Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

SUKCESY, RADOŚCI, POWODY DO DUMY i te malutkie i te duuże

Moderator: Moderatorzy

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-08-2010 18:35

To świetna wiadomość.
Więcej takich. :D :OK:
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 03-08-2010 21:35

Brawo młody!

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-08-2010 22:08

Wróciły moje dzieciaki :D

Niezbyt czyste, ale szczęśliwe.

Oczywiście padły słowa(syna): ten mnie nie lubił, ten mi dokuczał, ale w ostatecznym rozrachunku, gdy na podpuchę zadałam pytanie: to co, w przyszłym roku szukamy innego obozu? usłyszałam;
-mamo, no coś ty, jadę na Kulkę :OK:

Polecam Kulkę na Mazurach!

Kadra świetna, organizacja obozu kapitalna, pomysły wychowawców powalające mnie z nóg(ze śmiechu :OK: ), zajęcia niesamowicie urozmaicone i niezwykłe-brak czasu na nudę i wydzwanianie do rodziców.
Osobiście doczekałam się tylko 1 telefonu, zaraz po przyjeździe...potem cisza do dnia powrotu :D

Cena obozu w stosunku do atrakcji zapewnionych dzieciom po prostu śmieszna :OK:

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 08-09-2010 08:39

Początek roku, nowa szkoła...

Niko wczoraj przywitał mnie w drzwiach z zeszytem do chemii w ręku - "Mama zobacz!!"
Fakt, powód do dumy niezły :D PIĄTKA wpisana do zeszytu :OK: jako jedyny w klasie dostał, bo pierwszy prawidłowo rozwiązał ze 20 wzorów chemicznych :clap:

Oprócz tego zapunktował na matematyce - na razie "tylko" plusik - za działania rozwiązywane przy tablicy, ale zawsze do przodu - i to pozytywnie :OK:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

katarynka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Paweł, 14 lat, zmiana diagnozy na ZA , pierwsza klasa Gimnazjum

Post 08-09-2010 14:39

Anka-Niko- cudowne wieści. Piątka z chemii to nie byle co :OK:

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 08-09-2010 18:05

Gratulacje dla Nika!

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-09-2010 17:45

Dla Nika wielkie brawa. :OK:

Teraz ja. Szymon :
- został wybrany przez kolegów na skarbnika klasy.
- jest w poczcie sztandarowym szkoły ( mimo tej nieszczęsnej matmy ).
- dobrowolnie odrabia lekcje.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 09-09-2010 17:49

Po ustaleniu, że jak nie będzie miał Krzyś żadnej 2 na półrocze, zaczął powtarzać ustnie to o czym mówili na lekcjach zwłaszcza ćwiczy angielski. Odrabia lekcje, prawie samodzielnie. Czeka na mnie, z trudniejszymi zadaniami z matematyki.
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 09-09-2010 20:54

Te nasze dzieciaki są wspaniałe(jak tylko im się chce).

Babcia_W

Dzieci: Kacper 15 lat, ZA

Post 09-09-2010 21:14

W innym wątku się skarżę ale pozytywy też są.
Kacper po wakacjach: potrafi połykać tabletki, kąpie się bez maty w wannie od paru dni i wiąże sznurówki (ale nie w bucie na stopie ;) ).
No i czasem zjada coś nowego.
I przeżył obóz dla całkowicie neurotypowych. Dzwonił, płakał, narzekał...a teraz komentuje to "bardzo tęskniłem ale w końcu to był mój pierwszy raz".
Są plusy :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 09-09-2010 21:29

Świetne wieści :)

Woda z mydlinami jest przecież śliska..
Sznurówki są trudną dziedziną...
Nowe smaki, tabletki - to często wielkie wyzwanie :)

Samodzieny pobyt na obozie to ogromniaste wyzwanie. Świetnie sobie poradził. Podoba mi się jego sposób wytłumaczenia.
:brawo:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 10-09-2010 06:15

Wspaniałe wieści, uwielbiam ten wątek. :)

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 10-09-2010 06:21

mnie tez tem watek podoba sie wyjatkowo.
gratulacje dla Kacpra!
swietnie sie spisal
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 16-09-2010 19:12

No to kolejna nowinka nowego gimnazjum Nika:
W TEJ SZKOLE STAWIAJĄ SZÓSTKI!!!

Wczoraj Niko załapał się na pierwszą szóstkę - z chemii (ma już dwie piątki do kompletu ). Za co? ZA PRACĘ NA LEKCJI!!

Załapuje też często plusy...

BAJKA TRWA... A jeśli to sen, to nie chcę się obudzić :twisted:
Obrazek

Jerzy Liebiert

katarynka

Awatar użytkownika

Dzieci: Paweł, 14 lat, zmiana diagnozy na ZA , pierwsza klasa Gimnazjum

Post 17-09-2010 11:28

No no no Niko idzie jak burza. Super wieści!!!

Mój Paweł został wybrany do udziału w konkursie recytatorskim. Pęka z dumy. :)

Babcia_W

Dzieci: Kacper 15 lat, ZA

Post 17-09-2010 11:48

Wczoraj nam nie poszła aukcja na allegro, ktoś nas przelicytował. A sprawa niebagatelna, jakieś rzadkie i niedostępne figurki lego - dinozaury. Kacper był u ojca a ja miałam misję, no i nie sprostałam.
Wrócił - rozpłakał się - leżał i płakał - płakał jeszcze w łazience i gadał do siebie że nigdy mu się nic w życiu nie udaje itp. Ale nie wściekł się na mnie, złego słowa nie usłyszałam. Pozwolił się przytulać i pocieszać, porozmawiał, nie obraził się. Wysłuchał że licytowało kilka osób, a wygrany może być tylko jeden itp. Był rozżalony (kto by nie był? Gdyby mnie ktoś świsnął ostatnią parę butów ze sklepu też byłabym wściekła) ale nie oberwało się nikomu.
Byłam z niego dumna i nie omieszkałam go o tym powiadomić.

I gratulacje dla wszystkich! Nie ma to jak dobrze rozpocząć rok szkolny :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 08-10-2010 21:30

Dzisiaj mieliśmy trudny dzień:
- na 8 rano w Józefowie (tak ok 30 km w jedną stronę) - lekarz. Ponieważ tym razem byliśmy w pokoju terapeutycznym, Niko natychmiast przystąpił do zabawy w "rysowanie w piasku". Ale chętnie opowiadał o swoich ostatnich przygodach i o gimnazjum :D
- próba wymiany żarówki w samochodzie (tu niestety lekka klapa, ale w serwisie poprawili)
-10:30 - 12:30 "rejonowa" przychodnia przyszpitalna - zdjęcie gipsu (głównie czekanie, w gabinecie 3 min....tu niestety wyszło, że czekanie nie jest jego mocną stroną)
- dom - ustalanie statusu oczekiwanej przesyłki (oj lekko pojechaliśmy po handlowcu :evil: bo 24 godziny to 48 godzin, a właściwie to nie wiadomo ile... zamiast wczoraj przesyłka najprawdopodobniej dotrze w poniedziałek!!)
- wizyta w salonie (przedłużenie/zmiana umowy na internet -Niko żywo zainteresowany, bo wreszcie "będzie miał swój") - NIko oczywiście łaził, sprawdzał telefony, zrobił psikusa na ogólnodostępnym laptopie (udało się na "dwa" doprowadzić do odwrócenia spsikusowania :OK: ), wypytywał o dziwne drobiazgi, podwyższał i obniżał krzesło... Pani cierpliwa i życzliwa :) W jakimś momencie powiedziałam o ADHD, a ona: "Wcale nie widać, żeby miał ADHD" :opada:

A to wszystko bez leku!!! Warto pracować z dzieckiem :OK: nawet jeśli to trwa dłuuugo :)
Obrazek

Jerzy Liebiert

kajasia

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 09-10-2010 19:33

Mój starszy brał udział w nagraniu jednego z popularnych programów kulturalnych w telewizyjnej dwójce, ktos go wypatrzył i zaproponował udział w zwiastunie programu, za dwa miesiące będzie przez jakiś czas ukazywał sie na małym ekranie. te nasze dzieciaki maja cos w sobie prawda?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 21-10-2010 15:26

Mój syn ostatni lek wziął w czerwcu 2010.

Od września poszedł do szkoły "w naturze". Klasa II gimnazjum. Początek roku był dość trudny, ciężko było mu się skupić na lekcjach, trudniej docierały do niego informacje (nagle wszystko okazało się trudniejsze).

Po wywiadówce:
- niektórzy chłopcy uciekają z pojedynczych lekcji - ale sprawdziłam, mój chodzi bardzo sumiennie na wszystkie lekcje
- oceny klasy dużo gorsze w porównaniu do ocen z poprzedniego roku - a oceny mojego syna są podobne, jak w zeszłym roku
- niektórzy zapominają nosić identyfikatora - mój nosi
- syn ma 1 (słownie: jedną) uwagę dotyczącą zachowania w szkole. Za odezwanie się nieodpowiednim tonem do nauczyciela
- klasa najgrzeczniejsza w szkole (SIC!), pani nie ma żadnych uwag do zachowania żadnego ucznia w czasie lekcji i przerw
- nikt w jego klasie nie pali, na razie nie mają parcia na używki

W domu wykonuje polecenia, sam odrabia lekcje, pilnuje sam godziny powrotu i chodzenia spać. Jest przeważnie pogodny, zadowolony z życia, z minionego dnia, a nawet ze szkoły. Wykonuje systematycznie i bez przypominania swoje codzienne obowiązki (zajmowanie się psami). Chętnie rozmawia z nami na każdy temat.

Okres "burzy hormonów" objawia się tym, że czasem mówi do nas nieodpowiednim tonem, ale uczy się na mój sygnał przerywać początek sprzeczki z nami, milknąc (sam to zaproponował). Już mu to całkiem dobrze wychodzi, potem wracamy do tej rozmowy już w normalnym tonie.

Powtarzam za Anką-Niko - NAPRAWDĘ WARTO WALCZYĆ.
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Tomaszek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 21-10-2010 19:49

Dosia pisze:Powtarzam za Anką-Niko - NAPRAWDĘ WARTO WALCZYĆ.

Chociażby o coś takiego (następna strona rozpoczyna się od dzisiejszej radosnej buźki).
Załączniki
IMG_1826.JPG
IMG_1826.JPG (313.36 KiB) Przeglądany 770 razy

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-10-2010 21:51

Ha, jestem dumna z syna.

Jeździ sam do szkoły autobusem. Nagle z dnia na dzień zrobiono objazd...pomylił przystanki i zamiast jeszcze w Chorzowie wysiadł już w Rudzie ŚL.

Wystarczyła telefoniczna informacja jak ma wrócić, i wrócił...dotarł do szkoły na czas...nie wpadł w panikę :jestes_wielki:

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-10-2010 06:19

cudownie - ja sie raczej nie doczekam solowej jazdy mlodego gdziekolwiek
super sie Twoje dziecko spisalo!
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 26-10-2010 20:32

Doczekasz się -mój miał ponad 14 jak pierwszy raz sam pojechał autobusem.

basiacyferki

Wsparcie

Post 26-10-2010 20:37

Emil ( chyba w ramach relaksu) codziennie SAM karmi (szykuje kanapki- nie karmę gotową, o nie! takie jak ona lubi, kroi na kawałeczki i podaje z ręki!) i poi Fionę :)
On naprawdę baaardzo się zmienia!
Piszę to po to żeby sobie poprawić zły humor, bo pamiętacie z czym do Was pierwszy raz przyszłam?
Radek 16 lat-wysokofunkcyjny
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-10-2010 06:25

super.
a moj rozmawia z kotem - tak to przynajmniej z boku wyglada.
mialczy do niej, a ona mu odmialkuje
nie wiem, o czym mialcza ...
zdarza sie jeszcze ze kota za bardzo scisnie, ale od razu dostaje pazurem i pokornieje :D
musze dodac, ze jest to absolutnie kochana kotecha, miziasta i chyba ma kocie adhd: wszedzie jej pelno i ma ciagle cos do powiedzenia ....
mama 14 latka z ZA

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-10-2010 08:53

basiacyferki pisze:Piszę to po to żeby sobie poprawić zły humor, bo pamiętacie z czym do Was pierwszy raz przyszłam?
Coś mi się kołacze pomiędzy szarymi komórkami, że chodziło o ciągłe wojny ze zwierzakiem. Pewnie z psem.

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-10-2010 10:32

Gustaw od nowego roku szkolnego jeździ do szkoły z przesiadką (ma dwa przystanki dalej po przeprowadzce), do tego jeszcze sam wstaje, robi sobie śniadanie i pilnuje godziny wyjścia. Na razie tylko 3 razy zaspał, bo Młodziaki poprzestawiały mu ustawienia wierzy, która go budzi.
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

lolinka2

Awatar użytkownika

Post 27-10-2010 11:53

Talka dostała piątkę ze sprawdzianu z ogromnej partii materiału (jakieś 50 stron w książce) na dodatkowym angielskim. Cieszę się i pochwaliliśmy ją, bo a) zachowała motywację od września i solidnie przygotowała do spr; b) wykorzystała wiedzę posiadaną, robiąc więcej niż w zadaniu wymagano (zwykle mówiła "po co mają wiedzieć.. ja wiem.. ty wiesz.. im ta wiedza niepotrzebna), co zresztą przyczyniło się do większej liczby pkt zdobytych; c) jest to jej i absolutnie jej własne osiągnięcie, bo pilnowanie dodatkowego ang. jest jej obowiązkiem, w który nie ingerujemy w ramach nauki odpowiedzialności.

lolinka2

Awatar użytkownika

Post 30-10-2010 00:14

i dokładam kolejne sukcesy Natalki:
- bardzo fajne, twórcze opowiadanie o listku (mieli takie napisać) - wymyśliła tekst o Listku Disco, który patrząc na inne wirujące na jesiennym wietrze liście, zapragnął nauczyć się innego tańca niż taniec liściasty..
- stworzyła wiersz, tak na poczekaniu (na zajęciach). O jesieni (6 wersów - bardzo ciekawe skojarzenia i rymy)

to chyba efekty terapii, Talka coraz częściej i chętniej używa wyobraźni :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 30-10-2010 22:38

lolinka2 pisze:Talka coraz częściej i chętniej używa wyobraźni :)
I bardzo dobrze! :OK:

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 27-11-2010 19:08

Moje najmłodsze dziecię, jak wiecie leży bardzo chore w Warszawie w Instytucie.
Ostatnio po bardzo ciężkim dniu (ma straszne bóle).
Napisało mi coś takiego (nie wiem czy ona to wymyśliła czy gdzieś wyczytała, jednak bardzo pasujące do jej sytuacji):
"Choroba to nie kara, to zaszczyt, to ona nam pokazuje prawdziwe życie. Inni nie umieją żyć, jak nie zobaczą prawdziwego życia."
Jak to przeczytałam, aż się poryczałam.

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 27-11-2010 20:12

Cudowna, wrażliwa dziewczyna.
[smilie=kiss of love.gif]

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-11-2010 14:12

Irenko, to bardzo smutne, że Twojej wspaniałej córci przychodzi doświadczać cierpienia fizycznego :przytul:
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-11-2010 14:38

Dzielna jest !!!!

Kinga1212-71

Awatar użytkownika

Post 10-12-2010 08:23

Mój syn od 3 dni nie siedzi sam w ławce, po raz pierwszy w swojej karierze szkolnej :D
We wtorek kolega zapytał go, czy może z nim usiąść (pokłócił się ze swoim "współławkowiczem") i młody zgodził się na to.
Do tej pory nigdy nie chciał z nikim siedzieć (czasem wychowawczyni proponowała w czasie, kiedy przesadzała dzieci). Zawsze wszyscy mu przeszkadzali, rozpraszali go.
Sukcesem jest, że się zgodził i nie wyprosił kolegi po jednej lekcji :wink: No i drugi sukces - ktoś chciał z nim siedzieć, sam do niego przyszedł (młody nie koleguje się z nikim poza szkołą, nikt do nas nie przychodzi, on nie chodzi do nikogo).
nauczyciel, mama 10 latka z ADHD, ODD i dysgrafią oraz bardzo żywej i rozgadanej 2,5 latki

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 10-12-2010 20:03

idzie ku lepszemu!

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 22-12-2010 20:42

Niko stwierdził, że nic nie będize jadł na Wigilii.. No cóż, ryb nie jada, sałatka jarzynowa jeszcze "nie jadalna", inne tradycyjne potrawy też... "Wobec tego rób sobie cebulaki"... no i zrobił :)
cebulaki.JPG
cebulaki.JPG (70.32 KiB) Przeglądany 808 razy
Obrazek

Jerzy Liebiert

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 22-12-2010 20:56

Wyglądają rewelacyjnie :).

Hmm, następnym razem chyba się wproszę ;).

nieszki

Awatar użytkownika

Terapeuta

Dzieci: Synowie: 16 lat - ZA z cechami ADHD, 9 lat

Post 22-12-2010 21:39

MMM, ale bym zjadła.
Obrazek
Agnieszka -starszy syn lat 16 - ZA, drugi - lat 9 - takie sobie zwykłe, niezwykłe dziecko.

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 22-12-2010 21:51

Zdolny chłopak. :OK:

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-12-2010 07:55

oooj , jakie ładne cebulaki
mniamuśnie wyglądają
mama 14 latka z ZA

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-12-2010 17:14

anka-niko pisze:Niko stwierdził, że nic nie będize jadł na Wigilii.. No cóż, ryb nie jada, sałatka jarzynowa jeszcze "nie jadalna", inne tradycyjne potrawy też... "Wobec tego rób sobie cebulaki"... no i zrobił :)
cebulaki.JPG

Takie pięknie wyglądają, ze poprosimy Nika o przepis :wink:
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 23-12-2010 17:17

Biorę go na zięcia! :OK:
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

blaire

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 06-01-2011 17:26

Kuba zajął V miejsce w konkursie matematycznym dla klas III. Udział brało 95 osób!

Optymiści wierzą, ze świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedza, gdzie ma ten otwór.

Kuba 18.09.2001, - ZA- Korneliusz chcący we wszystkim naśladować starszego brata- 05.10.2005 i Ida - 24.10.2010

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 06-01-2011 17:44

:OK:
To się nazywa MISTRZUNIO!
:brawo:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 06-01-2011 17:47

Ucałuj pszczółko od ciotki Dreptakowej :)

regina

Wsparcie

Post 06-01-2011 19:11

Brawo!

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 06-01-2011 19:22

Gratuluję! :OK:

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-01-2011 19:23

Buziaki dla Kuby. [smilie=kiss of love.gif]

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 06-01-2011 19:35

Super Kuba gratulacje.
Też się chwale, a co.
Mieliśmy gościa, była ciotka co niby wszystko wiedziała o wychowaniu dzieci. Jak moje dzieciaki były małe według niej. Były straszną bandą z której nic nie będzie.
Wczoraj stwierdziła że się nie spodziewała tak cudownych, mądrych bratanków zastać. Zachowywali się normalnie, nie byli jakoś specjalnie grzecznie.
Z jej ust to była nie lada pochwała.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie