Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

SUKCESY, RADOŚCI, POWODY DO DUMY i te malutkie i te duuże

Moderator: Moderatorzy

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 06-05-2005 17:11

Jestem dumna z mojego Kubusia. Wie i widzi, że źle się czuje - wiadomo, jak na początek ciąży - i naprawde stara sie bardzo. Przytula mnie, jest grzeczny, a przynajmniej stara sie bardzo, jak moze pomaga. jest rewelacyjny, nie spodziewałam sie tego, a jednak znów mnie zaskoczył. Mam nadzieje, ze ta zmiana potrwa, łatwiej nam teraz pogadac, zbliżyć sie do siebie, bez awantur. i cieszy sie bardzo, ze bedzie mial rodzenstwo, tylko pyta czemu tak długo musi czekac.
Ale generalnie jest poprawa na którą czekałam.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

aleks

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 13-05-2005 06:55

A Łukasz znowu mnie zaskoczył. Do tej pory jego samoocena była w fatalnym stanie. Zero wiary w siebie. A ostatnio moje dziecie zaczeło dostrzegać swoje dobre strony, duży wpływ ma pewnie na to ta terapia na słuch fonemowy, zaczeło być widać jej efekty(postępy) nawet pani psycholog która je prowadzi jest zaskoczona jak szybko to zaczeło działać. Łukasz potrafi już powiedzieć że jest dobry w pierwszych literach(do tej pory miał problem z literowaniem, nie słyszał poszczególnych liter w słowie) teraz potrafi powiedzieć że jest dobry w matematyce i w ogole zauważa swoje dobre strony i z jeszcze większym zapałem pracuje nad nimi. Boje się tylko żeby to nie skończyło się chorą ambicją jak u mnie. Bo wiem jakie to męczące ten pęd za wykonaniem zadania w 120%. Ale ciesze się że wreszcie zaczął się doceniać :)
Aleks

kaszka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 13-05-2005 07:18

Ambicja to nie jest najgorsza przypadłość, sa gorsze. A lekko, jak sama wiesz, nigdy w życiu nie jest. Ciesz się tymi osiągnięciami! A my z Tobą.
Hej!
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

agadoc

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 13-05-2005 19:15

Re: To ja też pochwalę Karola :-)

aetas pisze:Mój syn od września uczęszcza do szkoły muzycznej, z powodzeniem uczy sie gry na skrzypcach (za samo to powinnam go ozłocić, bo cholernie to trudny instrument :-))
Podczas audycji klas pierwszych (pierwszy publiczny koncert na sali koncertowej przed uczniami, nauczycielami i rodzicami danej klasy, poważna sprawa), mój syn wypadł najlepiej ze skrzypków, miał jedną z trudniejszych melodii w porównaniu z utworami granymi przez kilkoro innych dzieci.
No po prostu miodzio, nie pomylił się ani razu, chociaż wiem, jak trudno mu sie skupić i wyłączyć, wyłączył się na te swoje 5 minut w sposób doskonały.
Po całej imprezie kiedy podeszlismy do naszej pani profesor podziękować jej i powiedziałam, że moim zdaniem było super, że aż sie tego nie spodziewałam, a ona mi na to:
- A ja się spodziewałam :-)
Łyso mi sie normalnie zrobiło, że ona w niego wierzy bardziej niz ja i uświadomiłam sobie, że powinnam się cieszyć i być dumna, bo zasłużył na to naprawdę.
W ogóle to bym sie pewnie cieszyła, bo uczy sie z innych przedmiotów też na piątki, ale ci nauczyciele nam żyć nie dają :roll: , to jedyny problem ;-)

Cześć! Mój syn chodzi już trzy lata do szkoły muzycznej i jest to miejsce, w którym spotyka mnie najwięcej miłych emocji! jest bardzo dobry na fortepianie, w trzeciej klasie grał walca Chopina i dostał za niego ocene 4+. To jest rewelacja. Ale ma fantastyczna Panią od fortepianu!!!!! Prawdziwego pedagoga. I wyobraźcie sobie, że ona twierdzi, że mamy dac sobie spokój z tym adhd. Że ona od lat uczy dzieci zdolne i tego typu zachowania (szybkość, impulsywnośc, dekoncentracja, wpadanie w furie) to są cechy ludzi wybitnie uzdolnionych, którzy w głowie mają....wulkan. I świat ich nie jest w stanie zrozumieć. Zresztą gdy patrzy sie na liste sławnych ludzi, którzy mieli adhd-może w tym cos jest... A poza tym-ludzie-rodzice adhd-owców. Posylajcie dzieci na lekcje muzyki. Muzyka rewelacyjnie łagodzi emocje, a jak potrzeba-można się wyżyć np. grając głośno i intensywnie. A jak czlowiekowi jest smutno i nikt go nie rozumie, to taki fortepian, czy skrzypce zrozumieją na pewno....Nie zapominajcie, że dzieci z adhd sa bardzo wrażliwe, zdolne i często uzdolnione muzycznie! Uczą się szybko. Nie zawsze dokładnie. Ale jest to tez droga do znalezienia dziedziny, w której dziecko bedzie sie realizowało. Moze nawet zaimponuje kolegom. Mojemu synowi dzieci ze zwykłej szkoły nie raz juz gratulowały i mówiły z zazdroscią, że pięknie gra. Wyobraźcie sobie adhd-owca, którego nikt w szkole nie lubi, co czuje w takiej chwili!!!! Może trzeba zacząc akcję: ADHd-owcy do instrumentów! To nie musi byc szkola muzyczna. To moze byc zespół folklorystyczny, wujek grający na akordeonie, dom kultury. I jescze jedno: mój syn z adhd śpiewa w chórze Stuligrosza. ma próby trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. jest dumny jak paw, że został przyjęty i mimo, że prof. Stuligrosz wyrzuca chłopców z prób za niewielka juz nawet niesubordynację, Michał nie wyleciał jescze ani razu. Czy to nie jest wspaniałe? Półtorej godziny pełnej koncentracji?! I to poczucie wyjątkowości....

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 13-05-2005 23:18

Tak się akurat ciekawie składa, że ja też chodzę (i zaraz skończę) do szkoły muzycznej. Uczę się grać na gitarze, i chociaż cały czas uczą mnie nieco nudnej muzyki klasycznej, to jednak dzięki temu potrafię zrobić z nią cokolwiek np. zagrać coś na obozie harcerskim. Ostatnio powoli wygasa u mnie chęć do nauki, ale na szczęście właśnie dochodzę do końca ostatniej klasy. Jednak z tego co pamiętam to wcześniej szło mi bardzo dobrze i chyba raz dostałem czerwony pasek :D.
Na ostatniej imprezie koleżanka (organizatorka) miała w domu gitarę elektryczną (to taka odmiana krzesła :twisted: :lol: :twisted: ). Po uruchomieniu sprzętu, w co też musiałem się mocno zaangażować, usłyszałem kilkakrotnie "Dajcie Adamowi, on potrafi". Najpierw było :oops: , potem :roll: , a potem :twisted: czadu!!!
(na zdjęciu to nie ja, tylko lider mojego ulubionego zespołu)

P: Jakie są dwa podstawowe chwyty gitarowe?
O: Bekhend i forhend.
Obrazek
Obrazek

agadoc

Post 14-05-2005 13:37

Kolejny muzyk z adhd? Wiedziałam, że tak będzie. Wystarczy przejrzec posty na forum, żeby kilku znaleźć. Nie mówię juz o ukrytych talentach, których jeszcze nikt nie odkrył. No, kochani rodzice, zaczynamy akcję: adhd-owcy do instrumentów?!

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-05-2005 17:39

Panie i panowie!

Roku kyu!!!!
Czyli szósty stopień uczniowski, liczy się od dziesiątego w górę :) (karate)
I pomyśleć, że w szkole to byłam ta niezborna ruchowo, co to dostaje dwóje z dwutaktu!
Edit: to dzisiaj dostałam stopień, ale nie szkolny :)
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-05-2005 07:33

Gratulacje dla wszystkich grających na instrumentach!
Podziwiam, podziwiam i podziwiam za cierpliwośc i wytrwałość!!!

Stworzonko, czy dobrze zrozumiałam - zdobyłaś kolejny stopień w karate :shock: ?! Gratuluję i też podziwiam!

A teraz pochwała z trochę innej beczki. W piątek Wiktor sie przyznał, że w środę jak poszedł trochę wczesniej do szkoły, to z nudów poszedł na konkurs matematyczny i wiecie, co :shock: ?
Dostał się na eliminacje miejskie!!!
Był tak dumny, że myslałam, że wyjdzie z siebie :lol: !!! Nie omieszkał przy tym podkreslić, że poszedł bez przygotowania i był lepszy od pewnego kujona z innej klasy :lol: !
Za pół godziny zacznie pisać w tych eliminacjach.

Aha, a wczoraj SAM wyprasował sobie białą koszulę i spodnie :roll: ??
Cud, że wyprasował i cud, że ją dziś ubrał! Dla mnie to po prostu szok!
Monika
"Rodzice to skomplikowany system operacyjny" - wg Wiktora, czerwiec 2005

kaszka

Awatar użytkownika

Post 16-05-2005 07:37

Ten co parę dni temu mówił , że ma same pały, w piątek przyniósł +4 z testu kompetencji w 5 klasie.

Jabadabaduuuuuuuuuuuuuuuu!
Kaśka
Chodzi właściwie tylko o to, żeby mieć trochę troski, trochę względów o innych

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-05-2005 07:42

Chyba nadeszły pozytywne klimaty, dobre nastroje, przyjazne dusze ......
:OK:
Monika

agadoc

Post 16-05-2005 13:32

A mój cudowny synuś cztery dni po tym, jak jego wychowawczyni stiwerdziła, że wcale nie jest taki zdolny, jak sie mamusi wydaje, bo jest 7 w klasie:
1. Wygrał szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej (jest w IV klasie, a konkurs był od IV SP do III gimnazjum)
2. Zajął 2. miejsce w międzyszkolnym konkursie dziennikarskim!
No i co?! Po raz kolejny Wam wszystkim mówię, że ta pani od fortepianu, która uczy mojego gagatka ma chyba rację. To nie ADHD! To wybitne zdolności powodują, że nasze dzieci są jakie są i mają problemy. Bo ten ich wulkan (mózg) pracuje na zupełnie innych obrotach! I świat za nimi nie nadąża!!!!!!

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-05-2005 16:53

Yup! Yup! Gratuluję. Od razu się miło robi :)
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 16-05-2005 17:01

mtmonika pisze:Nie omieszkał przy tym podkreslić, że poszedł bez przygotowania i był lepszy od pewnego kujona z innej klasy :lol:!
Jeżeli chodzi o matematykę, to ja do klasówek też nie muszę się przygotowywać :lol: (ocena roczna: 6 :roll:)
Obrazek
Obrazek

agadoc

Post 16-05-2005 17:04

Kolejny, który potwierdza regułe. Jest taka fantastyczna książeczka: Dziecko nadpobudliwe czy genialne o tzw. dzieciach INDYGO. Jest niedroga(mniej niz 20 zł) swietnie napisana. Każdy powinien ja przeczytać. Wtedy dopiero zrozumielibyscie, jakie to wyjątkowe, ze mamy TAKIE dzieci!!!!

tomek

Post 16-05-2005 18:58

etam pisze:Jeżeli chodzi o matematykę, to ja do klasówek też nie muszę się przygotowywać :lol: (ocena roczna: 6 :roll:)

Ale o ocenie z np. historii to już nie wspominasz mój rodzinny add-owcu...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 17-05-2005 07:17

tomek, chcesz żółta kartkę??? Na tym wątku się nie krytykuje - tu się cieszy z wszystkiego!!!

agadoc, gdzie tę książkę można kupić?
Monika

agadoc

Post 17-05-2005 07:37

Widziałam ją w wielu ksiegarniach, nawet takich z podręcznikami szkolnymi. Sprawdziłam, jest także w księgarni internetowej Merlin (link na dole). Polecam serdecznie-książeczka nie jest tak naukowo napisana, jak "W świecie ADHD", ale dzięki temu jest bardziej przystepna. Poza tym jest cienka i krótka, podzielona na krótkie fragmenty, co jest dobre zarówno dla adhd-owców (dla mnie "w świecie....) jest nie do strawienia), jak i zagonionych rodziców adhd-owców....A poza tym naprawdę miło jest mieć poczucie, że mówimy o ludziach wyjątkowych! To jest książeczka, do której wracam zawsze, jak mi jest źle (ale to nie jest tak, że tam są same przyjemne rzeczy!). Poza tym jest jeszcze jeden plus-ja podrzucam tę książeczkę nauczycielom-a oni czytają ją chętnie, bo.... jest krótka.
Aha! Nie jestem pracownikiem wydawnictwa, autorem książki ani jego rodziną, a to nie jest kryptoreklama!
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/370095

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-05-2005 14:21

Wiecie co, chyba ostatnio faktycznie powialo lepszymi wiatrami. u nas poprawa trwa. Kuba jest grzeczny jak nigdy dotad, zdarzaja mu sie chwile kryzysow, ale idealnie nie moze byc, nawet chyba bym nie chciala. ja ostatnio tez czuje sie troche lepiej i wracam pomalu do swiata zywych, chociaz jeszcze bym chetnie tylko spala (stad moja przerwa na forum). Kuba doczekac sie nie moze rodzenstwa, marudzi ze tak dlugo musi czekac, ale czeka dzielnie.
nawet dzisiaj u lekarza mimo, ze nudzil sie i lazil w kolko to czekal dzielnie, pytal tylko kiedy w koncu pojdziemy i wedrowala i machal nogami. Ale ogolnie pozytywnie.
A dzisiaj mamy pierwsze zebranie w nowej szkole, dla klasy integracyjenj, wiec szybko dzialaja, przeciez szkola dopiero we wrzesniu. Panie ze szkoly byly nawet u Kuby w przedszkolu, zeby porozmawiac z psychologiem i poznac Kube - mocno wszytskich to zaskoczylo. oby tak dalej.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 17-05-2005 14:29

Bardzo mi się podoba takie działanie szkoły.
Na długo przed rozpoczęciem chce poznać swoich przyszłych uczniów.
Tak powinno być w każdej szkole.
Mam nadzieję, że dobrze trafiliście.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

iwcia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 17-05-2005 16:30

byle tylko nie zaowocowało uprzedzeniami, wiem niestety coś na ten temat ale tfu, tfu mam nadzieję że będzie dobrze [smilie=hi ya!.gif]

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-05-2005 18:15

wrócilismy z zebrania. I o dziwo dalej mam pozytywne nastawienie. była pani nauczycielka wspomagająca, bardzo miła i zainteresowana, porozmawialiśmy, mówiła, że jedzie jeszcze raz do przedszkola razem z wychowawczynią. Potem pokazała nam świetlicę socjoterapeutyczną, porozmawialiśmy z panią, która ją prowadzi o Kubie, na co zwrócić szczególną uwagę, na czym będą polegały zajęcia, jest 1,5 godz. na zajęcia grupowe plus ok. 2 godz na terapie indywidualną. panie póki co chętne do współpracy. Zapisalismy też Kubę już na zajęcia muzyczne z pianinem - żeby mu za dużo we wrześniu nie wrzucać, będzie chodził do pana dwa razy w tygodniu. Zobaczymy jak będzie to wyglądało.
Klasa będzie miała 16 osób. Musze powiedziec, że zaskakuja mnie bardzo pozytywnie, oby tak dalej.
Obrazek

agadoc

Post 17-05-2005 20:42

HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURRRAAAAAAAAAAAAAA!!!!

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-05-2005 07:41

Nieszki, dobrze się zapowiada!!! SUPER!!!
Monika

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-06-2005 10:06

Widzę, że ten wątek poszedł w zapomnienie na jakichś czas, więc go przywracam do życia.
Jak czytam o pozytywach u innych, to wcale mnie zazdrość nie zżera, ale się cieszę i nabieram optymizmu.

Wiktor dostał dyplom za udział w konkursie matematycznym na poziomie miasta, jest z siebie zadowolony i dumny.
Po zlocie w górach, gdy poznał inne dzieciaki z aDHd, poobserwował ich zachowania, posłuchał dreptaka, zwrócił uwagę, że innym też przeszkadzają jego zachowania, a nie tylko nam w domu wiecie co się stało?!
Od tej pory to nie ten sam Wiktor. Nie odzywa się po chamsku, wywiązuję się z obowiązków domowych, przeprasza i za dużo się nie wykłóca, a wczoraj wreszcie po 2 miesiacach przyniósł dobre zachowania z lekcji!!
Cieszy mnie to bardzo!
Monika

Halina

Awatar użytkownika

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Post 03-06-2005 10:20

Gratulacje, czyli można się czegoś nauczyć i obserwacja innych daje dobre efekty, nie ma to jak terapia grupowa, zwłaszcza w wekendowych sytuacjach.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 03-06-2005 16:40

u nas dalej sytuacja z Kuba jak na niego super. Grzeczny, stara sie być miły i mu wychodzi, pomaga mi jak może. A poza tym byliśmy na trzeciej lekcji piania w szkole i musze przyznać, że jestem zskoczona (wczoraj pierwszy raz ja z nim poszłam). Łapie w lot o co chodzi, pamieta nuty, ktore jak sie gra i którą ręką. Oby tak dalej, mam nadzieje, że mu sie nie znudzi. Z tego co widze, po raz kolejny potwierdza sie, ze ma super pamiec.
Poza ty w domu tez sobie poukładał nieco spraw i może dodtakowo to mu pomogło - spytał sam z siebie mojego męża czy może mówić do niego tato, Marcin oczywiście powiedział, że mu miło i oczywiście, że może, więc Kuba na to że w końcu ma mamę i tatę w domu. Narazie mu sie myli, ale z czasem...
Musze powiedziec, ze powiało u nas optymizmem - i jeszcze zoloft na nerwicę zaczyna działać, więc wogóle rewelka.
Monika, gratulacje dla Wiktora - ja myślę, że jest dumny.
Obrazek

Halina

Awatar użytkownika

Post 03-06-2005 16:57

A mój Piotrek dzisiaj zaliczył Angielski i już nie jest zagrożony, jeszcze musi oddać jedną pracę i napisać jeden sprawdzian z matmy i jest wszystko ok. :) :)
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

aetas

Post 04-06-2005 11:35

Karol zdał egzamin skrzypcowy na koniec roku na piątkę z minusem! :-)
tak się bałam i tak mi go było szkoda, rano przed egzaminem przyszedł do nas do łóżka i szeptał: - Mama, ja nie zdam...
i do końca nie miałam pewności, zwłaszcza że wychodząc z egzaminu miał nietęgą minę... ale udało się, hiphiphura! :-)
Wieczorem zadzwoniłam do jego pani profesor i powiedziała, że na naradzie nad ocenami, komisja nie mogła otrząsnąć się z szoku, że rodzice diagnozują Karola w kierunku ADHD, aniołek po prostu... ;-) (ale to chyba ten szok i trema, hehe, tak go "wyspokojniły").
Tylko rozbiegane oczęta mogły go zdradzić, bo patrzył dosłownie wszędzie, tylko nie na skrzypce i nie na komisję, za to oglądał meble, instrumenty, wyposażenie sali, nie wiem, jak on mógł się w ogóle skupic na graniu, bo te oczka mu podobno nieźle latały... ;-)
Tak czy owak mamy to za sobą :-)
Pozdrawiam
Gosia
Gosia

Halina

Awatar użytkownika

Post 04-06-2005 11:39

Cudnie, Gratulacje dla Karola, może nam rośnie nowy wirtuoz skrzypiec :) :) :)
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

gabriela

Post 04-06-2005 11:59

Adaś dostał 5 - z pisania ze słuchu. Nie mogłam się nadziwić, że pisał bezbłędnie i nad wyraz starannie.
Oby tak dalej
gabrysia

Halina

Awatar użytkownika

Post 04-06-2005 12:59

Cudownie Gabrielo, czyli prawdopodobnie masz ADHDowca bez Dysleksji, a to już bardzo duży sukces.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

weczi

Awatar użytkownika

Post 04-06-2005 19:36

a mozna sie chwalic samemu? (jak mnie niema kto... - na forum) :P
jestem w polowie sesji - srednia 4,7 :D
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

małgosia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-06-2005 19:42

weczi pisze:a mozna sie chwalic samemu? (jak mnie niema kto... - na forum) :P
jestem w polowie sesji - srednia 4,7 :D

Chwalę Cię baaaaaaaaardzo weczi. :D

post zmieniony przez webmastera - weczi zawsze z małej literki

Dora

Post 04-06-2005 19:46

Moje gratulacje weczi. Zdolniacha z Ciebie. Moja sesja też się rozpoczęła ,narazie wszystkie zaliczenia mam już za sobą też poszło mi nieźle.
Zresztą ADHD-owcy to inteligentne bestie :)

post zmieniony przez webmastera - weczi zawsze z małej literki

weczi

Awatar użytkownika

Post 04-06-2005 19:56

dziekuje dziekuje - autografy po meczu :twisted:
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-06-2005 07:22

Gratulacje dla wszystkich zasłużonych i tych małych i tych dużych.

U nas tez trwa idylla :lol: :lol: :lol: . Oh, jak ja lubię te momenty :D .
Monika

hella100

Awatar użytkownika

Post 09-06-2005 09:25

Bede sie teraz chwalic :wink:
Pare dni temu, u Antka w szkole byl tak zwany "dzien rodziny", takie swieto z okazji dnia matki. Troche opoznione ze wzgledu na komunie.
Dzieci pisaly o swoich rodzicach i dawaly to im w formie laurki. Bylo tam np. mama jest wysoka, ma niebieskie oczy, lubi to i to, w wolnym czasie robi to i to, kocham moja mame za to i tamto. Antek napisal, ze kocha swoja mame, za to, ze jest zawsze CIERPLIWA :D
Nie spodziewalam sie tego, bo nie myslalam tak o sobie. I nie myslalam, ze Antek tak mnie odbiera.
Zrobilo mi sie strasznie milo i sie wzruszylam, az mialam lzy w oczach, ze Antek tak mysli :)
Pozdrawiam
Agnieszka

mtmonika

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-06-2005 09:30

hella, SUPER!!
Jednak dzieci są świetnymi obserwatorami, a my to tylko same się dołujemy, że sobie nie radzimy, że jesteśmy złymi matkami... itp.
Okazuje się, że trzeba słuchac dzieci, co mają o nas do powiedzenia :D :D :D
Monika

hella100

Awatar użytkownika

Post 09-06-2005 09:32

No coz, jestem jednak mistrzynia w dolowaniu samej siebie. Okazuje sie, ze nie do konca slusznie :)
Pozdrawiam
Agnieszka

Halina

Awatar użytkownika

Post 09-06-2005 20:24

Jestem bardzo dumna z mojego Krzysia, dziś , gdy wracaliśmy z zakupów zaskoczył mnie niesamowicie, zaczął liczyć i policzył do 100, wiedziałam , że do 30 potrafi, a tu 100. :) :) :)
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

gabriela

Post 09-06-2005 20:31

PRZECIEŻ KRZYSIU JEST SUPER CHŁOPAKIEM. PEWNIE UMIE JUŻ DO 200 TYLKO SIĘ NIE CHWALI :D :D :D
BRAWO DLA SZEŚCIOLATKA
POZDRÓW GO OD ADASIA
GABRYSIA

tomek

Post 09-06-2005 21:56

Miał tyle cierpliwości, że doliczył do 100? Przecież to się można po drodze 100 razy znudzić i zdekoncetrować.
Mocny jest...
Polska to kraj odwrotny (...) jesteśmy gdzieś między antylopami a słoniami)

Ignacy Baumberg, koordynator medyczny psp.

Halina

Awatar użytkownika

Post 10-06-2005 00:31

To liczenie wcale nie było nudne, wymagało wykonania co najmniej 100 różnych ruchów.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

ela lech

Wsparcie

Post 10-06-2005 21:45

Chwalę się!Chwalę się!
Wczoraj skarżyłam się na ostatnich kilka miesięcy.Na Dzień Matki Łukasz zlożył mi życzenia,ale po godzinie wykrzyczał że je zabiera.A dziś dał mi deser czekoladowy jako prezent na ten dzień,wysciskał,wycałował!!Spokój nie trwał długo,ale deseru nie odebrał!Jestem taka szczęśliwa,że ta chwila starczy mi na wiele następnych miesięcy!Życie jest piękne!

weczi

Awatar użytkownika

Post 11-06-2005 00:44

ale slicznie napisalas Elcia... z wiekiem zaczynam widziec i doceniac to...
"bo w zyciu piekne sa tylko chwile..."
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

1iwona1

Post 11-06-2005 08:55

I ja się pochwalę. Adaś (8lat) jest obecnie w bardzo poważnym stanie :(. Mimo to udało się wprowadzić zasadę "za utrzymywanie porządku w pokoju 30 minut komputera więcej". Sam pamięta o sprzątaniu, woła mnie na "inspekcję" i sam pilnuje nieprzekraczania czasu komputerowego.
A kilka dni temu powstał opis postaci jego autorstwa: "Joanna jest przemiłą, młodą i piękną kobietą, która tak samo jak jej mąż uwielbia malować." Nie zwróciłabym uwagi na opis, gdyby nie zaczął mnie pytać, gdzie postawić przecinki :shock: ... Rosnę z dumy :)
I co wieczór słyszę "uwielbiam Cię mamusiu"...
Pozdrawiam
Iwona

-----------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.

Luna

Awatar użytkownika

Post 11-06-2005 15:11

Odkąd uczestniczymy w zajęciach CBT i ja i mój mąż i Alan, dużo się zmieniło. Nagle mój synek zaczął się starać zwrócić na siebie uwagę dobrym zachowaniem. Wprowadziliśmy system punktowy i to go mocno motywuje, zniknął problem spóżniania się z podwórka ( Alan melduje sie co pół godziny), stara sie robić miłe niespodzianki np. pościelenie łóżka bez przypominania. W szkole założyliśmy specjalny zeszyt, w którym pani zapisuje mu co jest zadane i dzięki temu mały jest lepiej przygotowany do lekcji i pojawiły sie dobre oceny, to nasza ciężka praca. Sukcesy dla innych niedostrzegalne dla nas olbrzymie . :D

Ostatnio mój mały po tym jak ktoś go mocno zezłościł odszedł na bok, popłakał, pozaciskał pięści i po paru minutach wrócił do zabawy spokojny i rozładowany.
Alan lat 14- ADHD, Ja lat 35 - chyba ADHD, Mąż - bez ( pewna nie jestem)

Jedynym ograniczeniem naszych przyszłych dokonań są nasze dzisiejsze wątpliwości.

ela lech

Wsparcie

Post 11-06-2005 22:19

Dzięki Weczi!Mam nadzieję ,że mój syn będzie myślał kiedś tak jak Ty !

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 13-06-2005 20:21

ela lech pisze:Chwalę się!Chwalę się!
1iwona1 pisze:I ja się pochwalę.

Teraz ja! Teraz ja! :lol: :lol:

Od dłuższego czasu zajmuję się pisaniem programów. Nie są to jakieś duże programy komputerowe, tylko proste, krótkie programiki działające na moim kalkulatorze ti-83+. Właśnie napisałem od początku do końca, sam bez pomocy zewnętrznych, gre w węża! W brew pozorom nie było to łatwe. Program to jest takie złośliwe zwierze, że trzeba mu wpisać absolutnie wszystko i w dodatku zrozumiałym dla niego językiem, którego tak jak każdego innego języka obcego, trzeba się nauczyć.
Obrazek
Obrazek

Halina

Awatar użytkownika

Post 13-06-2005 20:30

Nie znam się na tym zupełnie, ale gratulacje, bo wymagało to na pewno niesamowitej koncentracji i dokładności.
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703
PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie