Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Mądrzy rodzice

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 27-09-2010 09:43

Mądrzy rodzice

Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 27-09-2010 09:51

W dzisiejszym Metrze też o tym było :)
Wydaje ci się, że skoro jesteś rodzicem, to wiesz wszystko o wychowywaniu dzieci? Nieprawda, tego też trzeba się nauczyć. Przed polskimi rodzicami długa droga - wynika z przeprowadzonych niedawno badań

W obliczu problemów rodzicom często brakuje pomysłów, jak pomóc dzieciom - pokazały wyniki badań w ramach kampanii "Mądrzy Rodzice"*. Przeprowadzono je na zasadzie klasówki. Rodzice otrzymali punkty za odpowiedzi, a na koniec ocenę. Aż 17 proc. badanych dostało ocenę niedostateczną, 41 proc. mierną. Wiedza zaledwie 8 proc. rodziców była warta oceny dobrej lub bardzo dobrej[...]

[...]Wyniki tego ogólnopolskiego sprawdzianu skłoniły nas do działania. Postanowiliśmy dać rodzicom na tacy wiedzę na temat rozwoju dziecka i technik wychowawczych. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę szkoleń dla rodziców - mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect. Szkolenia dla liderów - w formie warsztatów - poprowadzą m.in. Dorota Zawadzka i doc. Halina Weker. Zajęcia dla rodziców rozpoczną się na początku przyszłego roku w całej Polsce.
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

olabaimow1

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: Olek ZA

Post 13-05-2013 10:17

Ciesze się bardzo z takich akcji:) Liczę tylko by takich ocen jak niedostateczne, mierne i dostateczne było jak najmniej, a było coraz to więcej wysokich ocen wśród nowych rodziców. Jestem ZA edukowaniem rodziców w takich akcjach. Życzę dalszego powodzenia takim akcjom, zamiarom i wierzę, że z pewnością na Śląsku też będą organizowane takie przedsięwzięcia.

Wróć do Akcje innych organizacji