Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Literatura o ZA - zamówienia

Moderator: Moderatorzy

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 05-07-2012 20:17

Literatura o ZA - zamówienia

Jest możliwość zamówienia książek bezpośrednio u mnie:

Obrazek
Agnieszka Borkowska, Beata Grotowska

CODZIENNOŚĆ DZIECKA Z ZESPOŁEM ASPERGERA okiem rodzica i terapeuty

Codzienność dziecka z zespołem Aspergera okiem rodzica i terapeuty to rodzaj wyjątkowego poradnika napisanego przez osoby, które na co dzień pokonują wiele trudności związanych z opisanym problemem. Autorki, prywatnie mamy dzieci z zespołem Aspergera, przybliżają codzienne życie takich właśnie rodzin. Książka, obok bogatej wiedzy teoretycznej przekazanej w przystępny sposób, zawiera praktyczne porady zilustrowane licznymi przykładami zaczerpniętymi z prawdziwych doświadczeń i przeżyć rodziców dzieci z zespołem Aspergera.
Dane techniczne
format A5
objętość 192 strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-575-3

Cena - 30 zł z przesyłką.

Obrazek
Agnieszka Borkowska

ZROZUMIEĆ ŚWIAT UCZNIA Z ZESPOŁEM ASPERGERA

Książka powstała w wyniku doświadczeń Autorki, która jest matką chłopca z zespołem Aspergera oraz terapeutą dzieci z zaburzeniami rozwoju. Jej celem jest pomoc w zrozumieniu specyfiki funkcjonowania dziecka z zespołem Aspergera, a także zaprezentowanie metod pracy i terapii, które można zastosować w szkole. Autorka opisuje symptomy zaburzenia i etapy diagnozy. Omawia najczęstsze problemy, które napotyka w szkole dziecko z zespołem Aspergera.

Autorka przedstawia sposób myślenia i funkcjonowania takiego ucznia, aby pomóc nauczycielowi zrozumieć jego świat. Jest to podwójnie trudne, gdyż dziecko rozpoczyna nowy etap w swoim życiu (nowe środowisko, nowe wyzwania, obowiązki), a często też dopiero dowiaduje się o przyczynie swojej inności (w wielu wypadkach dopiero w szkole trudności dziecka są diagnozowane jako zespół Aspergera) i musi nauczyć się z nią żyć.
Dane techniczne
format A5
objętość 92 strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-464-0

cena 20 zł z przesyłką.

Chętnych proszę o kontakt mailowy kontakt@jaspik.com

Jest możliwość odbioru osobistego w Gdańsku lub w Warszawie.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

katarzyna90

Post 02-08-2013 13:40

A czy te książki mogą pomóc rodzicom dzieci już w wieku nastu lat?

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 02-08-2013 21:57

katarzyna90 pisze:A czy te książki mogą pomóc rodzicom dzieci już w wieku nastu lat?

Myślę, że tak, są tam wskazówki do różnych działań i wiele z nich jest uniwersalnych - niezależnie od wieku dziecka działają. Wskazano też na co należy zwracać uwagę - też wiele zagadnień uniwersalnych, mogących pojawiać się w różnym wieku. No i - jeśli czegoś nie przepracowaliśmy w młodszym wieku, to często trzeba to jednak nadrobić - i dla dobra dziecka i dla jego lepszego funkcjonowania w społeczeństwie.
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

krokuska7

Ja: ZA

Post 05-10-2013 18:50

Mam ta ksiazeczkę juz od jakiegos czasu. POlecam wszystkim, zwlaszcza tym u ktorych w ostatnim czasie stwierdzono ADHD. Jest w niej wiele wskazowek jak postepowac, jak rozmaiwac z dzieckiem.

Soulchaser

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Misiek 13 lat ZA

Post 09-03-2015 10:53

Chciałabym bardzo polecić obydwie te książki. I bardzo podziękować Autorkom. Dzięki nim wszystko co dotyczy mojego syna jest naprawdę oczywiste. Poleciłam te książki nauczycielom w szkole. Jest to prawdziwe koło ratunkowe dla rodziców.

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 29-03-2015 20:47

Bardzo dziękujemy za opinię :-)
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-03-2015 20:48

To bardzo miłe :).

Wróć do Literatura