Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

BIALA PODLASKA

Moderator: Moderatorzy

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 10-01-2007 08:22

Kto da więcej?!

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-01-2007 16:07

Witam,witam.Widzę że tu się dużo wydarzyło pod moją nie obecnośc.Będę musiała nadrobic zaległości.Pozdrawiam wszystkich. :lol:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 13-01-2007 21:17

Rysia pisze:Witam,witam.Widzę że tu się dużo wydarzyło pod moją nie obecnośc.Będę musiała nadrobic zaległości.Pozdrawiam wszystkich. :lol:

No, nareszcie jesteś Rysiu... :lol:
Smutno tu było bez Ciebie :)
"Nie słowa, a czyny się liczą" - gdzieś zasłyszane

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-01-2007 23:56

Smutno pewnie nie, ale nieskromnie znowu :wink: powiem że na pewno wam mnie brakowało :lol: .

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 15-01-2007 14:16

takisobiegość pisze:
Rysia pisze:Witam,witam.Widzę że tu się dużo wydarzyło pod moją nie obecnośc.Będę musiała nadrobic zaległości.Pozdrawiam wszystkich. :lol:

No, nareszcie jesteś Rysiu... :lol:
Smutno tu było bez Ciebie :)

Oj, wydarzyło się Rysia, a teraz po urlopie jak odpoczełaś czas na dalsze zmiany :wink:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-01-2007 17:18

Qrcze czym mnie tu jeszcze zaskoczycie :shock: ?

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-01-2007 17:46

Może by tak spotkanko zrobic?Jak byłam ostatnio w PPP u p.A.Humin to powiedziałam jej że mamy grupę wsparcia.Trochę była zaskoczona ale chyba miło.Powiedziała że muszą zrobic osobne spotkania na temat adhd.

mamaGumisia

Awatar użytkownika

Post 19-01-2007 08:14

Rysia, Zapraszam Cię Koniecznie, bo musimy obgadać pare spraw, oraz o DSS w naszym miescie.
Ja ostanio jestem zakręcona, bo Nowy Rok przynosi mi ,,ogrom nerwów" [smilie=to funny.gif]

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-02-2007 17:18

Spotkania grupy wsparcia w Białej Podlaskiej będa odbywać się w ostatni piątek miesiąca.
Początek: godz. 17.00
Miejsce spotkań: Szarych Szeregów 1/1, 21-500 Biała Podlaska.
E - mail: adhd.bialapodlaska@wp.pl , tel. 0509-529-130. Pozwoliłam sobie Violu to przekleić w tym wątku.Podaję daty w których odbędą się spotkania grupy wsparcia.- 23.II.07, 30.III.07, 27IV.07, 25.V.07, 29.VI.07.Być może te terminy mogą ulec zmianie o czym poinformuję.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 01-02-2007 20:14

Brawo Biała Podlaska !!!!
Jeśli będziecie potrzebować pomocy - piszcie.

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-02-2007 20:33

Andrzejku na pewno będziemy o nią prosić :lol: .Z góry dziękujemy.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 05-02-2007 08:50

Póki co, zapraszam do Republiki Aniołów! Wystarczy kliknąć na poniższy link i jeeeeedzieeeeemy!!!!!!

http://dobreanioly.phorum.pl/index.php

Tylko uwaga! To nie jest żadna konkurencja dla www.adhd.org.pl !
To jedynie odskocznia, taka wielka krokiew z zakopanego :)

tel. 781 034 854

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 07-02-2007 00:00

Andrzej J. Moroz pisze:To jedynie odskocznia, taka wielka krokiew z zakopanego :)

Ach te skoki, cała Polska się nimi ostatnio fascynuje i widzę że moi ziomkowie też...
Tylko, że czasami i upadki się zdarzają.
Jednak jak to mawiają skoczkowie - ryzyko wkalkulowane jest w ten sport...

To taka moja opinia w tym naszym bialskim kąciku.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 10-02-2007 15:26

A Zakopane pisze się z dużej litery. Widzę :oops:

tel. 781 034 854

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 10-02-2007 15:28

PROTESTUJEMY !!!

Ponieważ to ważny problem uderzający w ideę DSS, pozwalam sobie zamieścić i tutaj stosowną informację:
PROTESTUJĘ W IMIENIU KRAJOWEGO BIURA DNIA SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ, PRZECIWKO ZAWŁASZCZENIU PRZEZ ŚRODOWISKO ZWIĄZANE Z GAZETĄ WYBORCZĄ LOGA ZIELONEJ WSTĄŻKI- symbolu DNIA SOLIDARNOSCI SPOŁECZNEJ. Oficjalny protest złożony zostanie w najbliższym czasie.

Rzecz dotyczy tzw. ekologów protestujących przeciwko budowie obwodnicy dla Augustowa. Ci "ekolodzy" broniący bagien, bez względu na życiowe potrzeby ludzi zawłaszczyli sobie ZIELONĄ WSTĄŻKĘ uznając ją za symbol swojego protestu. Ponieważ Zielona Wstążka jest symbolem DSS od kilku już lat, Krajowe Biuro Dnia Solidarności Społecznej stanowczo broni symbolu, który znany jest wielu obywatelom naszego Państwa w wielu miastach i miejscowościach, gdzie dotarliśmy z ideą solidarności wobec człowieka potrzebującego wsparcia. Dla dodania smaku całej tej sprawie, inspirowanej przez p. Wajraka, dziennikarza Gazety Wyborczej dodam, że hasło umieszczane w tytule GW "Nam nie jest wszystko jedno" było hasłem DSS w dwóch pierwszych edycjach!!! Niestety i ono zostało zawłaszcone przez Gazetę Wyborczą, która każdego roku otrzymuje informacje o DSS. Mówienie więc o nieświadomości wśród dziennikarzy tego medium jest po prostu nieprawdziwe! Nieprawdziwe tym bardziej, że Gazeta Wyborcza (lubelski oddział) była patronem medialnym ubiegłorocznej konferencji szkoleniowej organizowanej pod symbolem ZIELONEJ WSTĄŻKI !!!

tel. 781 034 854

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 15-02-2007 01:30

Re: PROTESTUJEMY !!!

No Rysia i MamaGumisia, robicie kawał dobrej roboty. [smilie=mylove.gif]

Dla niezorientowanych:
Drukarz - MamaGumisia,
Kolporter - Rysia.

I w ten sposób informacje o ADHD i grupie wsparcia docierają do najciemniejszych zakamarków miasta, do ludzi, na witryny sklepów, do szkół, przychodni, czyli wszędzie, gdzie się tylko da.

Oj wyedukujecie Wy tych ludeczków... :shock:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-02-2007 14:53

Takisobiegościu dzięki za uznanie ale to wszystko dzięki tobie bo jak byś nam nie udostępnił twojego biura to klapa.Spieszę wiec podziękować tobie i mamieGumisia.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-02-2007 14:59

Właśnie chciałam wam powiedzieć że 23.12.07 odbyło sie spotkanie naszej grupy i zaszczycili nas swoją obecnością fajni ludkowie.Małżeństwo z Łukowa które tak jak i my chcą pomóż swojemu dziecku i sobie.Rozmawialiśmy na temat adhd.Ściślej mówiąc to ja z Andrzejem (nie wiem czy dobrze zapamiętałam)rozmawiałam o psach a Viola z Anią(też nie wiem czy dobrze zapamiętałam)o adhd.Było fajnie.Chciałam jeszcze dodać że to małżeństwo jest u nas na forum pod nickiem "Smoczydło"

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 26-02-2007 23:25

Rysia pisze:Właśnie chciałam wam powiedzieć że 23.12.07 odbyło sie spotkanie naszej grupy i zaszczycili nas swoją obecnością fajni ludkowie.Małżeństwo z Łukowa które tak jak i my chcą pomóż swojemu dziecku i sobie.Rozmawialiśmy na temat adhd.Ściślej mówiąc to ja z Andrzejem (nie wiem czy dobrze zapamiętałam)rozmawiałam o psach a Viola z Anią(też nie wiem czy dobrze zapamiętałam)o adhd.Było fajnie.Chciałam jeszcze dodać że to małżeństwo jest u nas na forum pod nickiem "Smoczydło"

Ależ Rysiu. Włączył Ci się czasopopędzacz(to od czasowstrzymywacz). To było przecież 23.02.07. :shock:
A ja tych przemiłych ludków tylko wcześniej na mailu poznałem. :) Bo jak Wy tak sobie gaworzyliście, to u mnie awaria goniła awarię, a ja jak potłuczony latałem po mieście(no jeździłem). :roll:
Ale mam nadzieję, że nie wykreśliliście mnie ze swojej gromadki :?: :cry:
Bo mruk to ja nie jestem, raczej towarzyska bestia :D

takisobiegość

Awatar użytkownika

Post 26-02-2007 23:35

Rysia pisze:Spieszę wiec podziękować tobie i mamieGumisia.

Rysiula, ja tylko dokręcam śrubki w tej maszynce.
Ot konserwator.
Sama wiesz - łatwiej zapobiegać niż leczyć.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-02-2007 13:01

takisobiegość pisze:
Rysia pisze:Właśnie chciałam wam powiedzieć że 23.12.07 odbyło sie spotkanie naszej grupy i zaszczycili nas swoją obecnością fajni ludkowie.Małżeństwo z Łukowa które tak jak i my chcą pomóż swojemu dziecku i sobie.Rozmawialiśmy na temat adhd.Ściślej mówiąc to ja z Andrzejem (nie wiem czy dobrze zapamiętałam)rozmawiałam o psach a Viola z Anią(też nie wiem czy dobrze zapamiętałam)o adhd.Było fajnie.Chciałam jeszcze dodać że to małżeństwo jest u nas na forum pod nickiem "Smoczydło"

Ależ Rysiu. Włączył Ci się czasopopędzacz(to od czasowstrzymywacz). To było przecież 23.02.07. :shock:
A ja tych przemiłych ludków tylko wcześniej na mailu poznałem. :) Bo jak Wy tak sobie gaworzyliście, to u mnie awaria goniła awarię, a ja jak potłuczony latałem po mieście(no jeździłem). :roll:
Ale mam nadzieję, że nie wykreśliliście mnie ze swojej gromadki :?: :cry:
Bo mruk to ja nie jestem, raczej towarzyska bestia :D
UPSSSS :lol:

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 27-02-2007 20:44

Dzieki serdeczne za wsparcie, było nam miło Was poznać i mam nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się regularnie. Dobrze zapamiętałaś mam na imię Anka a mój mąż to Andrzej. :D

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-02-2007 21:27

Rysia pisze: Podaję daty w których odbędą się spotkania grupy wsparcia.- 23.II.07, 30.III.07, 27IV.07, 25.V.07, 29.VI.07.Być może te terminy mogą ulec zmianie o czym poinformuję.
Smoczydło to jest odp. na twoje pytanie

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 01-03-2007 18:36

Dzięki Rysiu pamiętam i śledzę forum i jak pisałam wcześniej czekam na następne spotkania

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-03-2007 16:41

Rysia pisze:Spotkania grupy wsparcia w Białej Podlaskiej będa odbywać się w ostatni piątek miesiąca.
Początek: godz. 17.00
Miejsce spotkań: Szarych Szeregów 1/1, 21-500 Biała Podlaska.
E - mail: adhd.bialapodlaska@wp.pl , tel. 0509-529-130. Pozwoliłam sobie Violu to przekleić w tym wątku.Podaję daty w których odbędą się spotkania grupy wsparcia.- 23.II.07, 30.III.07, 27IV.07, 25.V.07, 29.VI.07.Być może te terminy mogą ulec zmianie o czym poinformuję.
Przypominam o najbliższym spotkaniu w marcu.

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 06-03-2007 18:33

Dzieki, będziemy, pozdraiwam.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-03-2007 14:42

30 Marca godz. 17.00 na Ul.Szarych Szeregów 1/1 odbędzie się następne spotkanie gr.wsparcia.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.A może ktoś nowy się zdecyduje.Tel. 0509-529-130(Viola) gdyby ktoś chciał się coś więcej dowiedzieć.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-03-2007 14:41

W związku z tym że Viola ma wywiadówkę u syna w szkole,ja jestem kaleką(zwichnęłam nogę)to z przykrością zawiadamiam że spotkanie 30.III. jest odwołane.Następne będzie po świętach.Dokładną datę podam w późniejszym terminie.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-04-2007 09:08

Czy ktoś z Białej może się odezwać co dalej ze spotkaniami?MamoGumisia i Takisobiegościu może już dość leniuchowania na forum i czas się do roboty wziąć.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 27-04-2007 09:19

Uwaga, Biała Podlaska i Łuków. Po pamiętnej dyskusji o czymś, co w żaden sposób nie miało znaczenia dla ADHD (zresztą w innym miejscu na tym forum) kontakt z Wami zamarł całkowicie. Co prawda sporadycznie widuję kogoś na naszym forum Dobrych Aniołów, ale i to jest naprawdę okazjonalne. Dlatego, że chcę być konsekwentny w tym, co piszę i mówię ponawiam zapytanie, czy Wasza inicjatywa jest z nami, tzn ze stowarzyszeniem lubelskim. Po moich ostatnich wątpliwościach nikt nawet nie zapytał o deklarację, i nikt tej deklaracji nie przysłał, mimo, iż jest ona do pobrania na forum Dobrych Aniołów. W rozmowie z kilkoma osobami doszliśmy do wniosku, że albo tworzycie inne stowarzyszenie, co nie ukrywam będzie złe, bo w jednym województwie wystarczy jedna organizacja "adhdowska", albo Was po prostu już nie ma.

Jakkolwiek jest, proszę o kontakt osoby zainteresowane działalnością w strukturach naszego stowarzyszenia na rzecz dzieci i w ogóle osób z ADHD.

Aby nie zanudzać Was swoimi wpisami i aby nikogo nie "denerwować", proszę by uznać to za obowiązujące, że wyłącznie osoby, które zgłoszą się na adres lublin@adhd.org.pl zostaną przyjęte do stowarzyszenia. I tylko z tymi osobami będziemy rozmawiać o działaniach na rzecz ADHD w województwie lubelskim. Jak się wydaje, rozdrabnianie nie ma przyszłości, czego dowiodło życie. Nie ma przyjęć zbiorowych do naszego stowarzyszenia. Jest statut, są prawa i obowiązki i to chcemy uszanować. Bez żadnych wyjątków.

O waszych decyzjach poinformuję w tym miejscu po długim weekendzie bo tyle czekam na wiadomości od Was. Brak wiadomości oznacza, że Południowe Podlasie (województwo lubelskie) nie jest zainteresowane współpracą z pozostałymi grupami wsparcia w naszym województwie i nie stanowi w żadnym stopniu społeczności z nami. Otrzymane maile z kolei potwierdzą ile osób szuka pomocy i chce się włączyć w jej wspólne wypracowywanie. Razem możemy więcej! Ale nic na siłę..... :D

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-05-2007 14:15

Andrzejku już ci pisałam na prywatnej wiadomości że prosimy jeszcze o chwilę.Smoczydła maja teraz komunię a MamaGumisia ważne osobiste sprawy do załatwienia.Proszę poczekaj jeszcze tydzień?Postaram się porozmawiać choćby telefonicznie z nimi i dam odpowiedź tu na forum.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 08-05-2007 20:11

O.K. Spokojnie czekam :) Pozdrowienia dla ziomali :))

tel. 781 034 854

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 09-06-2007 08:59

Rysia pisze:Andrzejku już ci pisałam na prywatnej wiadomości że prosimy jeszcze o chwilę.Smoczydła maja teraz komunię a MamaGumisia ważne osobiste sprawy do załatwienia.Proszę poczekaj jeszcze tydzień?Postaram się porozmawiać choćby telefonicznie z nimi i dam odpowiedź tu na forum.

Rysiu, coś jakby nie jesteście słowni. Mimo wszystko poproszę o konkretną odpowiedź: jesteście z Lublinem, czy też nie. Dla mnie i dla nas w województwie to sprawa bardzo ważna. Nie mogę w rozmowach z urzędnikami nie wiedzieć, gdzie mamy swoje grupy, którym patronujemy. Na odpowiedź czekam tydzień.

Może trochę z żalem ale jednak zwrócę uwagę, że trochę niepoważnie to wygląda. Najpierw było ze strony Białej Podlaskiej mnóstwo zarzutów, że nie dałem deklaracji, że coś tam, sugestie żebyśmy poczekali, ale widzę, że to wcale nie tak. Że Wy chyba jednak (jako miasto) nie macie zamiaru z nami współpracować. A ja nie mam zamiaru dłużej czekać. Są pewne zasady, do których należy zastosować konsekwencje. A ADHD bowiem zasady i konsekwencje to podstawa :D

Czekam na ostateczną decyzję siedem dni. Potem uznam, że nie jesteście zainteresowani jednością ADHDowców na terenie województwa. I oczywiście poproszę o podanie informacji co stanowicie - osobne stowarzyszenie, czy przynależycie do innego stowarzyszenia i którego. To są kwestie istotne ze względu na dostęp do informacji, szkoleń, warsztatów. W Lublinie co miesiąc ktoś z Białej mógłby uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach dla psychologów i lekarzy. Niestety ze względu na fakt, że Biała Podlaska przeciąga sprawę przez wiele miesięcy, NIKT nie miał okazji skorzystać z bezpłatnych warsztatów z prof. Wolańczykiem, dr Kołakowskim i dr Pisulą. Jak więc możemy mówić, że w Białej rodzice dzieci z ADHD mogą uzyskać jakąś pomoc, skoro ci, którzy zadeklarowali działalność na rzecz ADHD w tym mieście po prostu uparcie milczą. Całymi miesiącami nic.

Rysiu, to nie są pretensje do Ciebie, ale skoro to Ty prosiłaś mnie ponad miesiąc o kolejną zwłokę, więc na Ciebie padło. Bęc! :D

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-06-2007 11:17

Bęc.Skoro tak to ja też już nie mam ochoty czekać jak w końcu się tu u nas ludziska zdeklarują.Jeżeli chodzi o mnie to ja przyłączam sie do stowarzyszenia w Lublinie z całą przyjemnością.Nie wiem tylko czy indywidualnie czy z grupą wsparcia mam to zrobić, bo grupa chyba jest teraz pod znakiem zapytania.Andrzeju jeżeli możesz to prześlij mi na prywatną wiadomość(nie na maila) to co muszę wypełnić,podpisać i od razu chciała bym zapłacić członkostwo.PS. A może się Biała w końcu zbierze do kupy i coś z tym zrobi, czy mam być tu sama?

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 19-06-2007 20:36

http://dobreanioly.phorum.pl/viewtopic.php?t=108 Klikając w to miejsce - uzyskasz dostęp do deklaracji członkowskiej naszego Towarzystwa. Po wypełnieniu i przesłaniu deklaracji ruszymy sprawę Twojego członkowstwa. Nie mogę brać składek od Ciebie, póki nie jesteś członkiem ETOS.

Zapraszam więc do wypełnienia deklaracji i przesłania na wskazany adres. Wychodzi na to, że w Białej nie ma problemu z ADHD. Tylko pogratulować! :D

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-06-2007 20:47

Chyba tak Andrzeju, chyba tu tylko ja jedna matka borykam się z tym problemem.Może się przeprowadzę do Lublina :wink: .

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 05-07-2007 12:38

A mnie się wydaje, że problem jest dużo poważniejszy. Czasami jednak niewiedza lub zwyczajna ludzka głupota uniemożliwiają wspólne działania. Bo jeśli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Z Białej Podlaskiej nasz szpital ma małych pacjentów na okrągło. Niemal 100 procent "bialskich" pacjentów to dzieci z ADHD albo zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi. Najwyraźniej jednak w Białej Podlaskiej nie szuka się innej pomocy, niż umieszczenie dziecka w szpitalu psychiatrycznym. Tylko czy z tymi rodzicami wszystko jest w porządku????

I druga strona medalu. Po prostu ludzie w Białej nie potrafią się zrzeszać, działać wspólnie, utożsamiać się z regionem w którym żyją czy tego chcą, czy nie. To jednak jest poparciem tezy, że powiat bialski i tzw. "pólnocna Lubelszczyzna" jest uboga właściwie w każdej kategorii, poza biedą, bezrobociem itp. Ludzie bez inicjatywy raczej do niczego pozytywnego nie dochodzą, nawet, kiedy im się wydaje, że są wielkimi przedsiębiorcami, politykami, społecznikami. Tak, są. Na miarę małej Białej. Bo w porównaniu z innymi częściami województwa, nie mówiąc już o skali kraju są drobnicą. a drobnicę - jak plankton - łatwo pokonać :cry:

Tylko dlaczego ci ludzie dokładnie taką samą przyszłość szykują swoim dzieciom? Niektóre z nich przyjadą "za chlebem" do Lublina, większość jednak pozostanie i duża część z nich będzie stała godzinami na Placu Wolności albo na najbliższym rogu ulicy. Tylko czy po to ma się dzisiaj rodziców, żeby jutro mieć taką "karierę"?

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-07-2007 10:59

Niestety Andrzeju ale to chyba gorzka prawda co piszesz.Poza tym jest chyba jeszcze coś takiego jak wstyd.Ludzie po prostu chyba się wstydzą mówić o adhd głośno, jeżeli w ogóle chcą mówić. Ja mam wrażenie, że duża część społeczności w Białej uważa adhd za chorobę psychiczną lub rozpieszczenie, złe wychowanie, inna planeta itd.A skoro tak uważają to jak się może przyznać jeden z drugim, że jego dziecko być może ma adhd. Ludzie stawiają "honor" nad dobro własnych dzieci.Mam też wrażenie, że i na mnie jako rodzica patrzą z rezerwą."Ja nienormalna jakaś jestem, żeby uważać,myśleć, że moje dziecko ma adhd"- co prawda nigdy tego nie usłyszałam ale za to inne komentarze były np. p.psycholog w PPP powiedziała, że "on na pewno nie ma adhd bo jest taki grzeczny a adhd to teraz taka moda.Wiesz skoro "fachowcy" tak do tego podchodzą to może też dlatego rodzice nie chcą nic robić.Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że bardzo ciężko dotrzeć do ludzi i namówić do zrobienia czegoś razem.Mimo wszystko ja się nie poddaję i będę dalej roznosić ulotki o adhd oraz starać się uświadamiać ludzi na ten temat.Tak przy okazji, to może wymyśliłbyś Andrzejku jakiś fajny plakat na temat adhd i stowarzyszenia, przesłał mi a ja to porozwieszam po Białej.Coś podobnego co już kiedyś nam wysyłałeś ale, żeby było większe. No chyba, że to głupi pomysł.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 07-07-2007 13:07

Rysia pisze:Mimo wszystko ja się nie poddaję i będę dalej roznosić ulotki o adhd oraz starać się uświadamiać ludzi na ten temat.
To w Tobie lubię najbardziej, Rysiu :) . Najbardziej cenię ludzi, którzy mają "gdzieś" wszelkie ploty i po prostu robią to, co uważają za dobre i słuszne.
Pamiętam, że kiedyś po nocach nie spałam przejmując się, co też po takim czy takim zdarzeniu ktoś sobie o mnie pomyślał, wstydziłam się mieć swoje zdanie. Mam nadzieję, że ten okres juz dawno za mną chociaż zdarza się, że łapię się jeszcze na takich myślach :lol: .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 21-07-2007 08:54

Rysiu - plakat masz na www.bowarto.adhd.org.pl Tam masz zakładkę DO POBRANIA. Wystarczy tam wejść i wydrukować gotowy plakat. Możesz przy okazji zamiast mojego telefonu podać swój, tyle tylko, że najpierw wreszcie musisz wstąpić do naszego stowarzyszenia!!!

Ja mówiąc szczerze zwątpiłem w to, czy w Białej póki co uda się coś zrobić. A ponieważ nie lubię tracić energii na robienie czegoś, co nie ma sensu - odpuściłem sobie Wasze miasteczko. Musicie póki co radzić sobie sami. Z Białej Podlaskiej NIKT nie złożył dekalracji gotowości działania na rzecz dzieci z ADHD do nas, więc nasze "wciskanie się" byłoby po prostu niezbyt grzeczne.

Pamiętaj! Dokąd nie zostaniesz przyjęta do stowarzyszenia, PLAKAT MUSI BYĆ NIEZMIENIONY!!!!!!!! Dotyczy to kolorystyki, wyglądu, wszelkich informacji. Jeśli chcesz, żeby był większy, to nic prostszego. Idziesz do punktu xero (kolor lub czarno-biały) i.... robisz format A3. Większy nie ma sensu. Taki plakat możesz zrobić jeden albo pięć albo trzydzieści. To jest naprawdę bardzo duże ułatwienie.

Na pytania smsowe i mailowe co dalej z Białą Podlaską odpowiem w tym miejscu zainteresowanym: Biała Podlaska nie jest włączona do naszego stowarzyszenia i nie wpłynęła z tego miasta i powiatu żadna deklaracja członkowska.

tel. 781 034 854

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 22-07-2007 09:33

Andrzeju spokojnie :) Czasami jest tak, że człowiek musi do niektórych spraw "dojrzeć", albo zająć się SPECJALNIE właśnie tą sprawą i tylko nią. Ja też się bujałam "w towarzystwie" przez pół roku, albo rok, zanim wstąpiłam do stowarzyszenia ;) Jakoś wcześniej mi to nie wychodziło :lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 23-07-2007 18:04

A jak długo można dojrzewać? Czy półtora roku to dobry moment żeby spadać :oops: z drzewa? Jako dojrzały owoc dajmy na to. Otrzymałem maila z Białej od Rysi. Czekam. Jak każesz :D

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-07-2007 18:24

Andrzejku dzisiaj(w końcu)wysłałam deklarację.Mam nadzieję, że wszystko dobrze wypełniłam..No czasem muszę trochę po dojrzewać, faktycznie to albo brak czasu albo skleroza, albo lenistwo :sorry: .Jestem pełna też wiary, że mimo mojego długiego nie zdeklarowania się i tak zostanę przyjęta.Mam taką nadzieję :mrgreen: :angel2: .Pozdrawiam

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 31-07-2007 20:46

Dzięki, dotarła. Witamy Cię w domu!!!!!!! [smilie=be mine!.gif]

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-08-2007 13:06

No to bardzo się cieszę :mrgreen: . Andrzeju proszę mnie powiadomić co do składek.Gdzie, ile, komu.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 24-08-2007 17:00

O.K. jasne. zrobię to bądź cierpliwa. Ja nie zapominam o kasie! :D Są tacy, którzy twierdzą, że tylko nią się zajmuję :shock: tak nie jest, ale.... "A niech sobie ludzie gadają" - była taka piosenka chyba. Powiadomię Cię o wszystkim. Pamiętaj, że póki co jesteś jedynym członkiem naszej społeczności w powiecie bialskopodlaskim! Jesteś naszym ambasadorem!!! [smilie=mylove.gif]

tel. 781 034 854

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-08-2007 17:17

Wow ale zostałam połaskotana po moim EGO :wink: .No uwielbiam to jak jestem tak wyróżniana.No i teraz słuchać się mnie...tu w Białej "Malutcy" :wink: :mrgreen:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 13-12-2007 14:50

UWAGA!!!
SMOCZYDŁA widzę, że czasem wpadacie na forum, więc zapytam czy chcielibyście dalej kontynuować ze mną grupy wsparcia?
Bardzo mnie martwi fakt, że wiem o wielu dzieciach z adhd w Białej a jest tak małe zainteresowanie/zaangażowanie. Może ruszymy razem dupska i zrobimy w końcu grupę z prawdziwego zdarzenia?
Jeżeli jesteście zainteresowani to dajcie znać. Jak się nas trochę nazbiera to będę chciała załatwić lokal (może w PPP, zobaczy się).

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 25-01-2008 21:53

Czy Biała Podlaska jest zainteresowana współpracą? Czy tylko Rysia? A co ze Smoczydłami? Poproszę o maile: lublin@adhd.org.pl

tel. 781 034 854

Amos

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-05-2008 08:01

Lubelszczyzna to także Biała Podlaska i Łuków!!!!! Co tam u Was? Nie odzywacie się.... zajrzyjcie na www.wspieramy.republika.pl albo na nasze bardzo lokalne forum o wszystkim - http://adhd.phorum.pl/index.php Listy piszcie na adres: wiadomosc@onet.eu

Pozdrowienia od Stowarzyszenia "Bo Warto" !
PoprzedniaNastępna

Wróć do Grupy wsparcia