Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Spływ kajakowy

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 22-07-2005 09:47

Spływ kajakowy

Ja się na tym nie znam gdzie i jak to załatwiać, ale pomysł , który podsunęła grana jest doskonały, może wczesną jesienią zorganizujemy jakiś spływ kajakowy, myślę, że to bardzo dobry pomysł warty realizacji, podsuwajcie pomysły gdzie i kiedy i kto podjąłby się przynajmniej wstępnej organizacji. Jakie trzebaby ponieść koszty?
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

grana

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 24-07-2005 08:43

Spływ w którym uczestniczyłam, 5-dniowy, 4 dni spływowe, pierwszy zbiórkowo-zapoznawcz-noclegowy kosztował nieco poniżej 250 zł od osoby, bez wyżywienia. Opłata obejmowała kajaki, kapoki, namioty 2-osobowe, transport bagaży z etapu na etap, koszulki z nadrukiem, obiado-kolację pierwszego wieczoru, i ogromny sękacz, który starczył dla wszystkich na jednym z postojów. A także parking dla samochodów i dowóz busem kierowców z miejsca zakończenia spływu na miejsce startu po samochody.
Spływ organizowany był przez firmę kajakową, drugi raz z rzędu tę samą, zaprzyjaźnioną z naszymi organizatorami. Ze strony kogoś, kto się podejmie robić za szefa (najlepiej 2 osoby) jest jednak konieczne pojechać na wybraną rzekę i obejrzeć wszystko własnym okiem, nawet jeśli się trasę spływu zna. Zebrać deklaracje udziału, wybrać firmę kajakową i poczynić wstępne ustalenia, ogłosić chętnym termin, i czas trwania imprezy i inne szczególy, podpisać umowę i ogłosić konto firmy kajakowej i wysokość oraz termin zaliczki, którą trzeba wpłacić, itp.
Na cenę wpłynąć mogą takie czynniki, jak: wybór firmy kajakowej, ubezpieczenie, wypożyczanie namiotów lub namioty własne, długość trwania, która rzeka, bo w różnych regionach Polski mogą być rózne ceny pól namiotowych itd itd.
Moim zdaniem spływ jesienny w moich rodzinnych stronach może być niefortunny ze względu na zimne noce pod namiotem. Ale może krótszy z noclegami pod dachem? Cykl organizacyjny w przypadku naszych spływów był dość długi, a ja organizatorem jestem takim, że gorszego trudno wyobrazić, tak mam, zatrułabym życie sobie i innym. Lecz jako średniozaawansowana spływowiczka służę informacjami, mogę też być dobrym wykonawcą ściśle określonych zadań.
Naszych dzieciaków taki spływ może przekonać, że radzą dobrze w życiu, naprawdę co rusz będą miały okazję do zadowolenia z siebie, ale musimy bardzo skrupulatnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
I tak się rozpisałam, pozdrawiam wszystkich
Grana
taka babka, jaki wnuk

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 25-07-2005 21:08

znacie to powiedzenie: SPŁYWAJ! ludzie susza jak jasna ch.... piiiiiiiiiip! a wam się chce spływać..... Dobry pomysł - to już naprawdę. Ja nawet mam kajak-żaglówkę (wynalazek suuuper) tylko skąd na to znaleźć czas!? Ale pomysł super. Przecież jeśli nawet zbierzecie się na pięć, sześć kajaków to już jest O.K. ! Na Lubelszczyźnie modne bywaja spływy Tyśmienicą. Woda czyściutka, tylko.... byłem tam w niedzielę: wody po kolana w najgłębszych miejscach. Ale może dalej w Polsce jest więcej wody?

Ja Wam życzę powodzenia. Pomysł jest suuuuuper!!!!
Życzę Wam stopy wody pod kilem!
Ahoj!!!!
Andrzej Jot Moroz

Wróć do Spotkania