Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

POZNAŃ

Moderator: Moderatorzy

justa12

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: Adrian 14 lat ADHD

Ja: PROFESIONALE WITCH

Post 31-05-2007 11:51

witam ...no wiec pisze jak sprawy sie maja...w lokalu gdzie naja byc spotkania grupy wsparcia trwaja prace remontowe..a jak wiemy z wlasnych doswiadczen jak to z remontami bywa z zapowiedzianego miesiaca czesto robia sie dwa wiec...czekamy...P.Anita obiecala ze napewno grupa ruszy musimy sie uzbroic w cierpliwosc..napisze za ok 3tyg jak sprawy sie maja...a teraz serdecznie pozdrawiam...justa
syn Adrian 13 lat ADHD-owiec "wyjątkowe dziecko"

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 31-05-2007 11:53

Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

justa12

Awatar użytkownika

Post 31-05-2007 12:42

widzialam....jestem wierna swojemu stowarzyszeniu...a o tym nic mi nie wiwdomo..wiec..a tak powaznie to to druugie nie mam pojecia co to za stowarzyszenie moze co nieco napiszesz na jego temat..

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 31-05-2007 13:00

Justa, ja z Koszalina jestem :lol: . Sama się dowiedz.

Stowarzyszenie to nie mąż :wink: , możesz spokojnie i tu i tu chodzić na spotkania i nikt o to nie ma prawa mieć pretensji.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 31-05-2007 19:44

Dosiu, oj nie wiem, nie wiem....Ja tam jestem za wiernością :devilred:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 01-06-2007 06:41

He he w Koszalinie to nie ma się innego wyjścia - i tak jest jedno stowarzyszenie i jedna grupa wsparcia, więc sobie możesz być za wiernością :P , ale w Poznaniu jak widać można wybierać wreszcie wśród grup wsparcia :D

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-06-2007 17:01

Tyyyy... Nie mów hop! :lol:

fcia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 04-06-2007 08:46

a dlaczego tak negatywnie? Skoro kto inny zebral sie i stworzyl cos nowego by pomoc Wam - rodzicom dzieciakow z ADHD - to chyba bardzo dobrze! Im wiecej pomocy tym cholera lepiej chyba nie?

justa12

Awatar użytkownika

Post 04-06-2007 09:50

witam....dlaczego fcia stwierdzilas ze podchodzimy negatywnie do nowego stowarzyszenia....napewno z dystansem troszke ale przeciez to normalne ze do nowych rzeczy podchodzi sie w ten sposob???prawda..widze ze jestes z poznania jak masz informacje na ten temat to moze cos napisz bo ja mam kawalek dp poz i nic nie wiem o tym nowym stowarzyszeniu wiec bede wdzieczna jak cos konkretnego bys napisala...z gory dzieki serdecznie pozdrawiam...

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-06-2007 16:37

fcia pisze: Im wiecej pomocy tym cholera lepiej chyba nie?

No masz rację cholera chyba lepiej jest, jak wielu ludzi chce pracowac dla naszych dzieci. Ja tam sie cieszę ... :mml:

fcia

Awatar użytkownika

Post 04-06-2007 18:19

justa12 pisze:witam....dlaczego fcia stwierdzilas ze podchodzimy negatywnie do nowego stowarzyszenia....napewno z dystansem troszke ale przeciez to normalne ze do nowych rzeczy podchodzi sie w ten sposob???prawda..widze ze jestes z poznania jak masz informacje na ten temat to moze cos napisz bo ja mam kawalek dp poz i nic nie wiem o tym nowym stowarzyszeniu wiec bede wdzieczna jak cos konkretnego bys napisala...z gory dzieki serdecznie pozdrawiam...

czy to normalne ze do nowych rzeczy podchodzi sie w ten sposob..? pewnie tak. Ale dlaczego brak Wam wiary w dobre? Tylko zaraz przewidujecie najpierw zle?
To jest strasznie pesymistyczne i typowo polskie. Ale coz.

Co do informacji nt zalozycieli czy czegokolwiek innego o tej nowej grupie wsparcia, to niestety nie posiadam. Nie znam i nigdy nie slyszalam o tym stowarzyszeniu, ale to tym bardziej godne pochwaly, ze ktos nowy probuje sie przebic i cos dla dzieciakow z ADHD zrobic. Im wiecej takich ludzi tym lepiej...

A moze w tym tygodniu postaram sie rowniez z tym nowym stowarzyszeniem skontaktowac i zobaczyc co tam oni dokladnie robia...

Buziaki, i troche wiecej optymizmu i entuzjazmu!
pozdrawiam serdecznie

justa12

Awatar użytkownika

Post 05-06-2007 07:37

witam...tak bywa ze na swiecie sa optymisci i relisci ja niestety naleze do tych drugich ..le tak jak mowisz super ze sa ludzie ktorzy robia cos dobrego dla innych ludzi dla rodzicow i dzieci z adhd ...musze sie pochwalic ze dzieki mnie w moim zadupiu ruszy pomoc dla dzieciadhd i rodzicow...rozmawialam z kierowniczka ops o sytuacji ze u nas w sremie nie ma nic ani dla dzieci ani dla rodzicow...wczoraj sie dowiedzialam ze sa juz fundusze na ten szczytny cel pomocy nam wiec dzis ide na rozmowe dowiedziec sie szczegolow...super co nie...ja sie bardzo ciesze wrescie cos ruszy...musialam podzielic sie z Wami ta radosna nowina serdecznie pozdrawiam p.s. de facto nie mozna chwalic czegos czego sie nie zna ...mowie o nowym stowarzyszeniu...czasami lepiejm podchodzic z dystansem niz slepo wierzyc...to jest moja zdanie...

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 05-06-2007 09:29

justa12 pisze:...musze sie pochwalic ze dzieki mnie w moim zadupiu ruszy pomoc dla dzieciadhd i rodzicow...

A czy ktoś Ci już mówił, że JESTEŚ WIELKA :!: :hooray:
Ostatnio zmieniony 05-06-2007 10:18 przez Żona Dreptaka, łącznie zmieniany 1 raz

fcia

Awatar użytkownika

Post 05-06-2007 10:01

[smilie=kiss of love.gif] [smilie=mylove.gif] SUPER! I o to wlasnie mi chodzi. Swietnie, ze cos zdzialalas w Sremie! Jak to juz zostalo powiedziane, a ja sie tylko dolacze: Jestes wielka! :-)

fcia

Awatar użytkownika

Post 10-06-2007 21:48

justa12 pisze:witam...tak bywa ze na swiecie sa optymisci i relisci ja niestety naleze do tych drugich ..le tak jak mowisz super ze sa ludzie ktorzy robia cos dobrego dla innych ludzi dla rodzicow i dzieci z adhd ...(...) de facto nie mozna chwalic czegos czego sie nie zna ...mowie o nowym stowarzyszeniu...czasami lepiejm podchodzic z dystansem niz slepo wierzyc...to jest moja zdanie...

A ja poszlam na pierwsze spotkanie tej nowej grupy wsparcia. Super! Musze powiedziec, ze obie panie maja baaaaaaaaardzo duzo dobrych pomyslow i baaaaaaardzo duzo checi. Sa jak swiezy oddech na naszym duzym zadupiu..w sensie w Poznaniu...
Czasem moze warto pojsc i sie przekonac samemu, bo tak bez podstaw to trudno dyskutowac... i wszystkim Wielkopolanom akurat te metode polecam (jesli chodzi o wyrabianie sobie zdania nt. nowych inicjatyw na rzecz dzieciakow z ADHD). :mml: :doh: :strongbench: :przytul: :guitar:

justa12

Awatar użytkownika

Post 12-06-2007 17:55

witam..bylam na wycieczce z dziecmi w Ciechocinku...z fundacji sremskiej ...bylo super..jest to fundacja na rzecz rewalidacji miasta co ciekawe ze pani ktora jest wspolzalozycielka tej fundacji ma dziecko z adhd i juz tez nakrecila temat ze moglybysmy cos zaczac robic dla nas rodzicow i dla dzieci z adhd mamy sale w psarskim i jak dobrze pojdzie to...bede organizowane tam spotkania...narazie czekamy na warsztaty z opsu mam nadzieje ze bedzie to poczatek czegos wiekszego...na wycieczce bylo juz troje dzieci z adhd..a ja znam dwoje wiec zapowiada sie dobrze mam nadzieje ze rodzicom tamtych dzieci tez bedzie zalezalo na tym zeby sie zintegrowac i wspolnie zaczac cos robic...dzieki za mile slowa [smilie=i love you2.gif]po 21 czerwca napisze bo mamy zebranie w fundacji i bedziemy omawiac m.in temat grupy wsparcia dla rodzicow dzieci z adhd Irenka bardzo chce stworzyc grupe i mi tez zalezy wiec...moze cos wykombinujemy jeszcze zanim beda warsztaty ..zobaczymy...czs pokaze..zyczcie nam powodzenia...pozdrawiam justa

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 12-06-2007 18:48

Jasne, życzymy powodzenia i bardzo się cieszymy.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

fcia

Awatar użytkownika

Post 06-09-2007 14:47

czy wiadomo juz kiedy grupa wsparcia zacznie dzialac?

justa12

Awatar użytkownika

Post 07-09-2007 08:43

ja teraz chodze na warsztaty w sremie gdzie mieszkam ale podaje Ci namiar na pania Anite tam napewno juz dokladnie wiadomo 697 691 713 serdecznie pozdrawiam justa

ayla

Awatar użytkownika

Post 17-10-2007 12:24

fcia pisze:czy wiadomo juz kiedy grupa wsparcia zacznie dzialac?

Czy urodziło się coś w końcu w Poznaniu?A jak tam w Śremie?
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

gomi

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 21-02-2011 12:53

Poznań

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jestem mamą 8-letniego chłopca który jest już zdiagnozowany w kierunku ADHD.
Czytając Was, mam wrazenie że kazdy z Nas w sumie ma bardzo podobne problemy tylko możliwości pomocy dziecku w danym mieście w Polsce są różne. Ja sama spędziłam wiele tygodni przed komputerem szukając możliwości pomocy na terenie Poznania - i nie było łatwo i dalej jest trudno. Wiem jedno jak samemu nie znajdzie się konkretnej pomocy to sama się nie znajdzie. Mam za sobą bardzo długą i trudną przygodę z chorobą mojego syna i to dopiero pewnie początek.
Mam pytanie, czy są osoby z okolic Poznania które mają dzieci w podobnym wieku jak mój syn i chcą jakieś informacje, może ja też mogłabym uzyskać cenne informacje od Was, POZNAŃ i okolice.

Pozdrawiam jeszcze raz Waszystkich serdecznie

Honorata2

Awatar użytkownika

Post 07-04-2011 10:27

Gomi mój syn co prawda ciut młodszy ale jak to ładnie Pani psycholog powiedziała robi się z niego klasyczny adehadek ;) . Jest takie miejsce, bardzo chwalone przez specjalistów z którymi mam do czynienia, ośrodek wspierający dzieci z trudnościami Szpak, zaraz dam linka. My sami w tej chwili korzystamy z pomocy poradni psych. pedag. na Sierakowskiej (rewelacja!) a od wrzesnia zaczynamy spotkania w Szpaku, prawdopodobnie sukcesywnie tam przejdziemy z całością (i psych. i logop.) bo chcę zapisać Patryka do szkoły przy której działa ten ośrodek.
http://www.sp7poz.pl/ , proszę kliknij na linka Ośrodek Profilaktyki "Szpak" , otwiera się w postaci pliku wordowskiego.

Jakby co pytaj pisz, choć ja początkująca, co wiem to powiem :D

Honorata2

Awatar użytkownika

Post 08-12-2011 21:14

puk puk jest tu kto?
Wysiadam i nie mam normalnie z kim pogadać ... Choćby przy kawie niezobowiązująco ale rozumiejąco ;) , niekoniecznie o dzieciaku. Stowarzyszeń brak, znajomi odpadają, coraz mniej ich i nienatemat lekko . Dzieje się coś w P? A może poza stowarzyszeniami, zorganizowanymi grupami ktoś chce i może? Tak prv na kawę a bardziej drinka :hmmm:

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 08-12-2011 23:02

Jakby co, zawsze zapraszamy tutaj.
Odległość geograficzna ma tu jakby mniejsze znaczenie...

Honorata2

Awatar użytkownika

Post 10-12-2011 11:55

dzięki serdeczne :)
mam przyjaciółki porozjeżdżane po kraju i częsty intensywny kontakt wirtualny
coraz bardziej odczuwam brak tego prawdziwego stąd mój post nawet nie wiem czy w dobrym miejscu ... ech

Sabina

Waleczny rodzic

Post 03-01-2012 00:22

A ja nie mam przyjaciół nawet wirtualnych,tak bardzo zajęłam się moim synkiem,że zapomniałam o sobie.Teraz jak juz mamy konkretną diagnozę (mam nadzieję),po około 6 latach biegania po lekarzach,to może pomyślę o sobie.Znalazłam nie dawno stowarzyszenie w którym zaczynamy się rozkręcać-ja i moje pociechy.
Mama dwójki niezwykłych dzieci.

ania_sb

Dzieci: Mateusz17latwcześniej adhd obecnieupośledzenie mpdz,celiakia i wiele innych

Post 06-01-2012 14:44

Sabina napisz coś więcej ,bo i ja jestem z Wlkp okolic Leszna ,pozdrawiam.

Sabina

Waleczny rodzic

Post 17-01-2012 15:37

Jestem z okolic Poznania .
Mama dwójki niezwykłych dzieci.

Honorata2

Awatar użytkownika

Post 31-01-2012 11:26

Sabina napiszesz coś więcej o stowarzyszeniu?

Podziwiam, ja po roku skupienia się tylko na młodym wysiadłam, teraz jestem na etapie "nie muszę, nie musi". Łapię dystans.
Poprzednia

Wróć do Grupy wsparcia