Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

SUKCESY, RADOŚCI, POWODY DO DUMY i te malutkie i te duuże

Moderator: Moderatorzy

gaja7

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-01-2010 10:48

Brawa dla chłopaków!
Ja, matka szukająca, Gustaw 1996 niezdiagnozowany AS, Gaweł 2004 AS+ADHD, Gosław 2007 póki co naśladowca Tajfuna

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Dzieci: Konrad 19 lat - ZA z cechami ADHD

Ja: Babcia - ADHD z cechami ZA

Post 09-02-2010 19:30

Brawo!

enchanted

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 17-02-2010 12:31

Wczoraj były bale karnawałowe w szkole. Młody zgłosił się do konkurencji w parze z koleżanką i zachował klasę, kiedy przegrał :D A Mały zgłosił się do konkurencji indywidualnej (!!!!) i też z godnością przyjął porażkę :D Strasznie się cieszę.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 19-02-2010 20:11

enchanted pisze:Wczoraj były bale karnawałowe w szkole. Młody zgłosił się do konkurencji w parze z koleżanką i zachował klasę, kiedy przegrał :D A Mały zgłosił się do konkurencji indywidualnej (!!!!) i też z godnością przyjął porażkę :D Strasznie się cieszę.

Rozumiem tę dumę, bo aktualnie uczę młodego przyjmowania porażek na klatę. :D
Notoryczynie ogrywam go w ...warcaby. :mrgreen:

I wiecie co? Są kolosalne postępy :)

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 19-02-2010 23:59

Justynka pisze:Rozumiem tę dumę, bo aktualnie uczę młodego przyjmowania porażek na klatę. :D
Notorycznie ogrywam go w ...warcaby. :mrgreen:

Justynko przygotuj swoją klatę, bo lada chwila to On Ciebie będzie ogrywał. :lol:

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 03-03-2010 10:31

Maja pisze:
Justynka pisze:Rozumiem tę dumę, bo aktualnie uczę młodego przyjmowania porażek na klatę. :D

Justynko przygotuj swoją klatę, bo lada chwila to On Ciebie będzie ogrywał. :lol:

Ta..... i mamy kolejną wiedźmę na forum... :evil:

A propos mojego dziecięcia, to w ubiegłym tygodniu zdolności swe sportowe i muzyczne pokazał.

Bo:
1. Dzięki niemu, jego przedszkole zajęło II miejsce na zawodach międzyprzedszkolnych.
2. Dostał zaproszenie do szkoły muzycznej -> dobre, co? Czy jest ktoś może na tym forum, kto potrafi sobe wyobrazić moje dziecko ze skrzypcami? :lol:

blaire

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 03-03-2010 10:47

Justynka pisze:
Maja pisze:

Ta..... i mamy kolejną wiedźmę na forum... :evil:

A propos mojego dziecięcia, to w ubiegłym tygodniu zdolności swe sportowe i muzyczne pokazał.

Bo:
1. Dzięki niemu, jego przedszkole zajęło II miejsce na zawodach międzyprzedszkolnych.
2. Dostał zaproszenie do szkoły muzycznej -> dobre, co? Czy jest ktoś może na tym forum, kto potrafi sobe wyobrazić moje dziecko ze skrzypcami? :lol:

Ja, ja mogę. Tylko nie wiem jak długo te skrzypce całe będą :D

Optymiści wierzą, ze świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedza, gdzie ma ten otwór.

Kuba 18.09.2001, - ZA- Korneliusz chcący we wszystkim naśladować starszego brata- 05.10.2005 i Ida - 24.10.2010

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 03-03-2010 11:02

Justynka pisze:Dzięki niemu, jego przedszkole zajęło II miejsce na zawodach międzyprzedszkolnych.
Ludzie, do czego to doszło? Są już zawody międzyprzedszkolne :shock:

blaire

Awatar użytkownika

Post 03-03-2010 11:47

Jaki wstyd, nie napisałam nic w tym wątku od tak dawna- i bynajmniej nie dlatego, że nie było o czym ;-) .
Kuba podczas obozu w Bystrej chodził na lekcję pływania, podczas 6 godziny już pływał. Później tydzień w Gliczarowie i narty. Eh, jak pięknie szusował

Optymiści wierzą, ze świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedza, gdzie ma ten otwór.

Kuba 18.09.2001, - ZA- Korneliusz chcący we wszystkim naśladować starszego brata- 05.10.2005 i Ida - 24.10.2010

basiacyferki

Wsparcie

Post 03-03-2010 17:02

Ja jestem świadkiem jak pięknie pływał:)
I koleżeński jest bardzo!
A jego mama to dobra nauczycielka [smilie=hi ya!.gif]
Radek 16 lat-wysokofunkcyjny
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 03-03-2010 22:27

Justynka pisze: Czy jest ktoś może na tym forum, kto potrafi sobie wyobrazić moje dziecko ze skrzypcami? :lol:

Pewnie, że tak! Im młodszy tym szybciej "chwyta" instrument. Do Szkoły Muzycznej chodzą już sześciolatki.

malami541

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 04-03-2010 08:33

:D Jestem nowa na forum, ale mam już powody do radości, bo pani dyrektor wczoraj tak chwaliła Pawła, że aż cieplutko w serduszku się zrobiło: jest grzeczny, pracuje na lekcji, nie jest agresywny w stosunku do nauczycieli, nie bije kolegów, potrafi się lepiej skupic. Duma mnie rozpiera i radośc, że nasza wspólna praca daje owoce i inni to widzą :D
Miłość jest naszym codziennym egzaminem!
Pawełek 9lat-ADHD, Tomek 6 lat.

basiacyferki

Wsparcie

Post 04-03-2010 08:58

Ponieważ Em nie ma wrodzonej predyspozycji do komplementowania-wyuczyłam go tego.
Emil odkrył że komplementowani ludzie najczęściej dają miłe zwrotki.
I zachłysnął się tym.
Najpierw pisał komplement np.na NK i pytał mnie czy taki może być. Potem poprawiał błędy.
Teraz wprawiony chwali wszystkich jak najęty!
Wczoraj na gg jak zabrakło mu tematów z koleżanką (kolegów nie ma) to wypalił :"ależ ty jesteś ładna!"
Dziewczę (starsze) zaniemówiło!
Ja zdławiłam śmiech :wink:
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 04-03-2010 09:10

malami541 pisze::D Jestem nowa na forum, ale mam już powody do radości, bo pani dyrektor wczoraj tak chwaliła Pawła, że aż cieplutko w serduszku się zrobiło: jest grzeczny, pracuje na lekcji, nie jest agresywny w stosunku do nauczycieli, nie bije kolegów, potrafi się lepiej skupic. Duma mnie rozpiera i radośc, że nasza wspólna praca daje owoce i inni to widzą :D
Wow! Czy ktos pamięta taki przypadek, żeby pierwszy post nowego forumowicza był taki radosny?

Witaj Malami :D
Brawa dla Pawła :)

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 04-03-2010 09:15

zonadreptaka pisze:
malami541 pisze::D Jestem nowa na forum, ale mam już powody do radości, bo pani dyrektor wczoraj tak chwaliła Pawła, że aż cieplutko w serduszku się zrobiło: jest grzeczny, pracuje na lekcji, nie jest agresywny w stosunku do nauczycieli, nie bije kolegów, potrafi się lepiej skupic. Duma mnie rozpiera i radośc, że nasza wspólna praca daje owoce i inni to widzą :D
Wow! Czy ktos pamięta taki przypadek, żeby pierwszy post nowego forumowicza był taki radosny?

Witaj Malami :D
Brawa dla Pawła :)

SUPER :)
Optymistycznie się zrobiło aż miło [smilie=be mine!.gif]
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 04-03-2010 09:18

Justynka pisze:Dostał zaproszenie do szkoły muzycznej -> dobre, co? Czy jest ktoś może na tym forum, kto potrafi sobe wyobrazić moje dziecko ze skrzypcami? :lol:

Justynko, a oglądałaś może film "Amadeusz"???
Obrazek

Jerzy Liebiert

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

malami541

Awatar użytkownika

Post 04-03-2010 09:58

Dziękuję. Myślę , że warto zaczynac od dobrych rzeczy wtedy jest milej i łatwiej. [smilie=heart fill with love.gif]

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-03-2010 10:13

anka-niko pisze:
Justynka pisze:Dostał zaproszenie do szkoły muzycznej -> dobre, co? Czy jest ktoś może na tym forum, kto potrafi sobe wyobrazić moje dziecko ze skrzypcami? :lol:

Aniu, moje dziecię aż tak uzdolnione nie jest. Gdyby było tak genialne, to pewnie bym sobie nawet te skrzypce wyopbraziła :D

Ale potrafi na przykład śpiewać naśladując śpiew operowy. Ma zabójcze, naturalne vibrato i bardzo szeroką skalę głosu. I co ciekawe, naturalnie potrafi śpiewać używając przepony :shock:

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 04-03-2010 10:20

Justynka pisze:
anka-niko pisze:

Aniu, moje dziecię aż tak uzdolnione nie jest. Gdyby było tak genialne, to pewnie bym sobie nawet te skrzypce wyopbraziła :D

Ale potrafi na przykład śpiewać naśladując śpiew operowy. Ma zabójcze, naturalne vibrato i bardzo szeroką skalę głosu. I co ciekawe, naturalnie potrafi śpiewać używając przepony :shock:

I Ty uważasz, że nie jest geniuszem????? :shock: Ludzie uczą się latami prawidłowego używania przepony i ustawienia aparatu głosowego do śpiewu solowego (operowego)!!!
Obrazek

Jerzy Liebiert

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 04-03-2010 10:24

basiacyferki pisze:Emil odkrył że komplementowani ludzie najczęściej dają miłe zwrotki.
I zachłysnął się tym.
Dobry jest!

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-03-2010 10:30

anka-niko pisze:I Ty uważasz, że nie jest geniuszem????? :shock: Ludzie uczą się latami prawidłowego używania przepony i ustawienia aparatu głosowego do śpiewu solowego (operowego)!!!

Fachowcem nie jestem, więc moja ocena może być bardzo subiektywna.
W szkole muzycznej natomiast, jest obowiązkowy instrument i tu włącza się mój opór.

Już sobie wyobrażam odrabianie lekcji, gdy młody pójdzie do szkoły.
Ćwiczeń na instrumencie z moim dziecięciem (mimo mojej dość bujnej wyobraźni) wyobrazić sobie nie potrafię :D

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 04-03-2010 10:39

Justynka pisze:W szkole muzycznej natomiast, jest obowiązkowy instrument i tu włącza się mój opór.

Już sobie wyobrażam odrabianie lekcji, gdy młody pójdzie do szkoły.
Ćwiczeń na instrumencie z moim dziecięciem (mimo mojej dość bujnej wyobraźni) wyobrazić sobie nie potrafię :D

A ja go widzę - PERKUSJA :band: ale i inne instrumenty :)
Obrazek

Jerzy Liebiert

malami541

Awatar użytkownika

Post 04-03-2010 10:43

anka-niko pisze:
Justynka pisze:
anka-niko pisze:

I Ty uważasz, że nie jest geniuszem????? :shock: Ludzie uczą się latami prawidłowego używania przepony i ustawienia aparatu głosowego do śpiewu solowego (operowego)!!!

ja uważam, że każde dziecko jest geniuszem w jakiejś dziedzinie. moje np. w pracach manualnych i nie mam żadnych szans żeby zrobic coś lepiej od niego. a śpiew jest piękny i trudny, więc jeśli istnieje taka możliwośc to trzeba dac szansę na rozwijanie talentu. Nie zastanawiaj się czy da sobie radę ze skrzypcami, bo przecież w każdej szkole są trudniejsze przedmioty.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-03-2010 12:11

Malami, za skrzypce to ja serdecznie podziękuję.. :D

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 04-03-2010 13:15

Justynko zabierasz sobie możliwość bliższego poznania swoich sąsiadów ;) Skrzypce mają tak wysokie tony, że sąsiedzi na pewno nieraz przyszliby do Ciebie z gratulacjami. :lol:

pajak

Post 04-03-2010 18:05

Tak mi się jeszcze pomyślało.. A może flet? Na początek jest prosty (czytaj relatywnie małe koszty zniszczeń), a poprzeczny jest metalowy przychodzi dopiero później (i jakby co, to jest metalowy :) ) A sąsiedzi i tak będą przychodzili gratulować :)
Wołasz do ludzi i kiedy nikt nie słyszy..

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 04-03-2010 19:30

Ja bym spróbowała.
Może na początek Ognisko Muzyczne?
Zrezygnować zawsze możesz, ale skoro jak piszesz Młody talenty rozliczne posiada, to czemu nie pokusić się o ich rozwijanie.
mój kochany czternastolatek ma zdiagnozowane ZA i ADHD

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-03-2010 10:02

Jak wdrożymy się w odrabianie lekcji i wynajdziemy odpowiadające młodemu zajęcia sportowe, to może się skuszę i do jakiegoś ogniska go zapiszę. Ale żeby sobie pośpiewał, a nie grał na instrumencie. Znam realia i wiem jak to wygląda. :twisted:
To jest po prostu kolejny obowiązek dla rodzica. :(

A ja nie jestem tylko mamą dziecka z ADHD.
Jestem również kobietą ... i takie tam :mrgreen:

Aaaaa.... zapisałam sie na aerobik. Wczoraj byłam po raz pierwszy :D Spróbuję namówić Dosię :wink:

Maja

Awatar użytkownika

Pszczółka

Post 05-03-2010 13:39

Justynko- dziecię jak będzie uparte, to i tak dostanie się do szkoły lub ogniska muzycznego. Na I stopień przyjmują do 16 roku życia- ma czas się upierać :)

basiacyferki

Wsparcie

Post 06-03-2010 20:40

Dziś nasza Kari zaproponowała mi że się trochę zajmie chorym (czyt.marudnym, trudnym do zniesienia, znudzonym) Emilem.
I chociaż zachowywał się irytująco-poradziła sobie :)))
Dla mnie to wiele jak ktoś choć na chwilę się nim zajmie!
Dziękuję Kari
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 07-03-2010 10:04

Wczoraj Arek brał udział w zawodach karate w Borzęcinie.

Zajął 2 miejsce w konkurencji grupowej i 3 indywidualnie :brawo: synku jestem bardzo dumna.
Człowiek jest wielki,
nie przez to, co ma, lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 07-03-2010 10:33

Arek jest FENOMENALNY!!! [smilie=hot over you.gif]
NIgdy nie zapomnę jego przejścia przez Park Linowy :tornado:
Obrazek

Jerzy Liebiert

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-03-2010 11:33

Arek :brawo:

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 07-03-2010 11:48

Brawo Arek :super: :brawo: [smilie=heart fill with love.gif]

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 07-03-2010 12:09

basiacyferki pisze:Dziś nasza Kari zaproponowała mi że się trochę zajmie chorym (czyt.marudnym, trudnym do zniesienia, znudzonym) Emilem.
Gratuluję, Kari! A jak to zrobiłaś, zdalnie :shock: ?
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

basiacyferki

Wsparcie

Post 07-03-2010 14:57

Dosia pisze:
basiacyferki pisze:Dziś nasza Kari zaproponowała mi że się trochę zajmie chorym (czyt.marudnym, trudnym do zniesienia, znudzonym) Emilem.
Gratuluję, Kari! A jak to zrobiłaś, zdalnie :shock: ?

Przez skype:)
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Aneta

Awatar użytkownika

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 07-03-2010 16:00

Dziekuje Wam a jak to zrobiłam? Hmm sprytem :lol: a jaśniej to było, tak, że Emil mi pisał ciągle głupoty na skype i po jakimś czasie zamknęłam skejp nie dałam się sprowokować, pisałam STOP no i mu sie znudziło po jakimś czasie, również słyszałam nie ładne odzywki do Mamy czyli Basicyferki i ja tłumaczyłam Mu że tak nie wolno i rozmawiałam z nim na ten temat.
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 07-03-2010 17:13

smoczydlo pisze:Wczoraj Arek brał udział w zawodach karate w Borzęcinie.

Zajął 2 miejsce w konkurencji grupowej i 3 indywidualnie.
Przekaż proszę, Aniu Arkowi gorące gratulacje! Nie wiem, jak to się stało, że nie widziałam tych postów wcześniej ;) .
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Aneta

Awatar użytkownika

Post 07-03-2010 17:27

ArKU BRAWO! JESTES SUPER jestem z ciebie dumna :calus: :brawo: [smilie=kiss of love.gif]
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 07-03-2010 20:42

smoczydlo pisze:Wczoraj Arek brał udział w zawodach karate w Borzęcinie.

Zajął 2 miejsce w konkurencji grupowej i 3 indywidualnie :brawo: synku jestem bardzo dumna.

Super syn, super rodziców :D
Tomek cały czas wspomina siłę w dłoniach Arka :D
Może nie wszyscy wiedzą, ale Arek potrzebował niecałej minuty, by na bardzo wysokiej ściance wspinaczkowej dotrzeć do sufitu :D
Duże buziaki i szacun dla Arka!
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 08-03-2010 08:54

Dzięki w imieniu Arka. Gratulacje i uściski przekażę :D.
Człowiek jest wielki,

anka-niko

Awatar użytkownika

Post 08-03-2010 09:44

Nadeszła pora na chwalenie Nika :D

Miał obiecane urodziny wśród kolegów w pizzerii.

Ustaliliśmy kwotę do dyspozycji, miejsce, orientacyjną liczbę gości, przpypomniałam pobieżnie reguły.

Z duszą na ramieniu dałam sobie "na luz" i załatwiał wszystko sam.

Efekt?
Wszyscy się świetnie bawili, kwota nie została przekroczona, był jeden telefon - z prośbą o przedłużenie czasu, wrócił o ustalonej porze. Wygląda na szczęśliwego :D Już planuje następne spotkanie :lol:
Obrazek

Jerzy Liebiert

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2010 09:56

Dorastają i dojrzewają nam chłopaki :D
Gratulacje dla Nikodema :brawo: :super:
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

Aneta

Awatar użytkownika

Post 08-03-2010 10:02

Nikodem jest wielki Anka-Niko przekaż ode mnie całuski :calus: Jest taki super jak Ty!!

smoczydlo

Awatar użytkownika

Forumoholik

Post 08-03-2010 10:38

Gratulacje dla Nikodema - to wielki krok w stronę samodzielności.
Człowiek jest wielki,

Babcia Ola

Awatar użytkownika

certyfikowany killer

Post 08-03-2010 21:18

:super: :brawo:

Żunia

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 08-03-2010 21:25

Dorośleją nam chłopaki.
I nie wiem , czy nie zacząć wspominać chwil, kiedy to takie malutkie i bezbronne było....

Brawo dla Nika.

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-03-2010 12:46

Brawo dla mężczyzn :)

Aniu - jednak przeżyłaś :D

Aneta

Awatar użytkownika

Post 24-03-2010 12:34

Chce się pochwalić, że dziś posprzątałam na błysk kuchnie, dużo umiem z angielskiego, 2 razy powtórzyłam te słowa i już na pamięć umiem!
Ostatnio zmieniony 24-03-2010 15:35 przez Dosia, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Pisze się "to słowo" lub "te słowa". Natomiast "te słowo" jest nieprawidłowe

basisko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 24-03-2010 13:24

gratulacje :) - tak trzymac
"każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa"
-----------------------------------------------------------------------------------------
mama 14 latka z ZA
PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie