Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

O lekturach szkolnych i nie tylko ;)

Moderator: Moderatorzy

Mejwa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 07-09-2010 12:14

Jest wiele ciekawzsych książek niż te durne lektury, jak chcesz to sobie czytaj, ja nie przeczytałem w liceum żadnej lektury, a maturę zdałem z niezłymi wynikami.
rocznik 1991, ADHD stwierdzone, uczeń ostatniej klasy liceum.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-09-2010 12:21

Cierpienia młodego Wertera symbolizują człowieka i bohatera literackiego doby romantyzmu.
Oderwanie od rzeczywistości, idealizacja wybranki serca oraz kult samej miłości, nadmierna, wybujała uczuciowość, bunt wobec konwenansów świata, oraz poczucie samotności - to zespół cech, które odnaleźć można w wielu utworach romantycznych. Jedni to lubią inni - nie, zapoznać się jednak należy. :)

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 2 latka

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 07-09-2010 12:48

Mejwa pisze:ja nie przeczytałem w liceum żadnej lektury

To kiepsko, że nie czytałeś, możesz kiedyś żałować, że nie przeczytałeś a miałeś sprawdzian z lektur w liceum?

Mejwa pisze:a maturę zdałem z niezłymi wynikami.

:calus: Super, widzisz jaki mądry jesteś:)
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Mejwa

Awatar użytkownika

Post 07-09-2010 13:16

Miałem sprawdziany z prawie każdej lektury i najczęściej dostawałem 7/9, z Wertera miałem 8/9.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 08-09-2010 09:30

Super gratuluje ale mogłeś mieć, max:)
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 08-09-2010 15:17

Kari pisze:Super gratuluje ale mogłeś mieć, max:)

Wiesz kari...właśnie od takiego gadania/pisania "że jest dobrze ALE MOGŁO być lepiej" ludzie maja niską samoocenę, są wiecznie niezadowoleni, skrzywieni i generalnie....nieszczęśliwi.

Trzeba sie cieszyć tym co jest i chcieć więcej ale nie psuć sobie radości tym "ale".

A poza tym to po co mu max ze znajomości lektur? Czytanie ma sprawiać przyjemność. Test ze znajomości lektury ma sprawdzić tylko czy ktoś ją w ogóle przeczytał, a nie czy uczył jej się na pamięć.
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Mejwa

Awatar użytkownika

Post 08-09-2010 22:28

Niestety, w dzisiejszych czasach sprawdziany z lektur sprawdzają, czy uczysz się zapamiętywac, bo daja takie szczegóły, które naprawdę ciężko zapamiętac czytając nawet całą książkę. Przeczytałem całe "Qo vadis" w 1 klasie i miałem tylko 5/9 ze sprawdzianu i od tej pory stwierdziłem, że będę czytał tylko same streszczenia.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 10-09-2010 19:52

Ida pisze:Wiesz kari...właśnie od takiego gadania/pisania "że jest dobrze ALE MOGŁO być lepiej" ludzie maja niską samoocenę, są wiecznie niezadowoleni, skrzywieni i generalnie....nieszczęśliwi.

Trzeba się cieszyć tym co jest i chcieć więcej ale nie psuć sobie radości tym "ale".

:shock: :hmmm: Oj to samoocena niska, kiedy u mnie podrośnie, myślę, poza tym, że osoba mówiąca " ale" jak ja, to chcą coś dużego osiągnąć, bo zawsze można lepiej . Ido nie jest mi łatwo cieszyc ise drobniostka.

Wiecie, bardzo mnie zabolało jedno słowo od pani (...) . Nie wiem czy mogę tu napisać bo meczy mnie, boje się..
Ostatnio zmieniony 10-09-2010 20:04 przez Dosia, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Wycięłam imię i nazwisko pani

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 23 lata, Piotr 31 lat

Post 10-09-2010 20:03

Kari pisze:Wiecie, bardzo mnie zabolało jedno słowo od pani (...) . Nie wiem czy mogę tu napisać bo meczy mnie, boje się..
Raczej nie powinnaś. Takie rzeczy wyjaśnia się z osobą, która Ci zrobiła przykrość.

A publiczne podawanie nazwiska tej osoby jest bezmyślne i poniżej krytyki :evil: .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i obaj usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak pomóc dzieciom, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu

Aneta

Awatar użytkownika

Post 10-09-2010 20:21

Przepraszam.

Aneta

Awatar użytkownika

Post 12-09-2010 17:34

Słuchajcie, od godziny 16 do tej pory się uczyłam:
1)Czytałam lekturę 30 stron.
2) Uczyłam się j. angielskiego+ odrobiłam pracę na brudno.
3) Uczyłam się biologii.
4) Uczyłam się polskiego.
Już mam dość wbijania do głowy, zostawiam prace dalsza na jutro.
Poprzednia

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży