Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

pomoc z danymi

Moderator: Moderatorzy

welder

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 17-04-2006 22:59

pomoc z danymi

nie za bardzo wiedzialem gdzie zarzucic ten temat

chodzi o to ze potrzebuje konkretnych danych ilu doroslych/dzieci w Polsce/na swiecie ma adhd

z gory dziki za pomoc:))

golombek

Wsparcie

Post 17-04-2006 23:29

Re: pomoc z danymi

welder pisze:nie za bardzo wiedzialem gdzie zarzucic ten temat

chodzi o to ze potrzebuje konkretnych danych ilu doroslych/dzieci w Polsce/na swiecie ma adhd

z gory dziki za pomoc:))

Na bank znam trzy. Ja, moja żona i mój syn, córka chyba nie ma. A jeśli chodzi o konkretne dane, to może byś przedstawił się na dzień dobry, napisał parę słów o sobie, ładnie poprosił. Zarzuciłeś nie temat, a żądanie, my nie jesteśmy dziwolągami bez uczuć, nie traktuj nas, jak króliki doświadczalne. Gdybyś trochę poczytał na tym forum, znalazłbyś odpowiedź, nikt na tacy Ci tego nie położy, tym bardziej, że nie wiadomo w jakim celu. Jeśli Ci to nie odpowiada, trudno, polecam www.google.pl, tam szukaj odpowiedzi. Życzę powodzenia.

welder

Post 18-04-2006 10:11

no to 3 juz mamy, zglaszac sie dalej :D
a powaznie to sprawdzalem, sa tylko podane % u dzieci (na swiecie)

z doroslymi nigdzie nie ma

Gość

Post 18-04-2006 11:17

dorosłych jest tyle samo - w procentach.

welder

Post 18-04-2006 12:58

Zarzuciłeś nie temat, a żądanie, my nie jesteśmy dziwolągami bez uczuć, nie traktuj nas, jak króliki doświadczalne. Gdybyś trochę poczytał na tym forum, znalazłbyś odpowiedź, nikt na tacy Ci tego nie położy, tym bardziej, że nie wiadomo w jakim celu

ooo!! wczesniej nie zwrocilem uwagi na Twoja wypowiedz. polecieales

po 1-to prosba, nie rozkaz 1

po 2-skad pomysl na dziwolagow???????????????? sam fakt ze zainteresowalem sie Waszym problemem swiadczy chyba jednak o czyms wrecz preciwnem

po 3-co za roznica do czego potrzebuje? chce wiedziec i tyle. jakby w necie byle takie dane to sam bym je znalazl, nie pytal tutaj

zirytowalem sie Twoja wypowiedzia :x

mam 21 lat, mieszkam w 60 tys miescie, studuje, dane potrzebuje bo chce pomoc kolezance ktora pisze prace licencjacka o adhd

i to by bylo na tyle mysle :)

welder

Post 18-04-2006 13:00

zow ja!
jakbys nie zauwazyl tytul tematu brzmi P-O-M-O-C!!!!!!!!!!!!!!!!

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:10

Odpowiedź już dostałeś od Baski. A tak w ogóle, to chyba źle trafiłeś, to nie jest forum pomocy bezczelnym studentom.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:13

Gołąbek, czepiasz sie .
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:20

Marta pisze:Gołąbek, czepiasz sie .
Pewnie mam okres.

Gość

Post 18-04-2006 13:22

Gołąbek nie w temacie - kobitki czepiają się tuż przed. I nazywa się to zbrodnia w afekcie. A ja studencikowi bym pomogła.
Nie wiem jak to sie zwie u gółąbków? :lol:

welder

Post 18-04-2006 13:23

czlowieku, zachowujesz sie tak jakby to, ze masz adhd sprawialo ze
wszyscy musza byc Ci usluzni

Basi jestem wdzieczny niezmiernie :D , ale wlasnie o to chodzi ze potrzebuje konkretnych liczb, tak promotor kazal :(

pozatym dziewczyna tego bezczelnego studenta bedzie byc moze niedlugo leczyla TWOJE DZIECKO !!

nie jestem bezczelny, to Ty zaczales sie czepiac!! (jak zauwazyla Marta)

to forum jest najbardziej odpowiednie na takie pytania, bezposrednio u zrodla, skoro nawet na stronie mz nie ma nic o tym!

chyba ze moze chcialbys, aby stanowilo ono (to forum) enklawe ludzi z adhd, a wtedy napewno reszta spoleczenstwa bedzie traktowac Was jak dziwolagow! wszystko przez niezrozumienie

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:24

miałam się nie odzywać.
jednak jak tu nie pomóc miłemu koledze?

ano jesteśmy dziwolągami, kosmitami, zielonymi ludkami
rozmnażamy się przez pączkowanie.
z jednego dorosłego osobnika w przeciągu nocy rodzą się miliardy młodych osobników.
jesteśmy wszędzie.
opanowaliśmy wszechświat.
ilość można obliczyć w procentach, bo niektórzy (patrz autor), od kilku dni składają się głównie z procentów.
nie podlegamy nakazom, zakazom, prośbom nawet.
żywimy się chamstwem i prostactwem, więc uważaj, jesteś potencjalnym kandydatem na obiad.

życzę miłego dnia.

welder

Post 18-04-2006 13:27

po raz kolejny KTO TU MOWI O DZIWOLAGACH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JA CHODZ RAZ TAK NAPISALEM!!!!!!!!!!?????????????

jak takie gadki puszczacie to jak np ja mam to teraz odebrac??
szukam wyjasnien a trafiam na wrogosc!!!!!!!!

i o3wiscie milego dnai 8)
Ostatnio zmieniony 18-04-2006 13:29 przez welder, łącznie zmieniany 1 raz

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:29

Jesteśmy grzeczni, gdy ktoś nas po ludzku traktuje. Nie powiedziałeś ani dzień dobry, ani pocałujcie mnie w dupę i zażyczyłeś sobie odpowiedzi na pytanie. Jak dla mnie jest to bezczelność.

welder

Post 18-04-2006 13:30

p-o-p-r-o-s-i-l-e-m...

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:34

stań w centrum swojego miasta na najbardziej zatłoczonej ulicy i krzycz: kto ma dzisiaj okres, zgłaszać się bo piszę pracę!

kogo to obchodzi?

czy my Cię w ogole znamy, że mamy Ci o sobie opowiadać?
Ostatnio zmieniony 18-04-2006 13:35 przez mrówa, łącznie zmieniany 1 raz

Gość

Post 18-04-2006 13:35

Biorąc pod uwagę statystykę, matematykę i co tam jeszcze jest, śmiało możesz przyjąć że dzieci i dorosłych jest tyle samo - w procentach. Tylko że dzieci jest więcej przebadanych i zdiagnozowanych. Teraz rozumiesz? :lol:

welder

Post 18-04-2006 13:36

Ciebie powinno bo ma to pomoc osoba podobnym do Ciebie (jak masz adhd) lub Twoim bliskim

z tym ze podobno szanse wyleczenia (w poprawnej terapi) wynosza 70 % stad nasuwa sie wniosek ze doroslych jest mniej

dzieki za pomoc i zrozumienie(?)

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:39

nie wątpię, że Twoja koleżanka będzie wspaniałym psychologiem i pomoże wielu dzieciakom.

ale może powinna zacząć od nauczenia Ciebie kultury.

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:41

welder pisze:p-o-p-r-o-s-i-l-e-m...
:?: :?: :?: Coś mi się chyba na oczy rzuciło, nie zauważyłem słowa proszę w Twoim pierwszym poscie.

welder

Post 18-04-2006 13:42

kiedy moim jedynym bledem bylo nie napisanie DZIEN DOBRy, nad czym ubolewam :( nie bylo moim zamiarem nikogo urazic moim 1 postem, stalem sie zachowac forme grzecznosciowa (pomijajac nieszczesny brak powitania)

ale sadziesz ze Ty jestes lepsza? skoro mnie brak kultury a Tobie (conajmniej ) zrozumienia

golabek, to zobacz jego tytul, wg mnei oczywiste bylo ze skoro pomoc to prosba, a nie zadanie

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:46

Patrzę, oczy przecieram i nadal nie widzę słowa proszę, a ta forma grzecznościowa to za bardzo nie jest, a co było z polskiego, dwója? Może jestem starej daty, ale wierzę w magiczne słowa.

welder

Post 18-04-2006 13:48

4,8 z matury, z polskiego 2x 5 8)

mimo wszystko ciut mozesz odpiuscic, przeprosilem....

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:55

Mógłbym ale... słowa przepraszam też nie zauważyłem, nie pamiętasz już co napisałeś? Nadal wierzę w magiczne słowa. A dzień dobry też jeszcze nie bylo.

welder

Post 18-04-2006 13:57

kiedy moim jedynym bledem bylo nie napisanie DZIEN DOBRy, nad czym ubolewam nie bylo moim zamiarem nikogo urazic moim 1 postem, stalem sie zachowac forme grzecznosciowa (pomijajac nieszczesny brak powitania) to nie sa przeprosiny?

dzien dobry wszystkim :)
Ostatnio zmieniony 18-04-2006 13:57 przez welder, łącznie zmieniany 1 raz

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:57

jeśli rzeczywiście Twoja koleżanka pisze pracę na temat adhdowców, to może sama zaloguje się na forum, opowie o swoim projekcie a my postaramy się Jej pomóc.

faktycznie.
poziom zrozumienia i samej chęci rozumienia oscyluje w granicach zera.
Ostatnio zmieniony 18-04-2006 13:59 przez mrówa, łącznie zmieniany 1 raz

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 13:58

welder pisze:dzien dobry wszystkim :)
I od razu milej się zrobiło :D

welder

Post 18-04-2006 14:02

jeśli faktycznie Twoja koleżanka a myslisz ze zabawialbym sie w takie cos dla samej frajdy

w sumie juz pisze ostatni rozdzial (III rozdział: Pomoc dla osób z ADHD 1. Formy pomocy osobom z ADHD 1.1. pomoc psychologiczna1.2. pomoc farmakologiczna 2. metody pracy z dzieckiem nadpobudliwym ) a potrzebne byly tylko te konkretne dane o ktore zwrocilem sie (proszac o nie :D ) wczesniej

moglaby sie zapewne zalogowac, nie widze jednak roznicy czy zrobila to Ona czy ja

golombek

Wsparcie

Post 18-04-2006 14:14

http://portal.adhd.org.pl//phpbb/viewto ... 7141#17141
Chętnie byśmy tę pracę po zakończeniu obejrzeli na forum, lub portalu, skontaktuj się ze mną jak będzie gotowa.

welder

Post 18-04-2006 14:19

dzieki, jak napisze to sie odezwe

jeszcze raz sorki ze tak wyszlo, pozagladam tu czasem :)

pozdro dla wszystkich, blue skies 4 u

to jeszcze taki zarcik Chętnie byśmy tę pracę po zakończeniu obejrzeli na forum, lub portalu, skontaktuj się ze mną jak będzie gotowa.
nie poprosiles, moze jestem mlodej daty, ale wierze w magiczne slowa...

mam nadzieje ze ten zarcik Cie nie urazi :wink: jeszcze raz pozdrowienia dla Ciebie i Twojej rodziny

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2006 10:52

Re: pomoc z danymi

Gołąbek on nie napisał "dzień dobry" w pierwszym swoim poście ale za to
welder pisze:z gory dziki za pomoc:))
.
Jak ktoś dziekuje to naczy ze i była w domyśle wcześniej prosba. :wink:
To tak dla kwestii formalnych.
Niech no tu tylko nie rozgorzeje dyskusja dalsza o grzeczności....
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

k66

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 19-04-2006 11:07

wczoraj jak looknalem sobie na odpowiedz golabka to troche bylem zaskoczony jego, chyba jednak, nieco nieadekwatna do problemu (?) reakcja.
Olalem to bo myslalem "no faktycznie wyskoczyl koles jak filip z konopii to nie ma sie co przejmowac"
Ale koles okazal sie calkiem wporzo i chyba nie bylo powodu tak mu "jechac" - te reakcje "starych" forumowiczow wobec jakis nowych pojawiajacych sie osob sa zaskakujaca niemile, zeby nie napisac zniechecajace....
Nie wiem czego to efekt ale chyba mozna sobie klikac w milej atmosferze nawet wtedy gdy ktos nie napisal "dzien dobry"

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 19-04-2006 11:31

Ano tak wyszło, że od początku istnienia tego forum wpadają tu studenci (tki), czasem z pewnymi własnymi przemyśleniami i prośbą o pomoc, a czasem bez jakichkolwiek własnych przemyśleń traktując forum jak zoo. Wtedy czuję się jak małpa w zoo.
I tzw 'starzy forumowicze' reagują trochę alergicznie na takie 'wejścia'. Mnie czasem też szlag trafia, jak widzę prośby 'dajcie informacje ... tylko szybko, bo mam napisać pracę', kiedy w innym miejscu tego forum te informacje są i można sobie przeczytać. Tylko trzeba troszkę zadać sobie trudu.
Jesteśmy otwarci na współpracę, ale na naszych warunkach.
Po pierwsze 'badacz' musi mieć sprawę wcześniej przemyślaną i być przygotowanym na prowadzenie badań.
Dobrze by było, żeby wykazał się choćby minimalną wiedzą.

Chciałbym, żeby z tych prac wychodziło coś, co będzie w jakikolwiek sposób przydatne. Pomoc w pisaniu pracy, która wyląduje na zakurzonej półce i nikt nigdy do niej nie zajrzy jest stratą czasu. Pół biedy, jak badacz wykazuje odrobinę zainteresowania, bo może kiedyś wykorzysta tą wiedzę.

Czyli rada dla wszystkich 'badaczy'.
Najpierw chwilę poświęcić na poczytanie, potem zabrać głos w forum pokazując, że temat nie jest obcy, a na koniec poprosić o pomoc w badaniach. Wtedy przyjmiemy z otwartymi ramionami.

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2006 11:40

no to ja strzelę sobie w piętę.
a co tam...

to chyba nie do końca chodzi o samo dzień dobry.
wydaje mi się, że to bardziej welder wyskoczył jak filip z konopi.
no już zgłaszać się i nie pytać do czego mi to potrzebne.
tak ja odebrałam jego wypowiedzi.
ale mniejsza o to.

szczerze mówiąc, to czuję się jak jakiś egzotyczny gatunek o którym powstają prace różnego rodzaju.
przez całe życie byłam dziwolągiem, a teraz kiedy znalazłam na forum podobnych do siebie wpada jakiś gość i cieszy się, że znalazl stado waranów, o których coś można skrobnąć i zaliczyć licencjat.
może najlepiej zamknąć nas w domu z kamerami, albo poprosić Gucwińskich, żeby zamiast "Z kamerą wśród zwierząt" nakręcili "Z kamerą wśród adhdowców".
Do k*** nędzy!
Jestem normalna i nie życzę sobie żeby mnie traktować inaczej.
Może gdyby za czasów mojego dzieciństwa była świadomość adhd i miałabym podawane stosowne leki, to może teraz nie miałabym problemów.
Może nie miałabym problemów w szkole.
Może nie miałabym problemów z rówieśnikami.
Ale to wszystko dotyczy okresu dzieciństwa.
Zdaję sobie sprawę jak cholernie ważne jest mówienie, uświadamianie społeczeńswa, że istnieje adhd, ważna jest praca z nauczycielami, z rodzicami z DZIEĆMI przede wszystkim.
Ale przecież nie wiemy jak nasze adhdowe maleństwa będą funkcjonować kiedy będą w naszym wieku.

To naprawdę super, że są takie inicjatywy jak to forum, że nie czujemy się samotni, inni, dziwni.
Uczymy się wzajemnie jak sobie w życiu radzić.
Ale nie widzę sensu opowiadania o sobie wszystkim, którzy sobie tego zażyczą.
Sorry, to trochę jak z gejami.
Nic przeciwko nim nie mam pod warunkiem, że nie każą mi zaglądać do ich sypialni i nie blokują uluc.
Chyba, że uważacie, że powinniśmy zrobić paradę równości.

Bzdura.

Sami się okaleczamy.
Sami robimy z siebie ofiary.
Ciągle mamy problemy dlatego, że chcemy je mieć.
Każdy, kto wie, że ma adhd daje sobie jakieś podświadome przyzwolenie na rzczy, których "normalnym" robić nie wypada.
O.K.
Jesteśmy czasami inni, ale czy mamy się z tym obnosić?
Dopóki nie będzie w nas woli dostosowania się do norm społecznych, dopóty będą nas traktować jak doskonały temat na prace licencjackie, które i tak zalegną gdzieś na dnie szafy takiej czy innej uczelni.
Jeśli sami nic nie zrobimy, to miliard rozpraw naukowych nam też nie pomoże.
Jesteśmy DOROŚLI i nie możemy liczyć, że adhd nas usprawiedliwi, że nasze zaburzenie ponosi odpowiedzialność za to, co robimy.

Ja mam dosyć.
Od dłuższego czasu walczę z kosmiczną deprechą.
Jestem rozdrażniona.
I jestem słaba.
Ale nikt nie zrobi ze mnie wielbłąda.

golombek

Wsparcie

Post 19-04-2006 11:49

Walder, przepraszam. Przepraszam innych forumowiczów, których dotknęła moja reakcja. Nadal uważam, że była ona prawidłowa, tylko, że może zbyt agresywna, mogłem to zrobić w delikatniejszej formie, zadziałałem impulsywnie :oops: .
Może obecnie wśród młodego pokolenia zanikła potrzeba używania magicznych słów, ja jednak nadal ich używam i staram się wpoić moim dzieciom to samo.
A Waldera i tak polubiłem, okazał się miłym chłopakiem i myślę, że więcej spięć między nami nie będzie.

golombek

Wsparcie

Post 19-04-2006 12:01

blackant pisze:Jestem normalna i nie życzę sobie żeby mnie traktować inaczej.
Ja siebie uważam za nienormalnego. Normę stanowi większość, my jesteśmy w mniejszości, ale nie znaczy to, że gorsi. Jak ciągle to powtarza Dreptak uważam, jesteśmy ponadprzeciętni. Że ktoś chce pisać prace na nasz temat? Bardzo dobrze, im większa będzie świadomość, tym lepiej się będzie żyło naszym dzieciom. Nas trudno uratować, ale mamy za zadanie propagować wiedzę i świadomość, czym jest ADHD. Piszesz, że Twoje życie wyglądałoby inaczej, gdyby przed laty była większa świadomość i leki. Moje życie, jak i tysięcy innych osób również byłoby inne. Dlatego właśnie musimy tak działać by naszym dzieciom i wnukom umożliwić spokojny start. Uważam, że występowanie przed kamerami to nic zdrożnego, jeśli służy popularyzacji wiedzy o ADHD.

Gość

Post 19-04-2006 12:07

golombek pisze:
Ja siebie uważam za nienormalnego. Normę stanowi większość, .

No i tutaj jest nas zdecydowanie więcej. tutaj znalazłam ludzi pokręconych jeszcze bardziej niż ja i dopiero do mnie dochodzi że jestem baaaardzo
normalna. :lol:

k66

Awatar użytkownika

Post 19-04-2006 12:11

blackant pisze:wydaje mi się, że to bardziej welder wyskoczył jak filip z konopi.
no wlasnie o nim pisalem
blackant pisze:szczerze mówiąc, to czuję się jak jakiś egzotyczny gatunek o którym powstają prace różnego rodzaju.
przez całe życie byłam dziwolągiem, a teraz kiedy znalazłam na forum podobnych do siebie wpada jakiś gość i cieszy się, że znalazl stado waranów, o których coś można skrobnąć i zaliczyć licencjat.
ja rozumiem, ze masz dola, ze mialas przejebane dziecinstwo (chyba jak kazdy z nas tu na forum) ale to nie jest powod zeby czuc sie jak waran.
No co ty!
Rozumiem ta irytacje powodowana wizytami takich ankieciarzy i wlasciwie dreptak to dobrze opisal w poscie gdzies powyzej, ale ja sie nie czuje przez to jak malpa w zoo.
Jestesmy wyjatkowi i nieco odmienni ale nie to nic co by przynosilo ujme na honorze.
Czy koszykarze sie frapuja ze maja po 2 m wzrostu?
Tez sie moga czuc jak w cyrku kiedy tv transmituje ich popisy na parkiecie.
Ej luuuuzu troche

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2006 12:21

a ja jestem obrzydliwie normalna.
na pewno nie ponadprzeciętna.
nie chcę dawać sobie forów tylko dlatego, że mam jakieś tam zaburzenie.
przebywam wśród normalnych i chcę, żeby mnie traktować jak normalną.

mówienie o adhd - tak, jak najbardziej, ale o dzieciach z adhd.
jeśli stworzy im się odpowiedni program leczenia i rozpropaguje wiedzę, może wtedy nie będą musiały się tłumaczyć w dorosłym życiu ze swojej "inności", bo po prostu inne już nie będą.
wszystko oczywiście w garnicach rozsądku, bo powstanie kolejne roszczeniowe pokolenie.

wiesz, ja w ramach dyplomu zajmowałam się prywatnymi domami opieki.
taki temat narzucił mi promotor.
napisałam pracę zaliczyłam na 4.
rozdział zamknięty, praca schowana do szafy, nigdy nikomu sie nie przyda.

przypuzczam, że w większości przypadków studenci atakujący nas o jakieś dane mają w głowie tylko chęć dobrego zaliczenia a nie faktyczną pomoc.

k66

Awatar użytkownika

Post 19-04-2006 12:35

blackant pisze:przebywam wśród normalnych i chcę, żeby mnie traktować jak normalną.
taaa wsrod normalnych.
Ja jak sie patrze na ludzi to mam wrazenie ze to sa dopiero swiry!
Ciezko jest wskazac kogos, kogo mozna z czystym sumieniem nazwac "normalnym".
Normalnosc to usrednione wyniki wszystkich szajbusow :D

blackant pisze:mówienie o adhd - tak, jak najbardziej, ale o dzieciach z adhd.
jeśli stworzy im się odpowiedni program leczenia i rozpropaguje wiedzę, może wtedy nie będą musiały się tłumaczyć w dorosłym życiu ze swojej "inności", bo po prostu inne już nie będą.
wszystko oczywiście w garnicach rozsądku, bo powstanie kolejne roszczeniowe pokolenie.
A ja nie wiem dlaczego mamy tylko o dzieciach trabic. A co to ja gorszy od dziecka jestem ? :)
A inne pewnie beda tylko, ze moze nie beda mialy objawow wtornych jakie mamy MY!
Nie oszukujmy sie, nikt z nas pewnie nie ma tylko samego czystego ADHD, kazdemu na przestrzeni lat w wyniku takich a nie innych warunkow bytowania z nieleczonym (nierozpoznanym) ADHD przybyly inne cech i zaburzenia.
A to depresje a to dwubiegunowka a to cos jeszcze innego.
I to jest chyba nasz problem - a nie samo ADHD.

blackant pisze:przypuzczam, że w większości przypadków studenci atakujący nas o jakieś dane mają w głowie tylko chęć dobrego zaliczenia a nie faktyczną pomoc.
to niestety jest smutna prawda...ale bywaja wyjatki

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2006 12:37

i tak sobie myślę, że niby to czemu jesteśmy znowu tacy inni?

że nie możemy wysiedzieć w jednym miejscu?
że ględzimy bez sensu?
że nie możemy się skoncentrować?
że łatwo wyprowadzić nas z równowagi?
że czasem robimy głupie rzeczy?
że często nie potrafimy doprowadzić czegoś do końca?

mój mąż dzisiaj rano szukał pudełka z herbatą w lodówce.
remont przedpokoju rozpoczął zimą 2004.
ostatnio kończąc rozmowę telefoniczną powiedział "dzień dobry, do widzenia" zamiast "dziękuję, do widzenia"
czy ma adhd?
NIE
wszystkim zdarzają się mniejsze lub większe wpadki, tylko my robimy z tego aj-waj.

a deprecha?
osobna jednostka chorobowa wynikająca ze źle rozwiązanych konfliktów z dzieciństwa.
tak metodą psychoanalizy...

k66

Awatar użytkownika

Post 19-04-2006 12:44

blackant pisze:i tak sobie myślę, że niby to czemu jesteśmy znowu tacy inni?
to wez zajzyj do DSM IV albo ICD 10
blackant pisze:NIE
wszystkim zdarzają się mniejsze lub większe wpadki, tylko my robimy z tego aj-waj.
to po kiego wala wszyscy na tym forum!!!!
Nic nam nie jest jesytesmy jak 38 mln innych polakow - co wam odbilo zeby wchodzic akurat na TO forum po co sie tu garniecie?

Ja nie jestem zwolennikiem uzalnia sie nad soba ze mam takie a nie inne cechy i ze moge wszystko bo mi cos dolega.
Ale jezeli jest tpo traktowane jako zaburzenie to pewnie dlatego ze nim prawdopodopnie jest.
A co do przykladu z mezem.
Jak sie dobrze nachlasz to lezysz jak paralityk gdzies na podlodze co nie znaczy ze masz paraliz.
Gorszy dzien to nie cale zycie 24/7

blackant pisze:a deprecha?
osobna jednostka chorobowa wynikająca ze źle rozwiązanych konfliktów z dzieciństwa.
nom napisalem o tym powyzej :)

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2006 13:08

k66 pisze:A co do przykladu z mezem.
Jak sie dobrze nachlasz to lezysz jak paralityk gdzies na podlodze co nie znaczy ze masz paraliz.

sorry, nie rozumiem...

a garniemy się na to forum, bo nikt nie leczył naszego adhd w dzieciństwie i dlatego mamy mniejsze czy większe ze sobą problemy.

ale to nie oznacza, że nie jesteśmy ludźmi.

k66

Awatar użytkownika

Post 19-04-2006 13:13

blackant pisze:sorry, nie rozumiem...
no nic to moze faktycznie nie bylo najlepsze porownanie
blackant pisze:ale to nie oznacza, że nie jesteśmy ludźmi.
chryste blackant co sie z toba dzieje :shock: :shock: ???????

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-04-2006 13:41

nic.

człowiek uczy się przez całe życie, a czasem nawet dochodzi do zaskakujących wniosków.

k66

Awatar użytkownika

Post 19-04-2006 14:42

blackant pisze:człowiek uczy się przez całe życie, a czasem nawet dochodzi do zaskakujących wniosków.

:D

welder

Post 20-04-2006 22:14

2 dni mnie nie było a tu tyle odpowiedzi :D

Marta -chyba mam (a nawet na pewno) slabosc do Ciebie

Dreptak pisze:Mnie czasem też szlag trafia, jak widzę prośby 'dajcie informacje ... tylko szybko, bo mam napisać pracę

to wcale nie mialo tak zabrzmiec...

Dreptak pisze:Po pierwsze 'badacz' musi mieć sprawę wcześniej przemyślaną i być przygotowanym na prowadzenie badań

jak już wspominalem to nie ja jestem tu badaczem :D, ale musze przyznac ze tych danych szukalem ladnych pare chwil. Musze także powiedziec ze diametralne zmenil się mój stosunek do osob z adhd. Wczesniej jakos było to tylko puste halslo, teraz jest...sam nie wiem jak to okreslic...w kazdym razie te poszukiwania pomogly mi w jakims sensie Was zrozumiec

blackant pisze:no już zgłaszać się i nie pytać do czego mi to potrzebne.

z tym zglaszac się to był mój drugi post, to miał być zart. Chodzilo o to ze nie dosc uwaznie przeczytalem post Golombka. Nie zauwazylem fragmentu o tym ze jestescie „dziwolagami” zrocilem uwage ze On zna 3 osoby. Napisalem potem ze „reszta ma się zglaszac” w sensie ze nby to policze wzystkich z adhd w Polsce. Reasumujac to miał być taki zart

blackant pisze:szczerze mówiąc, to czuję się jak jakiś egzotyczny gatunek o którym powstają prace różnego rodzaju.

niepotrzebnie!

prawidlowo :wink:

golombek respekt dla Ciebie, 0 urazy z mojej strony :D :D :D

golombek

Wsparcie

Post 21-04-2006 04:55

Miałem rację, sympatyczny chłopak, tylko trzeba go było troszkę ukierunkować :D

Wróć do Dla dobra nauki