Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Tolerancja- co to jest ?

Moderator: Moderatorzy

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Jaś, 12 lat, ZA i Staś, 10 lat, NT

Post 29-10-2014 15:23

dreptak pisze:Ależ oczywiście, jak wiadomo eksperymenty robi się na szczurach i studentach!
I oczywiście pokątnie wolno się nabijać z lewackich poglądów. Ale w oficjalnych publikacjach CISZA!!!!!!
Pod groźbą kary śmierci.

No błagam Cię... Przecież my nie jesteśmy tacy mądrzy sami z siebie, ktoś przeczytał. O WEIRD-ach akurat dało się przeczytać w czasopiśmie "Behavioral and Brain Sciences". Nie wiem, może to jest niszowa i konspiracyjna gazetka, ale wydaję ją Cambridge (uniwersytet Cambridge, a nie parafia Cambridge). O, sprawdziłam: jest dostępne w czytelni Wydziału Psychologii Twojego uniwersytetu :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-10-2014 16:15

Mówię o ciszy nas lewackimi poglądami.
O szczurach i studentach mówią wszyscy :)

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-10-2014 17:08

Daj przykładowy pogląd lewicowy, o którym nie można dyskutować :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-10-2014 21:29

Nie nazywam ich lewicowymi ale lewackimi. Lewicowość zakłada jakąś logikę i sens.
Lewactwo jest bezrefleksyjne i zaślepione ideami.

Tezy niedyskutowalne:
Homoseksualizm jest wrodzony i raz obrana orientacja jest niezmienna.
Kobiety i mężczyźni są identycznie wyposażeni intelektualnie i emocjonalnie i są identycznie predestynowani do wszelkich zawodów i ról społecznych.
Role społeczne to tylko narzut kulturowy. Każdego można przemodelować do każdej roli o ile się odizoluje go dostatecznie wcześnie od starych wzorców.

marzena truskawiecka

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: Piotruś 16 lat ZA

Ja: Ja 45 lat ZA

Post 29-10-2014 22:29

Nie bardzo rozumiem czemu służy ta konwersacja. To jest forum dla dzieci i rodziców ZA, ADHD a ja będę tolerancyjna i nie wypowiem się co myśle o tych wypowiedziach. Jak czytam wypowiedzi dreptaka to mi ręce opadają i mam jedną odpowiedz jest pan strasznie zakomleksiony i zarozumiały. I wszystkich uważa za debili. Już wiem to forum nie jest dla mnie.

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-10-2014 23:53

dreptak pisze:Tezy niedyskutowalne:
Homoseksualizm jest wrodzony i raz obrana orientacja jest niezmienna.

Pisałam wcześniej o teorii hormonalnej. LeVay przyznał, że ani jego badania, ani badania Baileya i Pillarda - te na bliźniakach - nie udowadniają, że homoseksualizm jest wrodzony. 1993 - British Medical Journal konkluduje, że nie ma dowodów na wrodzoną orientację seksualną, metodologia wcześniejszych badań wątpliwa. W gruncie rzeczy już Foucault zwraca uwagę w analizie seksualnych preferencji na czynnik kulturowy i środowiskowy (to jest guru lewackich teorii seksualności, większym klasykiem nie umiem pojechać).

O homoseksualizmie wg psychologii ewolucyjnej nie lękał się pisać McKnight, Straight Science? Homosexuality, Evolution and Adaptation (wydało Routledge, NY, nie szkółka niedzielna, autora nie spalili, wciąż wykłada).

Dyskusja o genezie homoseksualizmu jest nieźle podsumowana tutaj: Animal Homosexuality: A Biosocial Perspective, Aldo Poiani (Cambridge) - ale tu straszne świństwa wypisują, jest mnóstwo nazwisk badaczy, tych od teorii, że wrodzone, i tych od teorii, że nabyte, a nawet opisani są integracjoniści (co nieśmiało proponują, że może i natura, i kultura). I tam jest bardzo fajnie pokazany moment, kiedy teorie, że homoseksualizm jest wrodzony, zaczynają się cofać. Teraz chyba dominują teorie łączące wpływ natury i kultury, więc naprawdę mnie dziwi, że tak energicznie negujesz ich istnienie i w ogóle istnienie tej debaty.

Ale skoro się tak gracko zrealizowałam w bibliografiach - a dobiję Cię, że to wszystko w oczekiwaniu, aż upiecze się kawowy serniczek z gruszkami - to oświeć mnie, kogo to ostatnio lewacy zaszczuli w imię obrony wrodzonego homoseksualizmu? I nie Giordano Bruno :)

Aha, zdałoby się dla precyzji dyskusji odróżnić orientację od zachowań i tożsamości, ale to już kiedy indziej, bo teraz będę żreć serniczek i z wypiekami na policzkach czytać "Sodomy and the Pirate Tradition: English Sea Rovers in the Seventeenth-Century Caribbean". W życiu bym tego cuda nie znalazła, gdyby nie Ty :OK:

Ale Marzena ma rację, straszny offtop się zrobił. Możesz przenieś tę dyskusję w inny dział, Dreptaku?
Marzeno, ta konwersacja służy wyłącznie rozrywce, lubimy ze sobą rozmawiać nie tylko o dzieciach.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 30-10-2014 00:33

marzena truskawiecka pisze:Już wiem to forum nie jest dla mnie.
To chyba zależy od tego, czego potrzebujesz od forum.

Jeśli zależy Ci na znalezieniu grupy ludzi, gdzie wszyscy będą mieli identyczne poglądy, jak Ty, to być może masz rację.
Jeśli natomiast szukasz pomocy w trudnych sprawach związanych z wychowaniem dziecka z ZA - to myślę, że to miejsce jest bardzo odpowiednie.

Nie każdy na tym forum musi być dla Ciebie idealnym partnerem do rozmowy, jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy. Jest nas tutaj sporo i mamy bardzo różne charaktery, więc może masz szansę znaleźć wśród nas pokrewne dusze.

Ale wygląda na to, że zamierzasz ją zaprzepaścić, Marzeno. Łatwo i radykalnie oceniasz charakter ludzi na podstawie bardzo fragmentarycznej wiedzy o ich wypowiedziach, a to w żadnym środowisku nie jest mile widziane. :? My nie jesteśmy wyjątkiem.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-10-2014 08:34

Prawdę mówiąc kompletnie nie zrozumiałem zarzutów Marzeny.
Mam różne przymioty mojego charakteru, ale tych, wymienionych przez Marzenę, nie uważałem za dominujące.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-10-2014 08:37

McKnight "Homosexuality, Evolution and Adaptation" było wydane ponad 10 lat temu...

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-10-2014 13:36

dreptak pisze:McKnight "Homosexuality, Evolution and Adaptation" było wydane ponad 10 lat temu...

Co tylko pokazuje, że ta dyskusja nie jest wcale świeża, zdążyła obrosnąć komentarzami i kolejnymi pracami.

Naprawdę nie da się obronić tezy, że jest jakaś anatema rzucona na badania genezy homoseksualizmu, chociaż to może faktycznie tak wyglądać z perspektywy konkretnego wydziału, gdzie w radzie wydziału siedzą konkretni naukowcy o konkretnych poglądach, są profesorami, więc mają poglądy utarte i grono aprobujących słuchaczy (studentów), już nie śledzą literatury przedmiotu, mają za to znajomych na stołkach i wiedzą, skąd wieje wiatr, mają plany polityczne, a szef trzęsie portkami, żeby prasa go nie obsmarkała, że jest prawicowym troglodytą, bo a nuż obetną granty. Ale to już chyba kwestia osobistej odwagi i naukowej uczciwości, prawda?

Przyznam, że te biadolenia, że nie można, bo zniszczą, książki spalą, z czytelni wywloką za brodę, trochę mnie śmieszą. Na uniwerku miewaliśmy z wykładami archeologów z Rumunii, którzy za Ceaușescu kontestowali teorie, że dzielni Rumuni pochodzą od Rzymian. Kopali, badali, publikowali. I za te badania coś groziło. Konkretnie obóz pracy. Co grozi profesorowi (zakładam, że belwederskiemu, więc praktycznie nieruszalnemu) od Twoich badań? Że nie zaproszą go do "Kawy czy herbaty"?

Nie chodzi o to, że w nauce nie ma lewicowych paradygmatów. Oczywiście, że są. Są środowiska mocno zaangażowane ideologicznie, gdzie wymiana poglądów jest trudna, bo kiedy usłyszą coś niezgodnego z ich zapatrywaniami, patrzą na Ciebie, jakbyś puścił bąka. Ale na tym polega nauka. Każdy współczesny naukowy paradygmat był na początku śmierdzącym bąkiem. Ktoś zakwestionował powszechnie uznawaną wiedzę i miał odwagę to powiedzieć.

PS 1. Marzeno, może masz wrażenie, że my sobie tu jakoś strasznie skaczemy do gardeł i zaraz przejdziemy do rękoczynów. Tymczasem lubimy się, szanujemy, ale po prostu przy takich samych poglądach nie ma zabawy. Naukę napędza dyskusja, konflikt poglądów, a ciekawa rozmowa jest jedną z większych przyjemności.

PS 2. Forum zwisło, kiedy próbowałam wysłać ten post. Wietrzę spisek i próbę nakładania knebla na wolność słowa!

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 30-10-2014 13:45

Mh coś w tym jest Anchen, mi się forum też zbuntowało. Jak nic spisek :wink: :lol: .

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 31-10-2014 16:01

Marzenko, tak się nie zarzekaj, bo byli już tacy co to mieli wątpliwości, że nie odnajdą się wśród :offtopic1:, a teraz ochoczo sobie dryfują ;-)
Poprzednia

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży