Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Co zrobić żeby mama mi zaufała ?

Moderator: Moderatorzy

adhd96

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 14-11-2012 20:18

Co zrobić żeby mama mi zaufała ?

Mimo że jestem już w I liceum, moja mama... wciąż nie chce mi pozwolić samej jeździć do szkoły ! Jest to tym większy obciach, że nie mamy samochodu i odwozi mnie autobusem (jak nie ma czasu bo się spieszy do pracy to odwozi mnie i przyjeżdża po mnie babcia - oczywiście też autobusem). Nie chodzi oczywiście o to, że się wstydzę braku samochodu tylko o to, że jak ktoś kogoś odwozi samochodem to przynajmniej ma pretekst dla rówieśników ,,bo szybciej, bo po drodze do pracy rodziców" itp. A w moim przypadku nie ma żadnego wytłumaczenia i wszyscy wiedzą, że chodzi o dziwactwo mojej rodziny ! Podejrzewam, że to też przyczynia się do tego, że klasa mi dokucza :/ Mama tlumaczy, że nie chce mnie samej puścić, bo łatwo tracę panowanie nad emocjami, że się boi że w autobusie dam się komuś sprowokować i wdam się w awanturę i on mnie pobije albo wyrzuci z autobusu itp. Mówi mi że ,,może za rok, w II liceum" itp. Ale ja już od gimnazjum jestem jedyną osobą jaką znam która nie może jeździć sama autobusem do szkoły !

dhdaz

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Ja: Zdiagnozowane ADHD

Post 27-10-2014 17:58

Udowodnij matce że jej argumentacja jest już nieaktualna? Nie wiem np. nie dowie się z wywiadówki (jeśli na nie chodzi) że dałaś się sprowokować i oddałaś komuś czy cuś przez jakiś tydzień
: setlocal spell spelllang=pl
: source $VIMRUNTIME/syntax/bbcode
vim, gwarancją poprawności składni i wypowiedzi.

mark70

Wsparcie rozkwitające

Post 03-11-2014 13:00

nie da się ukryć że to chyba z postawą mamy jest większy problem... Pachnie to jakąś nadopiekuńczością, którą trudno "wyprostować" bo wynika ze szczerych chęci... Czy możesz liczyć na jakąś trzecią stronę jak ojciec.. albo ktoś z rodziny, kto pomoże matce spojrzeć na to bardziej obiektywnie?

kapi

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Ja: ADHD

Post 04-11-2014 01:02

Powiedz jej wprost jak się z tym czujesz, że czasy na odprowadzanie Cię do szkoły już dawno minęły.

Że dziwnie się z tym czujesz... a jeśli to do niej nie dotrze to zapytaj czy do pracy też ma Cię zamiar odprowadzać.
Pojedziesz sama i najwyżej wdasz się w awanturę - i co z tego... przynajmniej będziesz miała za sobą nowe doświadczenia, a następnym razem będziesz wiedziała co robić w sytuacji konfliktowej :)
Rodziców czasami trzeba wychować, nakierować , pokazać co i jak, bo czasami nawet oni są w stanie się w tym wszystkim pogubić - niby chcą dobrze a tak naprawdę szkodzą własnemu dziecku.

Powodzenia z rozmową :)
"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli."
Paulo Coelho

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży