Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Film o ADHD

Moderator: Moderatorzy

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 31-03-2005 09:24

Film o ADHD

Zwrócił sie do mnie student wydziału reżyserii UŚ w sprawie nakręcenia filmu dokumentalnego o dzieciach z ADHD, podsuwajcie jakies pomysły, zaprosiłam go na forum, może uda się wspólnie zrobić coś pokazującego krzywdę naszych dzieci i to że one sa wspaniałe i utalentowane, nie tak jak filmy pokazujące agresorów i strasznych nadruchliwców.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

weczi

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 31-03-2005 11:27

Wczoraj juz myslalem o tym filmie - ja jestem BARDZO ZA - pewnie jak kazdy z nas...
Musze sie tam wkrecic i powiedziec pare rzeczy... zeby nie bylo jak wczoraj w TV :/
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

ag.ma72

Awatar użytkownika

Post 31-03-2005 14:51

Mozna go zaprosić na konferencję niech się już coś dowiaduje i zbiera materiały.Będzie to spotkanie w trzeci weekend wię c też mógłby być i zobaczyć jak dzieciaki się bawią , a od nas uzyskać trochę wiedzy.Tyle wymyśliłam na teraz.O może jeszcze jakieś wywiady w szkołach do których chodzą dzieciaki niech nauczyciele opowiedzą jakie mają konkretne zarzuty i problemy.Okaże się pewnie ,że zadnych.Pozdrawiam.
Majda Agata
Pracownia Terapeutyczna ALFA
ag.ma@poczta.onet.pl, tel. 512 331 430
www.pracowniaterapeutycznaalfa.manifo.com
Baza danych instytucji pomagających osobom z ADHD i innymi problemami.

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 31-03-2005 18:14

Na konferencji będzie, na spotkaniu 16 już z kamerą, ja też bardzo szybko myślę i działam.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-04-2005 08:28

Rozeznawałam wczoraj temat filmu z moją chrzestną, która jest reżyserem.
Pokrótce streszczam:
- na film dokumentalny (profesjonalny) trzeba miec ok. 100.000 zł
- film dokumentalny w wykonaniu studenta rezyserii to jest BARDZO dobry pomysł, bo są to młodzi profesjonaliści, mający często dostep do dobrego sprzętu na uczelni, kręcą oni filmy, które potem stają przed komisją uczelniana i są oceniana
- pytałam tez czy nie lepiej zrobić reportaż, ale usłyszałam, ze dokument jest lepszy, bo pokazywany jest wielokrotnie, moze startować w festiwalach i konkursach filmowych, a reportaż najczęściej pokazywany jest w telewizji i tyle.
- postaram się zdobyć namiary na osobę, która może nas pokierować w tej sprawie lub ewentualnie w sprawie programu w TV Katowice.
Pa
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

kaszka

Awatar użytkownika

Post 01-04-2005 10:06

Mój pomysł jest prosty. "1 dzień z życia dziecka z adhd". Może np. w trzech etapach rozwoju tzn. 1 dzień dziecka przedszkolengo, szkolnego i około matury. Sądzę, że większość naszych dzieci zagrałaby świetnie i bez łgarstw, a jak forum pokazuje zachowania i problemy są często niemal identyczne.
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

weczi

Awatar użytkownika

Post 01-04-2005 15:26

Będe w TV! Będe w TV! Będe w TV!

kaszka genialnie
miedzy tym, jak pokazuje sie zycie tego dnia, krotkie wypowiedzi (jak by z wywiadu) ludzi (nas) - jak bylo w domu (jak jest), w szkole, na podworku, ze znajomymi...
i proponuje - bo troche nam to wszystko schodzi na dzieci - zeby nie zapomniec ze nie kazdy wyrasta... ze potem zostaje (jak np ja dreptak Halina Monika O...) ze potem w pracy...
moze wogole podzielic to jakos - maluch, dziecko, nastolatek, mlody czlowiek, rodzic...
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

dybiz

Post 14-04-2005 00:44

film o adhd

kaszka to jest doskonaly projekt
witam, niedawno dowiedzielm sie ze wystepuje u mnie system adhd. po raz pierwszy uslyszlem o adhd jekies pol roku temu w telewizji na kanale discovery, zakodowalem sobie pare rzeczy ale puzniej jakos wylecialo mi to z pamieci, po pewnym czasie ponownie uslyszalem o tym i tym razem mnie to zainteresowało. wszedlem do neta i przeczytalem sporo na ten temat, i jestem swiecie przekonany, bez diagnozy specjalsty, ze mam cechy adechadowca, i jest ich naprwde wiele(no, prawie wszystkie), ale nie pzrejmuje sie tym bo nie w tym sedno tkwi... mam nadzieje ze przyznacie mi racje(he,he). mam 19 lat i wiem jak wyglada dzien takiego natolatka...

"miedzy tym, jak pokazuje sie zycie tego dnia, krotkie wypowiedzi (jak by z wywiadu) ludzi (nas) - jak bylo w domu (jak jest), w szkole, na podworku, ze znajomymi..."

weczi, zgdzam sie z Tobą, pokazaie zachowania, mysli, wspomnien, celu przyszlosci. zakazow, nakazow, wzlotow, upadkow,moglbym ta wymieniac i wymieniac...

ja osobiscie popieram ten pomysl w 100 %
jestem chetny do zralizwania tak dobrego filmu, jerzeli nie widzicie przeszkod to przylacze sie do was...

dobra, ide kimac bo jutro nie wstane do budy(tak po za tym to juz praktycznie dzisaj, ale to sie wytnie) :cry:

:D

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-06-2005 08:42

Na zlocie w Gorach Swietokrzyskich tez byli nasi panowie filmowcy.
Ciekawe, kiedz zobaczymy ten film?
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

Halina

Awatar użytkownika

Post 06-06-2005 08:47

Moniko, na pewno nie przed wakacjami, bo brakuje im jeszcze materiału z przedszkola i szkoły, a tamto sa też miejsca, gdzie nasze dzieci spędzaja wiele czasu.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

weczi

Awatar użytkownika

Post 06-06-2005 13:20

to ja zapraszam ich na moje zajecia - jesli maja na tyle silne brzuchy - ze wytrzymaja ze mna i nie popadaja ze smiechu na zajeciach, albo nie pujda bo sobie pomysla - idiota :D
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Halina

Awatar użytkownika

Post 21-06-2005 20:46

Powstaje film o dzieciach z ADHD

Daria Dziewięcka

Tytus na lekcji wstaje, przeklina, zaczepia kolegów. Jednak tylko wtedy, gdy nie weźmie leków. Wczoraj w szkole kamera rejestrowała jego zachowanie.

Ojciec Tytusa - reżyser Rafał Kalinowski - przygotowuje film dokumentalny o dzieciach z ADHD dla Telewizji Polskiej. Ma mieć tytuł "Niegrzeczne dzieci". Jednym z bohaterów jest jego właśnie jego syn, uczeń III klasy Szkoły Podstawowej nr 185 na Gocławiu.

- Robię ten film, bo wciąż jest mało informacji na temat zespołu ADHD. Sam mam dwoje dzieci, które cierpią na tę chorobę. Starszy syn ma 22 lata i kiedy był mały, w Polsce jeszcze nie diagnozowano ADHD - opowiada Kalinowski. - Po raz pierwszy wyrzucono go ze szkoły w I klasie podstawówki. W sumie zaliczył siedem szkół, maturę zdawał w wieczorowej. Z Tytusem były podobne problemy, ale na szczęście trafił na dobrego lekarza. Bierze leki, jest dobrym uczniem. Mam nadzieję, że ten film pomoże nauczycielom i rodzicom w szukaniu fachowej pomocy.

Na ADHD, czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej, cierpi 5-7 proc. dzieci. Objawy to: problem z utrzymaniem uwagi, impulsywność, nadmierna ruchliwość. Tytus musiał np. wczoraj w czasie lekcji wyjść i pobiegać, jadł kanapkę. Jego nauczyciele wiedzą jednak, jak z nim postępować. - Na początku dzieci się go bały, ale teraz Tytus bawi się ze wszystkimi - mówi Małgorzata Denuszek, jego wychowawczyni. - Nie muszę z jego powodu inaczej prowadzić lekcji. Zwracam tylko większą uwagę na to, co Tytus robi. Gdy się znudzi, trzeba mu coś ciekawego zaproponować.

Niestety rodzicom zwykle trudno jest przekonać nauczycieli, że ich dziecko jest chore, a nie niegrzeczne. To dlatego w filmie będzie sporo wypowiedzi nauczycieli, szkolnego pedagoga, psychologów, psychiatrów. Mają przekonać widzów, że dzieci z ADHD nie można zostawiać bez pomocy.

Zdjęcia będą kręcone jeszcze po wakacjach. Prócz Tytusa w filmie wystąpią też dzieci z różnych części kraju, które z powodu ADHD mają problemy w szkole. W telewizji będzie pokazany prawdopodobnie w listopadzie.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,2778216.html
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

weczi

Awatar użytkownika

Post 22-06-2005 01:13

super! :)
szkoda ze mnie nie nakrecili w podstawowce... szegolnie nauczanie podstawowe... bylby to niezly argument dla utrzymujacych ze diagnozujacy mnie nauczyciele, pedagodzy i lekarze - mylili sie...
ze jestem poprostu leniwy...
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

Rysia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-07-2005 12:59

Poczytalam sobie i jesli mozna to chciala bym sie dowiedziec czy ten film w koncu zrobiono czy nie?Jezeli tak to kiedy i gdzie bedzie mozna go obejrzec?Jezeli nie to kiedy bedzie zrobiony?
ADHD'OWCY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!!
"...I MĄDRY MYLIĆ SIĘ MOŻE, LECZ TRWA W BŁĘDZIE TYLKO GŁUPI".

Kate

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 04-01-2006 13:58

Czy ten film powstał i mozna go gdzies zobaczyc?

darek4040

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 27-03-2006 09:10

Mało informacji na temat ADHD

Filmu nie widziałem.Z tego co zdążyłem się zorientować,to jest sprawa przyszłościowa.Dobrze,że chociaż jest idea,od czegoś trzeba zacząć.W zeszłym roku oglądalem program:"Kawa czy herbata"-cały był poświęcony ADHD.Mogli by coś takiego powtórzyć.To prawda,że społeczeństwo jest niedoinformowane.Twardogłowi nadal twierdzą,że to są fanaberie.Wychowawczyni mojego syna niby wie o co chodzi,ale mu nie pomaga.Szkoły nie mają fachowej obsady w tej dziedzinie.Nie radzą sobie z tym problemem.Ja śledzę wszystkie tematy w prasie,które mi wpadną w ręce.Sledzę karierę Borysa Szyca(z filmu oficer) oglądalem z nim wywiad w telewizji.Opowiedział o swoim ADHD i jakie problemy z nim miała jego mama,która go sama wychowywała.Ja w mojej wyobraźni już widzę taki film,który trafił by do serc ludzi,którzy odpowiadają za nasze dzieci poza ich rodzicami.Rodzice nieraz nie mają wpływu na to co wyprawiają z ich pociechami w szkolach i na zajęciach ponadprogramowych.
darek4040

Wróć do Dla dobra nauki