Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Błazen klasowy - problem alkoholowy

Moderator: Moderatorzy

justyna1987

Posty: 2


Rejestracja:
21-12-2015 16:13

Post 21-12-2015 16:24

Błazen klasowy - problem alkoholowy

Dzień dobry. Wiem, że na forum głównie rozmawiają Państwo o ADHD, ale mam poważny problem z dzieckiem, które ma nieciekawą sytuację rodzinną. Pracuję od września w nowej szkoły, to dopiero mój 3 rok pracy zawodowej. Dostałam bardzo trudną klasę, gdzie jest sporo uczniów z opiniami. O dziwo, te nie sprawiają aż tylu problemów co uczeń, który pochodzi z rodziny alkoholowej. Podobno dziecko nie kwalifikuje się do specjalistycznych badań, bo znamy jego problem. Uczeń pochodzi z rodziny z problemem alkoholowym. Na początku wyglądał na sympatycznego, ale coraz bardziej zaczyna dokuczać. Krzyczy nawet w momencie, kiedy nie jest proszony do odpowiedzi. Chodzi po klasie, cały czas próbuje zwracać na siebie uwagę. Nie ignoruję go, staram się pomóc, nagradzam za dobre zachowanie, ale to pomaga tylko na chwilę. Daję mu także dodatkowe zadania, żeby mógł się wykazać, generalnie sporo czytałam o jego problemie, ale nadal nie jest tak, jak być powinno. Jak zachować się w stosunku do takiego ucznia? Naprawdę chciałabym mu pomóc. Przeprowadziłam z nim nawet rozmowę, gdzie nie padło słowo krytyki na jego temat, chciałam go raczej zmotywować. Rozmawiałam z matką, ale ona kompletnie nie ma na niego wpływu. Bardzo proszę o pomoc.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Posty: 5001


Rejestracja:
08-06-2006 07:21

Lokalizacja: Warszawa

Post 21-12-2015 22:38

Witaj :).
Fajnie, że dopytujesz i szukasz rozwiązań. W jakim wieku jest chłopiec i co dokładnie wiadomo o jego sytuacji rodzinnej?

justyna1987

Posty: 2


Rejestracja:
21-12-2015 16:13

Post 21-12-2015 23:49

Beata pisze:Witaj :).
Fajnie, że dopytujesz i szukasz rozwiązań. W jakim wieku jest chłopiec i co dokładnie wiadomo o jego sytuacji rodzinnej?

Chłopiec ma 11 lat (V klasa). O sytuacji rodzinnej wiadomo, że ojciec jest alkoholikiem. Podobno rodzina pozbyła się problemu. Ojciec przebywa teraz w jakimś ośrodku. Z tego co wiem, mój uczeń jest najmłodszy z rodzeństwa. Rozmawiałam z mamą, przedstawiłam jej pozytywne cechy dziecka, ale też poinformowałam ją o problemach wychowawczych. Wygląda na to, że jest bezradna, sama nie wie, jak wpłynąć na syna. Do tego nie może poświęcić dzieciom więcej czasu, bo dużo pracuje.

Myślałam już, żeby zaproponować mu uczestnictwo w zajęciach teatralnych, gdzie miałby okazję się wykazać. Jednak nie wiem, czy to dobry pomysł.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Posty: 11855


Rejestracja:
11-05-2006 02:24

Dzieci: Marcin 23 lata, Piotr 31 lat

Post 23-08-2017 12:21

justyna1987 pisze: Podobno dziecko nie kwalifikuje się do specjalistycznych badań, bo znamy jego problem. Uczeń pochodzi z rodziny z problemem alkoholowym.
Przecież jedno nie wyklucza drugiego.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i obaj usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak pomóc dzieciom, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu

Wróć do Dziecko z ADHD w klasieKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.