Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Literatura dla dzieci z ADHD

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 26-12-2006 11:40

Literatura dla dzieci z ADHD

A tu książki polecane dla naszych dzieciaków
http://www.euro-edukacja.pl/
(powyższy link prowadzi do i-sklepu z tymi książkami, na końcu tego postu link do naszej dyskusji o nich)

Naucz się opanowania i koncentracji

Tytuł oryginału: Learning to slow down and pay attention
Autor: dr Kathleen G. Nadeau, dr Ellen B. Dixon - American Psychological Association;
Tłumaczenie: Małgorzata Woźniak
Seria: TA KSIĄŻKA CIĘ ROZUMIE
Warszawa 2006; Wydanie I; Objętość: 96 stron; Format: B-5;
Oprawa: miękka

Jest to wyjątkowa książka, ponieważ koncentruje się na dziecku i napisana jest z jego perspektywy widzenia świata i myślenia o nim. Nazwa serii to cytat z wypowiedzi chłopca, któremu właśnie ta książka pomogła radzić sobie z nadpobudliwością psychoruchową. Książka dostarcza praktycznych rozwiązań, możliwych do wykorzystania w życiu rodzinnym i w warunkach szkolnych, bez nakładów finansowych. Mamy nadzieję, że lektura książki będzie dla dzieci dobrym sposobem na lepsze zrozumienie samego siebie i zapoczątkuje trwający całe życie proces poznawania siebie i radzenia sobie z trudnościami.

POCZUJ SIĘ LEPIEJ
Spokojnie, to tylko terapia.

ZACZNIJ CZYTAĆ!

CENA: 14,00 Tytuł oryginału: Feeling Better;
Autor: Rachel Rashkin - American Psychological Association;
Tłumaczenie: Monika Matusiak
Warszawa 2006; Wydanie I; Objętość: 48 stron; Format: B-5;

Poczuj się lepiej - Spokojnie, to tylko terapia ujawnia co jest sensem terapii, kim jest terapeuta, co dzieje się podczas sesji terapeutycznej. Książka przeznaczona dla dzieci, rodziców i pedagogów. Napisana jest w formie pamiętnika 12-letniej dziewczynki prowadzonego w trakcie roku, który rozpoczął się smutno, źle, a kończy się z pomocą terapii powrotem uśmiechu i zadowolenia.
Książka odpowiada na wiele pytań, jakie zadają dzieci na temat terapii: Dlaczego dzieci chodzą na terapię?
Co ja powiem moim przyjaciołom?
Czy terapeuta ujawni moje sekrety?
"Udział w terapii może być zabawny i ekscytujący, ale może być również trudny, a nawet przerażający. Ale Ty kończysz to z poczuciem dumy z samego siebie" - mówi bohaterka książki - Maja.

POZNAJ SAM SIEBIE - BĄDŹ SOBĄ
Jak kształtować silną osobowość i pozytywną samoocenę u dzieci.

CENA: 22,00
Tytuł oryginału: Stick up for yourself!
Autor: dr Gershen Kaufman, dr Lev Raphael, Pamela Espeland,
free spirit;
Tłumaczenie: Monika Matusiak
Warszawa 2006; Wydanie I; Objętość: 120 stron; Format: B-5;

Czy "czepiano się" Ciebie w szkole? Czy traktowano Cię niesprawiedliwie? Czy chcesz przeciwstawić się temu, ale nie wiesz jak? Ta książka jest dla Ciebie!
W prostych słowach i przykładach wziętych z życia uczy, jak bronić się przed agresją innych, jak radzić sobie z trudnymi wyzwaniami w życiu. To co najważniejsze w książkach z tej serii, to rozwiązania dla dzieci i nastolatków, którzy chcą pomóc sobie samym oraz odnieść w życiu sukces. Narzędziem niezbędnym do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie, w którym można spotkać się z brutalnością i przemocą, jest pozytywna samoocena - najważniejsza umiejętność psychologiczna. Samoocena nie jest czymś z czym się rodzimy. Samoocena jest czymś czego się uczymy. Tak więc można się jej nauczyć!
Ta książka pomoże Ci kształtować pozytywną samoocenę, stać się asertywnym, odkryć swoje talenty, przekształcić je w silne strony i cieszyć się sukcesami.

PORADNIK PRZETRWANIA
dla dzieci z trudnościami w uczeniu się

ZACZNIJ CZYTAĆ!

CENA: 21,00

Tytuł oryginału: The survival Guide for Kids with LD
Autor: dr Gary Fisher, dr Rhoda Cummings, free spirit;
Tłumaczenie: Barbara Kaczkowska
Warszawa 2006; Wydanie I; Objętość: 120 stron; Format: B-5;

Jest to książka skierowana do dzieci mających trudności w nauce (dysleksja, dysgrafia, itd.). W prosty, ciepły, a zarazem fachowy sposób odpowiada na szereg pytań dotyczących problemów z nauką. Jednocześnie dostarcza całej palety praktycznych wskazówek, jak radzić sobie z kłopotami tak w szkole, jak i w domu. I najważniejsze: inspiruje dzieci do pracy nad sobą oraz utwierdza w przekonaniu, że wszystkie dzieci mogą osiągać wspaniałe wyniki!

A tutaj link do dyskusji na naszym forum o tych książkach
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

carmellka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-04-2007 07:42

Witajcie,
Mam takie pytanko czy ktoś z Was spotkał sie z konkretną książką zawierającą bajki terapeutyczne dla dzieci z ADHD? Konkretnie dla 7latka z problemem impulsywności??
Jest to moje zadanie na ćwiczenia z technik terapeutycznych.
pozdrawiam
"Nie ma takiej fantazji, której wola i rozum ludzki nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość"

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-04-2007 11:52

Erika Meyer-Glitza
Kiedy Pani Złośc przychodzi z wizytą
Terapeutyczne opowiadania dla impulsywnych dzieci
Wyd. Jedność
Zbiór opowiadań, których tematyka obejmuje rózne problemy, mogące powodować dziecięcą agresję i impulsywne reakcje. Miedzy innymi ADHD.

carmellka

Awatar użytkownika

Post 30-04-2007 16:01

Dziekuję Ci Marto za pomoc :)
"Nie ma takiej fantazji, której wola i rozum ludzki nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość"

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 16-07-2007 15:53

Książka przeznaczona dla dzieci i młodzieży mającej problemy z zawiązaniem przyjaźni.

Czytałam swojemu 11-latkowi "do poduszki" i wysłuchał od deski do deski, udało mu się też wprowadzić w życie rady z tej książki.

"Jak zdobyć dobrego przyjaciela. Jak być dobrym przyjacielem", Autor: Ron Herron , Peter J. Val
Powyższy link prowadzi do księgarni internetowej sprzedającej tą książkę

Podobne zagadnienie omawia też "Naucz się opanowania i koncentracji Poradnik dla dzieci z ADHD" z serii "TA KSIĄŻKA CIĘ ROZUMIE" wspomniany w tym temacie kilka postów temu. Tutaj też świetnie jest to omówione, ja Marcinowi przeczytałam obie pozycje.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 04-12-2007 11:09

Dwie książki właściwie nie związane z ADHD, tylko dla wszystkich nastolatków:

linki prowadzą do księgarni internetowej z opisem książek
Sean Covey, 7 nawyków skutecznego nastolatka

Sean Covey, 6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz

Mam tę drugą książkę, jest bardzo poważna, właściwie przeznaczona dla 14-15 latków. Ale napisana na tyle barwnym językiem, poprzetykana dowcipnymi ilustracjami i przykładami, atrakcyjnymi wstawkami itp., że moje 11 letnie dziecko słucha jej z zapartym tchem ;) .

A porusza naprawdę istotne dla wszystkich dzieci sprawy.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 01-05-2008 17:18

carmellka pisze:Witajcie,
Mam takie pytanko czy ktoś z Was spotkał sie z konkretną książką zawierającą bajki terapeutyczne dla dzieci z ADHD? Konkretnie dla 7latka z problemem impulsywności??
Jest to moje zadanie na ćwiczenia z technik terapeutycznych.
pozdrawiam

wiem, ze to rok, ale są swietne: Maria Molicka "Bajki terapeutyczne" cz. 1 i 2 i tej samej autorki "Bajkoterapia.O lękach dzieci i nowej metodzie terapii" wyd. Media Rodzina
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 01-05-2008 17:21

http://www.adhd.info.pl/index.php
sa tam 2 częsci broszurki komiksowej dla dzieci wyjaśniajace im (właśnie dzieciom!!) na czym polega ADHD. Autorzy z nawyższej pólki! :hooray:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-02-2009 14:10

Z serii "bezpieczne dziecko jak się bronić przed przemocą w szkole" przeczytałam:

"Śmierdzący ser" Catherine DePino

Jest to krótka opowieść dla dzieci, z dużą ilością obrazków i pisana dużą czcionką.

To historia chłopca prześladowanego przez kilku innych i tego, jak sobie z tym problemem poradził.

Nadaje się do czytania nawet małym dzieciom. Bardzo dobra, szczególnie dla dzieci, które nie chcą o swoich problemach rozmawiać wprost.

Z tej serii widziałam na googlach jeszcze "Dręczyciel w klasie", ale tego nie czytałam.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 30-10-2009 10:39

Włączyć Hamulce

GWP wydało nową książkę dla dzieci i młodzieży

http://gwp.pl/product/7027.html

Miło mi donieść, że ADHD.org.pl i Niezwykłe Dzieci są patronem medialnym tej książki.

Włączyć hamulce

Poradnik dla dzieci i młodzieży z ADHD

Dr med. Patricia O. Quinn

Judith M. Stern

Uziemu, Talii i Naomi – J. M. Stern

Wszystkim dzieciom z ADHD. „Nie przestawajcie się uśmiechać. Wtedy każdy będzie się zastanawiał, co wam chodzi po głowie” (anonim) – P. O. Quinn

Mojemu synowi Brandonowi, od którego wiele nauczyłem się o ADHD, ze szczerymi podziękowaniami i z miłością – J. Lee

Spis treści

Przedmowa

Do rodziców i specjalistów

Część 1 Zrozumieć AD/HD

Rozdział 1 AD/HD: co to takiego?

Rozdział 2 Skąd będę wiedzieć, czy mam AD/HD?

Rozdział 3 Kto może mieć AD/HD?

Rozdział 4 Jak pracuje mózg osoby z AD/HD?

Rozdział 5 Co czuje osoba z AD/HD?

Część 2 Zyskać kontrolę

Rozdział 6 Jak sobie radzić z AD/HD?

Rozdział 7 Jak zorganizować zespół pomocników?

Rozdział 8 Jak poprawić swoje zachowanie?

Rozdział 9 Jak nawiązywać przyjaźnie?

Rozdział 10 Jak nauczyć się panowania nad emocjami?

Rozdział 11 Jak skupić uwagę przez dłuższy czas?

Rozdział 12 Jak poprawić umiejętność uczenia się i stać się bardziej zorganizowanym?

Rozdział 13 Jak dbać o siebie?

Rozdział 14 Jak działają leki?

Posłowie

Do młodego czytelnika z AD/HD

Słowniczek

Materiały dodatkowe

Przedmowa
Do rodziców i specjalistów

Kiedy młodzi ludzie dowiadują się, że cierpią na zaburzenia uwagi (ADD lub ADHD), zazwyczaj rodzi się w nich wiele pytań, wątpliwości i obaw. W niniejszej książce – napisanej z perspektywy pediatry oraz pedagoga – staramy się odpowiedzieć na te pytania, a także rozwiać wiele z tych wątpliwości. Dzieci w wieku szkolnym podchodzą z szacunkiem do informacji, które znajdują w książkach, zwłaszcza jeśli potwierdzają lub rozszerzają one to, czego dowiedziały się od osoby dorosłej, która jest dla nich autorytetem. Potrzebują zapewnień, że problemy, z którymi się zmagają, nie są wyjątkowe i że nie tylko one ich doświadczają. Poczucie, że mogą uzyskać pomoc i że same odgrywają istotną rolę w procesie leczenia, jest dla nich bardzo ważne.

Przez lata otrzymałyśmy mnóstwo pozytywnych sygnałów od dzieci, rodziców i specjalistów przyznających, że książka Włączyć hamulce pomogła wielu młodym ludziom nauczyć się więcej o sobie oraz odkryć skuteczne sposoby radzenia sobie z problemem zaburzeń uwagi. W najnowszym wydaniu tego poradnika również staramy się przekonać dzieci z AD/HD, że mogą zyskać większą kontrolę nad swoim życiem, a także próbujemy wskazać im realne cele. W tej poprawionej i poszerzonej edycji starałyśmy się uwzględnić wszelkie postępy, jakie od czasu opublikowania kilkanaście lat temu pierwszego wydania poczyniono w zakresie leczenia i rozumienia AD/HD. Poradnik jest napisany prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Dostarcza młodym czytelnikom wielu wskazówek, z których mogą korzystać w codziennych zmaganiach ze swoimi problemami.

W najnowszym wydaniu naszej książki przedstawiamy uaktualnione informacje na temat AD/HD. Uwzględniłyśmy w nim wiele ważnych osiągnięć, które pojawiły się od czasu pierwszej edycji. Zarówno dzieci z zaburzeniami uwagi, jak i ich rodzice oraz pracujący z nimi specjaliści wiele zyskają dzięki temu, że opracowano nowe metody skutecznego radzenia sobie z AD/HD. Celem, jaki przyświecał naszej pracy, było przedstawienie najnowszych osiągnięć w tym zakresie, a także ogólnych informacji o ADHD, językiem zrozumiałym dla młodych czytelników. W tym wydaniu zamieściłyśmy więcej praktycznych wskazówek i opisów różnych metod, z których mogą skorzystać dzieci, by na co dzień skutecznie radzić sobie ze swoimi problemami wynikającymi z zaburzeń uwagi. Dlatego też książka została poszerzona o kilka nowych rozdziałów. Zależało nam szczególnie na tym, by pokazać młodym ludziom, że mogą zyskać kontrolę nad własnym życiem i nie powinni czuć się gorsi od swoich rówieśników.

Książka jest skierowana do dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Czytając ją razem ze swoimi pociechami, rodzice mogą równolegle omawiać poruszane w niej tematy, dzięki czemu dzieci otrzymają niezbędne informacje oraz zyskają poczucie wsparcia. Ważne, aby podczas wspólnej lektury i w trakcie rozmów z dziećmi stale pamiętać o zawartym w książce optymistycznym przekazie. W zależności od stopnia opanowania umiejętności czytania dziecko może przeczytać ten poradnik samodzielnie lub też osoba dorosła może mu czytać na głos. Na końcu książki zamieściłyśmy Słowniczek, w którym wyjaśniamy trudne lub nieznane terminy i do którego można zajrzeć za każdym razem, gdy napotka się niezrozumiały wyraz.

W celu uwzględnienia wszystkich dzieci, u których zdiagnozowano zaburzenia uwagi, używamy w tej książce skrótu AD/HD, omawiając zarówno problemy dotyczące dzieci z zaburzeniami uwagi z towarzyszącą im nadpobudliwością psychoruchową (ADHD), jak i tych z samym deficytem uwagi (ADD). Poradnik jest przeznaczony dla obu grup, ponieważ do obu odnoszą się zamieszczone w nim wyjaśnienia i wskazówki. Aby zatem zminimalizować ryzyko nieporozumienia, stosujemy skrót AD/HD, mając na myśli zarówno ADD, jak i ADHD.

Aby nie przytłoczyć młodego odbiorcy zbyt wieloma informacjami naraz, zalecamy czytanie i omawianie niniejszego poradnika partiami. Zapewniając wiele okazji do rozmowy o przeczytanych treściach, dorośli mogą pomóc dzieciom zrozumieć te wiadomości. W trakcie takich rozmów można wyjaśnić niejasności, podzielić się swoim zdaniem lub zadać kolejne pytania.

Należy zachęcać dzieci do tego, aby przeczytały książkę kilka razy, ponieważ w czasie każdej kolejnej lektury mogą przyswoić dodatkowe informacje. Z przewodnikiem warto także zapoznać rodzeństwo oraz przyjaciół dziecka (powinna to zrobić osoba dorosła zorientowana w problematyce ADHD). Książka nie została napisana po to, by zastąpić specjalistyczne porady i konsultacje, które powinny stanowić stałą praktykę w przypadku dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami uwagi.

Z tego poradnika mogą również korzystać nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkolni, którzy pomagają dzieciom zrozumieć, czym jest AD/HD i jaki ma wpływ na ich życie. Skorzystają z niego także specjaliści pracujący z małymi grupami dzieci uczących się, na czym polegają zaburzenia uwagi, których doświadczają.

Zrozumienie, czym jest AD/HD, nie jest zadaniem łatwym. Jednak już na samym początku zmagań zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom mogą ukazać się zupełnie nowe możliwości.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Malwinka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-11-2009 21:36

Halinko.
Dziękuję za informację.

Zamówiłam :D
Pozdrawiam. Malwinka - mama trzynastolatka z ADHD.

Malwinka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-11-2009 22:04

Książka bardzo ciekawa i napisana przystępnym językiem.
Zaczęłam ją czytać Piotrusiowi.
Jest bardzo zainteresowany.
Dyskutuje ze mną, podaje przykłady.

Doszedł do tego, że jednak ma ADHD ( dotąd zaprzeczał ).

Dziękuję Halinko za informacje.
Pozdrawiam. Malwinka - mama trzynastolatka z ADHD.

Halina

Awatar użytkownika

Post 30-06-2011 16:32

Ola Światowska,nasza super terapeutka SI i pedagożka
napisała książkę dla dzieci z ADHD

http://harmonia.edu.pl/pl/p/BALTAZAR-mo ... z-ADHD/581
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 11-07-2011 11:58

Liam Creed
Szczeniak. Jak labrador ocalił chłopca z ADHD
Odkąd Liam Creed nauczył się chodzić, doprowadzał swoją rodzinę do rozpaczy. Impulsywny chłopiec z ADHD nie mógł się odnaleźć ani w domu, ani w szkole. Nauczyciele uznali go za przypadek beznadziejny i spisali na straty. Wtedy jednak Liam poznał Aero – pełnego energii szczeniaka, którego musiał okiełznać. Program szkolenia labradorów przez "trudne" dzieciaki dał początek niezwykłej przyjaźni i przeobraził życie nastolatka.
Oto jego historia.

Labradory zawsze chcą dobrze. Ale podobnie jak wielu ludzi – zwłaszcza piętnastolatków z ADHD – nie zawsze umieją wytrwać w swoim postanowieniu. Potrafią przeorać pazurami grządkę, kiedy nikt nie patrzy, lub zmienić elegancki skórzany but w mokrą miazgę.
Powiedzmy sobie jasno: SZCZENIAKI TEŻ MAJĄ ADHD!

Obrazek

Jerzy Liebiert

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 20-12-2011 13:08

Myślę, że ciekawe:

Patricia Quinn, Judith M. Stern
50 gier i zabaw, które pomogą dzieciom poskromić ADHD
Skoro już masz ADHD, to pamiętaj, że:
– musisz je poznać!
– musisz je polubić!
– musisz je poskromić!
– musisz uczynić z niego swój atut!

Zamieściliśmy w tym zbiorze mnóstwo pasjonujących porad, zabaw, gier, puzzli, rysunków i krzyżówek, aby pomóc Ci osiągnąć ten cel!

ADHD – poskromione!

Tę książkę z szeregu wielu publikacji o ADHD wyróżnia to, iż skierowana jest ona bezpośrednio do dzieci, napisana zrozumiałym dla nich językiem. Dodatkowo oparta jest na praktyce i doświadczeniu znanych psychologów.
Obrazek

Jerzy Liebiert

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 26-06-2012 15:16

To, co zalinkuję, jest o literaturze dla wszystkich dzieci, nie tylko z ADHD czy ZA.

Ale jeśli szukasz naprawdę wartościowej i ciekawej książeczki do poczytania dla swojego dziecka, to warto przeczytać tych kilka krótkich, celnych i ciekawych recenzji - bo od razu człowiek wie, którą z pozycji najlepiej byłoby kupić:

http://ksiazki.wp.pl/gid,1894,tytul,Poc ... leria.html

aja

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Dzieci: Kasia 10 lat ADHD, Basia 3 lata zapowiada się nie lepiej

Ja: prawdopodobnie ADHD

Post 03-03-2014 09:58

Kochani bardzo interesują mnie opinie na temat książki "Włączyć hamulce"

Halina

Awatar użytkownika

Post 04-03-2014 09:15

Czytałam, bardzo fajna książka, którą warto czytać razem z dzieckiem.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

NA-TA

Dzieci: synek 6 lat ADHD?, córcia 8 m-cy

Post 04-03-2014 10:12

A czy wiecie może gdzie można nabyć "Kiedy Pani Złość przychodzi z wizytą" ? szukałam w necie i pojawiła się ta książka na kilku stronach ale wszędzie jako "produkt niedostępny" :(

aja

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Dzieci: Kasia 10 lat ADHD, Basia 3 lata zapowiada się nie lepiej

Ja: prawdopodobnie ADHD

Post 04-03-2014 17:45

Zamówiłam i czekam z niecierpliwością.

Co do P. Złość to od dłuższego czasu wszędzie niedostępne.

Danmamdar

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Darek 13 lat, ADHD

Post 05-08-2014 20:16

Polecam "Moje kochane ADHD" Blake E. S. Taylor. Może bardziej dla nastolatków. Autor to siedemnastoletni chłopak opisujący swoje życie z ADHD. Jest tu sporo rad, wskazówek i wyjaśnień. Naprawdę dobrze się czyta.

Wróć do Literatura