Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

SUKCESY, RADOŚCI, POWODY DO DUMY i te malutkie i te duuże

Moderator: Moderatorzy

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 14-05-2011 08:17

Rewelacja. :OK:

Ogromne gratulacje dla Was.
:brawo: :brawo: :brawo:

befadka

Wsparcie

Post 14-05-2011 09:50

[smilie=kiss of love.gif]

Brawo dla odważnych kobiet :wink:
Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." C.G.Jung

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 15-05-2011 19:37

Dumna jestem z Pauliny.
Właśnie ukończyła warsztaty sztudlarskie, ma oficjalny certfikat umiejętności chodzenia na szczudłach i wykonywania na nich różnych sztuczek.
Normalnie cyrkowiec pełną gębą :D.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-05-2011 21:03

Ucałuj w pszczółko od nas :)
Super dziewczyna!

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 15-05-2011 21:04

Superowo!

regina

Wsparcie

Post 15-05-2011 22:47

Józefina pisze:Moja córka świetnie przeszła przez Pierwszą Komunię - dużo by tu opowiadać...
Uwierzcie mi, wcieliła w życie najodważniejszy ze scenariuszy, jakie nieśmiało rodziły się w mojej głowie.

Brawa dla niezwykłej córy :D i dla wyjątkowej mamy też [smilie=happy.gif]

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-05-2011 13:00

To i ja się pochwalę:
moje dziscko jedzie na 4 dni do Szczyrku - ze szkoły
pierwszy raz w życiu!
nigdy nie był nawet na klasowej wycieczce, a tu taka niespodzianka
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 16-05-2011 15:18

Super, czekamy na relacje z wycieczki. :OK:

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 16-05-2011 16:58

Normalnie dzieciaki są fenomenalne :OK: :D
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 16-05-2011 18:33

No ba! :wink:
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

befadka

Wsparcie

Post 17-05-2011 10:14

Proste ..... brawo :wink:
Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." C.G.Jung

befadka

Wsparcie

Post 02-06-2011 20:58

Oj dzisiaj był bardzo dobry dzień dla Szymona :wink:

Były w szkole organizowane zawody z okazji dnia dziecka dla gimnazjalistów .Syn mój brał udział w skoku w dal z miejsca i zostawił mocno w tyle innych uczestników.Zajął 1 miejsce :jestes_wielki: a skoczył 2,56 a na drugim wynik 2,43

W biegu na 800 metrów zajął 5 miejsce bo jak mówi kondycji brakło :lol:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-06-2011 21:06

Ogromny powód do dumy. Gratuluję.
:OK:

befadka

Wsparcie

Post 02-06-2011 21:08

Ja się zastanawiam kto z nas dwóch jest bardziej podekscytowany tym wynikiem :lol:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 02-06-2011 21:11

A czy to ważne?
Grunt, że jest powód do radości. :)

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 02-06-2011 22:41

Gratuluję! Tak trzymać :OK:

befadka

Wsparcie

Post 03-06-2011 05:50

bgbeata pisze:A czy to ważne?

Tutaj chodzi o to że rodzinka na czele z tatusiem krytykowali go że to taka małpa ,skacze i skacze.

A teraz ciśnie mi się na usta i co skakanie przez lata czyni mistrza :wink:

Dzięki w imieniu Szymona :D

marcekpl

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Michał, AS, 1999 i Maciek, NT, 2002

Post 03-06-2011 08:36

Brawo! Ale fajnie! :OK:

irena

Awatar użytkownika

Post 07-06-2011 22:54

Dumna jestem z moich dzieciaków.
Paulina wczoraj zaliczyła do końca angielski. Przechodzi spokojnie do drugiej klasy. Ciężko pracowała na to. Tym bardziej,że.były delikatne schody u niej. Pani oceniała normalnie jej ortografie, pomimo zaleceń z PPP. Wystarczyła delikatna :twisted: rozmowa z wychowawczynią.
Wojtek też raczej zda, też ma do zaliczenia angielski. Ciężko idą tym moim orłom jezyki. No cóż dysleksja robi swoje.
I tak jestem dumna, wiem ile to zwłaszcza Paulinie kosztowało pracy.

regina

Wsparcie

Post 07-06-2011 23:29

Brawa :clapping:

Asia_mama_Patrysia

Dzieci: Pati, 7,5 lat ADHD

Post 08-06-2011 07:57

Super te Nasze dzieciaczki! Pięknie Irenko, to zasługa Twoja i dzieci!!!
Z moim Patrysiem też powiedzmy lepiej, wczoraj pomagał dziadkowi pakować kostkę brukową na taczkę - on uwielbia pomagać dziadkowi (przykładać poziomnicę, układać kostkę, podawać narzędzia). Jestem dumna z Patryka i dziadka, bo go chwali za pomoc i pewnie dlatego się tak garnie do pomocy dziadkowi :) I swoją energię może spożytkować w sposób pozytywny.

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 08-06-2011 14:53

Brawa dla Patryka!

Asia_mama_Patrysia pisze:... on uwielbia pomagać dziadkowi (przykładać poziomnicę, układać kostkę, podawać narzędzia). Jestem dumna z Patryka i dziadka, bo go chwali za pomoc i pewnie dlatego się tak garnie do pomocy dziadkowi :)
Brawa także dla Dziadka.
Asiu, bierz przykład!

Asia_mama_Patrysia

Post 17-06-2011 08:02

Sukces na całej linii

Może zacznę od tego, że Patryk tydzień temu po zajęciach z SI i z psychologiem obiecał, że już zawsze będzie grzeczny. Szczerze mówiąc tak średnio wierzyłam w jego słowa...Ale... w sobotę starał się niesamowicie, w niedzielę jeszsze bardziej (odkryłam kolejną cechę mojego pierworodnego - opiekuńczość wobec brata - pomgał mu umyć zęby, przyniósł mu piżamę do kąpieli).
Po weekendzie z chłopcami myśałam, że się popłączę ze szczęścia tacy byli wspaniali, ale nikomu nic nie mówiłam, bo nie chciałam zapeszać. Poniedziałek - w przedszkolu zmiana o 180 stopni, wtorek - wycieczka - Patryk odkrył swój talent haftowanie kanwy - Panie były tak zachwycone, że zabrały jego pracę, aby mi pokazać - jako wyróżnienie w całej grupie.

W środę było dość duże potknięcie, ale myślę sobie, że nie może to przekreślić tak wielu starań, poza tym Pati wiedział, że poniesie konsekwencje i dzielnie zniósł. Po tym wybryku kolejne dni znowu owocują w starania nie tylko w domu, ale i w przedszkolu. Postanowił zrobić własnoręczną pracę wyhaftować serwetki dla pań na zakończenie przedszkola (jego autorski pomysł).
Nadal ma ogromny temperamet, ale bardzo, bardzo się stara...i ja zresztą też...zaczyna wierzyć, że jest naprawdę wspaniałym chłopcem. Bardzo mu pomaga uprzedzenie faktów, przypominanie zasad. Mam nadzieję, że tak będzie dalej...

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 17-06-2011 08:07

I o to chodzi! :OK:
Pogratuluj Patrykowi dzielnej postawy! :D
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

befadka

Wsparcie

Post 17-06-2011 08:13

Dzielny chłopiec :OK:

Zaczyna się od starań i potknięć a to już połowa sukcesu :wink:

Brawo :!:

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 17-06-2011 09:07

Super chlopak :OK: :hooray: Kilka dni a tyle dobrych zachowań :jestes_wielki:

Ale mnie zaniepokoiło coś...
Asia_mama_Patrysia pisze: Szczerze mówiąc tak średnio wierzyłam w jego słowa...

Ja bym wierzyła. W momencie ich wypowiadania święcie wierzył, że mu się uda. Swoim rozumkiem widział już pasmo sukcesów - i bardzo dobrze, grunt to pozytywne myślenie. A Twoje nastawienie rzutuje na jego myślenie.

Asia_mama_Patrysia pisze:Po weekendzie z chłopcami myśałam, że się popłączę ze szczęścia tacy byli wspaniali, ale nikomu nic nie mówiłam, bo nie chciałam zapeszać.

Czyli nie załużyli wg Ciebie na pochwałę? Nie ma co zapeszać, trzeba zauważać, doceniać, chwalić. Jeśli się starają, a nie otrzymują informacji zwrotnej ("mama widzi i się cieszy"), to przestaną się starać!

Asia_mama_Patrysia pisze:Poniedziałek - w przedszkolu zmiana o 180 stopni, wtorek - wycieczka - Patryk odkrył swój talent haftowanie kanwy - Panie były tak zachwycone, że zabrały jego pracę, aby mi pokazać - jako wyróżnienie w całej grupie.

Czy od Ciebie też usłyszał pochwałę za cierpliwość i nowy talent?
Aaa - Czy to 180 stopni to dotyczy poprzedniego zachowania w przedszkolu czy pogorszenia?[przepraszam, ale nie zrozumiałam]

Asia_mama_Patrysia pisze:W środę było dość duże potknięcie, ale myślę sobie, że nie może to przekreślić tak wielu starań, poza tym Pati wiedział, że poniesie konsekwencje i dzielnie zniósł. Po tym wybryku kolejne dni znowu owocują w starania nie tylko w domu, ale i w przedszkolu.

Potknięcia to specjalność naszych dzieciaków. Niestety, nie udaje się ich uniknąć. Ale mimo potknięcia trzeba zauważyć starania i powiedzieć o tym dziecku. Nawet NALEŻY zauważyć i pochwalić wykonanie konsekwencji.

Asia_mama_Patrysia pisze:Nadal ma ogromny temperamet, ale bardzo, bardzo się stara...i ja zresztą też...zaczyna wierzyć, że jest naprawdę wspaniałym chłopcem. Bardzo mu pomaga uprzedzenie faktów, przypominanie zasad. Mam nadzieję, że tak będzie dalej...

pracuj dalej nad jego samooceną. To bardzo potrzebne naszym dzieciakom.
Uprzedzanie i przypominanie zasad powinno wejść na stałe do rytuałów codziennych. Co pewien czas warto też zauważyć, że sam trzyma się zasad, że sam o czymś pamięta.

Powodzenia. Jesteście na dobrej drodze :OK:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Asia_mama_Patrysia

Post 17-06-2011 09:43

Za każde dobre zachowanie chwalę, a potem to się przedkłada na punkty i nagrody :)
Pierwsza moja reakcja jak Pati wyraził swoje postanowienie to: "Super, bardzo się cieszę" i chyba jednak troszkę wierzyłam, z tym że wcześniej często były postanowienia, ale realizacja trwała może pół dnia.
Teraz obydwu chłopców chwalę równie dużo. Rano jakieś 5-10 pochwał, popołudniu 10-15 (mniej więcej).

Również Damian mnie niesamowicie zaskoczył. Na wiosnę tego roku nauczył się jeździć na rowerze 4 kołowym (w wieku 4,5 l). Ostatnio tak śmigał, że te 2 dodatkowe koła zaczęły się psuć. We wtorek postanowił: "Chcę odkęcić małe kółka" i poprosił wójka o ich odkręcenie. Wójek zdziwiony, ale Damian zdecydowany je odkręcić. Potem wsiadł na rower, na początku z moją niewielką pomocą, ale po 10 min. sam zaczął jeździć na dwóch kołach, jakby robił to już znacznie wcześniej...Wszyscy byli z Niego dumni, oczywiście tysiące pochwał za jego odwagę i odważnie podjętą decyzję!
Nadal jest bardzo nieśmiałym chłopcem, ale widzę, że z tym walczy.
Bardzo dużo mu dało przedstawienie wystawiane przez przedszkole na całą dzielnicę, za co jego grupa dostała złoto :)

ania-niko pisze:Czyli nie załużyli wg Ciebie na pochwałę? Nie ma co zapeszać, trzeba zauważać, doceniać, chwalić. Jeśli się starają, a nie otrzymują informacji zwrotnej ("mama widzi i się cieszy"), to przestaną się starać!"

Zasłużyli i byli chwaleni, co 5 min :)

ania-niko pisze:Czy od Ciebie też usłyszał pochwałę za cierpliwość i nowy talent?"

I ode mnie (w przedszkolu) i od babci (w domu). Podejrzewam, że gdyby za to nie był chawlony nie realizowałby swojego nowego zainteresowania.
Ostatnio zmieniony 17-06-2011 09:52 przez Beata, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: poprawiłam cytowanie.

Asia_mama_Patrysia

Post 17-06-2011 09:46

ania-niko pisze:pracuj dalej nad jego samooceną. To bardzo potrzebne naszym dzieciakom.
Uprzedzanie i przypominanie zasad powinno wejść na stałe do rytuałów codziennych. Co pewien czas warto też zauważyć, że sam trzyma się zasad, że sam o czymś pamięta.

To też zauważam i doceniam i chwalę
Dzięki temu pozwalam mu na odrobinę samodzielności - wierząc w Niego i...Działa!
Ostatnio zmieniony 17-06-2011 09:54 przez Beata, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: poprawiłam cytowanie

Asia_mama_Patrysia

Post 17-06-2011 09:52

Po weekendzie z chłopcami myśałam, że się popłączę ze szczęścia tacy byli wspaniali, ale nikomu nic nie mówiłam, bo nie chciałam zapeszać.

Chodziło mi o generalizowanie. Za każde pożądane zachowanie była pochwała, co tak wspaniale zrobili, albo nie zrobili tego co mi się nie podoba :) A w poniedziałek rano wymieniłam jak świetnie się zachowywali i pochwaliłam za cały weekend.

Oczywiście były drobne potknięcia, ale wystarczyło zwrócenie uwagi i przeprosiny z ich strony. Nie chcę idealizować, ale jest naprawdę bardzo dobrze :D

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 17-06-2011 09:59

Bardzo się cieszę, Asiu.
Napisz proszę, jak tego wszystkiego dokonałaś, bo zmiana w zachowaniu jest rzeczywiście bardzo duża.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 17-06-2011 10:02

Asia_mama_Patrysia pisze:Nie chcę idealizować, ale jest naprawdę bardzo dobrze :D

:hmmm: miesiąc czytania forum i takie zmiany? chyba jesteśmy cudotwórcami :lol:

Asiu, to świetny początek. Naprawdę! Teraz najważniejsze - wytrzymać nawet przy chwilowych niepowodzeniach. No i zadbać o siebie. Potrzebne jest morze cierpliwości i drugie z pomysłami.
Obrazek

Jerzy Liebiert

Asia_mama_Patrysia

Post 17-06-2011 12:41

bgbeata pisze:Bardzo się cieszę, Asiu.
Napisz proszę, jak tego wszystkiego dokonałaś, bo zmiana w zachowaniu jest rzeczywiście bardzo duża.

Największy wkład ma w tym wszystkim sam Patryk. To jego postanowienie :)
Plus spotkania z panią psycholog, chyba uwierzył w siebie i poznał swoją wartość. Ostatnio dowiedziałam się (właściwie od mamy Patryka przyjaciółki), że przedszkolna pani psycholog też organizuje z nim zajęcia idywidualne.
Do tego rady na forum oraz książka na temat zasad techniki behawioralnej (to bardziej jak ja go zaczęłam postrzegać i jak z nim postępować).
Z tym, że on aniołkiem nigdy nie będzie, ma swój temperament, nadal dość często się złości, ale częściej potrafi się opanować przed wybuchem (kodeks złości). Nadal potrzebuje ruchu i ma mnóstwo pomysłów (niekoniecznie trafionych).
Wiem, że Nasze problemy się nie skończyły, bo przed Młodym szkoła, nowy wychowawca, który go nie zna, nowe, znieznane otoczenie...Ale damy radę!!!

Asia_mama_Patrysia

Post 17-06-2011 12:47

anka-niko pisze:Asiu, to świetny początek. Naprawdę! Teraz najważniejsze - wytrzymać nawet przy chwilowych niepowodzeniach. No i zadbać o siebie. Potrzebne jest morze cierpliwości i drugie z pomysłami.

O tu masz rację. Ostatnio chłopaki przepychali się, kto pierwszy wejdzie do domu. Sami nie wpadli na żadne rozwiązanie konfliktu, więc trzeba było wymyślić jak tu obejść problem..."Ten kto pierwszy wchodzi, ten ostatni wychodzi jutro do przedszkola". U nas to wszystko musi mieć swoją kolejność, bo zaistniałby chaos, a tego nikt nie chce.
Ostatnio zmieniony 17-06-2011 13:44 przez Ida, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: poprawiłam cytowanie

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-06-2011 18:50

Asia_mama_Patrysia pisze:
Największy wkład ma w tym wszystkim sam Patryk. To jego postanowienie :)
Plus spotkania z panią psycholog, chyba uwierzył w siebie i poznał swoją wartość.

Masz naprawdę niezwykłe dziecko. Dzieciom zwykle bardzo trudno jest wytrwać we własnych postanowieniach. :)
Dodatkowo, jeśli uwierzył w siebie, to warto to pielęgnować.
Nasze dzieci bardzo często mają z tym ogromny problem, a to z kolei przekłada się na ich zachowanie.
Asia_mama_Patrysia pisze:Ostatnio dowiedziałam się (właściwie od mamy Patryka przyjaciółki), że przedszkolna pani psycholog też organizuje z nim zajęcia indywidualne.

Nikt z Tobą tego nie ustalił?

irena

Awatar użytkownika

Post 18-06-2011 19:30

Hurra moje dziecię doleciało do Genewy.
Pokonała strach i wsiadła w samolot, nic nie pogubiła (tego bała się najbardziej :) )
Myśmy pilotowali ją do odprawy samolotu, dalej musiała radzić se sama i dała radę.
W Genewie dość łatwo znalazła ciotkę, która miała ją odebrać. Umówiły się przy wyjściu z lotniska.
Mądre mam dziecko no i dorośleje mi.
Przyznam szczerze sama bym miała niezłego pietra, przed taką samodzielną podróżą.

regina

Wsparcie

Post 18-06-2011 19:37

Ireno - świetnie! Super po prostu [smilie=happy.gif]

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 18-06-2011 19:41

Irenko, masz mądre, zaradne i pięknie dorastające dziecko.
Tak po prostu. I to jest powód do szczęścia i dumy.
Gratuluję. :OK:

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 18-06-2011 21:01

Jejku! Gratulacje ogromne! :)

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 19-06-2011 11:38

Gratuluję :OK:

marcekpl

Dzieci: Michał, AS, 1999 i Maciek, NT, 2002

Post 19-06-2011 16:03

Brawo! :OK:

befadka

Wsparcie

Post 20-06-2011 10:28

Brawo dla odważnej dziewczyny :jestes_wielki:

Wiem jak bardzo jest to trudne bo sama wracałam z Szwecji ,bałam się jak pieron tym bardziej podziwiam córcię :wink:

shantaram

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-07-2011 16:29

Ha, to ja też sie pochwalę :D. Moja córka, lat prawie 15 - SAMA pojechała na kurs skrzypcowy. Sama pekaesem do Łańcuta, z dwiema walizami, plecakiem i skrzypcami (nic nie zgubiła :D), sama organizuje sobie zajęcia, sama dysponuje pieniędzmi i kartą bankomatową (pierwszy raz w życiu), sama też organizuje sobie posiłki. I do tego podobno ćwiczy jak oszalała - raz obudziła całą kwaterę przed 7 raną :opada:. Jestem z niej nadzwyczaj dumna :clap:.

irena

Awatar użytkownika

Post 21-07-2011 16:33

Super dzielna dziewczyna, masz powody do dumy.
Dorastają nam dzieciaki i wyrastają na mądrych i dojrzałych ludzi. :jestes_wielki: :jestes_wielki: :jestes_wielki:

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 21-07-2011 17:01

Zuch!

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 21-07-2011 17:34

Dzielna dziewczyna :ithl:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 21-07-2011 18:15

Brawo. :OK:

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 21-07-2011 18:37

Super :D :OK:
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 21-07-2011 18:44

:opada: Ale super!!
:jestes_wielki:
Obrazek

Jerzy Liebiert

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-07-2011 20:31

Brawo dla córci i mamusi :wink:
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-07-2011 21:21

O jejku, rewelacja!
Ludzie to mają..... :wink:
PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie