Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Zaprzyjaźnijmy się

Moderator: Moderatorzy

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 24-02-2012 23:29

~Marcin~ pisze:jestem pasjonatą chińskich bajek
Tak mówi mój Krzysiek. Jędrzej, pasjami oglądający anime mógłby Cię za te herezje ukrzyżować :lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

~Marcin~

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 24-02-2012 23:52

O, nie! nie chcę umierać :P

Proszę Jędrka o wybaczenie, chciałem po prostu opisać Anime slangiem niektórych, tak żeby każdy mógł zrozumieć :P
Jestem Marcin mam 14 lat i lubię grać na komputerze
(O.O)
(^ ^)To jest Chomiczek. Skopiuj Chomiczka do swojego podpisu i pomóż mu w jego misji zdobycia władzy nad Europą! proszę pomóżcie mu biedaczek ma tak mało ludzi że chyba popełni samobójstwo T.T

ozonka

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 25-02-2012 12:37

~Marcin~ pisze:Hajimemashite,

1. Anime Tak, jestem pasjonatą chińskich bajek :P Dlaczegóż, zapytasz? A no, bo uważam, że jest to najbardziej wierny rodzaj massmediów, tzn. dzięki anime nauczyłem się naprawdę wiele o życiu, miłości, ideałach, ludziach, zachowaniach, poświęceniach, patriotyzmie, zaufaniu, wierności, konsekwencji, najważniejszych wartościach w życiu etc etc. Na pewno opiszę gdzieś na forum moją topkę anime ^^. Serdecznie namawiam do oglądania, jakbyś miał problemy z wyborem, polecam zajrzeć na mój Anime list i zachęcam, aby przed rozpoczęciem swojej przygody z Bajkami Dla Młodzieży (ponieważ to już nie są, te nic nie znaczące bajki dla dzieci), skonsultować się ze mną. :D Polecam także stronę o pewnym anime Zero no Tsukaima (mój nick na forum, to "JimRajnor"), anime opowiada o przygodach pewnej pary - czarodziejce, która nie potrafi czarować i jej chowańcu, człowieku z naszych czasów, który zostaje przywołany do innego wymiaru. Jest to Romans, komedia, przygodówka i Magia. Anime jest naprawdę bardzo wciągające i ma ładną kreskę (tzn. miłe dla oka). Aktualnie ZnT posiada 4 sezony po 12 odc, z czego 4-ty jest w trakcie wydawania. Szczerze, nie polecam tego anime dla początkujących, ponieważ taki widz mógłby się od razu zrazić/zakochać w anime, a testować nie chcemy. Oczywiście droga wolna, jeśli uważasz, że jesteś na tyle odważny, aby wejść w średnie wody (chodzi o poziomy trudności easy, medium, hard), proszę bardzo.

Też lubię mangę i anime! Czasem też rysuję. To jest świetna forma rysunku!
"Carpe Diem!"

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 27-02-2012 11:08

~Marcin~ pisze:O, nie! nie chcę umierać :P

Proszę Jędrka o wybaczenie, chciałem po prostu opisać Anime slangiem niektórych, tak żeby każdy mógł zrozumieć :P
matken pisze:
~Marcin~ pisze:jestem pasjonatą chińskich bajek
Tak mówi mój Krzysiek. Jędrzej, pasjami oglądający anime mógłby Cię za te herezje ukrzyżować :lol:

Piszcie dalej!
Człowiek się przy Was nieco podciągnie w kwestii nazewnictwa "slangu" obecnego i ma szanse nie "zaliczyć wtopy" przy okazji rozmowy z młodszym pokoleniem.

Chociaż teraz to nawet nie wiem czy jeszcze się mówi "nie zaliczyć wtopy" :?
~Marcin~ pisze:1. Anime Tak, jestem pasjonatą chińskich bajek :P Dlaczegóż, zapytasz? A no, bo uważam, że jest to najbardziej wierny rodzaj massmediów, tzn. dzięki anime nauczyłem się naprawdę wiele o życiu, miłości, ideałach, ludziach, zachowaniach, poświęceniach, patriotyzmie, zaufaniu, wierności, konsekwencji, najważniejszych wartościach w życiu etc etc. Na pewno opiszę gdzieś na forum moją topkę anime ^^. Serdecznie namawiam do oglądania, jakbyś miał problemy z wyborem, polecam zajrzeć na mój Anime list i zachęcam, aby przed rozpoczęciem swojej przygody z Bajkami Dla Młodzieży (ponieważ to już nie są, te nic nie znaczące bajki dla dzieci), skonsultować się ze mną. :D Polecam także stronę o pewnym anime Zero no Tsukaima (mój nick na forum, to "JimRajnor"), anime opowiada o przygodach pewnej pary - czarodziejce, która nie potrafi czarować i jej chowańcu, człowieku z naszych czasów, który zostaje przywołany do innego wymiaru. Jest to Romans, komedia, przygodówka i Magia. Anime jest naprawdę bardzo wciągające i ma ładną kreskę (tzn. miłe dla oka). Aktualnie ZnT posiada 4 sezony po 12 odc, z czego 4-ty jest w trakcie wydawania. Szczerze, nie polecam tego anime dla początkujących, ponieważ taki widz mógłby się od razu zrazić/zakochać w anime, a testować nie chcemy. Oczywiście droga wolna, jeśli uważasz, że jesteś na tyle odważny, aby wejść w średnie wody (chodzi o poziomy trudności easy, medium, hard), proszę bardzo.

Zainteresowało mnie to i mam do Ciebie pytania w związku z tym.
Jak ideały/postawy prezentowane w tego rodzaju bajkach, wyglądają w konfrontacji z rzeczywistością? Tzn. napisałeś, że prezentują różnego rodzaju wartości (jak rozumiem hołdują im) i rozumiem, że Ty je przyjąłeś itd. a le wiadomo jakie jest życie i że ludzie są różni i na pewno często spotykasz się z zachowaniami przeczącymi takim postawom jakie hmm... szanujesz. Czyli: spotykasz się na pewno z niesprawiedliwością, niehonorowym zachowaniem itp. i jakie masz wtedy odczucia? Bardziej Cię hmm... dotyka takie zachowanie sprzeczne z twoim wartościom, czy wręcz przeciwnie, łatwiej Ci być "ponad to"? :D
Może moje pytanie jest nie jest zbyt dokładne, ale nie chciałabym w żaden sposób

~Marcin~ pisze:2. Fantasy Bardzo mnie interesuje świat fantastyczny, smoki, magowie, nieumarli i te sprawy. Nałogowo gram z kolegami w tradycyjne gry RPG (nie mylić z cRPG).

3. Grafika 2D Na razie jestem początkujący i za wiele nie umiem, ale kręci mnie to.

Ja też lubię :D
Mam nawet kolegów, którzy graja w to już blisko 20 lat. Są świetnymi GM-ami i miałam okazję być na paru sesjach :D
Ale w cRPG też gram.

Grafika jest świetna :OK:
Wcześnie zacząłeś i jeśli to lubisz, to z tego hobby możesz zrobić swój zawód :D
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Hideki

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Ja: silne ADHD

Post 11-08-2012 17:04

Widzę że zeszło na moje tematy ;D!

Ale do rzeczy, przywitać by sie wypadało xD

Jestem Dawid ale większość mówi mi Hideki, lub zdrobniale Hideś, coponiektórzy używają jeszcze mojego starego, lecz ciagle używanego nicku Slyth. Słucham głównie rocku i metalu japońskiego oraz koreańskiego popu. Interesuję się... Mangą, Anime, Fantastyką, komputerami, grami cRPG jak i RPG papierowymi czy też LARP'ami, biologią, rysunkiem, grafiką 2D, no strasznie dużo tego jest^^. Jak widzę znajdę tu ludzi o podobnych zainteresowaniach co mnie cieszy :D
Mam lat 17 (w październiku kończę 18 :P) i mieszkam w Irlandii moja mama trafiła na to forum i ja się nim zainteresowałem, kilka wpisów pomogło mi zrozumieć reakcje rodziców na moje zachowanie które dla mnie było normalne, a mamie pozwoliło zrozumieć dlaczego dla mnie te sytuacje nie były dziwne. Mam stwierdzone ADHD i to takie poważniejsze, nie przeszkadza ono mi jednak w życiu ani trochę, ono przeszkadza tylko ludziom w moim otoczeniu, ale to nie moja sprawa, nie chcą nie muszą ze mną rozmawiać czy coś. xD
w sumie nie ma co opowiadać o mnie zbyt dużo bo to jaki jestem i tak wyjdzie w praniu.
Bo to JA!

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 11-08-2012 17:46

Witaj :OK:
Niestety nie moje tematy, ale znam kogoś, kto się tymi rzeczami interesuje :wink: Ciekawe, czy uda mi się go zaciągnąć na forum :hmmm:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Hideki

Awatar użytkownika

Post 11-08-2012 21:28

Fajnie byłoby gdybyś sciągnął^^
Ostatnio sie dowiedziałem że to co uważałem za moje cechy wyjątkowe, zadko spotykane to w duzej cześci spowodowane ADHD jest, jestem dumny z mego ADHD gdyby nie ono nie bylbym tym kim jestem. Mam nadzieje znaleźć tutaj troche znajomych. PS jest ktoś o podobnych zainteresowaniach na forum i żyjący w Irlandii? Z chęcią poznam :3
Bo to JA!

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 19 miesięcy

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 13-08-2012 10:02

Hideki możemy się poznać też mam ADHD:)
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Hideki

Awatar użytkownika

Post 14-08-2012 12:00

:3

To poznawaj ~(")~
Ja z chęcia nawiąże każdy nowy kontakt ^^
Jak kto by chcial pogadac to na pw mozna mi wiadomość wysłać, zawsze znajdzie się potem jakiś kontakt :P
Bo to JA!

olabaimow1

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: Olek ZA

Post 15-11-2012 14:25

Witam,
co prawda fantastyka mnie kiedyś bardziej interesowała: Pokemony, Transformery, Jatta-man, Denver-ostatni dinozaur, Gigi itd. to jednak jak ręką odjął już od takich kreskówek dawno odszedłem. Wtedy te kreskówki były nawet i dość ciekawe, lecz niestety pewnie już nie ma takich super kreskówek jak w tamtych czasach.
Poprzednia

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży