Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Literatura dla wszystkch rodziców

Moderator: Moderatorzy

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-04-2005 08:48

Literatura dla wszystkch rodziców

Biedroneczka33 napisała:

Uwielbiam czytac i dlatego polecam Wam ksiazki ktore w moim zyciu mialy duzy wplyw na prace z moimi dziecmi ) Nie wszystkie dotycza dokladnie ADHD ale napewno bede dobra lektura kazdego z rodzicow ktorzy chca pomoc swojemu dziecku bez wzgledu na to jakie ma problemy..
1."Rodzenstwo bez rywalizacji" -Jak pomoc wlasnym dzieciom zyc w zgodzie by samemu zyc z godnoscia. Adele Faber, Elaine Mazlish
2."Jak mowić żeby dzieci się uczyły "- w domu i w szkole. Adele Faber, Elaine Mazlish.
3."Opowiadania dla Twojego (nieco starszego)dziecka "-ktore lecza,koja i rozwiazuja problemy. Doris Brett
4."Kiedy pozwolic ? Kiedy zabronic ?"-dzieciom od 2 do 16 lat.Robert MacKENZIE
(powyższy link prowadzi do dyskusji na naszym forum o tej książce)

5."Wychowanie bez porazek" Thomas Gordon
6."Jak zrozumiec problemy emocjonalne dziecka"-Nowoczesny poradnik dla wszystkich rodzicow dzieci od 3 do 12 lat. Stanley Turecki,Sarah Wernick
7."optymistyczne dziecko"-Jak wychowywac dzieci,aby nauczyc je opymizmu i dawania sobie ze wszystkim rady.Martin E.P.Seligman
8."Jak mowic zeby dzieci nas sluchaly, jak sluchac zeby dzieci do nas mowily" Adele Faber, Elaine Mazlish.
(powyższy link prowadzi do dyskusji na naszym forum o tej książce)

9."Inteligencja emocjonalna "-sukces w zyciu zalezy nie tylko od intelektu, lecz od umiejetnosci kierowania emocjami.Daniel Goleman.
10. "Wszystko o ADHD" Linda J.Pfiffner
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

olaoska

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 08-05-2005 22:58

KSIĄŻKI C.D

DLA MNIE PRZYDATNA OKAZAŁA SIĘ KSIĄŻKA ''JAK MĄDRZE KOCHAĆ DZIECI ''BASI JAKUBOWSKIEJ
pozwoliła mi poradzić sobie z sama sobą i swoimi reakcjami -już tak często nie ''wybucham złością'.a z tymi książkami dla nauczycieli to świetna myśl -jeszcze lepsze byłyby szkolenia !w Kuby szkole pani prosiła mnie,abyjej dostarczyć literaturę na ten temat,bo oni juz nie wiedzą jak z dzieckiem postępować...

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-07-2005 17:38

Literatura dla rodziców - nie dotycząca ADHD

Ja dopiero sie wybieram w nie dlugim czasie,zeby zakupic pierwsza ksiazke o adhd.Wybiore ktoras z proponowanych tu ksiazek. Zaczelam tez czytac[juz dosc dawno i nie moge jej skonczyc]ksiazke chyba raczej nie zwiazana z adhd pt."Jak naklonic dziecko do nauki?"-Deborah Stipek,Kathy Seal,ale wydaje mi sie ze tez jest pomocna dla rodzicow,pedagogow i nauczycieli.Mialam duza przerwe w jej czytaniu,wiec zaczne od poczatku,bo czy dotyczy adhd ,czy nie to i tak warto przeczytac.
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

porta

Post 21-07-2005 19:23

Poradnik dla rodziców,psychologów i lekarzy!

Frances L. Ilg, Lousise BatesnAmes, Sidney M. Baker: "Rozwój psychiczny dziecka". Świetna literatura dla każdego zaniepokojonego różnymi zachowaniami dziecka: nadpobudliwe czy nie? Świetny informator na temat etapów rozwojowych dzieci. Czytelnik znajdzie również odpowiedź na pytanie: jakie techniki dyscyplinowania stosować uwzględniając stopień rozwoju dziecka? Znajdzie się w niej również kilka ciekawych wyjaśnień dostępnym językiem na temat różnych badań oraz wyjaśnienia, na czym one polegają i o czym świadczą ich wynuki.
Pozdrawiam
Wanda
...chroń mnie, Boże od pseudoprzyjaciół, z prawdziwymi wrogami sobie poradzę...

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 08-07-2006 11:38

książki Nessi Laniado-dziecko a TV

witam wszystkich!
Z czystym sumieniem mogę polecić dwie książeczki (recenzowałam je merytorycznie, z czego się baaardzo cieszę:))) i się chwalę:

Nessia Laniado, Ganfilippo Pietra - "Gry komputerowe, internet i telewizja" Co robić, gdy nasze dzieci sa nimi zafascynowane?
Jest to praktyczny poradnik, który wyjaśnia jak rodzice mogą uczestniczyc w zyciu swoich dzieci, nawet jeśli są "mniej zaawansowani" w korzystaniu z urządzeń teleinformatycznych. Napisana jest prostym, zrozumiałaym językiem, daje wiele praktycznych wskazówek na codzienne zmagania. I co najważniejsze - pokazuje też jak internet i gry komputerowe mogą stymulować rozwój dziecka!

Nessia Laniado "Zamiast telewizji" - Jak pobudzać i rozwijać zainteresowania dziecka oraz czym się kierować przy wyborze zajęć dodatkowych?
Bardzo ładnie rozpracowana problematyka zajęc dodatkowych - czyli w jakim wieku, dlaczego i jakie korzyści, ewentualne zagrożenia.
Autorka pisze i domach kultury, wyborze sportu, zajęć muzycznych i konkretnego instrumentu, o tradycyjnych sztukach walki, nauce języka obcego a na koniec - o zwierzętach w życiu dziecka. W sumie myślę, że warto ją przeczytać przed nowym rokiem szkolnym i wyborem zajęć.
Książeczki wydało wydawnictwo eSPe księży pijarów w Krakowie, drogie nie są, coś koło 19 złotych, można obejrzeć w internecie. Pozdrawiam!
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

golombek

Wsparcie

Post 08-07-2006 12:19

Re: książki Nessi Laniado

Agatka pisze:i się chwalę
To my też Ciebie pochwalimy. Skoro piszesz, że warto, to warto i nie ma co się zastanawiać :lol: .

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 14-12-2006 10:51

Dzisiaj napiszę parę słów o książce pod znamiennym tytułem: "Czy dziadziuś poszedł do nieba?" czyli jak rozmawiać z dzieckiem na tematy związane ze śmiercią. Napisała ją Marie-Helene Encreve-Lambert, psychoanalityczka francuska. Doskonały wstęp z pozycji chrześcijańskiej napisał znay w Krakowie ksiądz i psycholog ks. Marek Dziewiecki.

Autorka książki z delikatnością i wrażliwością podejmuje trudną dla wszystkich tematykę dotyczącą śmierci. Uświadamia, że dziecko od najwcześniejszych miesięcy życia doświadcza straty. Już w wieku dwóch lat wie, czym jest śmierć. Unikanie tego tematu sprawia, że dziecko zaczyna wątpić w prawdomównośc dorosłych albo traci wiarę w siebie. Nie wolno jednak zapominać, ze dziecko jest tylko dzieckiem, najpierw trzeba wysłuchać tego, co dziecko ma do powiedzenia. Dzięki temu można się przekonać co je trapi i co może zrozumieć.
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 06-07-2007 09:23

Tolka pisze:Przeczytajcie koniecznie książkę: "Dobra miłość, co robić, by nasze dzieci miały udane życie", , druga część: "Dobre rozmowy, które powinny odbyć się w każdym domu". Autorzy: Wojciech Eichelberger, Andrzej Samson, Anna Jasińska. Ksiązki dla każdego rodzica, i nie tylko
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 31-10-2007 12:04

kmm pisze:
magdaB pisze:A znajoma poleciła mi książkę o troszkę szokującym dla mnie tytule "Najpierw wytresuj kurczaka"

Karen Pryor: "Najpierw wytresuj kurczaka". Media Rodzina
podtytuł: Nowe metody pozytywnego wzmacniania pożądanych zachowań, dzięki którym poradzisz sobie
z kurczakiem, delfinem, psem, koniem, kotem, dzieckiem, współmałżonkiem, a nawet z samym sobą.

Dla mnie rewelacja :!:
http://www.dobreksiazki.pl/b5561-najpie ... rczaka.htm

Link z tym tematem jest tutaj:

"Najpierw wytresuj kurczaka", Karen Pryor

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 31-10-2007 12:20

"Wychowanie do szczęścia" Majewska - Opiełka Iwona

Przeczytałam i muszę powiedzieć, że książka jest bardzo ciekawa. Niektóre fragmenty sobie zaznaczyłam i po przeczytaniu książki do nich wracam aby przemyśleć pewne sprawy, a nie miałam dotąd w zwyczaju tak robić. Autorka namawia do rozpoczęcia od podstaw, czyli od zmian w sobie, co jest potrzebne niemal każdemu.

Choćby po to, żeby pokazać swojemu dziecku, że trzeba pracować nad sobą i nauczyć go przez przykład, jak można to robić.

Z opisu księgarni:
Wychowanie dziecka to trudne wyzwanie - kto wie, czy nie najtrudniejsze w życiu człowieka. Wszystko, co może nam pomóc w realizacji tego zadania, jest ważne i potrzebne. Taka też jest ta książka, w której Iwona Majewska-Opiełka - psycholog, konsultantka i trenerka, a przede wszystkim matka - zawartł nieocenione rady na temat wychowania dziecka, aby było szczęśliwe i wyrosło na spełnionego i pewnego siebie, wartościowego człowieka. Ale jest to zarazem książka niezwykła, gdyż autorka nie pisze po prostu, jak się zachowywać, aby osiągnąć lepsze rezultaty wychowawcze, lecz jak pomóc sobie w kontekście dobra dziecka. Inaczej mówiąc: tylko szczęśliwi ludzie mogą wychowywać szczęśliwe dzieci i tylko spełnieni nauczyciele mogą pomóc młodszym w rozwoju. Autorka w sposób przystępny i zrozumiały uczy nas, jak osiągnąć wewnętrzny spokój i równowagę, aby wspólna podróż dorosłych i dzieci, jaką jest wychowanie, była satysfakcjonująca i przyniosła dobre rezultaty.

mari

Wsparcie

Dzieci: syn lat 19 autyzm

Post 07-04-2008 11:25

Kochani!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Pilnie poszukuję książki Igora Matiugina, pt." Magia pamięci czyli jak rozwinąć uwagę i pamięć w szkole podstawowej". Kilka miesięcy pożyczyłam koleżance i niestety ją zgubiła. Nie będzie już dodruku. Jeżeli ktoś z Was natknie się na ten tytuł, gdzie można kupić, proszę o informację.

maciej

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 07-04-2008 15:22

Mari a próbowałaś na merlinie ?

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-04-2008 15:29

http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/ks ... l?kw=31224

google zwraca na pierwszej pozycji :)

mari

Wsparcie

Post 07-04-2008 19:14

Dreptaku kochany!
Na google szukałam już wczoraj na stronce, którą podałeś , ale niestety nakład jest wyczerpany od marca 2007. Dzwoniłam tam i jeszcze do wysyłkowo.pl. Szukałam też w antykwariatach on-line, i na merlinie. Nic z tego.Dlatego zwróciłam się do Was o pomoc, może ktoś gdzieś się natknie i znajdzie. Dzięki! :D

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-04-2008 19:18

W takim razie poproś koleżankę o zwrot książki.
Skoro "gdzieś zgubiła" to niech "gdzieś znajdzie". To powinien być jej problem, nie twój.

mari

Wsparcie

Post 07-04-2008 19:24

Tak się składa, że to moja pani dyrektor. Chodzę i proszę od października 2007. Ona podobno cały czas szuka. Jest jej głupio. Szlag mnie trafia (przepraszam) , bo chcę popracować z własnym dzieckiem, a książka jest fantastyczna. Przy okazji polecam wszystkim!

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-04-2008 19:49

No tak ...
Pani dyrektor ma szczególny sposób zdobywania autorytetu.
Kraść książki pracownikom, to dowód niezwykłej kultury i predyspozycji menedżerskich.

maciej

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 08-04-2008 14:57

Dreptak najważniejsze to umieć sobie zjednywać pracowników. Widać,że dyrektorka mari to potrafi :lol:

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 17-06-2008 22:06

czytając forum nasunęła mi się mysl, że wszyscy mamy częstego stressa i dołujemy (no cóż, zycie nas nie rozpieszcza). dla mnie lekturą, która "stawia do pionu", która pozwala inaczej spojrzeć na problemy i smutki jest Carnegie Dal "Jak przestać się martwić i zacząć zyć"

czy tez macie takie książki?
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

ditrich31

Awatar użytkownika

Post 26-10-2008 08:27

Książka o mądrym wychowaniu dla niecierpliwych czytania

Dla lubiących czytać - ostatnio zdobyłam świetną knigę
"365 pomysłów jak wychować wspaniałe dzieci, czyli jak stworzyć zdrową i szczęśliwą rodzinę"
Stella Ellison, dr Barbara Barnet
wydawnictwo W.A.B Wawa 2004,
Co prawda jeszcze jej nie przeczytałam, ale wydaje mi się, że nawet dla rodzica z ADHD, nie jest ona problematyczna, bo ma krótkie opisy, konkretne, jest gruba, ale ma spis treści, więc nie trzeba czytać wszystkiego.
Silna słaba kobieta, mama Pawełka w trakcie diagnozy w wieku 8 lat i Maciusia w wieku 9 m-cy

ditrich31

Awatar użytkownika

Post 26-10-2008 08:33

mari pisze:Kochani!
Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Pilnie poszukuję książki Igora Matiugina, pt." Magia pamięci czyli jak rozwinąć uwagę i pamięć w szkole podstawowej". Kilka miesięcy pożyczyłam koleżance i niestety ją zgubiła. Nie będzie już dodruku. Jeżeli ktoś z Was natknie się na ten tytuł, gdzie można kupić, proszę o informację.

Mój mąż, którego czasem się posłucham zawsze w takich sytuacjach cytuje bardzo mądre przysłowie: "Dobry zwyczaj, nie pożyczaj" i dodaje: "Komuś i od kogoś", bo komuś trudno zwrócić, a Tobie czasem ciężko oddać, zwłaszcza kasę i książki łatwo się pożycza od kogoś a potem trudno oddać, kasy nie przybywa, a książka ginie wśród innych podobnych grzbietów, sama właśnie nie pamiętam, czy oddałam sąsiadce czy nie i od paru dni szukam jej dwóch książek, a gdybym nie pożyczała, to wcale bym z tego powodu nie była uboższa o tę wiedzę, teraz książki nie są drogie i mam taką nauczkę, że lepiej sobie kupić niż komuś odkupić. Ale Twoja Pani Dyrektor chyba nie ma w sobie tyle pokory, żeby za tym pochodzić.
Silna słaba kobieta, mama Pawełka w trakcie diagnozy w wieku 8 lat i Maciusia w wieku 9 m-cy

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-10-2008 10:18

Re: Książka o mądrym wychowaniu dla niecierpliwych czytania

ditrich31 pisze:Dla lubiących czytać - ostatnio zdobyłam świetną knigę
"365 pomysłów jak wychować wspaniałe dzieci, czyli jak stworzyć zdrową i szczęśliwą rodzinę"
Stella Ellison, dr Barbara Barnet
wydawnictwo W.A.B Wawa 2004,
Co prawda jeszcze jej nie przeczytałam, ale wydaje mi się, że nawet dla rodzica z ADHD, nie jest ona problematyczna, bo ma krótkie opisy, konkretne, jest gruba, ale ma spis treści, więc nie trzeba czytać wszystkiego.

Napisz o swoich wrażeniach jak już przeczytasz. Chętnie się dowiem, czy warto ją kupić.

ditrich31

Awatar użytkownika

Post 30-10-2008 20:39

Ok.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 22-12-2008 09:21

Nowość Wydawnictwa Impuls:

Marta Wiśniewska
Wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością intelektualną
Poradnik dla rodziców i terapeutów

Książka jest zbiorem doświadczeń zawodowych i osobistych autorki. Opisuje w niej bowiem swoje doświadczenia, które zdobyła (i nadal zdobywa) jako matka niepełnosprawnego dziecka oraz jako terapeutka dzieci z głębokimi zaburzeniami w rozwoju.
Jest to publikacja niezwykle cenna, gdyż większość książek dostępnych na rynku dotyczy zagadnień teoretycznych. Brakuje natomiast pozycji, która prosto, w zintegrowany sposób przekazywałaby podstawową wiedzę na temat wychowywania i wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego. Niniejsza książka znakomicie wypełnia tę lukę. Zawiera bowiem krótkie wprowadzenie teoretyczne, po którym następuje zasadnicza część książki - proste i czytelne wskazówki, jak pomóc dzieciom nauczyć się wielu umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu, oraz jasne procedury postępowania zweryfikowane w praktyce, a także postępowanie na wypadek problemów z zastosowaniem wskazanych procedur. Ogromnym atutem jest zwięzły i klarowny język.
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-03-2009 12:53

Znalazłam taką listę książek polecanych dla rodziców:

1. ARND STEIN : Kiedy dzieci są agresywne. Jak możemy je zrozumieć i pomóc? Poradnik dla rodziców i wychowawców. wyd. Jedność.

2. SIGRID LEO : Nagle wszystko rozumiem. Jak pomóc dziecku, aby się mogło lepiej uczyć. Poradnik dla rodziców. wyd. Jedność 2002 Kielce

3. STANLEY TURECKI, SARAH WERNICK : Jak zrozumieć problemy emocjonalne dziecka. Możesz zaradzić nadpobudliwości, agresji, lękom twojego dziecka. wyd. Amber

4. WOLF – WEDIGO WOLFRAM : Nadpobudliwe i niespokojne dziecko w przedszkolu. Poradnik dla wychowawców i rodziców. wyd. Jedność

5. SIGRID TSCHOPE- SCHEFFER : Dzieci potrzebują korzeni i skrzydeł . Wychowanie między przywiązaniem i autonomią. wyd. Jedność.

6. JIRINA PREKOP, CHRISTEL SCHWEIZER: Dzieci są gośćmi, którzy pytają o drogę. Poradnik dla rodziców. wyd. Jedność.

7. RENATE FISCHER - TIETZE : Nie ma głupich dzieci. Jak dochodzi do zaburzeń w nauce i jak temu zaradzić. Poradnik dla rodziców, wychowawców i nauczycieli. wyd. Jedność.

8. CORNELIA NACK: Kiedy rodzice wychodzą ze skóry. Jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami. Poradnik dla rodziców. wyd. Jedność.

9. CHRISTINE KANIAK – URBAN: Każde dziecko ma swoje mocne strony. Jak rozwijać naturalne zdolności dziecka. Poradnik dla rodziców i wychowawców. wyd. Jedność.
10. ANDREA BRAUN: Mniej … to często znaczy więcej. Jak radzić sobie z dziecięcą konsumpcją i zapobiegać uzależnieniom. wyd. Jedność.

Czy ktoś może czytał te książki i mógłby się podzielić wrażeniami?

juna21

Post 16-04-2009 13:17

Witam Państwa a ja jeszcze ze swojej strony dorzuciłabym jedną ciekawą pozycję dla rodziców :
"ADHD - prawie normalne życie" Wandy Baranowskiej

oraz dla lubiących literaturę zagraniczną podaję ciekawego linka:
http://www.pnas.org/content/104/50/1966 ... 1972c00728

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego czytania.

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 28-08-2009 11:57

"Dziecko z ADHD. Jak ujarzmić nadmierne pokłady energii" dr Lara Honos- Webb. (cena 27 zł)

Rewelacyjna książka napisana przez lekarza i jednocześnie osobę, która wychowywała się z bratem ze zdiagnozowanym ADHD.
Idealna pozycja dla wszystkich, którzy mają problem z zaakceptowaniem ADHD u własnego dziecka. Autorka przedstawia ADHD jako dar, dzięki któremu nasza pociecha jest wyjątkowa. Znajdziemy w niej wiele pomocnych ćwiczeń od podnoszenia samooceny dziecka po sposoby rozmawiania rodziców z nauczycielami. Podkreślone są błędy w tradycyjnych sposobach nauczania.
Cenne wskazówki dla rodziców mających tendencję do przepraszania za własne dziecko pomagają w zmianie postępowania oraz staniu się orędownikiem i obrońcą praw dziecka. Dla mnie super pozycja.
Tyle mojej recenzji ;)

Tekst z tyłu okładki:
Żywe srebro idzie w świat!
Co poczułeś, gdy usłyszałeś diagnozę lekarza odnośnie do problemów z zachowaniem Twojej pociechy: "Przykro mi, to bez wątpienia ADHD" ? Jak bardzo męczy Cię opanowywanie tej żywej kuli energii, która dodatkowo ma problemy ze skupieniem uwagi, jest impulsywna i zbyt łatwo się ekscytuje?
Czy podzielasz krzywdzącą opinię środowiska, że Twoje dziecko jest wyjątkowo niespokojne, roztrzepane i pyskate? Przejmujesz się, że cierpi na chorobę, która utrudni mu funkcjonowanie w społeczeństwie? BŁĄD!

Jeśli Twój maluch cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), oprócz wszystkich cech przyprawiających Cię o zmęczenie i siwiejące skronie, charakteryzuje się także wyjątkową wnikliwością, kreatywnością i nieszablonowością. Zgodnie z wynikami najnowszych badań objawy występujące u osób z ADHD mogą być wyrazem dysponowania fantastycznymi zdolnościami- potężną wyobraźnią, wyjątkową spostrzegawczością i niezwykłą intuicją. Ta mądra książka pomoże Ci spojrzeć w odmienny sposób na zachowanie swojego dziecka. Dowiesz się z niej, jak zmienić postrzeganie własnej latorośli, ułożyć Wasze relacje i pozbyć się męczących objawów ADHD.

Albert Einstain, Hans Christian Andersen, Whoopi Goldberg, Salvador Dali, Walt Disney, Ernest Hemingway, Dustin Hoffman, Aleksander Bell, Madonna, Winston Churchill, Steven Spielberg, Joanna Szczepkowska oraz Tygrysek z Kubusia Puchatka - oni doskonale umieli wykorzystać dar płynący z posiadania ADHD.

Podręcznik dla rodziców, nauczycieli i terapeutów.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 27-01-2010 08:26

Zapowiada się ciekawie...
26.01.2010
kategoria: HOBBY I PORADNIKI

Nicolas Long, Rex Forehand
Jak wychowywać uparte dziecko

Wydanie 2 rozszerzone, str. 272

Praktyczny poradnik dla rodziców dzieci sprawiających kłopoty wychowawcze – w wieku od dwóch do sześciu lat.

Proponowany tu pięciotygodniowy program pomaga zrozumieć, co kształtuje zachowanie małego uparciucha, uczy umiejętności skutecznego radzenia sobie z problemami wychowawczymi oraz przedstawia sposoby „naprawy” relacji nie tylko z dziećmi, ale także między rodzicami.

Autorzy poświęcają uwagę problemom związanym między innymi z:
agresją
nadpobudliwością
ADHD
rywalizacją między rodzeństwem
lękami nocnymi
napadami złości
jedzeniem
zasypianiem i porannym wstawaniem

Mówią też o wpływie konfliktowych sytuacji w rodzinie, rozwodów, depresji, alkoholizmu czy telewizji na psychikę dziecka. I proponują konkretne rozwiązania.

Wiadomość z Internetowego Portalu Branży Wydawniczej
Copyright (C) 2000-2005 - BMR - Book Marketing Reasearch
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 21-02-2010 22:38

Jeszcze nie czytałam, ale zapowiada się ciekawie:

Nick Luxmoore - Złość u młodzieży. Jak sobie z nią radzić

Wyd. Bellona
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 13-04-2010 22:00

anka-niko pisze:Jeszcze nie czytałam, ale zapowiada się ciekawie:

Nick Luxmoore - Złość u młodzieży. Jak sobie z nią radzić

Wyd. Bellona

Przeczytałam
I właściwie powinnam zmienić miejsce tego posta - to powinna być OBOWIĄZKOWA LEKTURA dla wszystkich pedagogów, pedagogów szkolnych, psychologów, rodziców, rodziny i dziadków.

Ktoś w rodzaju naszego pedagoga szkolnego (Autor jest "nauczycielem, doradcą szkolnym, trenerem i licenconowanym psychoterapeutą w zakresie psychodramy"), opowiada o swojej pracy z młodzieżą, o często bardzo trudnych problemach i ich odbiciu na życie szkoły, o prowadzonych rozmowach z "młodymi gniewnymi", o swoich przemyśleniach. Tłumaczy formy złości, znajduje ich podstawy i szuka rozwiązań. Ostatni rozdział ("Złość zawodowców") dotyczy nauczycieli.

Super lektura! :OK:
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 11-05-2010 17:31

Kolejna ciekawa, ważna książka:
H.Olechnowicz-Terapia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
Książka jest kopalnią pomysłów, jak pobudzać aktywność dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w zakresie interakcji z rodzicami i rówieśnikami, jak budować ich samoocenę i poczucie własnej wartości, jak wyrywać z apatii, bezczynności, łagodzić zaburzenia emocjonalne, uczyć sprawstwa i płynącej z tego satysfakcji oraz rozwijać twórczość i chęć działania.
(Z recenzji prof. dr hab. Anny Firkowskiej-Mankiewicz)

Właśnie trafia do ksiegarń.
Obrazek

Jerzy Liebiert

mari

Wsparcie

Post 31-05-2010 11:04

dr Amanda Kirby "Dyspraksja, rozwojowe zaburzenie koordynacji".
Polecam książkę nie tylko rodzicom dzieci z dyspraksją ale również z ADHD, Za , zaburzeniami koordynacji.
Według mnie zawiera bardzo cenne wskazówki do postępowania i organizowania życia naszym dzieciom z problemami. Daje konkretne rady, pomysły, dotyczące np. umiejętności samooobsługowych,poprawiania umiejętności organizacyjnych, społecznych, porusza problem zastraszania w szkole, itp.

Dla indywidualnych osób będzie dostępna za jakieś dwa tygodnie.
Informacje o książce na stronie: www.szkolaniezwykla.org.pl, www.dyspraksja.pl

mari

Wsparcie

Post 10-06-2010 08:01

Anita Bryńska;"Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Rozpoznawanie, etiologia, terapia poznawczo- behawioralna",(przy współpracy Artura Kołakowskiego, Tomasza Wolańczyka).

Książka jest przeznaczona dla psychiatrów dzieci i młodzieży, psychologów, psychoterapeutów, a także wszystkich innych osób, które stykają się z chorym na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
Oprócz informacji na temat tego zaburzenia, stosowanych terapii, farmakologii, itp. znajdziemy w niej zapisy sesji z pacjentami.
Książka zawiera komiks dla dzieci (rewelacyjny, autorstwa Kołakowskiego i Bryńskiej), który pomaga im zrozumieć czym są natręctwa czy kompulsje jak z nimi żyć i sobie radzić.
Książkę poleciła mi znajoma psycholog, ja również polecam rodzicom, których dzieci borykają się z tym problemem.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 02-09-2010 10:38

Wydawnictwo Jedność wypuściło na rynek nowość:
Teresa Danielewicz, Ewa Hanter, Anna Koźmińska, Janina Magnuska
Terapia uspokajająca i rozwijająca dla dzieci
Pomoce dydaktyczne do nauki czytania i pisania

Niniejsza pozycja prezentuje nowatorską metodę nauki czytania i pisania, zawiera bogaty zestaw pomocy dydaktycznych i różnorodnych ćwiczeń.
Metoda ta jest szczególnie przydatna w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w nauce.
Proponowane zajęcia nie tylko uspokajają nadmiernie pobudzoną psychikę, ćwiczą uwagę i koncentrację, ale również rozwijają zainteresowania, kształtują postawy twórcze i rozbudzają ciekawość poznawczą.
Wszystkie pomoce dydaktyczne mają atrakcyjną formę: loteryjek, układanek i gier, które kojarzą się bardziej z zabawą niż nauką w szkole.
© Copyright wirtualnywydawca.pl
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 01-10-2010 07:50

Anna Klim-Klimaszewska
Witamy w przedszkolu. Wspomaganie procesu adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego
Wydawnictwo: IW Erica
Witamy_w_przedszkolu765.jpg
Witamy_w_przedszkolu765.jpg (24.98 KiB) Przeglądany 2691 razy

Książka prezentuje zagadnienie adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego, które nie musi być bolesnym i dokuczliwym przeżyciem, ale może stać się motorem korzystnych zmian w rozwoju dziecka.

W pozycji przedstawiono zarówno teoretyczne rozważania dotyczące zaburzeń i problemów w procesie adaptacji dziecka do środowiska przedszkolnego, jak i propozycje praktycznych rozwiązań, których celem jest ułatwienie dziecku nawiązania pozytywnych kontaktów w nowym dla niego otoczeniu pozarodzinnym. Pozycja przeznaczona jest dla nauczycieli przedszkolnych, studentów pedagogiki, a także rodziców.

Prof. nzw. dr hab. Anna Klim-Klimaszewska, pedagog, pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Dydaktyki w Instytucie Pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Kieruje Zakładem Wychowania Przedszkolnego funkcjonującego w strukturze Instytutu. Jest autorką ponad 150 publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym wydawanych w kraju i za granicą.

Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 04-10-2010 10:04

Nauka i zabawa z Wydawnictwem Epideixis – rozwijamy mowę dz

Wydaje się ciekawe. Tym bardziej, że wytłumaczenie dziecku z ZA niektórych zwrotów sprawia rodzicom kłopot. Może się komuś przydadzą:
Nauka i zabawa z Wydawnictwem Epideixis – rozwijamy mowę dzieci
Nowe książeczki PUS dla dzieci w nauczaniu zintegrowanym.

Słowniczek frazeologiczny dla dzieci. Książeczka PUS
Redakcja: Dorota Pyrgies
Ilustracje: Mirosław Stankiewicz

„Chowamy w piasek” nogi czy głowę ? Ubieramy się „na cebulkę” czy „na kapustę” ? Jeśli „pocałowałem klamkę” to znaczy, że bardzo się zdziwiłem, a może nie zastałem nikogo?

Słowniczek zawiera ponad 100 popularnych i ogólnie znanych polskich związków frazeologicznych ułożonych tematycznie, np. zwierzęta, przedmioty, ubranie, jedzenie;
W prosty i przystępny sposób wyjaśnia ich znaczenie, podaje ciekawe przykłady zastosowania w codziennej mowie, prezentuje związki w kontekstach bliskich uczniowi.

Słowniczek wyrazów obcych dla dzieci. Książeczka PUS
Redakcja: Dorota Pyrgies
Ilustracje: Mirosław Stankiewicz

„Postscriptum” to podstęp, chytra sztuczka, a może dopisek do listu? Wizerunek artysty namalowany przez niego samego nazywamy autoportretem czy antonimem ?
„Happy end” oznacza gotowaną parówkę w bułce czy szczęśliwe zakończenie ?

Słowniczek zawiera ponad 270 wyrazów obcych w ćwiczeniach ułożonych tematycznie.
W prosty i przystępny sposób wyjaśnia znaczenie trudnych słów, z którymi dziecko spotyka się na co dzień, przybliża wyrazy obce podając ciekawe przykłady zastosowania w piśmie i mowie.

Niezwykle atrakcyjna szata graficzna - ponad 130 rysunków autorstwa Mirosława Stankiewicza, które zaciekawiają, śmieszą, intrygują i w dowcipnej formie przedstawiają znaczenie wyrazów obcych.

[url]Wyliczanki - rymowanki. Książeczka PUS[/url]
Redakcja: Bogusław Świdnicki
Ilustracje: Tomasz Wilczkiewicz

„W pokoiku na stoliku
Stało mleczko i jajeczko.
Przyszedł kotek, wypił mleczko,
A ogonkiem …….

Bogato ilustrowany zbiór rymowanych wierszyków dla dzieci, wyliczanek i krótkich piosenek.
Wyliczanki, rymowanki towarzyszą dziecku od najmłodszych lat. Przekazywane z pokolenia na pokolenie stanowią niezapomniany element z dzieciństwa – uczymy się ich jako dzieci, pamiętamy jako dorośli.
Rymowanki mają istotny wpływ na kształtowanie się pamięci oraz zasobu słownictwa dziecka, poszerzają je i utrwalają, pobudzając wyobraźnię. Zabawa z wypowiadaniem wyliczanek i rymowanek poprawia wymowę i jest zalecana przez logopedów.

Książeczki PUS służą zawsze w połączeniu z Zestawem Kontrolnym PUS - poręcznym, zamykanym pudełkiem z plastiku w którym znajduje się 12 ponumerowanych klocków, a cyfry na klockach odpowiadają numerom zadań w książeczkach.

Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 08-12-2010 15:40

Wpadła dzisiaj w moje ręce bezpłatna gazetka (jedna mama dostała ją w przedszkolu):
"PRZYJACIEL" dwumiesięcznik dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi
znalazłam też namiastkę strony internetowej (w zakładce "dystrybucja" jest spis miejsc, w których dostępna jest ta gazeta)

Może nie wszystko dotyczy dzieciaków z "naszymi" problemami, ale można znaleźć wiele ciekawych artykułów (np. o nieprawidłowej budowie języka jako przyczynie wad wymowy, o stawianiu granic, spory art. o mózgu, czy też "w co się bawić"), są recenzji książek (w tym numerze m.in. "Zrozumieć dziecko z ADHD i pomóc mu") czy nawet zapoznać się z reklamami ośrodków terapeutycznych.
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 23-12-2010 12:07

W księgarni wpadła mi w ręce intrygująca książka:
Ross Campbell Sztuka wyrażania gniewu.

Spis treści, pobieżne przekartkowanie i znalezione recenzje brzmią zachęcajaco...

Zabieram się za czytanie...
Obrazek

Jerzy Liebiert

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 23-12-2010 12:11

Poproszę o opinię, czy warto zakupić.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 07-01-2011 20:33

bgbeata pisze:Poproszę o opinię, czy warto zakupić.

Przeczytałam, podałam dalej...

Szczerze powiedziawszy... zawiodłam się. Spodziewałam się czegoś konkretniejszego i faktycznie praktycznie pokazującego jak wyrażać gniew. Książka jest przegadana :( wodolejstwa/powtórzeń delikatnie zmienionych sporo...

Głównie zapamiętałam, że aby dziecko nauczyło się wyrażać gniew trzeba je tego stopniowo uczyć od wczesnego dzieciństwa. Jest taka wymyślona przez autorkę "drabina złości" i ponoć trzeba ją przejść... hmmm Trzeba też samemu prawidłowo wyrażać gniew (phi, też mi odkrycie). Jest krótki rozdzialik o ADHD/ADD.

Jak książka do mnie wróci, to mogę Ci pożyczyć... Kupować, żeby mieć w domu - niestety nie warto :(
Obrazek

Jerzy Liebiert

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-01-2011 13:00

Bardzo dziękuję, chętnie skorzystam. :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 25-01-2011 14:42

Zabawy fundamentalne

Bardzo ciekawy art. - obowiązkowa lektura dla wszystkich rodziców:Zabawy fundamentalne
Nie ma recepty na geniusza, ale już na szczęśliwego, kreatywnego człowieka – jest. Zdaniem Colina Rose’a, słynnego brytyjskiego psychologa, to od nas, rodziców, zależy, jak ukształtuje się osobowość naszego dziecka, a w konsekwencji – jak ułoży się jego przyszłość. Śmiałe twierdzenie? Na pewno. Ale coś w nim jest[...]

W kolejnych zasadach zabawy Rose radzi, aby podpowiadać dziecku, ale tylko w razie konieczności, zachęcać do myślenia (np. zadając pytania pomocnicze), chwalić za wysiłek, a nie tylko za wyniki,
a także, last but not least, nie porównywać dziecka z jego rówieśnikami.

Czemu? Nie tylko dlatego, że to upokarzające i szkodliwe dla dziecka. Także dlatego – i zabawy fundamentalne również tego uczą! – że każde dziecko: niemowlę, dwulatek, przedszkolak czy uczeń, jest
zupełnie inne.
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 17-06-2011 10:50

Rodzic z autorytetem czy rodzic autorytarny?

Rodzic z autorytetem czy rodzic autorytarny?
Wielu rodziców jest przekonanych, że nie mogą stracić tzw. autorytetu rodzicielskiego, ponieważ przestaną panować nad swoim dzieckiem. Uważają, że autorytet im się po prostu należy za sam fakt bycia rodzicem i tak już będzie zawsze. Czy aby na pewno?

Tak myślę, że i zamiana "rodzic" na "nauczyciel" i przeczytanie pod tym kątem tekstu baaardzo by było przydatne...
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 11-08-2011 19:29

Irena Obuchowska Nasze dzieci Jak je kochać i rozumieć
Irena Obuchowska jest profesorem psychologii związanym z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Oprócz licznych publikacji naukowych ma na swoim koncie blisko 600 felietonów popularyzujących osiągnięcia nauki w dziedzinie rozwoju oraz wychowania dzieci i młodzieży. Zostały one zebrane w czterech książkach (trzy części Kochać i rozumieć oraz Dzieci małe i duże). W 1997 roku autorka otrzymała wyróżnienie honorowe im. Steinhausa, przyznawane przez Polską Fundację Upowszechniania Nauki oraz Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk. W 2000 roku Niezależna Fundacja Popierania Kultury POLCUL przyznała jej wyróżnienie za "działalność i publicystykę wychowawczą".

Niniejszy zbiór felietonów jest kontynuacją poprzednich - każdy tekst zawiera ciekawy i barwny dziecięcy portrecik, a jednocześnie rozwiązanie konkretnego problemu wychowawczego. Ten tom przynosi też nowe tematy i nowe zagadnienia związane z przemianami kulturowymi i cywilizacyjnymi.

Każde dziecko jest pełne tajemnic, przy tym tajemnice jego psychiki nie są stabilne, bo dzieci znajdują się w okresie rozwojowym. Zmienia się także świat wokół nich, zarówno ten najbliższy, jak też ten bardziej oddalony. Cywilizacyjnych przemian nie da się powstrzymać, stawiają one nowe wyzwania, w tym także pogłębionego rozumienia dzieci i większych umiejętności postępowania z nimi. Pragnę, żeby ta książka była w tym pomocna. Irena Obuchowska
Obrazek

Jerzy Liebiert

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-08-2011 08:51

Hanna Olechnowicz Dziecko własnym terapeutą

Jak odkrywać w dzieciach ich własną ukrytą wiedzę i umiejętności pozwalające nadrabiać i wyrównywać niedostatki psychiczne? Jak wspomagać strategie autoterapeutyczne dzieci z dysfunkcjami więzi osobistych?

Książka przedstawia oryginalną interdyscyplinarną koncepcję terapii z dziećmi, odwołując się do rozmaitych dziedzin wiedzy: antropologii, ekologii, psychoanalizy, psycholingwistyki oraz neuropsychologii. Nowe wydanie zawiera zaktualizowaną bibliografię i literaturę polecaną przez autorkę.

Pozycja przeznaczona dla terapeutów, wychowawców, rodziców i opiekunów dzieci z głebokimi zaburzeniami rozwoju emocjonalnego, społecznego i umysłowego.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 01-09-2011 08:47

Nie widziałam w naturze, ale temat intryguje
Wielki bałagan i jeszcze większe porządki. Lenka i Krzyś sprzątają swój pokój
Christine Merz, Barbara Korthues

Pouczająca, ciepła, opatrzona pogodnymi ilustracjami książka. Przemiła lektura dla rodzica i dziecka. Jej bohaterem jest sympatyczne rodzeństwo, Lenka i Krzyś. Oni pomogą wszystkim dzieciom uporać się nawet z największym bałaganem. Dzieci dzięki swoim nowym przyjaciołom, Lence i Krzysiowi, dowiedzą się, jak dbać o czystość, ład i porządek.
Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 01-09-2011 13:52

Orenstein Julian
365 porad dla rodziców. Jak zapanować nad urwisem
O książce: Napady wściekłości, grymaszenie przy posiłkach, uporczywe ignorowanie nocnika ? rodzice dwu- i trzylatków mają przez całą dobę ręce pełne roboty. Niniejsza książka, napisana przez doświadczonego lekarza pediatrii, to zbiór szybkich i prostych rozwiązań setek problemów, jakie napotykają rodzice, kiedy próbują zapanować nad ciekawym świata maluchem. Zagadnienia zostały potraktowane kompleksowo: od zwykłej dziecięcej nudy, po rozpoznawanie, czy histeria dziecka jest symptomem poważniejszych zaburzeń czy tylko próbą sił. Jak zapanować nad urwisem? to niezbędny poradnik dla rodziców małych dzieci, pomagający przetrwać ten jakże trudny, ale i ekscytujący czas. Dr Julian Orenstein jest lekarzem pediatrą i pracuje na izbie przyjęć. Spod jego pióra wyszły także książki: Pierwszy rok życia dziecka i Jak uspokoić płaczące dziecko? Fragmenty: nauka korzystania z nocnika: nie i już! Macie już nocnik, nakładkę na sedes, kilka książeczek o korzystaniu z nocniczka i błysk w oku dziecka, które cieszy się, że przestaje być dzidziusiem siusiającym w pieluchę. I nagle, ni stąd, ni zowąd, domek z kart gwałtownie się rozsypuje. Błysk blednie, chęci znikają. dziecko znowu chowa się w kącie, gdzie kuca i stęka, i nie chce nawet spojrzeć na nocnik i łazienkę. Nie działają nawet naklejki i tatuaże, które maluch sam wybrał jako nagrody za udane siusianie do nocnika. Zapomnijcie chwilowo o całej sprawie. Jeśli minęła gotowość dziecka, nic już nie zdziałacie. Możecie próbować argumentować i przekupywać malucha, jeśli uważacie, że to naprawdę konieczne, ale nie ma sensu stawać na głowie. Odczekajcie kilka tygodni, dziecko znowu zainteresuje się nocnikiem (w tym czasie nie planujcie po prostu bezpieluchowych wyjazdów wakacyjnych). Gdy w środku aż się gotuje Nasz mózg ? według odkryć współczesnej nauki ? działa jak zwariowany superkomputer HAL z filmu 2001: Odyseja kosmiczna. Oznacza to mniej więcej tyle, że po uruchomieniu serii ?przycisków? w odpowiedniej kolejności mózg traci kontrolę nad sobą i wariuje. Tak właśnie się dzieje, kiedy półtoraroczne dziecko wrzeszczy i wije się podczas przewijania mimo kilkakrotnych napomnień, że ma się nie ruszać. W takiej sytuacji nawet najbardziej cierpliwy rodzic aż się gotuje w środku. Oto, jak można odzyskać spokój: ? Odsuńcie się na bok. Dokończcie zmianę pieluchy, a potem wyjdźcie z pokoju. Włączcie bajkę, która przyciągnie uwagę malucha, a sami zajmijcie się czymś innym. ? Jeżeli czujecie, że gwałtownie spadł wam poziom cukru we krwi, zjedzcie batonika. Zróbcie sobie makijaż, posłuchajcie ulubionej piosenki ze słuchawkami w uszach. ? Zrelaksujcie się. ? Pamiętajcie: to tylko małe spięcie na złączach. Przecież jesteście dobrymi rodzicami! Wymyślanie innym kierowcom Zasada ta dotyczy obojga rodziców. Kiedy dziecko siedzi w foteliku z tyłu samochodu, a przed maskę nagle wyjeżdża jakiś idiota, ostatnią rzeczą, jaka powinna mieć miejsce, jest strumień inwektyw pod adresem owego pirata drogowego. Wasz osobisty dyktafon, umiejscowiony na tylnym siedzeniu, włączy się niespodziewanie i odtworzy wyzwiska ? słowo po słowie ? w najbardziej nieoczekiwanym momencie: podczas wizyty mamy, u teściowej, w obecności szefa. Uprzedzając bieg wypadków, wymyślcie sobie przekleństwo, które nie tylko ulży waszej złości, ale będzie całkiem bezpieczne dla uszu osób postronnych. Można na przykład zalecić słowa zawierające literę ?r?: ? Stary rumsztyk! ? Widziałeś, co zrobił ten amator frytek? ? Co za kalarepa! Mogła nas zabić!
Obrazek

Jerzy Liebiert

katarynka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Paweł, 14 lat, zmiana diagnozy na ZA , pierwsza klasa Gimnazjum

Post 01-10-2011 19:22

Maja pisze:"Dziecko z ADHD. Jak ujarzmić nadmierne pokłady energii" dr Lara Honos- Webb. (cena 27 zł)

Rewelacyjna książka napisana przez lekarza i jednocześnie osobę, która wychowywała się z bratem ze zdiagnozowanym ADHD.
Idealna pozycja dla wszystkich, którzy mają problem z zaakceptowaniem ADHD u własnego dziecka. Autorka przedstawia ADHD jako dar, dzięki któremu nasza pociecha jest wyjątkowa. Znajdziemy w niej wiele pomocnych ćwiczeń od podnoszenia samooceny dziecka po sposoby rozmawiania rodziców z nauczycielami. Podkreślone są błędy w tradycyjnych sposobach nauczania.
Cenne wskazówki dla rodziców mających tendencję do przepraszania za własne dziecko pomagają w zmianie postępowania oraz staniu się orędownikiem i obrońcą praw dziecka. Dla mnie super pozycja.
Tyle mojej recenzji ;)

Właśnie czytam i jestem pod wrażeniem... Polecam wszystkim zmęczonym i sfrustrowanym rodzicom. Dzięki tej książce, można inaczej spojrzeć na swojego ADHD-ka :)

Chciałam zacytować Maję, ale nie wyszło, czy ktoś mi powie, jak prawidłowo wstawiać cytaty, bo ja chyba za głupia jestem :wink:
Ostatnio zmieniony 01-10-2011 19:31 przez Beata, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: poprawiłam cytowanie

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 01-10-2011 19:30

katarynka pisze:Chciałam zacytować Maję, ale nie wyszło, czy ktoś mi powie, jak prawidłowo wstawiać cytaty, bo ja chyba za głupia jestem :wink:

cytat musi się zamykać [/quote] i będzie dobrze
:OK:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 01-10-2011 23:27

katarynka pisze:Chciałam zacytować Maję, ale nie wyszło, czy ktoś mi powie, jak prawidłowo wstawiać cytaty

viewtopic.php?f=6&t=1724
Powodzenia :OK:
Następna

Wróć do Literatura