Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

POGADAJMY CO LUBIMY W SWOIM ADHD A CO SPRAWIA NAM KŁOPOTY

Moderator: Moderatorzy

ktos

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 08-10-2009 21:01

POGADAJMY CO LUBIMY W SWOIM ADHD A CO SPRAWIA NAM KŁOPOTY

Ja lubie w swoim ADHD to że mam mnóstwo energji i moge robić z nią co chce,szukam nowych wrażeń i przeżyje dużo przygód!Kłopoty mam z powodu swojej impulsywności i tego że nieprzewiduje niebezpieczeństw.Łatwo też popadam w konflikty.

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 09-10-2009 16:06

Kiedy chodziłam do szkoły to najgorsze dla mnie były problemy z koncentracją. Nie mogłam się skupić na niektórych lekcjach. Kilku nauczycieli potrafiło mówić ciekawie i zainteresować mnie tematem, a niektórzy mimo posiadanej wiedzy nie potrafili jej przekazać i zwyczajnie...nudzili :)
No i faktycznie impulsywność. Wyrywałam się do odpowiedzi niepytana, zawsze byłam w środku konfliktów :(
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 19 miesięcy

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 09-10-2009 18:14

Mnie denerwuje to, że jestem za głośna to znaczy ja o tym nie wiem ale ludzie obok mówią mi o tym i głupio mi się robi. Również mam kłopoty z rówieśnikami, strasznie mnie to martwi ponieważ wiem o tym od niedawna, że mogla bym mieć dobry kontakt tylko żebym nie była taka szybka. Dla mnie nie jest ważne czy mam ADHD czy nie, ważne jest to, że jestem od nie dawna sobą jest mi ciężko ale idę do przodu.
Podoba mi się to, że mogę robić kilka rzeczy na raz to jest takie inne czym, można innych zadziwić. Kiedyś się tego wstydziłam, że jestem taka trochę zwariowana, bo to jest dziecinne ale teraz nie myślę o tym ciągle, że mam ADHD.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

ktos

Post 09-10-2009 21:09

zaburzenia uwagi to coś przez co nie da się słuchać na lekcji też mam przez to problemy

Aneta

Awatar użytkownika

Post 07-11-2009 17:45

Mam pytanie czy dzięki ADHD kręcę się na lekcji i dłubie palce?
Strasznie mnie to denerwuje i sprawia kłopot czyli to, że palce muszą ciągle coś robić w czasie lekcji.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Mejwa

Awatar użytkownika

Post 19-11-2009 23:55

Co lubię? hmmm...Może to, że w szkole jestem jedną z najbardziej charakterystycznych postaci, zawsze było tak, że nauczyciele mnie często nienawidzili, a mimo to pozytywnie mnie wspominają do dziś, że jestem pozytywnie zakręcony i takiego drugiego mnie to nie ma :)
A czego nie lubię? Najgorsze to koncentracja, która nie pozwala mi się skupic na lekcji, przez co nie mam takich stopni na jakie mnie stac, w gimnazjum nie było tak źle, ale teraz czuję, że jest gorzej. Również moje zachowanie trochę innych irytuje, nie przejmuję się tym aż tak bardzo, ale wiem, że zbyt normlane to nie jest.
rocznik 1991, ADHD stwierdzone, uczeń ostatniej klasy liceum.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 20-11-2009 18:39

Mejwa pisze:Najgorsze to koncentracja, która nie pozwala mi się skupic na lekcji,

A bierzesz Eye? One pomagają w koncentracji.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 20-11-2009 18:48

Kari zobacz w wikipedii co to jest Eye.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eye

Jeśli podajesz informacje- to staraj się, żeby były rzetelne.

ktos

Post 20-11-2009 19:01

ja mam lucetam i concerte

kanton

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 18-12-2009 15:28

zalety

Chyba najfajniejsze w szkole jest to, że mogą nas lubić albo nie ale zawsze nas rozpoznają. Żona mi kiedyś powiedziała - poznaliśmy się na uczelni - " Bo przez ciebie wszyscy wykładowcy mnie znają, i nawet jak nie sprawdzają listy to widzą, że mnie nie było". Oczywiście bywa to męczęce. Najbardziej nie lubię właśnie tego braku koncentracjii, i tego uczucia że nie wiem czego chcę od życia, albo czego życie chce ode mnie.
Nie pytaj komu bije.... bije on TOBIE.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 28-12-2009 13:46

To jest właśnie wkurzające, że nie umiemy się skoncentrować a co robisz jak nie możesz się skupić? Ja wtedy zazwyczaj to gadam na lekcji, rysuje tak ze innym przeszkadzam, bo mi się nudzi i się denerwuje ze nie mogę się skoncentrować. Ale pomaga mi w tym lek. I zazwyczaj jak się postaram to wytrzymam spokojnie do 5, 6 lekcji.

adhd96

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 14-11-2012 19:10

Kari pisze:Mnie denerwuje to, że jestem za głośna

Mnie to samo, a poza tym to, że nie panuję nad emocjami. No i problemy z koncentracją również mi nie pomagają ! A co do problemów z rówiesnikami to w ogóle temat-rzeka, aż założyłam osobny wątek !

dhdaz

Ja: Zdiagnozowane ADHD

Post 31-10-2014 08:18

Dzięki temu forum nareszcie zacząłem dostrzegać zalety ADHD i myślę że to chyba jeden z najlepszych trafów w życiu - zwłaszcza w tym dzisiejszym, natłoczonym dezinformacją świecie.

Chyba wszystkie wady już wymieniliście, wszechobecność, bycie za głośnym, niezdecydowanie. Choć, pomimo tego całego powierzchownego ekstrawertyzmu, to czuję w głębi że jest odwrotnie - np. wolę umawiać się z pojedynczymi osobami, nie przepadam za rozmowami w grupie, ani pracy w grupach. Nie wiem od czego zależna ta postawa, być może izolacja przez pierwsze lata życia (do przedszkola dostałem się rok później niż w założeniu). Możliwe że stąd też posiadam czasami fałszywe przekonanie o tym, że mam przed sobą fałszywych kolegów choć nie mam ku temu żadnych faktów.
: setlocal spell spelllang=pl
: source $VIMRUNTIME/syntax/bbcode
vim, gwarancją poprawności składni i wypowiedzi.

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży