Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

pierwsza niedziela czerwca - Dzień Solidarności z ADHD

Moderator: Moderatorzy

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-05-2005 13:00

pierwsza niedziela czerwca - Dzień Solidarności z ADHD

pierwsza niedziela czerwca - Dniem Solidarności z ADHD.

proponuję, aby w tym dniu, zorganizować spotkania osób z ADHD, dzieci z ADHD i ich rodzin, nauczycieli, pedagogów i znajomych.

Miejsce spotkań : w większych miastach Polski: Warszawa, Szczecin, Katowice, Kraków, Poznań, Lublin, Wrocław, Gdańsk .......

Forma spotkań: dowolna i zależna od wyobraźni i zdolności organizacyjnych uczestników np. grill, piknik, wycieczki górskie, spotkanie nad morzem czy na molo .........

Piszcie, proponujcie, umawiajcie się!
Zapraszam!
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 22-05-2005 19:01

Katowice

Proponuję, grilla, lub ognisko na trzech stawach, lub na muchowcu, tam prawdopodobnie wolno palić ogniska, już niektórym zasygnalizowałam, że w niedzielne popołudnie spotkamy się tam.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 04-09-2005 19:49

IV Dzień Solidarności Społecznej już za rok !

Serdecznie zapraszam wszystkie stowarzyszenia ADHD-owskie do pisemnego zgłoszenia uczestnictwa w organizacji IV Dnia Solidarności Społecznej.

Tradycyjnie już odbędzie się on w pierwszą niedzielę czerwca. Krajowe Biuro Dnia Solidarności mieści się w Lublinie. IV DSS poswięcony będzie osobom z ADHD.

Do zgłoszenia proszę dołączyć:
1. nazwa organizacji
2. numer KRS
3. nazwisko i imię JEDNEJ osoby reprezentującej dane stowarzyszenie
4. kontakt do tej osoby
5. kontakt do stowarzyszenia
6. pisemną nominację zarządu stowarzyszenia dla zgłaszanej osoby
7. deklarację wpłaty 50 złotych na konto organizatora IV DSS ( z tych srodków drukowane będą plakaty, równo podzielone pomiędzy organizatorów DSS)
8. pisemną deklarację stowarzyszenia o włączeniu sie w organizację Dnia Solidarności.

Zgłoszenia należy przesłać do końca października 2005 r. Pieniądze przesłać będzie można na numer konta, który zainteresowane stowarzyszenia otrzymają w odpowiedzi na SWOJE ZGŁOSZENIE.
Pieniądze będą przyjmowane na konto od marca 2006 roku!!! Proszę nie przesyłać pieniędzy wcześniej, niż na wyraźną prośbę!!!!!

Zgłoszenia proszę przesyłać LISTEM POLECONYM na adres:
Andrzej J. Moroz,
Stowarzyszenie "RAZEM",
Wojciechów 98a,
24-204 Wojciechów Lubelski.

Zapytania: 0887-969-789.

Pozdrawiam i zapraszam wszystkich zainteresowanych - Andrzej J. Moroz.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 24-01-2006 12:20

IV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ

W ciągu majbliższego miesiąca formalnie powołane zostanie Krajowe Biuro Dnia Solidarności Społecznej, które będzie organizatorem IV Dnia Solidarności Społecznej pod hasłem: "ADHD - NIE JESTEŚ SAM!".

Zainteresowanych organizacją czwartej edycji DSS w swojej miejscowości proszę o kontakt telefoniczny: 0667-969-789, mailowy: andrzej.moroz@adhd.org.pl albo na adres: biuro-dss@tlen.pl

Zgłoszenia proszę nadsyłać mailem w nieprzekraczalnym terminie do 10 lutego!

Andrzej J. Moroz

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854
http://www.filantropia.eu/

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 12-02-2006 18:46

To chyba jakieś nieporozumienie.Ja w imieniu PT ADHD wysłałam dwa meile z zapytaniem o szczegóły i bez echa z Twojej strony (wysłałam je zaraz po ukazaniu się postu na oba adresy).PT ADHD to przecież nie dwie osoby bo planowaliśmy wejść w to ze swoimi odziałami a z tego jak wiesz zrobiłaby się juz spora grupa.
Czekamy więc nadal na odpowiedz,jeśli jeszcze jestescie zainteresowani.Pozdrowienia.
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

jarek

Post 13-02-2006 11:07

Drogi Andrzeju,
daj trochę czasu, dopiero teraz zauważylem ten wątek.

Powiedz w jakim nowym nieprzekraczalnym terminie należy wysłać zgłoszenie?
pozdrawiam

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 14-02-2006 23:01

Ja otrzymałem dotąd odpowiedż od Halinki Kantor i jakiejś dziewczyny podpisanej nickiem. Ponieważ mi jednak zależy na tym, by było to przedsięwzięcie, które nie tylko się "odbędzie" ale będzie dostrzeżone, to i Wam i sobie samemu daję czas :D

Tylko się pospieszcie, bo czas ucieka, a trzeba zadbać o patronat honorowy, sponsorów i media. Oni wszyscy oczekują wówczas informacji, kto i skąd "zasiada" w sztabie organizacyjnym. A ja chciałbym, by różne środowiska nie tylko wzięły udział, ale by koordynowały przygotowania na swoim terenie. Nie potrzeba na to dużych pieniędzy. Bardziej sprawaq rozgrywa się medialnie - w studio radiowym czy gazetach. I kupujcie duuuuużo zielonej wstążki na kokardki!!! Pamiętajcie też, że całość kończy się wypuszczeniem w niebo zielonych "baloników nadziei". Co prawda dotąd były one kolorowe, ale....

Jarek, a może by to puścić na porozumienie? :idea: Być może rzeczywiście nie wszyscy to przeczytali i nie wiedzą? A co do terminu, to proponuję nieodwołalnie 5 marca 2006. Po tej dacie jestem nie do wzięcia.... Przepraszam, ale to konieczne. Czekam do 5 marca.

Pozdrawiam!

P.s. Halina, Ty już nie musisz potwierdzać!!! :)

Klub Rodziców Aktywnych - najstarsza grupa wsparcia ADHD na wschód od Wisły! (luty/marzec 2005 r.)
tel. 781 034 854

jarek

Post 15-02-2006 22:58

Witaj,
na porozumienie mozęsz wysłac majla, mozesz napisać jak to sobie wyobrażąśz - zasięg, a w zwiażku z tym organizacyjnie - tak aby dłąo się ogarnąć - impreza ogólnopolska to ni e przelewki.
pozdrawiam
Jarek

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 03-03-2006 19:45

Kto oprócz Niezwykłych Dzieci I PT ADHD zgłosił się do obchodów tego DNIA SOLIDARNOSCI ?
Majda Agata

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 05-03-2006 15:41

Zainteresowanie wykazały jeszcze dwa stowarzyszenia i dwie grupy wsparcia. Póki co, żadne(-a) z nich nie przysłały formalnego zgłoszenia!!!!

tel. 781 034 854

Ilona Lelito

Post 16-03-2006 21:19

Andrzej J. Moroz pisze:Zainteresowanie wykazały jeszcze dwa stowarzyszenia i dwie grupy wsparcia. Póki co, żadne(-a) z nich nie przysłały formalnego zgłoszenia!!!!

No, oficjalne zgloszenie udzialu Polskiego Towarzystwa ADHD powinno już dawno dotrzeć. Mam nadzieję, że wszystko ok.

Pozdrawiam
Pozdrawiam gorąco !
Ilona Lelito - Polskie Towarzystwo ADHD
www.ptadhd.pl, e-mail. ilelito@tlen.pl, tel. 0 693 357 434
Kampania Społeczna ADHD - ŚWIAT TO ZA MAŁO!

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 25-03-2006 13:50

Tak, dzięki. DSS będziemy robić przez Niezwykłe Dzieci i PT ADHD (to Kraków, Katowice, Stargard), będziemy też w Olsztynie i Rzeszowie i oczywiście w Lublinie. Piszą teraz ludzie z www.ngo.pl, więc może coś jeszcze przybędzie. Od kwietnia co dwa tygodnie będziecie dostawać maile o bieżącej sytuacji, a pocztą potwierdzenie uczestnictwa i upoważnienie do organizacji.
Pozdrawiam!

tel. 781 034 854

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 20-04-2006 16:48

I co z tymi Dniami??Nadal nie dostaliśmy żadnych dyspozycji.Zupełnie nie wiemy jak to ma wyglądać i co zaplanowaliście.Chyba trochę jest już późno na jakieś bardziej profesjonalne działanie ...ale czekamy nadal.Pozdrawiam.
Majda Agata

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 03-05-2006 10:14

Dopszedł meil!

Dostałam wreszcie meila z programem obchodów DSS.Wprawdzie na miesiąc przed tym Dniem ale zawsze to coś.Wykażemy się teraz sprytem Kojota, Szybkością Strusia Pędziwiatra i Zrobimy Ten Dzień.Przecież to proste.Wielka Olkiestra Świątecznej Pomocy ma ten sam scenariusz i też pewnie robią wszystko w niecały miesiąc.Wszak młodzi , piękni i bogaci jesteśmy.

A oto dyspozycje jakby jakieś Stowarzyszenie jednak uznało ,ze jeszcze jest czas na "wejście".
Pytania od Andzreja.
1. kto zorganizuje u siebie Anioły Nadzieji, które będą na ulicy rozdawały ulotki(spokojnie mogą być na ksero na jasnozielonym papierze!!!!)?
2.kto zorganizuje wypuszczenie w niebo zielonych Baloników Nadziei(może ich być 50, 100 ale nie ma sensu więcej jak 150, lepiej rozdać dzieciakom na ulicy)z podczepioną ulotką
3.kto zorganizuje u siebie radiowa audycję o ADHD, nazwa rozgłośni?
4.kto zorganizuje u siebie artykuły prasowe o ADHD, tytuły gazet
5.kto rozmawiał z szefami korporacji taksówkowych o zielonych wstążeczkach tego dnia na taksówkach, kto z policją ,pogotowiem ratunkowym itp
6.(O HIT) kto zorganizuje konferencję na temat ADHD
7.(KOLEJNY HICIOR) kto organizuje konferencję prasową o ADHD przy okazji DSS?
8. kto zadbał o przygotowanie na swój teren powiedzmy 1000 zielonych Wstązeczek Nadzieji?
9. kto rozmawiał ze swoim biskupem, a chociaż z proboszczem,zeby do ogłoszeń parafialnych dodać informację o DSS(przed kościołem po i przed Mszą Anioły Nadzieji mogą rozdawać ulotki i przypinać ludziom zielone wstążki nadziei)
10.dlaczego niektóre sosby chcą by Dzień Solidarności był śmiertelnie poważny a nie był raczej happenningiem, który łatwiej i łagodniej dociera do przeciętnego człowieka?

Andrzej oczekuje teraz odpowiedzi co będzie zrealizowane.Tylko dodam,że koszt konferencji prasowej to ok.4 tyś.zł.(wiem bo robiłam) a konferencji o ADHD to jakieś bagatela 5-6 tyś.Wstążek i balonów nie liczę bo wypadaja groszowo w porównaniu z resztą.
Acha i jeszcze co możemy zrobić w ramach trego dnia:
- koncerty zespołów muzycznych ,rokowych, mecz piłkarski, pokazy tańca, gry, zabawy,konkursy dla dzieci, wszystkie iprezy otwarte na jakimś placu,deptaku, głównej ulicy miasta, zbiurka pioeniedzy itp, itd.

Dodam na każdy ten ruch muszą być spore pieniądze, ludzie do obsługi i zgodę władz miasta i pare innych rzeczy jak patronaty władz,mediów ale przeciez nie o to chodzi....jak napisał Andrzej "Nabierzecie dośąwiadczenia w tym roku, to za rok będzie dużo sprawniej,bo liczę że znajdziecie się jako współorganizatorzy DSS także za rok".
Majda Agata

Ilona Lelito

Post 03-05-2006 10:26

Re: Dopszedł meil!

ag.ma72 pisze:10.dlaczego niektóre sosby chcą by Dzień Solidarności był śmiertelnie poważny a nie był raczej happenningiem

Biorąc pod uwagę, to co przeczytałam, śmiertelnie poważnie na pewno nie będzie!! :OK:
Pozdrawiam gorąco !

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-05-2006 11:02

ag.ma72 pisze:I co z tymi Dniami??Nadal nie dostaliśmy żadnych dyspozycji.Zupełnie nie wiemy jak to ma wyglądać i co zaplanowaliście.Chyba trochę jest już późno na jakieś bardziej profesjonalne działanie ...ale czekamy nadal.Pozdrawiam.

Proponuję nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków z tego, że maile nie otrzymujemy maili.
Mail jest usługą bez gwarancji dostarczenia. Innymi słowy nie ma żadnych zabezpieczeń gwarantujących dostarczenie maila.
Ostatnio, w marcu i kwietniu, kilka osób miało do mnie pretensję, że nie odpowiadałem na maile, ale ja ich po prostu nie dostawałem. Ginęły gdzieś w przestrzeni internetu.
Proponuję, aby unikać takich problemów, używać opcji 'confirm delivery' lub po polsku 'potwierdzenie dostarczenia'. Wtedy po otrzymaniu potwierdzenia mamy gwarancję, że mail dotarł.

Ilona Lelito

Post 03-05-2006 11:11

dreptak pisze:Proponuję, aby unikać takich problemów, używać opcji 'confirm delivery' lub po polsku 'potwierdzenie dostarczenia'. Wtedy po otrzymaniu potwierdzenia mamy gwarancję, że mail dotarł.

Nie wszyscy mają tę opcję, bo trzeba mieć, zdaje sie, skrzynkę skonfigurowaną z Outlookiem, dlatego ja osobiście ważniejsze sprawy wysyłam po dwa, a nawet trzy razy - ktoryś z maili na pewno dojdzie i nie ma mowy o przypadku.
Pozdrawiam gorąco !

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-05-2006 14:29

Praktycznie wszystkie programy pocztowe mają taką opcję. Trzeba tylko poszukać. Ja nie używam outlooka (jeżeli nie muszę), a opcję mam zawsze.

golombek

Wsparcie

Post 03-05-2006 18:03

No chyba, że ktoś nie używa żadnego programu, korzystając z poczty na jakimś portalu. Może tak być, że nie na każdym jest ta funkcja.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 03-05-2006 21:10

e tam nie marudźcie dziewczyny, róbcie co chcecie. A propos Ilonka wiesz, że u Ciebie w Wieliczce (blisko Gdowa) ruszyła grupa wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD! Ludzie mówili mi, że jest fajnie, będziesz miała pod nosem, możesz korzystać :wink:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Ilona Lelito

Post 04-05-2006 13:05

Agatka pisze:Ilonka wiesz, że u Ciebie w Wieliczce (blisko Gdowa) ruszyła grupa wsparcia dla rodziców dzieci z ADHD! Ludzie mówili mi, że jest fajnie, będziesz miała pod nosem, możesz korzystać :wink:

Słyszałam, dzięki.
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 04-05-2006 14:23

...

A któż to usuął mój post do Andrzeja Moroza i co było w nim niby niestosownego?? Same fakty i pytania pozostające wciąż bez odpowiedzi.
Pozdrawiam gorąco !

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 04-05-2006 14:51

Ilonko Cenzura usunęła....nie pierwszy raz zresztą. :D
Majda Agata

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-05-2006 17:59

ag.ma72 pisze:Ilonko Cenzura usunęła....nie pierwszy raz zresztą. :D

To na forum jest cenzura???? :shock: :shock:
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." /Albert Einstein/

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 04-05-2006 18:51

Wielki Brat al :lol: bo Siostra
Majda Agata

Ilona Lelito

Post 05-05-2006 21:05

Mam dwie sprawy:

1. po raz piąty postawię to samo pytanie: czy w Krakowie oprócz PT ADHD jakieś inne stowarzyszenie (bądź osoba prywatna) organizuje tegoroczny DSS?

2. Do Andrzeja Moroza, co do Twoich maili do Agaty Majdy - dochodzących lub nie - to również tu na forum Agata informowała, że nie mamy wciaż żadnych dyspozycji (20 kwietnia), w tym czasie, Andrzeju, odwiedzałeś to forum, dokonałeś nawet wpisu w wątku o grupie wsparcia we Włodowie (25 kwietnia), ale nam jednak nie odpowiedziałeś.
Pozdrawiam gorąco !

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 30-05-2006 18:48

Dzień Solidarnosci Społecznej z ADHD program PT ADHD KRAKÓW

Z okazji Dnia Solidarności Społecznej z ADHD Polskie Towarzystwo ADHD przyłącza się z następującym programem na terenie Krakowa.

2 czerwca piątek 2006r - Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjno- Diagnostycznym Polskiego Towarzystwa ADHD.
Kraków Ośrodek Wczesnej Interwencji Psychologicznej ul.Półkole.
Godz.15-18 bezpłatne konsultacje psychologiczne, psychiatryczne, dotyczace praw dzieci i wszelkich problemów zwiazanych z ADHD.
Rozdawane będą ulotki oraz ZIELONE akcenty.

9 czerwca piątek 2006r - Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym Polskiego Towarzystwa ADHD.
Kraków Ośrodek wczesnej Interwencji Psychologicznej ul.Półkole.
Godz.15-18 bezpłatne konsultacje psychologiczne, dotyzące praw dzieci i wszelkich problemów związanych z ADHD.
Tego dnia zapraszamy równiez dzieci, na które czekaja słodkie niespodzianki.Rozdawane będą ulotki i ZIELONE akcenty.

11 czerwca niedziela 2006r - Festyn
Kraków Muzeum Lotnictwa Polskiego AL.Jana Pawła II
Święto Dzielnicy Czyżyny ( Dzielnica XIV )
cd DSS z ADHD
w programie:
- wystepy artystyczne
- pokaz iluzjonisty
- skoki spadochronowe - bo dla ADHD ŚWIAT TO ZA MAŁO!!!
- przejażdzki konne
- miasteczko rowerowe
- zawody latawców "Wiosenne loty" - miło widziane ZIELONE LATAWCE NADZIEJI
- gry, zabawy, konkursy z licznymi nagrodami m.in konkurs na narysowanie ZIELONEGO ANIOŁA NADZIEJI
- pokazy strazy pozarnej, policji, strazy miejskiej
- strzelnica ZS ''Strzelec'' oraz LOK
- koncert zespołu KAMA
- koncert WOLNEJ GRUPY BUKOWINA
Wszystko to poprowadzi kabaret DŁUGI oraz konkursy ILONA LELITO.

Infolinie telefoniczne: 606 829 451, 512 333 430

Zapraszamy wszystkich "adehadowców" z Krakowa i innych miast. Nie "adehadowców" też serdecznie zapraszamy.Mile widziane ZIELONE stroje.
Rozdawane będą ulotki, ZIELONE gadżety oraz wypuszczane ZIELONE BALONY.

To udało nam się zorganizować.Niestety nie zmieściliśmy się czasowo( w wyniku braku czasu i braku przepływu informacji od głównego organizatora DSS) w DNIU dlatego rozciągnęło się to na DNI.
Mamy na tę okazję piekny kolorowy plakat chętnych do rozwieszenia go po Krakowie prosimy o kontakt.

W imieniu swoim i organizatorów serdecznie zapraszam.Pamiętaj NIE JESTEŚ SAM!

-
Ostatnio zmieniony 31-05-2006 11:16 przez ag.ma72, łącznie zmieniany 1 raz
Majda Agata

golombek

Wsparcie

Post 30-05-2006 23:15

Re: Dzień Solidarnosci Społecznej z ADHD program PT ADHD KRA

ag.ma72 pisze:9 maja piątek - Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym Polskiego Towarzystwa ADHD.

ag.ma72 pisze:11 maja niedziela - Festyn

W przyszłym roku, czy za dwa lata :?: :D

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 31-05-2006 11:06

Za rok i za dwa lata też bedzie fajnie jak dolecisz :D
Majda Agata

golombek

Wsparcie

Post 31-05-2006 11:23

ag.ma72 pisze:Za rok i za dwa lata też bedzie fajnie jak dolecisz :D

Doleciałbym i w tym może, gdybym nie miał innych planów na te dni :? .
P.S.
Zmieniłem na czerwiec daty w Twoim poście.

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 31-05-2006 12:10

Dziękuje :!:
Majda Agata

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 01-06-2006 19:56

Gliwice NZOZ FENIKS

DZIEŃ OTWARTY W NZOZ FENIKS

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI SPOŁECZNEJ
ADHD – NIE JESTEŚ SAM

Szanowni Państwo !

Pragniemy poinformować, że Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FENIKS – Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Gliwicach,organizuje otwartą i bezpłatną akcję społeczną o charakterze zdrowotno–edukacyjnym: DZIEŃ OTWARTY – ADHD, adresowaną do wszystkich osób zainteresowanych problematyką nadpobudliwości psychoruchowej

DZIEŃ OTWARTY „ADHD” - PROGRAM :

Termin: 2 czerwca 2006 ( piątek) w godz. 10.00 – 18.00

Miejsce: NZOZ FENIKS Gliwice ul. Młyńska 8

Odbiorcy: dzieci i młodzież z rozpoznaniem lub podejrzeniem zespołu ADHD
oraz ich rodzice/opiekunowie, nauczyciele, pedagodzy i inne osoby zainteresowane problematyką

• bezpłatne konsultacje lekarzy psychiatrów oraz psychologów/psychoterapeutów
(zespół Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży)

• prelekcje, wykłady, warsztaty i spotkania z rodzicami

• konkurs prac plastycznych dla pacjentów – z nagrodami

Uwaga: Prosimy osoby zainteresowane o wcześniejszą rejestrację pod numerem:

infolinia / rejestracja 032 375 02 12

Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji o organizowanej bezpłatnej akcji wszystkim zainteresowanym osobom.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-06-2006 12:09

jeszcze plakat Feniksa :)

Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Halina

Awatar użytkownika

Post 02-06-2006 18:33

No to jesteśmy po dniu otwartym, przez NZOZ Feniks przeszedł dziś tabun ludzi, wszyscy zainteresowani pomocą swoim dzieciom, a pomocy tej potrzeba każdemu dzieciakowi, Były konsultacje lekarskie i psychologiczne, spotkanie z aktywnie działającymi członkami Stowarzyszeń "AKCEPTACJA" i "Niezwykłe Dzieci" dzień był bardzo intensywny i miły, rodzice zainteresowani, i przerażeni, przerażeni swoją niemocą, zaniepokojeni waleniem głową w mur, mur niezrozumienia i oskarżeń o nieudolność wychowawczą. Wszyscy dramatycznie wołają o pomoc, choć niektórym się udało, udało dogadać ze szkołami, udało doprowadzić do zwolnienia, bądź odsunięcia od pracy najbardziej nieodpowiedzialnych nauczycieli.
"ADHD -NIE JESTEŚ SAM"
Część tych ludzi to zrozumiała.
Ostatnio zmieniony 02-06-2006 19:02 przez Halina, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Halina

Awatar użytkownika

Post 02-06-2006 18:59

DSS Rzeszów

RZESZÓW

Dołączamy do imprezy organizowanej na Rynku rzeszowskim przez
Caritas-niezbyt liczny marsz z siedziby stowarzyszenia na rynek; młodzież z
Zespołu Szkół Ekonomicznych ubrana na zielono, z zielonymi balonikami ( w
dwóch odcieniach), napełnionych helem, tu będą rozdawane baloniki, ulotki o
stowarzyszeniu i 4 DSS, i przypinane wstążeczki. Potem odliczanie przez
mikrofon i wypuszczanie baloników.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 03-06-2006 21:08

Gdyby organizowany był konkurs na najładniejszy plakat związany z Dniem Solidarności Społecznej bezapelacyjnie wygrałby plakat FENIKSA!!!!! Gratuluję inwencji i dziękuję właścicielom Feniksa i jego Pracownikom dołączenia do nas. zachęcam osoby z tamtego rejonu do zapamiętania tej nazwy. Ci ludzie otworzyli dla naszych dzieciaków nie tylko drzwi! Oni otworzyli dla dzieci z ADHD serca!

Andrzej Moroz.

tel. 781 034 854

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 03-06-2006 21:24

LUBLIN
W Lublinie dzisiaj, 3. czerwca, odbyły się warsztaty dla nauczycieli z Lubelskiego. Ich organizatorem była Wyższa Szkoła Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi - Punkt Informacyjno - Rekrutacyjny w Lublinie. O dniu Solidarności wspominało wielokrotnie Radio eR, pisała Gazeta Wyborcza. TVP 3 w Lublinie zrobiła krótki materiał kilkuminutowy, który "puszczono" dwukrotnie, w tym o godz. 18.00, czyli w czasie najlepszej oglądalności. Wiem, ze dziennikarze zapowiedzieli też obecność jutro.

A w dniu jutrzejszym, 4. czerwca 2006: Lublin, to plakaty w centrum miasta, Anioły Nadziei rozdające ulotki, baloniki i Wstążki Nadziei. Ponieważ będziemy to robili niemal na schodach naszego pięknego ratusza i w jego okolicach, oraz kilkadziesiąt metrów od katedry, kościoła św. Ducha i kościoła jezuitów - z pewnością będziemy dostrzeżeni przez Lublinian. My, dorośli nie będziemy mieć skrzydeł jak nasze dzieci, ale za to spróbujemy mieć na sobie coś zielonego. Tyle udało się zrobić. Zupełnie nie wyszedł nam pomysł (po raz pierwszy!!!) z balonikami do nieba - Listami do Aniołów. Liczyliśmy na sponsora, który .... się wycofał dwa dni temu. Na znalezienie innego nie starczyło już czasu.

W tym miejscu już dzisiaj pragnę bardzo serdecznie Wam wszystkim podziękować za zaangażowanie, za podjęty wysiłek, za włożony trud. Dziękuję Wam za to, że jesteśmy razem. Jeden mamy problem - ADHD. Jeden też mamy cel: szczęście dzieci. Dobrze więc, że jesteśmy razem!

Patronatem w Lublinie objęli naszą ideę Pan Prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski, redakcja bardzo nam życzliwego katolickiego Radia eR 87,9 FM oraz jak zwykle niezawodna, gdy chodzi o pomoc ADHDowcom lubelska redakcja Gazety Wyborczej. Na wysokości zadania stanęła też - o czym wyżej - Telewizja Polska oddział w Lublinie. Dziękujemy Wam Przyjaciele!

Lubelski Dzień Solidarności Społecznej przebiegł w ferworze walki z deszczem. Lało, padało, siąpiło. Jednak byliśmy!!! Razem z nami, z naszym Stowaryszeniem "Bo Warto" solidną reprezentację Aniołów Nadziei wystawił Terapeutyczny Ośrodek Wsparcia i Edukacji Rodziny w Lublinie, który prowadzi świetlicę środowiskową "Tirion" przy ul. Wieniawskiej 15 a. Podzieliliśmy się skrzydłami (TOWER-owcy jak na Anioły przystało mieli też swoje) i Lublinianie na głównym deptaku miasta, tuż na schodach ratusza, przed lubelskim Zamkiem, przed kościołem św. Ducha, kościołem jezuitów i katedrą widzieli nasze Anioły. Miały zielone skrzydła, w rękach zielone baloniki, zielone ulotki i zielono w głowie.... Ups! było naprawdę sympatycznie. Nasze dziewczyny (mamy naszych dzieci) kupiły każdemu po batoniku, a ludzie dopytywali się o co nam chodzi :)

Na zakończenie ponieważ nie mieliśmy helu, "kupa" Aniołów wdrapała się na najwyższe miejsce w Lublinie - Wieżę Trynitarską (muzeum Archidiecezji Lubelskiej) i z balkonów wypuścili baloniki!!!!!!!!!! A one (baloniki, nie dzieci-Anioły) leciały podrywane wiatrem i bez helu!!!!!!!!!

Później poszliśmy zobaczyć podziemia lubelskie, ale.... było zamknięte! Zmarznięci, przemoczeni, zmęczeni ale trochę szczęśliwi wróciliśmy więc do swoich domów.

I jeszcze na koniec. Po informacjach w telewizji wczoraj dzisiaj były telefony do WSHE w Lublinie z prośbą o kontakt z nami. Jednak to wszystko ma naprawdę sens..... Dobre Anioły Nadziei czuwają nad nami?

tel. 781 034 854

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 04-06-2006 18:27

W Olsztynie też się dzieje.
Przeczytałam właśnie:
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3391384.html

:)

Halina

Awatar użytkownika

Post 04-06-2006 19:56

Woj. Śląskie

No u nas udały się warsztaty z Panią Magdą Skotnicką, jesteśmy bardzo zadowoleni, może było bez pompy, ale bardzo skutecznie, mamy mnóstwo pracy domowej do wykonania i kontynuację za 3 tygodnie. Nauczyliśmy się dzisiaj skutecznie wydawać polecenia i chwalić, chwalić za drobiazgi.

A na następny DSS za rok mamy już wspaniały pomysł.

Dziękuję Deprimowi za pomoc w opiece nad dziećmi nadpobudliwymi i rozwiązania logistyczne.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 04-06-2006 20:53

Potwierdzam powyższe słowa Haliny- warsztaty były udane, teraz czas by to wszystko wdrożyć w naszą adhdowską codzienność. :D
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

dorotas7

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 05-06-2006 12:22

Ja również potwierdzam słowa Halinki. Było ciekawie i co najważniejsze w dobrym tempie.
Pozdrawiam
Dorota

Ilona Lelito

Post 05-06-2006 12:58

DSS w Krakowie - cz. 1

U nas też było niezwykle owocnie. Przez nasz Punkt Konsultacyjno - Terapeutyczny przewinęło się sporo osób i było bardzo miło, choć wiadomo, problemy bardzo poważne i nie nastrające dobrze.

A w niedziele Festyn, zapraszamy!
Pozdrawiam gorąco !

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 08-06-2006 09:29

A ja proszę, byście w miarę dokładnie opisali to, co zrobiliście u siebie. Kto, co, jak.... Potrzebne to będzie do wyciągnięcia wniosków na następny rok i do.... pochwalenia! :D

Wymieńcie swoich sponsorów, przyjaciół dajcie ich adresy internetowe (maile) żebym mógł podziękować. Zróbcie to w ciągu najbliższych dni - bardzo proszę!!!!!! :twisted:

Swoje "sprawozdania" wysyłajcie na adres:

adhd.solidarni@wp.eu

Potraktujcie sprawę poważnie. To naprawdę ważne informacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tel. 781 034 854

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 10-06-2006 19:59

DSS KRAKÓW cz.2

Wczoraj (9.06.2006) odbył się kolejny Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjno - Diagnostycznym Polskiego Towarzystwa ADHD.
Wczoraj można było wziąść udział w zajęciach terapeutycznych - wziąść udział mogły dzieci, rodzice zaś obserwowali jak owe zajęcia wyglądają, jaki maja przebieg i jak grzeczne były na nich dzieciaki.
Zapraszamy na zajęcia wszystkich chętnych.Odbywaja sie już zapisy na wrzesień również do grup dla dorosłych.
Majda Agata

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 13-06-2006 07:24

DSS KRAKÓW cz.3 FESTYN

FESTYN był bardzo udany.Nawet więcej niż udany. Dzieci bawiły sie fantastycznie.Byliśmy oblegani podczas organizowanych licznych konkursów.Baaaaaaaaaaaaaaardzo wielka kolejka do malowania twarzy.Były baloniki, zielone wstążeczki, rozdaliśmy ulotki i byliśmy przyjmowani bardzo miło przez ludzi - czasem podczas innych imprez bywało różnie, ludzie czasem lubia wdawać się w krytykę na temat ADHD, teraz tego nie było - generalnie wszystko poszło dobrze i gładko.
Zdjęcia będą dostępne na naszej stronie www.ptadhd.pl
Majda Agata

Ilona Lelito

Post 13-06-2006 10:37

Re: DSS KRAKÓW cz.3 FESTYN

Potwierdzam. Dziękujemy tą drogą niezawodnym jak zwykle harcerzom z krakowskiego ZHR za pomoc w organizacji oraz sponsorom za ufundowanie nagród dla dzieci.
Pozdrawiam gorąco !

golombek

Wsparcie

Post 24-06-2006 16:40

:arrow: Fotki z lubelskiego DSS w pierwszą niedzielę czerwca.

Andrzej J. Moroz

Awatar użytkownika

Post 24-06-2006 22:00

Gołąbek, DZIĘKI SERDECZNE ZA POMOC W ZAMIESZCZENIU FOTOGRAFII Z LUBLINA !!!!! :jestes_wielki:

Nadal czekam na Wasze maile gdzie, co i jak robiliście z okazji IV DSS !

Pozdrawiam!

tel. 781 034 854

Ilona Lelito

Post 29-06-2006 10:39

Re: DSS KRAKÓW cz.3 FESTYN - ZDJĘCIA!

Zapraszam gorąco do obejrzenia ZDJĘĆ z FESTYNU na naszej stronie www.ptadhd.pl Znajdują się w "Galerii", kategoria nazywa się "PT ADHD w plenerze".
Zachęcam do oglądania zdjęć wraz z opisami. W tym celu trzeba kliknąć na ikonkę "opis zdjęcia", która jest w prawym dolnym rogu. Po jednorazowym kliknięciu, opis powinien się otwierać do wszystkich zdjęć.

Mam nadzieję, że zdjęcia te dostarczą Wam tylu miłych wrażeń, ilu nam :D !
Ostatnio zmieniony 29-06-2006 10:43 przez Ilona Lelito, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdrawiam gorąco !

Ilona Lelito

Post 29-06-2006 10:43

Podziękowania

Korzystając z okazji, raz jeszcze dziękuję wszytkim, którzy przyczynili się do sprawnego i przemiłego przebiegu DSS w Krakowie. W szczególności Marzenie Woźniak, Agacie Majdzie, Andrzejowi Woźniakowi, mojemu mężowi, naszym cudownym dzieciom oraz harcerzom z krakowskiego ZHR! A także firmie Wawel za ufundowanie nagród w konkursach.

I dziękuję bardzo inicjatorowi przedsięwzięcia - Andrzejowi Morozowi! Cieszę się ogromnie, że DSS się odbył! Jak sobie przypomnę, że w lutym br. Andrzej już odwołał tegoroczne obchody z powodu - jak sądził - braku zainteresowania... Najwyraźniej były zakłócenia w eterze, ponieważ PT ADHD od samego początku deklarowało chęć udziału (chyba jako jedyne obok Niezwykłych Dzieci). Gdyby nie natychmiastowa interwencja Agaty Majdy, pewnie by sie DSS wogóle nie odbył - a byłoby naprawdę szkoda :) .
Pozdrawiam gorąco !

Wróć do Spotkania