Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Humor zeszytów szkolnych i dowcipne teksty dzieci

Moderator: Moderatorzy

basiacyferki

Wsparcie

Post 29-09-2009 17:20

Buhahah! Teraz wiem dlaczego mój też nie wiesza kąpielówek! On je WYCIERA po prostu:)
Radek 16 lat-wysokofunkcyjny
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Nulka

Awatar użytkownika

Pieniacz urzędowy

Post 29-09-2009 21:31

Akcja sprzed paru minut, córka chodzi po mieszkaniu i szuka swojego koca na którym siedział Piotr.
- Oddawaj koc, masz ospe, i może przejść z Twojego zadka na kocyk < i obrażona mina >
Mama 16-letniego Aspi i 10-letniej naśladowniczki :)

basiacyferki

Wsparcie

Post 30-09-2009 16:25

Dziś byliśmy u pediatry. Emik marudzi: mamo, po co tu przyszliśmy,przecież nie jestem chory...
Ja : po skierowanie
E : Nudzę się. Nie możesz sama wziąć
J : Nie mogę, ponieważ nie wiem czy pani doktor nie będzie chciała Cię zobaczyć.
E: To pokaż jej moje zdjęcie! :wink:
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Piotrek 14 lat ADHD z cechami Aspi i zaburzenia zachowania

Post 01-10-2009 09:58

Bardzo logiczne :lol:
Ogry mają warstwy... jak cebula.
Shrek

Ogr bagienny.

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 02-10-2009 16:47

Byliśmy na zakupach. dziecko z dziadkami poszło do jednego sklepu, ja sama do drugiego. Po zakupach dziecko mi oznajmia w samochodzie:
-Broiłam w sklepie.
ja:
-Taaak? A co robiłaś konkretnie?
Dziecko z powagą:
-To nie jest opowieść dla Ciebie mamusiu..... :roll:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

Malwinka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-10-2009 20:02

Ida pisze:Byliśmy na zakupach. dziecko z dziadkami poszło do jednego sklepu, ja sama do drugiego. Po zakupach dziecko mi oznajmia w samochodzie:
-Broiłam w sklepie.
ja:
-Taaak? A co robiłaś konkretnie?
Dziecko z powagą:
-To nie jest opowieść dla Ciebie mamusiu..... :roll:

No, proszę. Jakie rozsądne dziecko :lol:
Pozdrawiam. Malwinka - mama trzynastolatka z ADHD.

Agatka

Awatar użytkownika

Profesorowa

Post 04-10-2009 12:01

Dba o nerwy mamusi :)) Głęboko empatyczna :wink:
jestem psychologiem:) i lubię to forum
Agata Orzeł-Żukowska
psycholog dziecięcy i terapeuta rodzinny
terapeuta biofeedback

mama Maciusia

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Maciej 13 lat ,autyzm ,zespół tourette'a,padaczka

Post 05-10-2009 08:37

basia1702@wp.pl pisze:Dziś byliśmy u pediatry. Emik marudzi: mamo, po co tu przyszliśmy,przecież nie jestem chory...
Ja : po skierowanie
E : Nudzę się. Nie możesz sama wziąć
J : Nie mogę, ponieważ nie wiem czy pani doktor nie będzie chciała Cię zobaczyć.
E: To pokaż jej moje zdjęcie! :wink:

hehe super :)))))
,,Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu".
— Paulo Coelho

mama Maciusia

Awatar użytkownika

Dzieci: Maciej 13 lat ,autyzm ,zespół tourette'a,padaczka

Post 09-10-2009 21:24

czasami zastanawiam sie co jeszcze genialnego wymyśl moje dziecko ??? :hmmm:

dziś dostałam tel.od wspomagajacego ze maja mały problem z Maciusiem,pytam sie co sie stało :?: ,ona na to że zaknął na kłódkę plecak i nie moga wyjąć książek :?
nie znalazła przy nim kluczyka,a nie chca mu jej rozwalać bo nie chca go denerwować...
powiedziałam jej żeby właśnie o tym mu powiedziała że jak nie odda kluczyka,przyjdzie pan i rozwali kłódkę,poskutkowało :),dzień zakończony czerwona kropka :)
po szkole pytam sie go czemu tak zrobił,odpowiedział,że nie chciał się uczyć :shock: ,ten skubaniec ,cały plan obmyslił juz w domu,a w szkole zrealizował ;)
,,Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu".
— Paulo Coelho

Aneta

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Dzieci: 5 miesięcy :)

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 10-10-2009 19:16

Cwany chłopak :lol:
Nie ma potrzeby złościć się ani na siebie, ani na sytuację. Często zdarza się nam mówić: "Złości mnie ta sytuacja". Musimy jednak mieć świadomość, że sytuacje tworzą ludzie, za każdą sytuacją ktoś stoi i nic złego się nie stanie, jeśli poczujemy do niego złość. :)

basiacyferki

Wsparcie

Post 15-10-2009 20:13

Na zakupach znudzony Emik prosi :"mamo daj mi klucze,pojadę do domu". Starszy brat oponuje :"jak ostatnio dałem Ci klucze to zamknąłeś mieszkanie i sobie poszedłeś!"
Ja : "Emik jak dam Ci klucze to masz być w domu i na nas czekać. Co zrobisz jak będziesz chciał wyjść?"
Emik : wtedy dacie mi wpierdy!

Dodam że Emik nigdy nie jest bity a te słowa to ulubione mojej teściowej!
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 16-10-2009 09:06

Liczymy Panie w przedszkolu Jakubka, żeby dowiedzieć się ile bombonierek musimy kupić na dzień nauczycielo. Wyszły nam cztery panie. Analogicznie - Cztery bombonierki musimy kupić - mówię.
- Nie mamuś, pięć bo dla Pani dyrektor dwie.
- A dlaczego? - pytam.
- Bo pani dyrektor rządzi przedszkolem, dlatego powinna dostać dwie.

Brązowonosy mi rośnie? :wink:

sredni

Awatar użytkownika

Dzieci: Michał 17lat ZA, Maja 8 lat ZA z zaginiona, więc nigdzie nie zgłaszana diagnoza

Post 25-11-2009 11:12

Michał ma dosyć długie włosy i nauczycielka chemii powiedziała, ze ma przynosić coś do ich przytrzymania na czas wykonywania doświadczeń. Spinek z biedronkami i żyrafkami czemuś nie chciał :lol: Z ciężkim westchnieniem wziął czarna gumkę do włosów. kiedy wrócił ze szkoły pytam go czy miał związane włosy
- tak, ale nie czułem się komfortowo i to mnie rozpraszało, bo facet z włosami związanymi gumką głupio wygląda
- ale musisz mieć ściągnięte włosy, to może jednak żyrafki, jak z gumka głupio?
- nie, na następne zajęcia daj mi czepek kąpielowy, pani się zgodziła

Wcale nie będzie głupio wyglądał...

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-11-2009 11:18

sredni pisze:- nie, na następne zajęcia daj mi czepek kąpielowy, pani się zgodziła

:smiech:
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-11-2009 11:31

Są też opaski na głowę(pamietam był taki sławny tenisista który nosił taką),a jak nie to może fryzjer.
Shrek

Ogr bagienny.

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 25-11-2009 11:35

sredni pisze:- nie, na następne zajęcia daj mi czepek kąpielowy, pani się zgodziła

No to co? Ale przynajmniej nie będzie go to rozpraszać [smilie=to funny.gif]
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

midianka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-11-2009 11:39

Krzysionek pisze:a jak nie to może fryzjer.

Krzysionku, Michał wyraźnie szuka innych (akceptowalnych dla niego :) ) form rozwiązania problemu .
Ma do tego prawo jeśli nie przeszkadza to na innych lekcjach i w domu.
mój syn marzył o lataniu, a tu tak trudno twardo stanąć na ziemi, a co dopiero odbić się .. (Tak było 5 lat temu)

"Wszys­cy jes­teśmy aniołami z jed­nym skrzydłem: mo­żemy la­tać tyl­ko wte­dy, gdy obej­miemy dru­giego człowieka"Bruno Ferrero

Tomek już to umie!!
Również dzięki Wam:))

sredni

Awatar użytkownika

Dzieci: Michał 17lat ZA, Maja 8 lat ZA z zaginiona, więc nigdzie nie zgłaszana diagnoza

Post 25-11-2009 11:49

midianka pisze:

Krzysionku, Michał wyraźnie szuka innych (akceptowalnych dla niego :) ) form rozwiązania problemu .

Dokładnie. I nawet znalazł :rotfl:

Krzysionek

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-11-2009 12:35

sredni pisze:
midianka pisze:

Dokładnie. I nawet znalazł :rotfl:

...w takim razie gratuluje. Mam nadzieję,że klasa nie będzie do końca szkoły robić sobie z Michała bekę.
Shrek

Ogr bagienny.

sredni

Awatar użytkownika

Post 25-11-2009 12:59

Krzysionek pisze:
...w takim razie gratuluje. Mam nadzieję,że klasa nie będzie do końca szkoły robić sobie z Michała bekę.

klasa nie zobaczy, to indywidualna lekcja :D

BasikM

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-11-2009 17:33

Często widuję na mieście mężczyzn z długimi włosami, którzy mają je zebrane w kucyk i spięte czarną frotką.
Postaraj się znaleźć zdjęcie takiego faceta i mu je pokaż.
W czepku kąpielowym będzie się pocił i nawet ten materiałowy jest bardzo niewygodny. Jak go ktoś przypadkiem zobaczy to raczej parsknie śmiechem i będzie to na pewno komiczniejsze od stonowanej w kolorze frotki.
Mam siostrę i siostrzeńców z ADHD

sredni

Awatar użytkownika

Post 25-11-2009 21:55

Spokojnie, nie napisałam o tym jako o problemie do rozwiązania, tylko dlatego że ubawiło mnie pojecie obciachu w rozumieniu Michała.
Jak chce niech idzie w tym czepku, pewnie się spoci i poprosi o gumkę ( bo że o żyrafki to raczej nie wierzę)
Za rady dziękuję. Michał wie, że mężczyźni naszą gumki, opaski czy bandany jednak to działa tak jak przykład znajomych z aparatami ortodontycznymi - to że noszą inni to ich sprawa on nie będzie i koniec.

W sumie dobrze, ze nie wpadł na pomysł, że spod hełmu rycerskiego włosy nie wystają :lol:

BasikM

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 25-11-2009 21:59

sredni pisze:Spokojnie, nie napisałam o tym jako o problemie do rozwiązania, tylko dlatego że ubawiło mnie pojecie obciachu w rozumieniu Michała.
Jak chce niech idzie w tym czepku, pewnie się spoci i poprosi o gumkę ( bo że o żyrafki to raczej nie wierzę)
Za rady dziękuję. Michał wie, że mężczyźni naszą gumki, opaski czy bandany jednak to działa tak jak przykład znajomych z aparatami ortodontycznymi - to że noszą inni to ich sprawa on nie będzie i koniec.

W sumie dobrze, ze nie wpadł na pomysł, że spod hełmu rycerskiego włosy nie wystają :lol:

Też racja. :rotfl:
Mam siostrę i siostrzeńców z ADHD

basiacyferki

Wsparcie

Post 26-11-2009 07:51

Justynka pisze:Liczymy Panie w przedszkolu Jakubka, żeby dowiedzieć się ile bombonierek musimy kupić na dzień nauczycielo. Wyszły nam cztery panie. Analogicznie - Cztery bombonierki musimy kupić - mówię.
- Nie mamuś, pięć bo dla Pani dyrektor dwie.
- A dlaczego? - pytam.
- Bo pani dyrektor rządzi przedszkolem, dlatego powinna dostać dwie.

Brązowonosy mi rośnie? :wink:

hehe moi chłpcy też tak mówili:)
Emil 11 lat-ZA
Ja-zmęczenie materiału

sredni

Awatar użytkownika

Post 16-12-2009 22:56

"Nie możesz mnie zmuszać do zażywania alkoholu" :shock:
Nie wiedziałam o co mu chodzi dopóki nie przyniósł mi ulotki ze składem tabletek do ssania :?

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 05-03-2011 21:21

Dzisiaj Wojtek coś tłumaczył Paulinie.
Długo nie rozumiała o co chodzi, w końcu ten nie wytrzymał i stwierdził:
" Co ty masz intelekt na debecie".

anka-niko

Awatar użytkownika

Wsparcie i Łowca Talentów

Dzieci: młody dorosły z ADHD (wbrew pozorom)

Ja: takie sobie coś ;)

Post 05-03-2011 22:16

Przeglądałam zeszyty Nika. W jednym w kilku miejscach zazanaczone fragmenty notatek (z lekcji) i na czerwono napisał nauczyciel "nieczytelne". Obok, na marginesie Niko napisał - "przepraszam, mam dysgrafię". Kilka stron dalej nauczyciel coś napisał... Po kilku próbach wpadamy na pomysł co tam jest: "Pisz notatki staranniej" :lol:
Obrazek
mama super syna - KĄT-owicza z ADHD, dysgrafią... i pasją

Jerzy Liebiert
Uczyniwszy na wieki wybór// w każdej chwili wybierać muszę... Jeździec

Uczę się ciebie człowieku.//Powoli się uczę, powoli.//Od tego uczenia trudnego//Raduje się serce i boli. *** (Uczę się ciebie, człowieku...)

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 28-03-2011 17:08

Od dawna piekę własny chleb, a od pół roku nie używam do tego mieszanek, tylko własnego zakwasu. My jemy czarny, a dla syna robię biały, pszenny.

Wczoraj do pokoju wszedł Marcin z wielką pajdą chleba z masłem i zapytał:

"Mamo, czy ty ostatnio używasz jakiegoś czita na pieczenie najlepszego chleba?"
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 28-03-2011 20:29

Dosia pisze:"Mamo, czy ty ostatnio używasz jakiegoś czita na pieczenie najlepszego chleba?"
Czego używasz?

Za moich czasów "Czita" to było imię, nazwa własna.
:hmmm: chyba się starzeję :?

regina

Wsparcie

Post 28-03-2011 20:43

Bo niestety niestety - my jesteśmy inne pokolenie. Mój młodociany informatyk (lub maniak komputerowy) też mówi czasem o "czitsach" (liczba mnoga taka, jeden "czit", dwa "czitsy") :lol:
Jednakowoż w sytuacjach hmmm...komputerowych. Ta historia z chlebem własnej produkcji jest super. :OK:
Przy okazji - gratuluję wypieków i zazdroszczę. Sama zbieram się od kilku lat do rozpoczęcia takiej działalności. Bezskutecznie.

Zofia

Awatar użytkownika

Dzieci: syn 13 lat - ZA i ADHD

Post 25-11-2011 16:34

Synek moich znajomych pierwszego dnia w przedszkolu czuł się bardzo onieśmielony. Znalazł w kąciku sali jakiś stołek i tak przesiedział cały dzień. Nie chciał jeść, bawić się, nie działały namawiania, zaproszenia i zachęcenia. Na drugi dzień sytuacja się powtórzyła, w kolejnych dniach było to samo. Wchodził do sali, od razu szukał stołka i siadał. Rodzice i panie zaczęli się coraz bardziej tym niepokoić, myśleli już o wizycie u psychologa, łamali sobie głowy co też może być przyczyną i jak można temu zaradzić.
Aż tu pewnego dnia pan woźny, czy też dozorca, po południu zabrał stołek, ponieważ potrzebował zwyczajnie żeby sobie na nim stanąć przy wymianie żarówki. Stołek nie wrócił już na miejsce w sali dzieci.
Rano chłopiec wszedł, rozejrzał się - stołka nie było, więc poszedł po prostu bawić się z dziećmi, nie robiąc żadnych ceregieli i scen.
Rodzice są dozgonnie wdzięczni panu woźnemu. :lol:
"Bo ty cłeku ni mozes zyć tak, ze se ino zyjes: jak se pojes, to ci sie spać fce, jak sie wyśpis, to ci sie jeść fce. Tobie trza wyrozumieć, po co robis i co!" Ks. Józef Tischner

Beata

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 29-11-2011 17:07

Można powiedzieć, że panie powinny się od woźnego uczyć. :lol:

ozonka

Post 07-12-2011 21:18

Gdy na geografii mówiliśmy o przyroście naturalnym, wyżu, niżu demograficznym, ludności itp. Moja koleżanka z klasy wypaliła:
Ja proszę pana, jak skończę 18lat to będę się tyle rozmnażać za nas wszystkich. Żeby nie było tego niżu i Polska przetrwała.
Ten tekst nas rozwalił. lekcję też, bo cały czas się śmielismy :D
"Carpe Diem!"

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Jaś, 12 lat, ZA i Staś, 10 lat, NT

Post 07-12-2011 21:27

A ja właśnie miałam wątpliwość przyjemność tłumaczenia siedmiolatkowi z ZA, co to znaczy "Nie cudzołóż" (Zaraza na tę wcześniejszą Pierwszą Komunię! I zaraza na katechetkę, sama nie chciała im wytłumaczyć!). Stanęło na takiej definicji: Nielegalna, pozamałżeńska wymiana materiału genetycznego.

irena

Awatar użytkownika

Post 07-12-2011 21:33

Anchen nie ma jak wieczorową porą poprawić se humor :D.

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 09-12-2011 21:41

Krzyś ma idee fix: chciałby dochować się przychówku z naszych kocic, które są złośliwie jednopłciowe. Dzisiaj odwiedziła nas ciocia (która nas obdarowała kapitalną grą "Fauna" i wiem już, gdzie żyje koszatniczka!), która jest posiadaczką kocura.
- O - rozmarzył się Krzyś - to mógłby mieć dzieci z naszą Gabuszką.
- Nie - powiada ciocia - bo on już nie jest tak całkiem kocurem.
- Wykastrowany jest - wyjaśniam. - Nie ma już plemników.
- A ja mam? - zaniepokoiło się dziecko.
- Ty masz - powiadam - ale z kocicą i tak nie spłodzisz przychówku.
- No - mówi dziecko po chwili namysłu, nadal rozmarzone - ale moglibyśmy mieć wilkołaka...

ozonka

Post 09-12-2011 23:00

Sprytnie obmyślił :) A koszatniczkę to ja mam :-]
"Carpe Diem!"

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-12-2011 09:34

ozonka pisze:Sprytnie obmyślił :) A koszatniczkę to ja mam :-]

Ale to bydlę ma jeden jedyny obszar występowania w naturze - pochodzi z Andów! Przerżnęłam na koszatniczce sromotnie :)

ozonka

Post 11-12-2011 14:05

Jakie tam bydle to słodkie małe zwierzątko, a że mocno ugryźć potrafi to już inna sprawa :)
"Carpe Diem!"

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 14-02-2012 18:39

Marcin (15 lat) w czasie składania z części nowego stolika komputerowego:
"To lepsze, niż kinder-niespodzianka!"
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 14-02-2012 21:21

Potwór zjadł mi w grze nurka - cztery razy! Przy czwartym razie Krzyś pogłaskał mnie po ramieniu i mówi:
- Policz do dziesięciu i głębokie wdechy.
Popłakałam się ze śmiechu.

ozonka

Post 15-02-2012 21:08

To może ja podam przejęzyczenie mojej nauczycielki: idz przynieś gąbkę i wymocz kredę.
Cała lekcja rozwalona ze smiechu.
"Carpe Diem!"

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 21-02-2012 23:20

no to dziś tekst mojego Krzysia

Krzyś wstając z łózka wieczorem, był już położony spać:

"No moje zęby mają dziś szczęście, bo mi się kupę zachciało".
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Ja: PPP sądzi, że mam ADHD ;)

Post 22-02-2012 11:31

- Expresiku nie możesz siedzieć przy komputerze - rzucam stanowczo
- Dobrze już dobrze, będę stał - usłyszałam :wink:
W każdym z nas tkwi talent ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć...

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-02-2012 11:30

Siedzę i czytam "Powrót Martina Guerre'a" Natalie Zemon Davis. W pokoju Krzysia rozlega się łomot, po czym wypowiedziane całkiem donośnym, ale i badawczym tonem:
- K...a!
Nic, czytam dalej, bo to naprawdę świetna książka, a awanturę zawsze zdążę zrobić. Z pokoju dziecięcia dobiega nieco cichsza i bardziej nieśmiała:
- K..a!
Dalej uparcie czytam. Po chwili dziecko woła, z takim szczerym zaniepokojeniem:
- Mamo, ty żyjesz?

Józefina

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: córka 11 lat ZA i synek 8 lat ZA

Ja: walczę

Post 23-02-2012 15:01

Boski!!! :)
Edukacja Domowa bardzo pomaga nam żyć :)

irena

Awatar użytkownika

Post 23-02-2012 15:17

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie ma jak testowanie szybkość reakcji mamy.

Ilonka88

Wsparcie rozkwitające

Ja: zdiagnozowane ADHD

Post 11-03-2012 15:25

Tekst nie dziecka a mojego męża... (chociaż czasami mała różnica pewnie) ;>

Siedzimy w samochodzie, skrzyżowanie i światła, przed nami jakiś kościół, i wielki wywieszony napis w rodzaju "zwolnij by spotkać Boga". Czytam głośno tekst mojemu M a on - a mnie się wydaje, że to jednak trzeba przyspieszyć :>

Zofia

Awatar użytkownika

Dzieci: syn 13 lat - ZA i ADHD

Post 30-03-2012 21:48

Anchen pisze:A ja właśnie miałam wątpliwość przyjemność tłumaczenia siedmiolatkowi z ZA, co to znaczy "Nie cudzołóż" (Zaraza na tę wcześniejszą Pierwszą Komunię! I zaraza na katechetkę, sama nie chciała im wytłumaczyć!). Stanęło na takiej definicji: Nielegalna, pozamałżeńska wymiana materiału genetycznego.

Katechetka mojego syna też jest taka sprytna. Zapytała dzieci na lekcji, czy któreś wie co znaczy "nie cudzołóż". To samo zrobiła kiedy omawiała co oznacza grzech nieczystości. Moje dzielne dziecko zrobiło wykład klasie, a pani podsumowała - tak, bardzo dobrze - i miała temat z głowy. A mój dociekliwy syn oczywiście mnie wcześniej przepytał w domu. Trudna rozmowa z 8-latkiem, ale musiałam mu wytłumaczyć, bo nawet samego pojęcia nie mógł zapamiętać. Mówił: nie cudzołudź, albo nie cudzochłódź.
"Bo ty cłeku ni mozes zyć tak, ze se ino zyjes: jak se pojes, to ci sie spać fce, jak sie wyśpis, to ci sie jeść fce. Tobie trza wyrozumieć, po co robis i co!" Ks. Józef Tischner

AgaSzczecin

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Post 02-04-2012 08:00

Kuba wczoraj ogląda bajkę w języku angielskim.
Po jakims czasie pytam:
- I co, Synku, podoba Ci się ? Rozumiesz co mówią ?
- Tak, podoba mi się, bo wiesz oni mówią po angielsku, ale obrazki są po polsku :wink:
POZDRAWIAM !
Aga
PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie