Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

nagląca prośba

Moderator: Moderatorzy

madzia

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 07-11-2006 08:01

nagląca prośba

Dzień ddobry, nazywam się Magdalena Fijałkowska jestem studentką IIIroku psychologi i przeprowadzam krótkie badanie, w tej włąśnie sprawie zwracan się z prośbą do rodziców dzieci z ADHD. Ankieta jest bardzo krótka i przyjenma w wypełnianiu jak już powiedziała mi jedna z mam Pani Cyntia. jednocześnie chce zapewnić że to nie jest tak że pewnego dnie na zajęciech ni stęd nie zowąd wprzyszło mi do głowy aby napisać prace o ADHD o nie to była przemyslana decyzja ponieważ strasznie ten temat mnie interesuje i już zresztą kiedyś pracowałam z dziecmi z ADHA. ankieta zostanie zamieszczona też w formie takiej jak ta wiadomość jeżeli jest taka możliwość? niestety na wszystko mam strasznie mało czsu ponieważ wszystko musi być zapięte na ostatni gózik najpóźniej do SOBOTY!!!!. oczywiście ne zapomne o umieszczeniu moich wyników, najpóźniej byłyby w piątek. prosze o jak najszybsze pozytywne reakcje. POZDRAWIAM GORĄCO. M.F =)

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 07-11-2006 09:04

Madziu, jak nie masz czasu, to pokaż się też na innych wątkach, ale ankietę możesz przesłac postaram się wypełnić.
Ja tak, inni pewnie dopiero jak wykażesz się dobrą wolą współpracy.
Ostatnio zmieniony 07-11-2006 09:49 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2006 09:46

Chetnie wypelnie ankiete, ale chyba nie na forum?
Poprosze na e-maila.
Ostatnio zmieniony 07-11-2006 09:50 przez Beata, łącznie zmieniany 1 raz

madzia

Post 07-11-2006 09:59

a propo mojej pracy z dziećmi to pracowałąm jako wolontariusz w zaspole szkół sto przy ulicy toruńskiej, gdzie zajmowałąm sie organizacją zajęć dzieci ówczesnej klasy V w klasie było 2 dzieci z ADHD i to dzieki nim zaczełam sie wgłębiać w cała tematyke, obecnie moja praca też związana jest z dziecki pracuje na placu Chccolandia. I żadnej innej przacy sobie nie wyobrażam.

ewaw

Post 07-11-2006 10:12

Witaj, ja również chętnie wypełnię ankietę :)
Stowarzyszenie "AKCEPTACJA" - Gliwice
tel. 506 344 822
adhd.gliwice@wp.pl
Obrazek

madzia

Post 07-11-2006 10:18

Jesteście niewiarygodni Cyntia miała racje dziekuje wam z ten zawsz entuzjazm =). mam taką prożbe że gry już podejmiecie decyzje że chcecie mi pomóc podajcie od razu maila to i troszke ułatwi życie. Dzieki wielkie.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-11-2006 10:24

No to jak,to jest...? jestesmy wiarygodni czy niewiarygodni...? :twisted: :lol: :wink:
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2006 10:28

Panienka ma trudności z czytaniem i zrozumieniem. O umiejętności pisania już nie mówię. Prawdę mówiąc wstyd mi, że takie osoby kończą studia.
I jeszcze się obraża jak jej ktoś to powie.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2006 10:29

madzia pisze:Jesteście niewiarygodni Cyntia miała racje .

:shock: :shock: :shock:

madzia

Post 07-11-2006 10:34

sprostowanie to był komplement ponieważ nie spodziewałąm się tak cieplego przjęcia i tak dobrych chęci z wszej strony a tym czasem wyszło z tego coś złego.

madzia

Post 07-11-2006 10:39

i chyba pan dreptak mnie nie zrozumiał jestem tu pierwszy raz nie znam struktury Forum ucze sie jak wszyscy a i ciesze się że ktoś wytyka mi będy bo to pozwoli mi ich nie popełniać i nie jestem jakąś panienka tylko mam na imie Magda i nie obijam się na studiach tylkow oddaje się im całym sercem i bardzo ranią mnie takie słowa bo psychologia to jest to co kocham i nie było to przypadkowy wybór tylko moje powołanie i przeznaczenie.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-11-2006 10:41

Oj Madzia,Madzia nikt nie uwaza ze cos zlego.Po prostu zauwazylismy troche za duzo jak na studentke bledow i tyle :wink:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2006 10:49

Madziu, troche dystansu do własnej osoby, przeciez masz byc psychologiem. :P
Mail jest dolaczony do posta, przyslij ankiete, jesli to takie pilne.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2006 10:49

Proszę, żeby ankiety, które będą tu publikowane, nie były kopią arkusza diagnostycznego. Powinny być efektem własnej inwencji.
A przede wszystkim, musi być podany cel tej ankiety. To znaczy co autor chce sprawdzić albo udowodnić.

madzia

Post 07-11-2006 10:58

temat mojej pracy brzmi
"wpływ sposobów leczenia na ADHD i dzieci w wieku szkolnym"
chce porównać czy dzieciaki które uczestniczą w jakimkolwiek leczeniu, czy to bedzie leczenie farmakologiczne, czy terapia behawioralna, czy jedno i drugie ( wiem ze są straszne zawirowania jeśli chodzi o leczenie) różnią się istotnie od dzieciaków które w leczeniu nie biora udziału. oczywiście jeżeli wolno wyniki bedą zamieszczone najpóźniej do 18 listopada.

ela lech

Wsparcie

Post 07-11-2006 12:17

Madziu,dziecko drogie,kto wymyślił taki temat?Promotor zaakceptował(nie daj Boże wymyślił)?Bo jak dobrze rozumiem,masz porównać dzieci leczone i nieleczone-nie ma znaczenie czy jest to zaburzenie czy choroba somatyczna?Czyli możesz porównać dziecko z ADHD,padaczką i nie przymierzając nowotworem????Badania są na temat różnicy w funkcjonowaniu dzieci z ADHD :dzieci nieleczonych ,poddanych leczeniu farmakologicznemu , dzieci poddanych terapii niefarmakologicznej, i dzieci poddanych obydwu metodom.To już jest skąplikowane,a dodać jeszcze inne choroby...
Może się czepiam,ale wydaje mi się ,że napisć na w/w temat rzetelnie będzie bardzo trudno,jeśli to w ogóle możliwe...
Mama szesnastolatka z ADHD i prawie piętnastolatka z ADD

madzia

Post 07-11-2006 12:27

dziękuje za do co napiasłaś, to jest skomplikowany temat, ale jeszcze bardziej są skąplikowane zajęcia na które to badanie mam przeprowadzić, mój wykładowca polecił mi abym na razie nie wgłebaiała się tak bardzo w strukture pytania i podzieliła osoby tylko na dwie grupy 1) z leczeniem bez względu jakim i 2) bez leczenia. podział co do pierwszej grupy musi poczekać do mojej pracy magisterskiej :)
Ostatnio zmieniony 07-11-2006 19:58 przez madzia, łącznie zmieniany 1 raz

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 07-11-2006 12:58

Rysia pisze:No to jak,to jest...? jestesmy wiarygodni czy niewiarygodni...? :twisted: :lol: :wink:

To normalne w tych czasach, co się dziwicie :) Już my mówiliśmy czasem "To jest okropnie fajne". A moje dzieci mówią "Ale to jest szczere" chcąc przekazać, że ten żart był naprawdę dobry albo że coś ich dziwi ;) .
Przypuszczam, że "jesteście niewiarygodni" to skrót myślowy od "jesteście niewiarygodnie wspaniali" (co tez nie jest szczęśliwym określeniem ale dziewczyna ucieszyła się i chyba można to zrozumieć).

Ja też chętnie pomogę w ankiecie.

Temat faktycznie dziwaczny. Madziu, jesteś pewna, że brzmi
"wpływ sposobów leczenia na ADHD i dzieci w wieku szkolnym"
a nie
"wpływ sposobów leczenia na ADHD u dzieci w wieku szkolnym"?

Wtedy rozumiem to inaczej - nie ma się porównać dzieci leczone z nieleczonymi ale wpływ sposobów leczenia na poszczególne dzieci. Czyli chodzi np o to :
leczenie Concertą
- 80% rodziców nie zastosowało
- 10% rodziców stosowało i uznało, że działa bardzo dobrze,
- 5% rodziców stosowało i uznało, że działa średnio,
- 5% rodziców stosowało i uznało, że wogóle nie ma wpływu.
itp
Jeśli to jest ten drugi temat to wydaje mi się całkiem sensowny, szczególnie jeśli dobrze się skonstruuje ankietę. Każdy z nas wie jak było przed leczeniem, wie jak leczy dziecko (wiele osób próbowało różnych metod) i wie, czy któraś zadziałała, najczęściej domyśla się która. Uważam, że takie badania są bardzo potrzebne nawet jeśli będą obarczone pewnym błędem.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 07-11-2006 13:22

madzia pisze:Jesteście niewiarygodni

Dla mnie zabrzmiało to jak obelga. Wybaczcie, ale dla mnie niektóre słowa mają swoje stałe znaczenie.
Określenie, że coś jest "strasznie piękne" jest oksymoronem, czyli wypowiedzią wewnętrznie sprzeczną. Po prostu dbajmy, żeby nasze wypowiedzi były zrozumiałe.

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-11-2006 13:35

Dosia napewno kazdy sie "domyslil" o co chodzilo Madzi ale po co sie domyslac skoro lepiej jest(jak dreptak mowi)zeby wiedziec.Ja tez wole zeby wypowiedzi byly pisane jezykiem prostym i zrozumialym.Choc pewnie mi sie zdazylo napisac "oksymorona" ale jak mnie ktos poprawil/a to dobrze. :wink:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-11-2006 13:39

Tak jest Dreptaku, dbajmy a Ty nam nadal o tym przypominaj :) . Bardzo fajnie, ze zwracasz uwagę i naprawdę przeważnie masz rację ale możesz się postarać być czasem delikatniejszy 8) , szczególnie jak gołym okiem widać że dziewczyna ma dobre chęci.

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-11-2006 13:46

Rysia pisze:Dosia napewno kazdy sie "domyslil" o co chodzilo Madzi ale po co sie domyslac skoro lepiej jest(jak dreptak mowi)zeby wiedziec.Ja tez wole zeby wypowiedzi byly pisane jezykiem prostym i zrozumialym.

No, wiem i się zgadzam ale dziewczyna na "dzień dobry" została tak "zrugana" przez Dreptaka, że dziwię się, że miała tyle samozaparcia, żeby jeszcze odpowiedzieć. Wystarczyłyby chyba te wcześniejsze Wasze uwagi. Mając dziecko z ADHD, brata i obu synów z silną dysleksją stałam się chyba bardziej wyrozumiała, a może i za bardzo tolerancyjna ale na razie nie widzę negatywnych efektów więc nie będę pracowała nad zmianą tego a wręcz przeciwnie ;) .

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 07-11-2006 14:01

Ja już Madzi maila posłałam i czekam na ankietę. Wyślijcie jej też, to będzie dziewczynie prościej. Po prostu odpowie i nie będzie nas musiała wyszukiwać :)
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-11-2006 14:34

Popieram Matken, też tak zrobiłam. Ułatwmy jej sprawę klikając na jej maila i wysyłając zgodę na ankietę.

golombek

Wsparcie

Post 07-11-2006 16:30

dreptak pisze:Proszę, żeby ankiety, które będą tu publikowane, nie były kopią arkusza diagnostycznego.

W związku z powyższym nie mogę opublikować tej ankiety, to kopia kwestionarusza ustrukturyzowanego.

madzia

Post 07-11-2006 19:19

To nic że ankieta nie może zostać tu zamieszczona. I tak wszystkim bardzo dziękuje :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 07-11-2006 20:31

Magdziu, jesteś pewna, że przysłałaś to, co trzeba? :shock:

Nie rozumiałam co pisze Gołąbek... ale teraz już wiem: on chyba też taką dostał :( .
Toż to jest najzwyklejsza ankieta wywiadu w kierunku ADHD i to niemożliwe, żeby jej wypełnienie wniosło cokolwiek w Twoją pracę :( . Na pewno nie przy takim temacie, jaki podałaś! Chyba masz pisać o wpływie leczenia, czy ja coś źle rozumiem? :??:
Taka ankieta mogłaby ewentualnie pomóc przy badaniu częstości występowania różnych objawów ADHD w zależności od tego, czy dziecko było leczone czy nie. Ale nawet wtedy i tak jest ona całkiem bez sensu! Na temat leczenia jest tylko jedno zdanie i to tak ogólne: "A)Czy Pani/-a dziecko bierze udział w jakimkolwiek leczeniu.
TAK NIE" ???
Czyli jak ktoś przez 3 dni podawał dziecku Imipraminę a potem stwierdził że poprawy nie widać, więc zrezygnował to ma w ankiecie wpisać, że leczył? A jak nie leczył lekami, tylko odpowiednim postępowaniem - to co, leczył czy nie? Naprawdę uważasz, że tak ogólne pytania mogą cokolwiek Ci udowodnić albo dać jakikolwiek sensowny wynik?

Madziu, powiedz czy Ty przemyślałaś, co nam wysyłasz do wypełniania, bo wygląda to raczej jak jakieś żarty niż przygotowywanie się do pracy magisterskiej :( .

A już się sobą zachwycałam, że ja taka tolerancyjna i wyrozumiała jestem i tak dobrze dziewczynę rozumiem... Należał mi się ten kopniak, nie ma co :oops: :wink:

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-11-2006 20:59

Madziu powinnas najpierw zagladnac tutaj i poczytac http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=1389

madzia

Post 07-11-2006 21:19

Byłam na podanej przez ciebie stronie dzisiaj chyba z 4 razy, przeczytałam ją kilka razy od deski do deski. To, co wam po przesyłałam dostałam wczoraj od psychologa, u którego byłam się poradzić w sprawie tego badania i to od niego ją dostałam. Rozumiem wasze wątpliwości.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 08-11-2006 10:06

Dosia pisze:Tak jest Dreptaku, dbajmy a Ty nam nadal o tym przypominaj :) . Bardzo fajnie, ze zwracasz uwagę i naprawdę przeważnie masz rację ale możesz się postarać być czasem delikatniejszy 8) , szczególnie jak gołym okiem widać że dziewczyna ma dobre chęci.

To się różnimy w ocenie osoby.
Ja widziałem i widzę desperatkę z nieprzygotowaną ankietą potrzebującą zebrać odpowiedzi "na jutro".
Jak Dosia zauważyla, ankieta nie nadaje się do zbierania odpowiedzi bez kontaktu z badaną osobą. I nie jest to tylko moje zdanie.

twardaa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 08-11-2006 10:31

hej Madziu, nie widziałam Twojej ankiety, ale jeżeli masz problemy z jej skonstruowaniem to może mogłabym Ci jakoś pomóc.
Twój temat jest bardzo trudny, cięzko jest bowiem wykazać skuteczność metod leczenia ( potrzebne są do tego jakieś skale tłumaczyl mi to kiedyś moj dr ale to naprawde skomplikowane).
Ja również pisałam prace na temat ADHD wiec może mogłabym ci udzielić jakiś rad np. jak taka ankieta ma być skonstruowana.
Brdzo ważne jest abyś przed samą ankietą umieściała informacje tzw. część wstępna gdzie zamieszczczasz informacje dotyczące celu badań, kto je wykomuje, czy jest to badanie anonimowe i do czego posłuzą wyniki

W razie jakis problemów ja chętnie pomoge - na ile potrafie:)
twardaa@poczta.fm
Nauczono nas żyć
By drugiemu nie dawać nic
Może zdarzy się cud
W naszych sercach stopnieje lód
(Szymon Wydra )

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 08-11-2006 16:56

twardaa pisze:hej Madziu, nie widziałam Twojej ankiety, ale jeżeli masz problemy z jej skonstruowaniem to może mogłabym Ci jakoś pomóc.

Twardaa, to naprawdę ładnie z Twojej strony :) . Jeśli Madzia przyjmie Twoją pomoc i wymyślicie coś razem, to wyślijcie mi do wypełnienia. Tamtego wywiadu w kiedunku ADHD nie wypełniam, bo niemożliwe żeby jej się na coś przydał.

Dreptaku ;) . Dobre chęci Madzia na pewno miała chcąc wyrazić nam wdzięczność, tyle że jej nie wyszło. No, nieprzygotowana jest :( . Ale tak z ręką na sercu, to Ty miałeś na studiach wszystko zrobione na czas? Bo ja nie :)

madzia

Post 09-11-2006 11:06

Witam ponownie, dzięki pomocy Twardej i jej wskazówkom udało mi się chyba nadać odpowiedni wygląd ankiecie. Jeżeli ostatnie poprawki zaakceptowałby jeszcze DEPTAK. To mam nadzieje, że są nadal chętni mi pomóc.:)

beatrycze4@op.pl

twardaa

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 09-11-2006 11:39

Tak w drodze wyjaśniej to udzieliłam madzi tylko pare wskazówek w ktorym kierunku ma podązać.
Ankieta jest tylko i wylącznie jej praca.
pozdrawiam Wszystkich serdecznie
Nauczono nas żyć
By drugiemu nie dawać nic
Może zdarzy się cud
W naszych sercach stopnieje lód
(Szymon Wydra )

madzia

Post 09-11-2006 11:41

Tak dla rozwiania ewentualnych wątpliwości, bo może nie zostało to zauważone. Moja praca nie jest ani pracą licencjacką ani magisterską, to praca zaliczeniowa na przedmiot "Metodologia badań psychologicznych”:)

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-11-2006 12:45

madzia, przyślij mi prosze Twoją ankietę. Może i ja coś wniose w Twoje zaliczenie :D . Mój mail poniżej.
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-11-2006 12:47

Jak na mój gust, prowadzący te zajęcia nie zdał.
Przede wszystkim narzucił złą ankietę. Były w niej pytania, na które rodzic nie powinien odpowiadać bo zwyczajnie nie zna skali porównawczej.
I ciekawe kogo jeszcze w ten sposób "wykształci". Czy musi się stać dramat, żeby taki [...] przestał szkodzić.

madzia

Post 09-11-2006 13:06

Na szczęście to pierwszy i ostatni raz kiedy bede mieć z nim doczynienia:).

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 09-11-2006 14:16

ale ten palant zostanie i będzie "kształcił" kolejnych studentów! To powinno być karalne! Podpada pod "sprowadzanie zagrożenia na ludzi"!
Nie mówiąc o skłanianiu do niekorzytstego rozporządznia majątkiem!

Wanda Baranowska

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 10-11-2006 18:56

Kochani!
Burza słuszna, ponieważ wszelkie "metodologiczne" przekłamania w wieloobszarowych badaniach ADHD bardzo zniekształcają obraz- i w efekcie funkcjonowanie naszych dzieci. Nie wiem, co zawierała ankieta Madzi, ale z waszych uwag wynika, że trafiona nie była. Popieram Dreptaka w opinii o prowadzącym zajęcia. Poza tym, co najbardziej mnie interesuje (i tu wykażę pewien egoizm badawczy) zdarzenia takie odwracają Waszą uwagę od moich badań (zakładka "badania ogólnopolskie"), przemyślanych, poprzedzonych pilotażem, zapewniam- poprawnych metodologicznie. Wyświetleń blisko 400, a zwrotów zaledwie 4.
Wiem, że "dokopuję" ich obszernością, ale ... rzetelne badania owej długości wymagają.
Stąd prośba- zerknijcie i wypełniajcie!
Co do Madzi lub innych, którzy chcą poza medycznie "badać" ADHD- chętnie pomogę w opracowywaniu narzędzi z gruntu nauk psychopedagogicznych. Pracuję ze studentami na codzień i mam nadzieję, że ten warsztat w miarę poprawnie opanowałam. Ponadto, istnieje wiele standaryzowanych narzędzi pomiaru funkcjonowania "posiadających" ADHD, które choć w tytule ADHD nie mają, doskonale temu służą.

pozdrawiam wszytskich!!!
Wanda

deprim

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 11-11-2006 09:52

Wanda Baranowska pisze:Kochani!
Burza słuszna, ponieważ wszelkie "metodologiczne" przekłamania w wieloobszarowych badaniach ADHD bardzo zniekształcają obraz- i w efekcie funkcjonowanie naszych dzieci. Nie wiem, co zawierała ankieta Madzi, ale z waszych uwag wynika, że trafiona nie była. Popieram Dreptaka w opinii o prowadzącym zajęcia. Poza tym, co najbardziej mnie interesuje (i tu wykażę pewien egoizm badawczy) zdarzenia takie odwracają Waszą uwagę od moich badań (zakładka "badania ogólnopolskie"), przemyślanych, poprzedzonych pilotażem, zapewniam- poprawnych metodologicznie. Wyświetleń blisko 400, a zwrotów zaledwie 4.
Wiem, że "dokopuję" ich obszernością, ale ... rzetelne badania owej długości wymagają.
Stąd prośba- zerknijcie i wypełniajcie!
Co do Madzi lub innych, którzy chcą poza medycznie "badać" ADHD- chętnie pomogę w opracowywaniu narzędzi z gruntu nauk psychopedagogicznych. Pracuję ze studentami na codzień i mam nadzieję, że ten warsztat w miarę poprawnie opanowałam. Ponadto, istnieje wiele standaryzowanych narzędzi pomiaru funkcjonowania "posiadających" ADHD, które choć w tytule ADHD nie mają, doskonale temu służą.

pozdrawiam wszytskich!!!
Wanda

może jakiś link do tych badań ?

golombek

Wsparcie

Post 11-11-2006 10:10

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 11-11-2006 17:10

dreptak pisze:Jak na mój gust, prowadzący te zajęcia nie zdał.
Przede wszystkim narzucił złą ankietę.

Madzia chyba mówiła, że ankietę nie on wymyślił tylko że dostała ją od psychiatry, do którego zwróciła się o pomoc.

madzia

Post 11-11-2006 18:26

Nie od prychiatry tylko od psychologa, ale deptak miał racje mój wykładowca zwariował. :)

madzia

Post 15-11-2006 23:30

Właśnie kończę przygotowywać moja prezentacje na jutro, kręgosłup mi pęka, ale będzie dobrze musze wziąć tylko coś ma uspokojenie się, jutro, bo mogę nie wytrzymać napięcia. Wyniki przedstawię w najbliższym czasie jak się tylko otrząsnę z tego wszystkiego. Ale nie spoczęłam na laurach pracuje nad nową ankietą i będę kontynuować badania. Proszę was trzymajcie kciuki jutro o 8.00.

moni2221

Post 28-01-2007 18:19

ankiety

chetnie wypelnie ankiety wiec jesli macie jakies to pisac na meila

Wróć do Dla dobra nauki