Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Zimowe nadpobudliwe chwile!

Moderator: Moderatorzy

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 09-01-2009 01:22

Zimowe nadpobudliwe chwile!

Czyli jak spędzamy czas w czasie zimy i co polecamy innym! Nasze rady na dobrą zabawę samotną czy rodzinną nasz sposób na spędzanie zimowego czasu.

U nas był kulig. Niespodziewanie był nalot rodzinki i zarządzenie : KULIG!!! Włączając w to maluchy! Bałam się szczerze mówiąc i nie liczyła raczej na dobrą zabawę mając dzieciątko 2,3 lata.
Myliłam się cholernie! Moje dzieciątko( zapakowane w kombinezon, polar i inna trakcje) było duszą kuligu! Martwiła się tylko okropnie, bo pluszowy, ukochany kot został w domu i nie mógł uczestniczyć w zimowym rajdzie wraz z nią.
Maja bawiła się świetnie. Ja tym bardziej! Radość z kuligu,
radość z radości mojego dziecka-bezcenne!!!

Miałyśmy zimowo śnieżny odjazd.
A WY?

Jakie macie sposoby na spędzanie zimowego czasu?
Przecież gdzieś trzeba rozładować energię!

[smilie=my heart fire up for you.gif] :twisted:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 19 miesięcy

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 09-01-2009 15:49

Można rozładować . Energie na dworze. Rzucać się śnieżkami to jest fajowe.

Fajny tytuł Ido. Super pomysł.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

adamino

Awatar użytkownika

Post 11-01-2009 23:12

Teraz mamy trochę śniegu więc codziennie sanki. Chociaż jak dzisiaj byliśmy na pobliskich górkach, to są już tak wyjeżdżone, że zjazdy odbywały się na trawie wymiesznej z piaskiem. Skutkiem dzisiejszej wyprawy było natychmiastowe nastawienie prania. Mój Adaś przyszedł od stóp do głowy w piasku, trawie i igliwiu.

A poza tym aktywnie spędzamy wolny czas na lodowisku. Mój synuś w zeszłym roku dostał łyżwy na gwiazdkę i śmiga jak szalony. Ja się przyznam na łyżwach jeździć nie umiałam ale w tym sezonie się odważyłam i czynię już postępy. Mój mąż się ze mnie śmieje, że jeszcze jak trochę potrenuję to się może załapię na kolejną edycję "Gwazdy tańczą na lodzie". :lol:
Mama 9-letniego Adama z ADHD.

Mejwa

Awatar użytkownika

Post 27-01-2010 19:08

Ja po kuligu ostatnio wróciłem poobijany do domu i nie mogłem spac na lewym boku :lol:
rocznik 1991, ADHD stwierdzone, uczeń ostatniej klasy liceum.

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 19 miesięcy

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 27-01-2010 19:34

Nie strasz mnie, bo ja będę na kuligu i nie chcę być poobijana. :(

Biedny byleś ale już wszystko dobrze z lewym bokiem?
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 27-01-2010 22:21

Mejwa pisze:Ja po kuligu ostatnio wróciłem poobijany do domu i nie mogłem spac na lewym boku :lol:

To widzę, że lubisz podobnie korzystać z kuligu jak moi chłopcy :D Wywrotki i spadanie z sanek, to była ich najlepsza zabawa.

Teraz jest śnieg, to Krzysiek buduje na podwórku fortecę ;) Narazie jest to góra śniegu z wydrążonym "wejściem". Nie wiem co będzie dalej ale dzięki temu mamy odśnieżone podwórko :lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Mejwa

Awatar użytkownika

Post 27-01-2010 23:16

Tylko, że moje upadki nie były celowe :lol: taki peszek po prostu, ale za to śmiesznie jest :D
rocznik 1991, ADHD stwierdzone, uczeń ostatniej klasy liceum.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 29-01-2010 20:05

Moi też spadali nie do końca celowo ;) Liczy się dobra zabawa :D
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-01-2010 20:56

Kulig bez " zaliczenia zaspy " to w ogóle nie jest kulig, tylko nudna przejażdżka.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 31-01-2010 13:14

Mój dwulatek jest gorącym zwolennikiem sanek, a najbardziej lubi zjeżdżać z górki. Z niewielkiego wzniesienia (2-3 m) zjeżdża już samodzielnie. Nie boi się wywrotek i śniegu na pysiu. Starszaki wymiękają szybciej niż on. Pięciolat uwielbia "aniołki" na śniegu, buszowanie w nim na czworaka, odśnieżanie wszystkiego, co się da. Niestety szybko przy tym nabiera śniegu do rękawów i piszczy, ze zimno. Najstarszy udaje, że bawi sie tylko ze względu na Maluchy. Słowem zima to sporo radości.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży