Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

poski słownik do Mozilla Firefox

Moderator: Moderatorzy

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 24-06-2006 14:43

poski słownik do Mozilla Firefox

Uwaga, dla wszystkich, dla których zawiłości polskiej ortografii są całkowicie obce!

Krótka instrukcja instalowania słownika :

1. ściągamy i instalujemy ostatnią wersje FireFoxa: klik
2. ściągamy i rozpakowujemy słownik języka polskiego MYSPELL (aktualizowany prawie codziennie) z: Klik...
3. ściągnięte pliki rozpakowujemy
4. pliki słownika (pl_PL.aff, pl_PL.dic) kopiujemy do folderu \components\myspell Foxa;
(najczęściej c:\program files\mozilla firefox\components\myspell )
5. uruchamiamy Foxa;
6. w polu adresu wpisujemy: about:config
7. w polu Filter: wpisujemy: spellchecker.dictionary *
UWAGA! Jeżeli zostało puste, klikamy na nim PKM (prawym klawiszem myszki), wybieramy New | String, w pierwszym okienku wpisujemy spellchecker.dictionary, w drugim pl_PL.
8. Jeżeli jednak coś się pojawi, dwukrotnie klikamy w tą jedyną linijkę, która pozostała;
9. w okienku Enter string value wartość en-US zmieniamy na pl_PL
10. restartujemy Foxa
12. zbieramy pozostałości szklanek, kapci i innych przedmiotów, które w czasie informatycznych zmagań zniszczyliśmy.

W przypadku, jeżeli powyższy opis jest dla Was tajemnieczy i zawiły, nie należy wydawać z siebie odgłosu, który wydaje zgłodniały sęp, któremu smakowite zwłoki odeszły na własnych nogach.
Wołamy nastoletnie dziecko, własne lub cudze, które bez zmrużenia oka rozpakuje nam te wszystkie tar'y i bz'ty. Wkopiuje wszystko jak trzeba.

Nie odpowiadam za brak dzieci pod ręką. Jak ktoś nie zadbał o to dostatecznie wcześnie, musi sobie radzić sam.

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 08-07-2006 21:14

Ewentualnie można używać słowników PWN (języka polskiego, ortograficzny i wyrazów obcych). Dużo prostsze i instalacji, do ściągnięcia tu: http://www.pwn.pl/firefox_search.php

Nie będę dyskutował na temat który z nich jest lepszy, bo nie wiem.
Obrazek
Obrazek

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 21:32

etam pisze:Nie będę dyskutował na temat który z nich jest lepszy
Ja też nie mam zamiaru, jak i nie mam zamiaru używać żadnego z nich, słownik mam w głowie :D

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 06-11-2006 23:57

A propos poprawnego pisania. Najnowsza wersja firefoxa ma na dzień dobry zainstalowany słownik, który podczas pisania podkreśla na czerwono źle napisane słowa.
"na dzień dobry" tzn jest od razu gotowy, sprawny i nie trzeba się bawić w żadne dodatkowe instalacje.
Obrazek
Obrazek

golombek

Wsparcie

Post 07-11-2006 00:03

etam pisze:Najnowsza wersja firefoxa ma na dzień dobry zainstalowany słownik
Nie zauważyłem :shock: .

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 07-11-2006 14:16

Może błędów nie robisz :D
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Wróć do Jak działa forum?