Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Wymnarzony nauczyciel/wymarzona szkoła dla ucznia z ADHD

Moderator: Moderatorzy

elizg

Post 19-04-2015 16:55

Wymnarzony nauczyciel/wymarzona szkoła dla ucznia z ADHD

Kochani, jaka jest Wasza wymarzona szkoła, w której czulibyście się dobrze? Jaki powinien być Wasz (najlepszy) nauczyciel? Jak powinni Was traktować rodzice i rówieśnicy?

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 20-04-2015 06:30

Wymarzona szkoła to taka która akceptuje nasze wady i zalety, która chce nam pomóc i myślę, też gdzie jest dużo konsekwencji. :OK: Rówieśnicy powinni być zrozumiali dla osób z ADHD, nie wyśmiewać się tylko wspierać :*
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Nekroschizofrenik

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Ja: prawdopodobnie ADHD

Post 23-04-2015 14:39

Szkoła przyjazna dla osób z ADHD?
Przede wszystkim zmniejszenie liczebności klasy, dzięki czemu nauczyciel mógłby skupić się (pun intended) na problemach poszczególnych uczniów.
Urozmaicenie lekcji i nauki tak, aby osoby z ADHD tak prędko się nie nudziły.
Nauczyciele - zdecydowanie więcej zrozumienia i odrzucenie standardowej pozycji niejako wyższości.

elizg

Post 11-06-2015 21:05

Dziękuję za odpowiedzi :) Mam nadzieję, że takie szkoły będą funkcjonowały w Polsce...

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 29-06-2015 06:15

Chyba niestety nie będzie takich szkół, za duża odpowiedzialność by była.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

kompowiec2

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Ja: Niezdiagnozowane ADHD

Post 18-07-2015 17:44

No to pomyślmy bardziej realistycznie. Po prostu niech nie włażą nam w d... (jak słynna zapalniczka). Im mniej się nami szkoła zajmuje, tym lepiej.

Wróć do Jak dorosnąć - forum dla młodzieży