Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Czego i jak się uczymy w Szkole dla Rodziców?

Moderator: Moderatorzy

Zajęcia szkoły dla rodziców, w których uczestniczyłem były:

wyjątkowo przydatne - żałuję że tak późno się zdecydowałem
12
63%
przydatne w wychowaniu dzieci
4
21%
ciekawe ale zbyt teoretyczne
3
16%
beznadziejne - zrezygnowałem po paru lekcjach
0
Brak głosów

Liczba głosów : 19

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 22-01-2007 09:15

Czego i jak się uczymy w Szkole dla Rodziców?

Zapraszam te osoby, które uczestniczą lub uczestniczyły w takich zajęciach, do dzielenia się doświadczeniami ze swojej Szkoły dla Rodziców.

Myślę, że wiele osób obawia się pójść i informacje jak na takiej szkole się pomogą rozwiać te obawy.

Szkoła dla Rodziców przy koszalińskiej PPP:

Szkoła to nie jest terapia grupowa. Nikt nie wytyka na niej Twoich błędów, chociaż wychodzisz z mnóstwem pomysłów, jak udoskonalić swoje postępowanie z dzieckiem tak, aby wzmacniać jego poczucie własnej wartości.

Są to swego rodzaju warsztaty, na których analizujemy razem z panią psycholog najlepszy sposób reagowania w różnych sytuacjach życiowych.

Nie są to konkretne problemy konkretnej rodziny, tylko sytuacje hipotetyczne.

Jeśli ktoś chce, może się wogóle nie odzywać a tylko słuchać i również bardzo dużo wyniesie dobrego z takiej szkoły.

Można przyjść z małżonkiem :) ale nie przychodzimy z dziećmi.

Ukończenie szkoły dla rodziców kończy się odpowiednim zaświadczeniem i może być jednym z argumentów przed różnymi instytucjami, że próbujesz coś robić aby dziecku pomóc.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

kasiafalkowska1

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-05-2010 17:48

Uczestniczyłam w atkich zajęciach jako praktykantka i muszę powiedzieć, że były w skrócie podane wszytskie przydatne informacje jaKIE można znaleźć w podręcznikach a dodatkwo, przeniesione zostały one na życie uczestniczących w nich rodziców. Pani psycholog poradziła jak rozwiązać trudne sytuacje oraz jak radzić sobie w zwykłych. Z mojej ankiety wyszło, że rodzicom bardzo pomogły, więc wszystkim gorąco polecam.

Wróć do Szkoły i warsztaty dla rodziców