dowiedzieć, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie grupy wsparcia? Chciałabym wziąć w nim udział (bo jak do tej pory mi się nie udawało, a wsparcie mi potrzebne od zaraz)

Pozdrawiam
Edyta Kisiel
Jeżeli problem ma rozwiązanie - nie ma się czym martwić, a jeżeli nie ma rowiązania - to martwienie się i tak niczego nie zmieni

Maciejkowa mama

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 23-10-2008 14:51

EdyteK pisze:Witam,
Czy mogłabym się dowiedzieć, kiedy odbędzie się kolejne spotkanie grupy wsparcia? Chciałabym wziąć w nim udział (bo jak do tej pory mi się nie udawało, a wsparcie mi potrzebne od zaraz)

Pozdrawiam
Edyta Kisiel

Tak jak EdyteK, również wyrażam chęć i zainteresowanie spotkaniem GW.

Pozdrowienia i mam nadzieję, do zobaczenia :)
Maciejkowa mama

niezwykłego dziesięciolatka

jarek

Post 31-10-2008 19:16

W każdy poniedziałek, niestety niezagladalem tu od ponad tygodnia, jeden poniedzialek 23go juz minął.
Natepne spotkania 3 listopada, czy 10go bedzie ustalimy na tym najbli,zszym spotkaniu.
zapraszam i pozdrawiam

jarek

Post 04-11-2008 01:35

Na spotkaniu z obecnymi uczestnikami grupy ustaliliśmy, ze pominiemy termin 10 listopada (wydłużony weekend) Kolejne spotkanie odbędzie się 17 listopada, zapraszamy!

EdyteK

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-11-2008 10:38

Ogromne dzięki, postaramy się przyjechać :D
Jeżeli problem ma rozwiązanie - nie ma się czym martwić, a jeżeli nie ma rowiązania - to martwienie się i tak niczego nie zmieni

iwka

Post 24-11-2008 13:56

Witam.
Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o Waszej grupie wsparcia.
Mam syna z Zespołem Aspergera diagnozowany u dr.Magdy Skotnickiej(pisałam o tym w innym wątku).Czy jako rodzic takiego dziecka mogę uczestniczyć w Waszych spotkaniach?
Podaję swój numer gg dla łatwiejszego kontaktu ze mną-4546829.
Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam :D
Iwona mama Maćka z ZA i Kacpra z wadą serduszka,astmą oskrzelową i nie tylko...
http://aspi-serduszko.blog.onet.pl/

jarek

Post 24-11-2008 22:14

Tak, spotkania mają charakter otwarty, widze, ze jestes z dosc daleka, chociaż woj lodzkie to moze byc także zupelnie niedaleko od Warszawy, na poprzednim spotkaniu byli z Radomia.
Nastepne spotkanie w poniedzialek o 18ej.
pozdrawiam

iwka

Post 26-11-2008 11:42

Do Warszawy co prawda nie mam daleko bo jestem ze Skierniewic więc to ok.80 km ale nie pasuje mi termin spotkań.Po pierwsze godzina jest zbyt późna i do domu dotarłabym o północy a po drugie wolałabym przyjechać z mężem a on pracuje do późna.Poczekam może na jakieś spotkanko w weekend :)
Pozdrawiam serdecznie :D
Iwona mama Maćka z ZA i Kacpra z wadą serduszka,astmą oskrzelową i nie tylko...
http://aspi-serduszko.blog.onet.pl/

jarek

Post 16-12-2008 01:30

spotkania grupy wsparcia

w kolejne dwa poniedziałki 22 i 29 grudnia nie odbędą się ( nadchodzące Świeta i ferie ).
Zapraszamy na następne 5 stycznia 2009 roku.

Tymczasem składamy uczestnikom naszych spotkań jak i wszystkim innym rodzicom dzieci z ADHD zyczenia radosnych i spokojnych Świąt oraz szcześliwego, najlepszego z możliwych nadchdzącego Nowego Roku 2009.

w imieniu Zarżadu Stowarzyszenia PONAD - prowadzacego spotkania grupy wsparcia
Jarek

jarek

Post 13-01-2009 22:41

przerwa w spotkaniach grupy - Ferie zimowe

nastepne spotkanie grupy wsparcia dopiero 9 lutego - zapraszamy !

jarek

Post 15-06-2009 23:29

Do zobaczenia we wrześniu !

Zbliża się koniec roku szkolnego, co sprawia, ze kończymy cykl tegorocznych spotkań 2008/09.

Zapraszamy w drugim lub trzecim tygodniu września.

Bardziej dokładnie poinformujemy w terminie późniejszym.
pozdrawiam

regina

Wsparcie

Post 09-07-2009 21:34

czy na spotkaniach pojawiaja się rodzice dzieci z ZA?
pozdrawiam

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 09-07-2009 22:00

Na pewno :D

jarek

Post 22-08-2009 22:43

Wznawiamy spotkania we wrześniu

Najbliższe spotkanie grupy wsparcia odbędzie się 14 września o godzinie 18 w lokalu PZE przy uL Gen WŁ. Andersa 37 lok 59 A.
Serdecznie zapraszamy !

jkkk2

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 25-09-2009 10:51

czy można dołaczyć na spotkanie takiej grupy wsparcia dla rodziców dzieci z ZA(7 lat) i ADHD (2lata)?
BLESSED BE THE NAME OF THE LORD

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 25-09-2009 11:00

My byliśmy w ostatni poniedziałek. Można pogadać, poradzić się, uzyskać wsparcie. Gorąco polecam. Dodam, że na domofonie trzeba wystukać inny numer niż nr mieszkania - nie pamiętam jaki ale można się doczytać z ogłoszeń obok drzwi klatki schodowej.

Anna

Wsparcie

Post 25-09-2009 15:32

jkkk2 pisze:czy można dołaczyć na spotkanie takiej grupy wsparcia dla rodziców dzieci z ZA(7 lat) i ADHD (2lata)?

Moim zdaniem im wcześniej dołączycie tym lepiej :D

:powodzenia:
syn 14 lat

jkkk2

Awatar użytkownika

Post 28-09-2009 14:17

Re: Warszawa

Okazało się, że nie mam jak zorganizować opieki do dzieci, żeby przyjechać, ani do was, ani gdziekolwiek indziej. te osoby, które znam, podejmują się zostać tylko z jednym lub dwojgiem moich dzieci. z trójką nikt, to pewnie dlatego że chłopcy razem są bardzo trudni do opieki (7 lat ZA, 2 lata - ADHD), a jeszcze przecież córeczka.
Ostatnio zmieniony 28-09-2009 18:07 przez mrówa, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: Poprawiłam literówki (w co drugim słowie :? ), dodałam polskie znaki. Szanuj czytelników swoich postów i nie utrudniaj Im zadania w zrozumieniu tego, co chcesz przekazać.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-09-2009 16:19

A ten Twój 2-latek to ma zdiagnozowane ADHD?

regina

Wsparcie

Post 28-09-2009 16:58

Ja też chcę dołączyć do warszawskiej grupy, ale w najbliższym czasie to niemożliwe. Jak długie są spotkania?

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 29-09-2009 10:03

Teoretycznie od 18.00 do 20.00, ale my się zagadaliśy do 20.20 i też nas nikt nie wyrzucił. Wczoraj nie byliśmy, a w najbliższy poniedziałek chyba ma być p.Irena, ale nie wiem na pewno.

jkkk2

Awatar użytkownika

Post 29-09-2009 17:34

nie, mój dwulatek nie ma zdiagnozowanego ADHD, z resztą w tym wieku chyba nie mógłby miec?
ma tylko podejrzenie, na tyle uzasadnione, że wzięli nas na rehabilitację
BLESSED BE THE NAME OF THE LORD

aga71

Awatar użytkownika

Post 30-09-2009 09:24

Mam pytanie.
Czy grupa spotyka się co tydzień i czy pod tym adresem kilka postów wyżej?
Agnieszka mama Dominika lat 14 (całościowe zaburzenia rozwojowe, chyba ZA)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-09-2009 09:35

Od wielu lat co tydzień, pod tym samym adresem.
Poza wakacjami i feriami.

aga71

Awatar użytkownika

Post 30-09-2009 11:36

Dziękuję za informacje Dreptaku :)

jarek

Post 04-10-2009 00:33

enchanted pisze:My byliśmy w ostatni poniedziałek. Można pogadać, poradzić się, uzyskać wsparcie. Gorąco polecam. Dodam, że na domofonie trzeba wystukać inny numer niż nr mieszkania - nie pamiętam jaki ale można się doczytać z ogłoszeń obok drzwi klatki schodowej.

rzeczywiście inny, numer lokalu 59A, natomiast na klawiaturze tylko cyfry , więc należy wcisnac 159 - mozna sobie poradzic :o . Ale , aby pokonac problem z numerem na domofonie najpierw nalezy dotrzec - lokalizacja to skrzyzowanie Muranowskiej/Stawek i Andersa (Nowotki ), po przekatnej Hotelu Ibis, nasze okna, vis a vis Intraco. Dojazd tramwajem 35, 18, 36 ( dwa przystanki od Pl Bankowego - stacji metra Arsenal-Ratusz, jeden od dworca Gdanskiego ) Autobus 157, a także inne przejeżdzające obok stadionu Polonii ( uwaga ! pospieszne nie zatrzymują się ) . Parking publiczny bezplatny ( chyba nawet przed 18ta ) na całej Andersa / strona zachodnia - parkowanie mozliwe podjezdzajac od strony Żoliborza ,a także Stawek i Muranowskiej ) i przed wejsciem do bramy budynku nr 37. Za bramą w prawo do klatki schodowej przy ktorej jest tablica Polskiego Zw. Esperantystow ( oddz. Warszwski ).

Zapraszamy!

aga71

Awatar użytkownika

Post 24-10-2009 18:04

Czy w poniedziałek 26.10 spotkanie się odbędzie?

jarek

Post 02-12-2009 00:25

grupa wsparcia

co prawda pozno na odpowiedz dot 26 X, - spotkanie było, a nawet 2 listopada tez.

Kolejne w grudniu: 7, 14 i 21, a potem 4 stycznia.
28 - ferie swiateczne - grupa nie zbiera się.
Pozdrawiam
Jarek

jarek

Post 01-02-2010 10:25

przerwa w spotkaniach grupy

W zwązku z feriami w wojewodztwie mazowieckim w pierwszej połowie lutego dwa spotkania nie odbęda sie t.j 1 i 8 lutego.
Na następne spotkanie zapraszamy 15 lutego.

berlinka

Post 26-04-2010 15:02

czy dziala jeszcze jakas grupa wsparcia w warszawie..? sama jestem "nadpobudliwa" i natura obdarzyla mnie rownież takimi "cudownymi" dziećmi.... i juz nie daje rady....
Ja-chyba ADHD... albo nerwica ;-) (+DDA)
Terrorysta nr1- 8 lat - ADHD
Terrorysta nr2 - 3 lata - istne tornado....
Mój Mąż? - jak tak dalej pójdzie jemu też znajdziemy jakąś nerwice albo coś :-)

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 28-04-2010 10:40

Ja też jestem bardzo zainteresowana grupą wsparcia w Warszawie.
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)
PoprzedniaNastępna

Wróć do Grupy wsparcia