Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Do Rodziców przedszkolaków

Moderator: Moderatorzy

Bieta

Waleczny rodzic

Post 20-02-2007 12:10

Do Rodziców przedszkolaków

Witam serdecznie. Jestem mmą 6-letniego Kubusia. Do przedszkola trafił jako 3-latek. Od tego czasu zastanawiam się nad tym, dlaczego moje zdanie na temat dziecka, tak diametralnie różni się od tego, co mówią o nim w środowisku.
Z grupą poznańskich psychologów, zajmujących się od lat problemem ADHD, zastanawiamy się, dlaczego ta przypadłość jest diagnozowana tak późno (pełną diagnozę można uzyskać po ukończeniu przez dziecko 7 roku życia - według kryteriów klasyfikacyjnych ICD-10 i DSM_IV)?Dlaczego większość pracowników przedszkoli woli "pozbyć się" trudnego wychowanka, niż zmienić coś w swoim myśleniu o zawodzie? Dlaczego świadomość społeczeństwa na temat ADHD jest tak niska?
Bardzo zależałoby mi na tym, byście Państwo zechcieli podzielić się swoimi odczuciami na ten temat.
Jak bardzo potrzebna jest kompetentna kadra?
Jak wiele zależy od samopoczucia takiego dziecka w przedszkolu?
Jak postrzegacie swoje relacje z nauczycielami?
Co w przedszkolu, do którego uczęszcza Wasze dziecko zrobiono, by radzić sobie z trudnymi sytuacjami na zajęciach?
Możliwe, że się mylę i mój przypadek - kiedy dziecko jadło posiłki w toalecie, było ciągnięte za uszy - jest jednostkowy. Chciałabym mieć nadzieję.
Będę wdzięczna za każdą opinię.
Pozdrawiam serdecznie.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 20-02-2007 14:24

A próbowałaś coś przeczytać na forum?
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Bieta

Waleczny rodzic

Post 20-02-2007 16:16

matken pisze:A próbowałaś coś przeczytać na forum?

Oczywiście!
Zależy mi tylko na tym, by te posty były z bieżącymi datami. To jest niezbędne, byśmy mogły zrealizować plany.
Szkoda tylko tej ironii. Pozdrawiam

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 20-02-2007 16:22

Bieta dzieci rosną, mój jeszcze w tamtym roku był w przedszkolu, teraz zaczął szkołę, tez przechodziliśmy koszmar, i znaleźliśmy szkołę przyjazną dziecku innemu, niekoniecznie z ADHD, choć nauczyciele zmieniają dla mojego dziecka sposoby prowadzenia zajęć i naprawdę razem jesteśmy bardzo zadzowoleni z postepów dziecka.
A teraz też dziewczyny pisały o swoich trudnych doświadczeniach z przedszkolem, niestety wszedzie potrafią znaleźć się niekompetetni nauczyciele, w przedszkolu tez, bo własnmie tam nie spodziewają się trudnych , niespokojnych dzieci i własnie tam często uważaja, że jak boją sie pracy ze starszymi, to tam sobie lepiej poradzą, niestety nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialnosci. Za rozwój młodego kształtującego się człowieka.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 20-02-2007 16:34

Zależy mi tylko na tym, by te posty były z bieżącymi datami. To jest niezbędne, byśmy mogły zrealizować plany.
Szkoda tylko tej ironii.

Nie zauważyłam tu żadnej ironii i nie wiem jakie plany masz na myśli?
Problemy przedszkolaków powtarzają się i nie ma znaczenia czy zle działo się dziś czy rok temu- problem pozostaje taki sam. Napisz dokładniej o realizację jakich planów chodzi- wówczas łatwiej będzie nam Ci pomóc.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-02-2007 17:27

Bieta jestem w temacie jak najbardziej. Swoje już przeszłam, jednak z twojego postu nie wynika, co dokładnie chciałabyś wiedzieć. Bo odpowiedź, na pytania przez Ciebie zadane będzie twierdzaca. Ja Opisywałam w wątku o przedszkolakach swoją sytuację, (listopad - styczeń) więc w miarę niedawno. Jeżeli chcesz czegoś dowiedzieć się więcej, napisz na pw, dlatego, że bez sensu jest jeszcze raz opisywać to, co zostało juz wcześniej na forum opisane. Pozdrawiam ciepło i służę swoją pomocą :)
Ostatnio zmieniony 20-02-2007 21:07 przez Justynka, łącznie zmieniany 1 raz

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-02-2007 20:31

Dajcie spokój.
Przypuszczam, że jest to kolejny student/studentka, która w sposób zakamuflowany sposób próbuje zebrać dane do pracy licencjackiej.
Dlatego potrzebuje aktualnych wypowiedzi.
Właśnie zaczął się sezon na prace.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-02-2007 20:57

dreptak pisze:Dajcie spokój.
Przypuszczam, że jest to kolejny student/studentka, która w sposób zakamuflowany sposób próbuje zebrać dane do pracy licencjackiej.
Dlatego potrzebuje aktualnych wypowiedzi.
Właśnie zaczął się sezon na prace.

Takie odniosłam pierwsze wrażenie... Ale pomyślałam, że moze szukam dziury w całym. Zawsze sobie powtarzam, że powinnam wierzyć swojej intuicji... :evil:
dreptaku, tys mężczyzną z intujcją czy dobrym nosem? :wink:

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 20-02-2007 21:01

To doświadczenie Justynko. Co do ironii, to rzeczywiście była w mojej wypowiedzi, bo przecież niedawno czytałam Twoje posty na temat przedszkola. Dlatego zapytałam, czy próbowała czytać. Gdyby każdy zakładał nowy wątek ze swoim problemem, to szybko pogubilibyśmy się na tym forum. Nawet jeśli jest to osoba, która potrzebuje faktycznie naszej pomocy, powinna szanować nas i nasz czas. Najpierw sobie poczytać, a potem pytać. Ha!!!

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 20-02-2007 22:01

Justynka pisze:dreptaku, tys mężczyzną z intujcją czy dobrym nosem? :wink:
Nie wiem, czy dobrym, ale dużym :)
Studentów poznaje się po tym, że chcą szybko, w formie skondensowanej, aktualne informacje. Najlepiej podane na łyżeczce. Do tego zero własnej inwencji i umiejętności szukania.
Są nieliczne wyjątki i cieszę się, że są.

Bieta

Waleczny rodzic

Post 21-02-2007 11:05

dreptak pisze:
Justynka pisze:dreptaku, tys mężczyzną z intujcją czy dobrym nosem? :wink:
Nie wiem, czy dobrym, ale dużym :)
Studentów poznaje się po tym, że chcą szybko, w formie skondensowanej, aktualne informacje. Najlepiej podane na łyżeczce. Do tego zero własnej inwencji i umiejętności szukania.
Są nieliczne wyjątki i cieszę się, że[/list][/code]
Ostatnio zmieniony 22-02-2007 10:43 przez Bieta, łącznie zmieniany 1 raz

Jamniczek

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 21-02-2007 11:12

Bieta, z żadnego z Twoich poprzednich postów nie wynika, że jesteś dziennikarką (swoją drogą, skoro o tym zawodzie piszesz w żeńskiej formie, dlaczego nie zaryzykujesz również bycia nauczycielką zamiast nauczycielem?) i chcesz uzyskać od nas jakieś dane. Stąd, jak sądzę, pewna rezerwa, a także zamierzona ironia w odpowiadających.

Ja też przez wiele lat parałam się dziennikarstwem. Do głowy by mi jednak nie przyszło ukradkowe zbieranie informacji pod szyldem przyłączania się do grupy, z którą akurat coś mnie łączy. Czułabym się z tym paskudnie po prostu.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-02-2007 11:17

A nie prościej było się przedstawić od razu zamiast robić tajemnicze podchody?
Nie jesteśmy tu po to, żeby pisać komuś prace licencjackie. Stąd nasze cierpkie podejście do wielu studentów, którzy tu wpadają.

Najprostszą metodą dowiedzenia się czegoś, jest najpierw się zaprzyjaźnić. Podyskutować, kogoś wspomóc choćby dobrym słowem. Potem można o wszystko pytać, prosić o pomoc.
Ale trzeba poświęcić trochę własnego, cennego czasu. Łatwiej jest wymagać od nas poświęcenia naszego cennego czasu.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 21-02-2007 13:51

Są tu wszelakie dyskusje i na tematy naprawdę różne, ale nikt nie robi tu podchodów i jeśli ma jakieś plany, projekty, to wali prosto z mostu. Czy Ty Bieta otwierasz drzwi i wpuszczasz do domu każdego, kto do nich zapuka? Wątpię. Tu każdy może zajrzeć, ale są jakieś zasady. Nie spodziewaj się miłego przyjęcia przy tak roszczeniowej postawie. :evil:

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 21-02-2007 13:55

Jakby było miło, gdybyś od razu napisała jestem matka, nauczycilka i dziennikarka poszukuję materiałów do artykułu na temat stosowania przemocy w przedszkolach w stosunku do dzieci z ADHD i innymi zaburzeniami powodujacymi, że praca z tymi dziecmi jest trudna itd......
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 21-02-2007 13:58

Nie rozumiem dlaczego nie jesteśmy warci, żeby nam wyjaśnić o co chodzi. Poczułam się niepełnosprawna umysłowo, albo może jakaś gorsza, bo nie warto tracić na mnie czasu... :evil:

,Sylwia,

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 21-02-2007 14:14

:roll: to nie ładnie faktycznie tak się zakradać i pociągać za język. gdyby sprawa była jasno postawiona sama bym sie chętnie pod tym podpisała. Bieta nie gniewaj się jak dziecko, myslę że jeśli Ci faktycznie na tym zależy (a nie wiem ile było prawdy w tym sześciolatku) to pamiętaj że do ludzi trzeba z sercem,szczerze a odpłacą sie tym samym
mama Sylwia

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 14:19

Bieta pisze:...Nie mogę przedstawić konkretów na temat moich planów, ale jak się zdaje, to i tak nie ma sensu.
Nie narzekajcie potem, że nikt Was nie słucha, bo sami tego nie umiecie - szkoda. Nikt z Was nie zadał sobie trudu, by poprosić o wyjaśnienia, by coś napisać.
No jak się nie mylę to Maja właśnie się pyta o to żebyś napisała coś więcej.
Ostatnio zmieniony 21-02-2007 14:23 przez Rysia, łącznie zmieniany 1 raz
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 14:22

A poza tym, dalej nie skonkretyzowałaś o co Ci dokładnie chodzi, nie napisałaś do mnie prywatnej wiadomości. Bo szkoda Ci czasu zapewne... Skoro Tobie szkoda, to nie dziw się, że i innym będzie szkoda. Tak na marginesie chciałam dodać, że nie znoszę kłamstwa i dzikich podchodów.
Mam wrażenie, że nie przeczytałaś nawet naszych odpowiedzi w tym temacie bowiem zarówno ja jak i Majka zaoferowałyśmy Ci pomoc), bo dziwne rzeczy zaczynasz opowiadać. O innych wątkach już nie wspomnę, że też ich nie przeczytałas, bo potrafiłabyś konkretnie na ten temat pisać, a póki co nie potrafisz.

Zdaję sie na dreptaka nos - nie wierzę Ci. Twoje intencje są niejasne.

Mimo wszystko pozdrawiam ciepło i życzę pogody ducha :)
Ostatnio zmieniony 21-02-2007 14:23 przez Justynka, łącznie zmieniany 1 raz

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 21-02-2007 14:22

Bieta pisze:Nie mogę przedstawić konkretów na temat moich planów, ale jak się zdaje, to i tak nie ma sensu.
Nie narzekajcie potem, że nikt Was nie słucha, bo sami tego nie umiecie - szkoda. Nikt z Was nie zadał sobie trudu, by poprosić o wyjaśnienia, by coś napisać. Nie sądziłam, że proszę o tak wiele.

Kto tu ma jakiś biznes? My powinniśmy sobie zadawać trud? To chyba żart.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 14:27

Maja pisze:
Szkoda tylko tej ironii.

Nie zauważyłam tu żadnej ironii i nie wiem jakie plany masz na myśli?
Problemy przedszkolaków powtarzają się i nie ma znaczenia czy zle działo się dziś czy rok temu- problem pozostaje taki sam. Napisz dokładniej o realizację jakich planów chodzi- wówczas łatwiej będzie nam Ci pomóc.
Widzisz Matken ale my i tak zadaliśmy sobie trud i Maja zapytała o konkrety.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-02-2007 14:29

Jeżeli Bieta jest dziennikarką i w ten sposób sobie radzi w zawodzie jak tutaj... Życzę szczęścia.
Nie chciałbym krytykować Twoich metod zawodowych, ale tu rezultaty masz raczej marne. Najpierw zostałaś posądzona o niecne zamiary (bo się podłożyłaś), potem potencjalni rozmówcy poczuli się urażeni. Gratuluję warsztatu zawodowego.
Nie traktuj tego jak złośliwość, po prostu wyciągnij wnioski. Nikt z nas nie jest do nikogo wrogo nastawiony, ale fałsz wykrywamy bardzo szybko. Zdaje się, że wspominałaś o empatii. No więc właśnie ona na podpowiedziała, że nie jesteś szczera. A do tego inteligencji nam też nie brakuje. Wychodzi z tego mieszanka piorunująca :evil: w którą miałaś wątpliwe szczęście wdepnąć obunóż :) .

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 14:34

Brak empatii? A to, co?:

Justynka pisze: Pozdrawiam ciepło i służę swoją pomocą :)

:evil:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 14:42

Oj dostało się pani dziennikarce po łapkach i dzięki temu może wyciągnie jakieś wnioski.Bieta i naprawdę nie mamy złych intencji.Tak w ogóle to wyszło na to że ty przyszłaś do nas do domu, nie przedstawiając się,prosząc o pomoc a my gospodarze nic o tobie nie wiedząc, mamy mieszane uczucia,więc nie chętnie chcemy pomóc,a ty nas jeszcze obrażasz.Nikt ci nie jest tu wrogiem ale sama przemyśl swoje zachowanie.Pozdrawiam.

Bieta

Waleczny rodzic

Post 21-02-2007 19:58

Rysia pisze:Oj dostało się pani dziennikarce po łapkach i dzięki temu może wyciągnie jakieś wnioski.Bieta i naprawdę nie mamy złych intencji.Tak w ogóle to wyszło na to że ty przyszłaś do nas do domu, nie przedstawiając się,prosząc o pomoc a my gospodarze nic o tobie nie wiedząc, mamy mieszane uczucia,więc nie chętnie chcemy pomóc,a ty nas jeszcze obrażasz.Nikt ci nie jest tu wrogiem ale sama przemyśl swoje zachowanie.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22-02-2007 10:51 przez Bieta, łącznie zmieniany 1 raz

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 20:05

Bieta pisze:
Rysia pisze:Oj dostało się pani dziennikarce po łapkach i dzięki temu może wyciągnie jakieś wnioski.Bieta i naprawdę nie mamy złych intencji.Tak w ogóle to wyszło na to że ty przyszłaś do nas do domu, nie przedstawiając się,prosząc o pomoc a my gospodarze nic o tobie nie wiedząc, mamy mieszane uczucia,więc nie chętnie chcemy pomóc,a ty nas jeszcze obrażasz.Nikt ci nie jest tu wrogiem ale sama przemyśl swoje zachowanie.Pozdrawiam.

Tak naprawdę nie szukam materiałów do artykułu - przedstawiłam się po prostu.
Większość z Was wylewa tutaj żale, nie robiąc nic.
Co takiego wzbudziło w Was takie emocje?
Dobrze czasem ponarzekać - dobrze, że się przydałam.
Jeżeli będziecie uważnie śledzić wydarzenia, za 5 tygodni zapraszam do gazet, telewizji, radia - i na pewno nie będą to sprawy dotyczące przemocy.
Może z kimś, kto mieszka w Poznaniu, będę miała okazję spotkać się osobiście.
I wiecie - stwarzając tego typu front, niczego nie zdziałacie.
Rysiu - wrogiem nie może być mi ktoś, kogo nie znam.
Sądziłam, że odpowiedź na proste pytania może być prosta.
Myślałam, że forum jest po to, by dzielić się informacjami i uczuciami - wiecie o mnie dużo i jest to powód, by mnie atakować.
Szkoda, sądziłam, że jesteście tu po to, by się wspierać. Nie zostałam dopuszczona do grona?
Przepraszam za zakłócanie spokoju.
Informacji mam aż nadto, potrzebne były jedynie opinie rodziców. I nie dla celów reklamowych czy zawodowych - ale to jakby nie ma znaczenia.
Może nastepnym razem prościej byłoby nie zauważać tego typu postów. Przecież mogliście nie odpowiadać.
Wiele żółci się zgromadziło w Waszych duszach. To chyba takie polskie.
Pozdrawiam i obiecuję, że nie bedę juz Was niepokoić.

Nie robiąc nic???
A co Ty możesz wiedzieć na temat tego co my robimy albo nie?
Nie znasz nas, a poza tym wciąz mijesz się z prawdą. Po co? Nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy i cieszę się, że nie będziesz juz nas niepokoić w takim wcieleniu.

Mimo wszystko powodzenia życzę Ci ja - osoba pozbawiona zupełnie empatii :D

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-02-2007 20:28

Skoro ta pani już nas porzuciła może już dajmy jej spokój.
Swoją drogą zagadkowa osoba, pisze :
Jeżeli będziecie uważnie śledzić wydarzenia, za 5 tygodni zapraszam do gazet, telewizji, radia - i na pewno nie będą to sprawy dotyczące przemocy.
Codziennie gazety nas bombardują "wydarzeniami". Dzień bez dymisji to dzień stracony. Jak nie bomby to protesty ekologów.
Jak mamy odróżnić to coś, czego ona będzie przyczyną. I czemu akurat ma nie być o przemocy? Czy my jesteśmy skażeni przemocą?
Nic z tego nie rozumiem.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-02-2007 21:55

Myślę dreptaku, iż to takie straszenie za to, że byliśmy tacy "niedobrzy"...

Halina

Awatar użytkownika

Post 22-02-2007 10:53

Widzisz Bieto, ciekawe dlaczego uwazasz, że nic nie robimy, a tylko jeczymy, od momentu powstania tego forum w Polsce pojawiło się kilka nowych organizacji działających na rzecz osób z ADHD, i one cały czas staraja się szerzyć wśród pedagogów i rodziców wiedze o tym zaburzeniu, wspomagają rodziców na grupach wsparcia, rozmawiają z władzami, żeby przyblizyc dziecko z ADHD w dzisiejszym swiecie, a Ty wszystkich obrazasz, za 5 tygodni ciekawe co się stanie, nagle wszyscy beda dzięki Tobie pisac o ADHD, przecież to już stało sie dwa lata temu, kiedy rozpoczęliśmy Kampanie Społeczną "Zrozumieć Dziecko z ADHD" teraz kontynuujemy tę myśl w kolejnych, ale może Twoja będzie lepsza, może lepiej zjednoczyć swoje siły dla wspólnej słusznej sprawy. Rodziców przedszkolaków na naszym forum nie ma zbyt duzo, bo jednak w przedszkolach pracują Ludzie, którzy chcą pomagac dzieciom w harmonijnym rozwoju ,m a takie poważne problemy zaczynaja się dopiero w szkole i to najczęściej w klasie 4, kiedy to dziecko jest wypuszczone z pod parasola ochronnego jednego wychowawcy, a zaczyna mieć przedmioty nie z pedagogami, tylko dydaktykami, którzy ucza, swojego "Najważniejszego" przedmiotu i on jest dla nich najwazniejszy, nie dziecko, bo ono powinno mież juz nawyki siedzenia przez 45 minut w ławce, bo powinno słuchać co nauczyciel do niego mówi itd... itp.... i schody tak naprawde zaczynaja się dopiero teraz.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-02-2007 12:44

Wiecie co,proponuję zacząć od nowa.Bieta być może źle cię zrozumieliśmy a ty nas i wyszło z tego co wyszło.Proszę naszych forumowiczów jak i Biete o wyrozumiałość i próbę dogadania się.Wiemy że jesteś mamą dziecka którego dotyczy adhd jak i to,że jesteś dziennikarka i nauczycielką co jest dla nas ważne(mówię tu o zawodzie nauczyciel).Domyślam się że weszłaś tu żeby się więcej dowiedzieć w tym temacie.Jeżeli potrafisz być wyrozumiała i dalej jesteś zainteresowana naszym forum to służymy radą,pomocą i czym tylko możemy.Mam nadzieję że dojdziemy wszyscy do porozumienia. PS.Co do tego że ktoś nie może być twoim wrogiem jak go nie znasz to uważam że się mylisz.

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 22-02-2007 20:18

Wiesz Rysiu, ja jednak podziękuję za współpracę. Kiedy ktoś mnie traktuje z góry, nie mam ochoty na konwersację. Przecież i tak do nieczego nie jesteśmy potrzebni i to co ma stać się za 5 tygodni wydaży się z naszym udziałem, czy bez :evil:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-02-2007 20:22

Matken trochę zrozumienia i cierpliwości.Wiem że potrafisz być dobroduszna.Zobaczymy z resztą czy Bieta się jeszcze odezwie do nas.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-02-2007 20:44

I owszem, pojawiła się po to, żeby skasować swój post :twisted:
Traf chciał, ze cały ten post ja akurat zacytowałam, a tego już zmienić nie mogła. To nie jest fair.

Mimo wszystko pozdrawiam Cię ciepło Bieto i jeżeli masz faktycznie synka z ADHD, to wejdź jeszce raz na forum i podejdź do tematu tak, jak wszyscy to robimy. Powodzenia :)

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-02-2007 20:47

Bieta pisze:
To dlatego nie ma tego postu.Nie byłam pewna co się stało.Hmm....

Wróć do Dla dobra nauki