Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Ustalmy zdrowe zasady

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 20-06-2007 12:27

Ustalmy zdrowe zasady

Dosia pisze:Ten dział został stworzony dla nauczycieli na forum, na które przeważnie zaglądają rodzice. Chodzi tutaj o to, aby rodzice mogli wnieść konstruktywny wkład w rozmowy nauczycieli lub aby rodzice pomogli nauczycielom rozwiązać jakąś trudną sytuację.

Aby było to możliwe, musimy sobie uświadomić, że nauczyciele tutaj zaglądający chcą pomóc naszym dzieciom i starają się dowiedzieć, jak to zrobić.

Jeśli więc musisz pożalić się na swojego nauczyciela, to gdziekolwiek indziej - w dziale "Dla nauczycieli" jest to zakazane. Obowiązują tutaj posty pozytywne - jak coś zrobić lub zmienić, bez "wycieczek" do tego, jak źle Twoim zdaniem jest teraz.

Często w nauczaniu dzieci z ADHD narasta tyle wzajemnych żali, że stajemy się wrogami, powstaje mur rodzic-nauczyciel.

Chciałabym, abyśmy na tym forum a konkretnie w tym dziale postarali się nauczyć ten mur pokonywać. Uważam że jest tutaj szansa na normalny dialog rodzic-nauczyciel, a może on napradę wiele ciekawego i dobrego wnieść.

PS
Czuję, że znów się rozgadałam za bardzo :( . Jak ktoś ma pomysł, aby tą myśl ująć bardziej precyzyjnie, to proszę o uwagi, zmienimy :)

Niestety wątek przesunięty będzie się znajdował ciągle na końcu, dlatego pozwoliłam sobie zacytować Dosię.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 26-06-2007 13:59

Dzięki, Halinko :) .

Ten wątek wraz z ankietą jest kontynuowany tutaj
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Wróć do Kłopoty z Rodzicami