Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Ustalmy zdrowe zasady :)

Moderator: Moderatorzy

Czemu tu zajrzałeś (powody mogą być różne, ale wybierz najbardziej pasujący)?

Jestem nauczycielem i chcę sobie poradzić z problemem z dzieckiem z ADHD
7
17%
Jestem nauczycielem i chcę pomóc kolegom po fachu
0
Brak głosów
Jestem nauczycielem i chcę się wyżalić
0
Brak głosów
Jestem rodzicem i chcę pomóc nauczycielom radzić sobie z dzieckiem z ADHD
22
54%
Jestem rodzicem i chciałem się wyżalić ale już wiem, że tu nie mogę ;)
1
2%
Chcę pomóc nauczycielom radzić sobie z dzieckiem z ADHD
3
7%
Z czystej ciekawości
8
20%

Liczba głosów : 41

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 20-06-2007 11:26

Ustalmy zdrowe zasady :)

Ten dział został stworzony dla nauczycieli na forum, na które przeważnie zaglądają rodzice. Chodzi tutaj o to, aby rodzice mogli wnieść konstruktywny wkład w rozmowy nauczycieli lub aby rodzice pomogli nauczycielom rozwiązać jakąś trudną sytuację.

Aby było to możliwe, musimy sobie uświadomić, że nauczyciele tutaj zaglądający chcą pomóc naszym dzieciom i starają się dowiedzieć, jak to zrobić.

Jeśli więc musisz pożalić się na swojego nauczyciela, to gdziekolwiek indziej - w dziale "Dla nauczycieli" jest to zakazane. Obowiązują tutaj posty pozytywne - jak coś zrobić lub zmienić, bez "wycieczek" do tego, jak źle Twoim zdaniem jest teraz.

Często w nauczaniu dzieci z ADHD narasta tyle wzajemnych żali, że stajemy się wrogami, powstaje mur rodzic-nauczyciel.

Chciałabym, abyśmy na tym forum a konkretnie w tym dziale postarali się nauczyć ten mur pokonywać. Uważam że jest tutaj szansa na normalny dialog rodzic-nauczyciel, a może on napradę wiele ciekawego i dobrego wnieść.

PS
Czuję, że znów się rozgadałam za bardzo :( . Jak ktoś ma pomysł, aby tą myśl ująć bardziej precyzyjnie, to proszę o uwagi, zmienimy :)
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 20-06-2007 17:02

Ja w takim razie czekam na pytania od spragnionych wiedzy nauczycieli ;)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

PANIUSIA69

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 21-06-2007 16:12

matken pisze:Ja w takim razie czekam na pytania od spragnionych wiedzy nauczycieli ;)

Ja się też matken do ciebie dołączam. :wink:
SZCZĘŚLIWA MAMA TRZECH WSPANIAŁYCH SYNÓW.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 26-06-2007 12:51

Dana30 pisze:Ja na swej drodze spotkalam nauczyciela/i, ktorzy chcieli mnie wrecz dobic, ale rowniez spotkalam takich, ktorzy chcieli pomoc, a przynajmniej wysluchali.
Dana i Paniusiu, umowę mamy taką, że w dziale "Dla nauczycieli" mówimy o wyłącznie o tych drugich a właściwie do tych drugich. Tu nie chodzi o zakłamanie czy o udawanie, że "wszystko jest idealne"!

Tu chodzi o to, że zaglądają do nas nauczyciele chcący pomóc i oni nie mają ochoty słuchać narzekań na kolegów. Zresztą jeśliby mieli na to ochotę, to jest połowa działu Szkoła, przedszkole w którym można sobie ponarzekać lub pochwalić nauczycieli. Dlatego przeniosłam Waszą rozmowę tutaj, mam nadzieję, że nie zrobi Wam to różnicy.

My tutaj chcemy się skoncentrować na sposobach pomocy tym "chcącym" nauczycielom a nie na opisie sytuacji obecnej.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

golombek

Wsparcie

Post 04-07-2007 23:02

Nauczyciele POBUDKA!!!
No chyba, że nie macie żadnych problemów z nieprzeciętnymi dzieciakami i ich rodzicami.
P.S.
Qrna, tyle nowego na forum a ja nie mam czasu na czytanie nawet, nie mówiąc już o odpisywaniu :(

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-07-2007 21:49

golombek pisze:Nauczyciele POBUDKA!!!
No chyba, że nie macie żadnych problemów z nieprzeciętnymi dzieciakami i ich rodzicami.
P.S.
Qrna, tyle nowego na forum a ja nie mam czasu na czytanie nawet, nie mówiąc już o odpisywaniu :(

Spokojnie Gołombku - wakacje są - dajmy nauczycielom troszkę odetchnąć... [smilie=love sick.gif]

bubble

Awatar użytkownika

Post 28-05-2008 17:39

:lol: haha.dobre.widzę ze sami nauczyciele tu są ;) zainteresowani jak cholera:)

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-05-2008 17:43

A kolejne wakacje idą :D

Eeeeee... bo my ich z butami zjadamy na sniadanie - to sie boją :wink:

bubble

Awatar użytkownika

Post 28-05-2008 17:44

no j anie wiem o co chodzi ale jak bym byla nauczycielem to napewno bym tu zajrzala i sie starala troche doedukowac.no ale moze im to zwisa...

melodyna

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-05-2008 18:36

hej bubble,
którym zwisa, to zwisa; zapewniam, że nie wszystkim;

zwłaszcza, że wśród nauczycieli jest sporo adehadeków, mówię serio, obserwuję ich lata;

sama mam adhd i wiem dobrze, jak się nudziłam w szkole;
wiem również, jako matka młodego adehadowca, że nie wszyscy nauczyciele przyjmują do wiadomości fakt istnienia adhd, dysleksji czy dysgrafii;

zanim sprowadzono mnie do mojej obecnej pracy, zrobiłam w niej "porządek" z nauczycielką, która stawiała jedynki z dyktanda dziecku z dysortografią;

od tego czasu respektujemy grzecznie zalecenia ppp :-)
...ale gdybym sama się tym nie interesowała (czytając to i owo), nigdy by do tego porządku nie doszło; słowa o tym nie słyszałam na studiach, nauczycielskich przecież...

więc spróbujmy może jakoś pomóc tym biednym ludziom, któych nikt nie uczy, jak wedrzeć się do naszego świata...

a swoją drogą jakaś małą wzmianka o istnieniu takiego wątku na forum w jakichś nauczycielskich portalach (typu literka) chyba by nie zaszkodziła?
pozdrawiam wszystkich,
melo

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 28-05-2008 19:00

Ja myślę, że wielu nauczycieli czyta, tylko nie lubią się tutaj odzywać.

Zbyt wiele goryczy mają do okazania rodzice :( .

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-05-2008 19:11

Gorycz jak gorycz, to jeszcze da sie pzreżyć.

Najgorszy jest jad... :wink:

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 28-05-2008 19:39

melodyna pisze:a swoją drogą jakaś małą wzmianka o istnieniu takiego wątku na forum w jakichś nauczycielskich portalach (typu literka) chyba by nie zaszkodziła?

http://www.literka.pl/postt9541-highlight-adhd.html
http://www.literka.pl/postt8153-highlight-adhd.html
http://www.literka.pl/postt7789-highlight-adhd.html
http://www.literka.pl/postx1420-0-30.html

Fakt, nie najnowsze to wszystko.
Jeśli tam bywasz - to może wrzuć link w jakimś stosownym wątku?

melodyna

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 28-05-2008 20:26

żonodreptaka,
szczerze - nie za często;
z poczucia obowiązku i ze wstrętem- ósmy rok robię dypolomowanie; znaczy robię pierwszy rok, w 2000 napisałam podanie o rozpoczęcie stażu...yyy :?
ale pomyślę nad taką promocją :-)
pozdrawiam,
melo

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 29-05-2008 07:39

Justynka pisze:Najgorszy jest jad... :wink:
... który ze mnie aż kapie :cry: ...

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-05-2008 08:07

Dosia pisze:
Justynka pisze:Najgorszy jest jad... :wink:
... który ze mnie aż kapie :cry: ...

Nic z tego moja droga. Ty naszych forumowych nauczycieli traktujesz z wieeelką sympatią i ciepłem. Nie baw się w Żunię i nie nadinterpretuj :P

Zresztą nasi forumowi nauczyciele są bardzo mili i otwarci.

Ty tylko genialnie "ryło" smarujesz miodem w swoich pismach - nikt Ci w tym zakresie nie dorównuje. :)

Jadem kapią inni ... :D

maciej

Awatar użytkownika

Post 29-05-2008 17:30

Wzmianki raczej do wszystkich nie docierają. :wink:

bubble

Awatar użytkownika

Post 29-05-2008 18:35

melodyna pisze:hej bubble,
którym zwisa, to zwisa; zapewniam, że nie wszystkim;

zwłaszcza, że wśród nauczycieli jest sporo adehadeków, mówię serio, obserwuję ich lata;

sama mam adhd i wiem dobrze, jak się nudziłam w szkole;
wiem również, jako matka młodego adehadowca, że nie wszyscy nauczyciele przyjmują do wiadomości fakt istnienia adhd, dysleksji czy dysgrafii;

zanim sprowadzono mnie do mojej obecnej pracy, zrobiłam w niej "porządek" z nauczycielką, która stawiała jedynki z dyktanda dziecku z dysortografią;

od tego czasu respektujemy grzecznie zalecenia ppp :-)
...ale gdybym sama się tym nie interesowała (czytając to i owo), nigdy by do tego porządku nie doszło; słowa o tym nie słyszałam na studiach, nauczycielskich przecież...

więc spróbujmy może jakoś pomóc tym biednym ludziom, któych nikt nie uczy, jak wedrzeć się do naszego świata...

a swoją drogą jakaś małą wzmianka o istnieniu takiego wątku na forum w jakichś nauczycielskich portalach (typu literka) chyba by nie zaszkodziła?
pozdrawiam wszystkich,
melo

no i super oby tak dalej! moze w takim razie chociaz nauczyciele adhdowcy sie tym zainteresuja skoro mowisz ze jest ich tak duzo...swoją drogą ciekawe....bo skoro nuda w szkole a oni sciezkę nauczycielską wybierają.tak czy siak napewno wiedza sie zwiększa chociaz z tego co widze to duzo jest jeszcze do zrobienia chociazby w kwestii psychoologicznej bo wiekszosc psychologow z jakimi sie spotkalam tez w adhd nie wierzy...wszystko probuja tlumaczyc swoimi pokretnymi teoriami a czesto to jest poprostu nieadekwatne...no nic zmienilam temat.pzdr

Wróć do Dziecko z ADHD w klasie