Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

SUKCESY, RADOŚCI, POWODY DO DUMY i te malutkie i te duuże

Moderator: Moderatorzy

viki

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 17-06-2008 10:53

:clapping: Piotruś super!

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-06-2008 22:29

Dosia pisze:
Krzysionki pisze:i wykuł na blachę :shock:

Zazdroszczę pamięci.Dzisiaj powiedział: ta cała tabliczka to bułka z masłem :lol:
Piotruś, jesteś bardzo dzielny i wytrwały!

Mam nadzieję, że u Ciebie nie skończy się tak, jak u mnie - zakułam, zaliczyłam i zapomniałam ;) . Do dzisiaj tej cholernej tabliczki nie pamiętam chociaż skończyłam matmę :lol:

Mam to samo. Zawsze mnożę to co pamiętam, a potem dodaję albo odejmuję w pamięci :D

Piotruś jesteś wieeeeelki!!! :)

maciej

Awatar użytkownika

Post 18-06-2008 18:22

Brawa dla Piotrka. :clap:
Michał zakończył 5 klasę ze średnią 4,2. Duża radość :wink:

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-06-2008 18:25

Rewelacyjne świadectwo!!! Wielkie gratulacje dla Michała!!! :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:

mari

Wsparcie

Dzieci: syn lat 19 autyzm

Post 18-06-2008 20:02

Super chłopaki! :D

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 18-06-2008 20:05

Dzisiaj Piotrek odzyskał swój ulubiony komplet torba,piórnik i koszulka z
Iron Maiden.
Miał nazbierać 8 dużych plusów za zachowanie i nazbierał,dzielny chłopak.
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

katina64

Post 18-06-2008 20:24

Brawa dla Piotrka i Michała, super chłopaki. :hooray: :hooray: :hooray: :hooray:

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-06-2008 20:26

Kurcze, mam tylko syna - a tu tylu ciekawych zięciów dorasta :)

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-06-2008 20:31

Justynka pisze:Kurcze, mam tylko syna - a tu tylu ciekawych zięciów dorasta :)

Ja mam za to córkę :D Porządniejszych facetów nigdzie nie znajdzie :D

Jeszcze raz wielkie brawa!!!

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 18-06-2008 21:22

No proszę bardzo wiekie gratulacje dla Piotrusia za wkucie "matematycznej biblii" , oraz dla Łukasza za piękną średnią . :clapping: :clapping: :hooray: :hooray: .
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-06-2008 21:26

Jacek pisze:No proszę bardzo wiekie gratulacje dla Piotrusia za wkucie "matematycznej biblii" , oraz dla Łukasza za piękną średnią . :clapping: :clapping: :hooray: :hooray: .

Nie tylko ja mylę imiona :lol: Michał gratulacje.

Ps.Dobrze ,że małż siedzi za plecami bo miałem napisać Mateusz :lol:
Shrek

Ogr bagienny.

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 18-06-2008 21:31

Oczywiście że dla Michała.... ktoś mi wpisał Łukasza :lol: ... jakby to ując poprawnie politycznie " rozminąłem się z prawdą" czy jakoś tam :lol: .
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

maciej

Awatar użytkownika

Post 19-06-2008 15:45

Dzięki w imieniu Michała.
To gdzie ta kolejka po żony ? :lol:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 20-06-2008 18:09

Mnie świadectwo uszczęśliwiło. 5 z matmy (jedyna wśród chłopców w klasie) i WF, 4 z polskiego, historii i biologii. Nie liczę średniej (psują ją pozostałe przedmioty), bo i tak jest to pierwsze tak piękne świadectwo w moim "matczynym" życiu :) . Byliśmy na lodach, kupiliśmy fantę do zamrożenia a potem w domu spędziliśmy godzinę na "mizianiu". Moje dziecko powiedziało, że to wspaniałe widzieć mnie aż tak szczęśliwą, tym bardziej, że to z jego powodu :D .

Jest bardzo dumny ze swoich osiągnięć :) . Tylko dyrektor omawiając "porażki" podał w nich liczbę ocen "poprawnych" z zachowania :shock:, obok "nieodpowiednich" i "nagannych" . Czasami mnie ludzie zadziwiają...

Acha, jeszcze jestem dumna, bo Marcin podjął fajne decyzje "kwiatkowe". Postanowił dać tylko 3 bukiety. Dał je wychowawczyni, bo ją najbardziej lubi, pani od polskiego :shock: , bo się najbardziej z nim namęczyła i pani pedagog. Powiedział, że wszedł do pokoju pani pedagog, a ona samiutka i bez żadnego kwiatka. Podobno niesamowicie się ucieszyła, że on o niej pamiętał :) .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-06-2008 18:13

Ucałuj od nas Marcinka :)

Dumna jesteś i nie dziwię się wcale :)

[smilie=heart fill with love.gif]

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 20-06-2008 18:18

Pogratuluj mu od mnie!
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 20-06-2008 18:27

W jakiejś książce przeczytałam, że wymaganie współzawodnictwa w nauce od dziecka, mającego problemy z postrzeganiem, jest podobne do zmuszania ofiary paraliżu dziecięcego do współzawodnictwa w sprincie -

wiec dla wszystkich dzieci duże brawa za cały trud poniesiony w tym roku szkolnym
:clapping:

a od dziś wreszcie udanych wakacji :cool2: :mml:

viki

Post 21-06-2008 10:38

Dosia pisze:Mnie świadectwo uszczęśliwiło. 5 z matmy (jedyna wśród chłopców w klasie) i WF, 4 z polskiego, historii i biologii.

Jest bardzo dumny ze swoich osiągnięć :)

Wspaniale . :clapping: Świetne oceny!

katina64

Post 21-06-2008 17:57

Marcin gratulacje i duże brawa. :clap: :clap: [smilie=heart fill with love.gif] Miłej zabawy na wakacjach.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 21-06-2008 18:03

Dziękuję Wam wszystkim [smilie=kiss of love.gif]

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-06-2008 20:25

I odemnie również wielkie ,wielkie brawa dla Marcina!!! :D :D :D

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 21-06-2008 20:54

Mój przedszkolak co prawda nie ma jeszcze świadectwa, ale właśnie zauważyłam na jego małej szłapce (po polsku stopa) odciski od sandałka - dziś poszliśmy na rynek piechotką (prawie godzinka zeszła) i do teraz nic się nie skarżył. Ja wiem, że mały inaczej odczuwa ból, ale mimo wszystko moje odciski bolą, więc jestem dumna z naszego spacerku. [smilie=kiss of love.gif] dla moich agentów.

katina64

Post 22-06-2008 08:44

Duże buziaki za nieokazywanie bólu, odciski naprawdę bardzo bolą. [smilie=kiss of love.gif] [smilie=kiss of love.gif]

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 22-06-2008 09:23

Dzielniacha,wyrośnie na twardziela.
Shrek

Ogr bagienny.

AnnaEW

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 22-06-2008 12:18

U nas kolejny OGROMNY powód do dumy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IV klasę mój syn skończył ze średnią 5.1 i czerwonym paskiem! Odrazu pojechalismy kupić obiecaną piłkę do nogi - jak on się cieszył z tej piłki, nie mogłam się na niego napatrzeć!!! A potem na lody.
Popłakałam się, jak zobaczyłam to świadectwo. A jak sobie przypomnę odrabianie w domu lekcji .... to staram się szybko zapomnieć!!! :D Bardzo nam pomogły koszyki!!!!!! I wiele różnych rad, do których dotarłam dzięki Wam na forum. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
I semestr skończył z podobną średnią, ale zachowaniem poprawnym, w II semestrze dostał dobre (poprawa była wyraźna, brał concertę i eye Q), a na Radzie Pedagogicznej mu jednogłośnie podciągnęli na bardzo dobre. Zmotywowało go to tak niesamowicie, nawet chyba trochę za bardzo, bo następną klasę chce skończyć ze średnią 6.0 i zachowaniem wzorowym...

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 22-06-2008 12:35

Gratulacje :clap: dla synka i mamy.

Co to za koszyki, bo nie doczytałam jeszcze - mój dopiero do zerówki pójdzie , ale może się przyda :?:

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 22-06-2008 12:37

katina64 pisze:Duże buziaki za nieokazywanie bólu, odciski naprawdę bardzo bolą. [smilie=kiss of love.gif] [smilie=kiss of love.gif]

Pablo dziękuje za buziaki - skacze obok mnie jak sprężynka i chce też przesłać :bow:

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 22-06-2008 12:41

Krzysionki pisze:Dzielniacha,wyrośnie na twardziela.

Twardziel z niego jeśli o ból idzie, ale jak owada jakiegoś zobaczy to wrzasku narobi na całą ulicę - "załatw ją, gdzie jest pułapka?!" ( naumiał się tak mówić zamiast łapka na muchy) :lol:

AnnaEW

Awatar użytkownika

Post 22-06-2008 13:49

Mam nadzieję, że ktoś się odezwie i podpowie, gdzie to było, czyj to był pomysł (Dosia?) bo moja orientacja pozostawia wiele do życzenia :( i już tego nie znajdę.
Propozycja odrabiania lekcji: pracujemy dwoma etapami, organizujemy dwa koszyki (lub jakieś 2 miski czy coś takiego, fajne, kolorowe atrakcyjne dla dziecka) u nas to są dwa składane plastikowe koszyki. Na jednym pisze DO ZROBIENIA, na drugim ZROBIONE. Po przyjściu ze szkoły ETAP I (lekcje z dzisiaj) wszystko z plecaka ląduje w koszyku DO ZROBIENIA i stopniowo po zrobieniu przekłada się do koszyka ZROBIONE i potem wszystko do szafy. Następnie II ETAP (lekcje na jutro) zgodnie z planem lekcji na następny dzień ładujemy koszyk DO ZROBIENIA i tak samo po kolei przeglądamy wszystko, robimy, czego brakuje i przekładamy do koszyka ZROBIONE i potem do teczki. Bardzo się można zdziwić, ile w drugim etapie wychodzi jeszcze nie zrobionych - zapomnianych zadań. Nam to BARDZO pomogło przy robieniu lekcji, usystematyzowało pracę, ale nie obyło się oczywiście też bez walki, latających książek, koszyków i ... całej reszty :D Ale jedno wiem na pewno WARTO BYŁO!!!!!!!!!!!!!!!!

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 22-06-2008 14:10

Jestem pełna podziwu, Aniu i gratuluję Wam :D . Mój niestety uznał kosze za zbyt dziecinne, a na pewno byłoby lepiej z nich korzystać :( .

AnnaEW pisze:Mam nadzieję, że ktoś się odezwie i podpowie, gdzie to było, czyj to był pomysł (Dosia?)
kosze nie moje, ale są tutaj:
http://www.portal.adhd.org.pl/phpbb/vie ... c&start=20

katina64

Post 22-06-2008 14:29

AnnaEW gratulacje i brawa dla syna za świadectwo. :clapping: :hooray: Dla mamy duża buźka [smilie=kiss of love.gif] za wytrwałość.

AnnaEW

Awatar użytkownika

Post 22-06-2008 19:17

Niesamowicie się cieszę i BARDZO WAM WSZYSTKIM :D dziękuję za pomoc!!!
Mocno trzymam kciuki za następne sukcesy - te maleńkie i te ogromne (dla nas wszystkie są przeciez OGROMNE!!!) naszych dzieci.

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 22-06-2008 19:57

Dziękuję Wam bardzo za podpowiedź i odnośnik.

Przy okazji chciałam pochwalić mojego agenta, bo dziś przeżyliśmy kolejne postrzyżyny - trudno było, ale przynajmniej skończyliśmy za pierwszym razem. Co prawda Pablo prawie oko sobie odkurzaczem wyssał, ale i tak zdążyliśmy ściąć włosy (zdarzało się, że maszynka stanęła bezradnie nie będąc w stanie uciągnąć włosów spoconych z emocji).
Będzie miał jutro trochę malinek tu i ówdzie. Jaki był dumny jak wszyscy biliśmy mu brawo i chwaliliśmy jaki to przystojny jest z krótkimi włosami.
Potem jeszcze trochę krzyku było przy myciu włosów, ale w okularach do nurkowania swojej siostry wszystko ładnie niebieskie było (nawet ty mamusiu jesteś niebieska) i do uszu się prawie nie nalało, więc jesteśmy czyściutcy znowu na jakiś czas.
Teraz w nagrodę Krecika ogląda (a ja zjadam kilo lodów czekoladowych, żeby odreagować tę walkę - czekolada mój nałóg).

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 23-06-2008 07:42

a ja jestem bardzo dumna z piątkowego "wyczynu" Nika (kto był w Gródkowie, to pewnie wie o czym myśle - w skrócie PRZEMILCZENIE ;)) to był dla mnie bardzo unaoczniony przyklad, że moja praca nie idzie w "gwizdek", tylko przynosi efekty. Jetem BARDZO DUMNA z Nika i bardzo go za to zachowanie pochwaliłam [smilie=kiss of love.gif]
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

katina64

Post 23-06-2008 15:56

Byłam, widziałam, potwierdzam .Należą się duże brawa :clapping: :clap: i :icecream: :icecream: w nagrodę(mogą być podwójne)dla mamy także oczywiście. :clapping: :clap: Dla takich chwil warto ''ciężko pracować''.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 23-06-2008 16:06

w nagrodę wybrał sobie ksiażkę :) i chyba dobra, bo jak zacznie czytać, to oderwać go trudno :lol:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

katina64

Post 23-06-2008 17:15

Mądry chłopak wie co dobre, brawo! :clap:

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 23-06-2008 17:33

książki to jego hobby (oczywiscie poza podręcznikami!).. nawet na lekcjach często czyta zamiast choćby próbowac w nich uczestniczyć. Harry'ego Pottera - tego najgrubszego- przeczytał w 2 tygodnie. Ostatnie 200 stron w niecałe 3 dni, bo postawiłam szlaban (na wszystkich lekcjach czytał!! i oczywiscie nie wiedział o czym mowa, więc znowu pare jedynek wpadło). A przeciez nauczyciele powinni sie cieszyć - byl cicho, nie łaził, nie komentował, nie mazał po tablicy, nie śpiewał.... jak tu dogodzić :lol:
Obrazek

Jerzy Liebiert

katina64

Post 23-06-2008 17:46

Tak Harry Potter wciąga nasze dzieci (starszy przeczytał wszystkie tomy) , a daj mu lekturę to będzie marudził , że za grube. :lol: :lol:

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 26-06-2008 19:14

U nas w domu też Harry króluje. Starsza na bieżąco ze wszystkimi częściami książek, a że aniołek przynosi upragnione filmy, to Pablo też obeznany z tematyką.
Zdarza się, że mówią do siebie zaklęciami, a ja ledwie nadążam ze zrozumieniem. Starsza nawet próbuje czarować różdżką bałaganik, ale na razie nic z tego nie wychodzi.
Może nam się uda znaleźć zaklęcie na cierpliwość lub niektórych ludzi, żeby ich oświeciło :idea: :lol:

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 27-06-2008 20:50

dzisiaj dzień dobroci dla mamy :lol:

rano, kiedy Niko jeszcze spał, zeszłam do naszej gospodyni na ploteczki. Po jakiejś pól godzinie wracam, a tu łóżka pięknie zaslane, Niko ubrany i spokojnie gra w swoją grę strategiczną..

Cały dzień nie było własciwie poważniejszego powodu do zwrócenia uwagi. Reagował na polecenia bez potrzeby powtarzania ich. :D

Jestem w pozytywnym szoku :shock: i oczywiscie pchwaliłam Nika za taki wspaniały dzień

a może to ta wczorajsza woda z Litmanowej ??? :wink:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-06-2008 21:00

anka-niko pisze:a może to ta wczorajsza woda z Litmanowej ??? :wink:

A wzięlaś na zapas? :lol:

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 27-06-2008 21:02

niestety, tylko małą buteleczkę .. chyba pojedziemy jeszcze raz i jakąś beczkę stoczę :wink:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Magdalena Cieszyn

Awatar użytkownika

Post 27-06-2008 21:12

:clapping: dla Niko i gratulacje dla mamy :wink:

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-06-2008 23:22

No no ,wielkie brawa :D

A ja poproszę o taka drugą beczke na Chorzów :lol:

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-06-2008 23:24

W powrotnej drodze z tą bęczką na grilla do Gródkowni :lol:
Shrek

Ogr bagienny.

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 28-06-2008 01:48

Hi hi ,jak coś zostanie po pobycie w Chorzowie!!! :lol:

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 28-06-2008 06:24

ojej!! to za chwile cysternę trzeba będzie zamówic :lol: a tam dojazdu jeszcze dobrego nie ma (jakaś leśna dróżka - raczej dla terenówek).
Zobaczmy najpierw czy faktycznie zadziałała, czy może to chwilowe?

Ale miejsce polecam! śliczne!! Można jeszcze przejść "na nogach" od Polskiej strony przez Jaworki (przejście granicy na szlaku) ale to raczej dla wytrwałych łazików
Obrazek

Jerzy Liebiert

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 28-06-2008 07:46

Ja myślę, że dla naszych dzieci najbardziej kojącym lekiem jest dzwonek kończący rok szkolny :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 28-06-2008 07:50

oj tak!! od razu jakoś łagodnieją :lol:
Obrazek

Jerzy Liebiert

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie