Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Satyra w krótkich majteczkach :-)

Moderator: Moderatorzy

kinga.9

Dama/Kawaler Srebrnego Orderu ADHD

Dzieci: Młody 11lat ZA i ADHD; Średni 13 lat ADHD, Dama 14 lat ADHD

Ja: ADHD

Post 01-06-2012 18:25

Ta sama pani psycholog pracuje w szkole moich dzieci. Dziś Mateusz (jutro kończy szczęśliwie 11 lat) nudził się na świetlicy i pani psycholog zaproponowała mu że może iść do niej. Mateusz z radością skorzystał z urozmaicenia i zdał mi relację z rozmowy: pani pytała co u nas słychać, więc powiedziałem jej, że się przeprowadziliśmy i że mama się dowiedziała że ma celiakię, i ja chyba też mam, a wcześniej mama się dowiedziała że ma obrzęk naczynioworuchowy, i że babcia ma raka płuc, no i że w ogóle się nam dobrze żyje. ;)

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: Jaś, 12 lat, ZA i Staś, 10 lat, NT

Post 01-06-2012 19:08

Jaś od poniedziałku jedzie na Zieloną Szkołę, a tu jego najlepszy kumpel zachorował, więc się trochę zmartwiłam, z kim będzie siedział. A tu dziecię odpowiedziało flegmatycznie, że spokojnie, koleżanka go już poprosiła, żeby był z nią w parze. Ogólnie się ucieszyłam, ale potem dociekam, czy się nie będą nudzili przez te parę godzin razem w autobusie.
- Nie, spokojnie - odpowiedział potomek. - Ona się będzie na mnie pokładać, a ja będę czytał "Burzę nad Pacyfikiem".
W sumie jak opis niejednego starego małżeństwa :lol:

Ida

Awatar użytkownika

Lady Chaos

Post 03-07-2012 20:06

-Mamo gdzie jest reszta moich pędzli? - zapytało mnie dziecię moje prawie 6 letnie.

-A po co Ci więcej pędzli?-zapytałam

-Będziemy z Agatą (9 letnia kuzynka) malować antykoncepcję.....

Zdębiałam, zgłupiałam, zaniemówiłam. Jak się już opanowałam postanowiłam dowiedzieć się więcej, bo nijak sobie nie mogłam wyobrazić....tej antykoncepcji jako obiektu....

-A jaką to antykoncepcję będziecie malować?- drążę....

-No normalną mamusia. Bo wiesz, jak się ma pomysł na obrazek, to jest koncepcja. Rozumiesz? A jak nie masz pomysłu i tak sobie malujesz, to jest ANTYKONCEPCJA!

:roll:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię na swój poziom, a potem zabije doświadczeniem."

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Ja: tego nie wiadomo

Post 03-07-2012 20:23

:lol:
Stowarzyszenie Akceptacja Gliwice
Klub Rodziców Autyzm HELP Fundacji JiM

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Ja: PPP sądzi, że mam ADHD ;)

Post 03-07-2012 21:14

:lol:
W każdym z nas tkwi talent ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć...

Halina

Awatar użytkownika

Licencjonowana ADHD-owa Czarownica

Dzieci: Piotrek 24 CZR z cechami ADHD i Krzyś 15 gimnazjalista ZA z cechami ADHD

Ja: ADHD zdiagnozowane przez lekarzy moich dzieci

Post 03-07-2012 21:23

Żeby ta ANTYKONCEPCJA zawsze :lol: była taka prosta
Sama ADHD, synowie ZA z cechami ADHD, a mąż podejrzany o ADD
Obrazek
Obrazek
tel. 799223703

irena

Awatar użytkownika

Żelazna baba/super rodzic

Dzieci: syn 27 lata, syn 26 lat-ADHD, córka 23 lata- ZA, córka 22lata

Ja: Tylko zakręcona, mąż ZA

Post 03-07-2012 21:31

:lol: :lol:

Adam.W

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Ja: ZA

Post 04-07-2012 13:14

:)

Całkiem abstrakcyjna ta...antykoncepcja...
Zawsze chętny do rozmowy:)

aneczka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-07-2012 21:33

Antykoncepcja antykoncepcją, mój syn na hasło że ma charakter po mamusi powiedział:

O jessssu to ja mam być kobietą? :opada:

Adam.W

Post 09-07-2012 10:10

Całkiem dramatyczne hasło: Masz OCZY po mamusi...

Justynka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-07-2012 13:02

Z ogromnym niedowierzaniem:
- Mamo, ten Palikot pali koty? :shock:

Adam.W

Post 30-07-2012 13:52

.

I jak mu wytłumaczyć,że kotów nie pali,ale co innego:)

Malwinka

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 23-08-2012 12:38

Jechałam dzisiaj z synem do lekarza ( ma brodawkę na "podeszwie" stopy do usunięcia ).
Musiałam zwolnić się z pracy.
Przed wyjazdem dzwonię do syna i mówię mu, żeby umył porządnie nogi ( kąpie się codziennie wieczorem, ale to bardzo zdolne dziecko i potrafi się wybrudzićw ciągu kilku sekund :roll: )

A on mi na to odpowiada, że nie ma mowy. Nie będzie mył dwóch nóg skoro pani doktor oglądać ma tylko jedną :shock: :lol:
Pozdrawiam. Malwinka - mama trzynastolatka z ADHD.

patik

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Dzieci: Bliźnięta 10 lat - pierwszy prawdopodobnie ZA, drugi raczej norma

Post 25-08-2012 22:45

Młody był na badaniach w PPP. Pani najpierw zawołała mnie, chwilę porozmawiałyśmy i założyła dziecku kartę. Wypytała m.inn. o adres. Potem poprosiła Mlodego - ja zostałam na korytarzu.
Ciekawa przysunęłam się bliżej drzwi, co by nic nie umknęło moim uszom. Pani zaczęła od przywitania - moje dziecko również, Pani pyta się go jak się nazywa - moje dziecko wyrecytowało, ale już słyszę, że musiał się ruszyć z krzesełka. A co pani pisze? - I najprawdopodbniej zaszedł Panią od tyłu i zerka zza ramienia. Pani niespeszona pyta dalej - A gdzie mieszkasz? W tym momencie nastąpił wrzask i moje dziecko jak z procy wystrzeliło na korytarz.
- Mamo! Ta Pani pyta się o mój adres!!!
- Dobrze kochanie, mozesz podać, to Pani psycholog - myślę, że Młody uczony, żeby nie podawać adresu obcym, tak zakwalifikował Panią.
_ Mamo! To nie o to chodzi. Ona...- i tu sugestywnie pokręcił kółka przy czole - Ona się mnie pyta, a już ma napisane! Pyta się, ale już wie - rozumiesz?

Tak na logikę - to faktycznie.
Pani nie oceniła tego zachowania zgodnie z logiką, tylko zgodnie z panującą nam konwencją....
Od zawsze wiedziałam, że mój synek jest INNY. 21 sierpnia 2012 potwierdziło się, że to AS i jak każdy AS wyprzedza swoje czasy, bo AS to ewolucyjnie człowiek XXII wieku. I tego się będę trzymać!

Adam.W

Post 26-08-2012 11:16

Dobre. Nie powiem:)

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 26-08-2012 13:28

patik pisze:Tak na logikę - to faktycznie.
Pani nie oceniła tego zachowania zgodnie z logiką, tylko zgodnie z panującą nam konwencją....
Ale o co chodzi?
Pani nie pytała o adres tylko sprawdzała, czy dziecko ten adres zna. To przecież oczywiste.

patik

Awatar użytkownika

Post 26-08-2012 14:38

Dreptaku - dla nas oczywiste, że istnieje potrzeba sprawdzenia czy dziecko zna adres. Ale dla dziecka?
Tak czy inaczej - mnie sytuacja rozbawiła. Oczywiście mój drugi synek nie zareagowałby w ten sposób...
Od zawsze wiedziałam, że mój synek jest INNY. 21 sierpnia 2012 potwierdziło się, że to AS i jak każdy AS wyprzedza swoje czasy, bo AS to ewolucyjnie człowiek XXII wieku. I tego się będę trzymać!

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 26-08-2012 15:23

No to trzeba było tak odpowiedzieć młodemu i sprawa byłaby wyjaśniona.
A że pani psycholog nie załapała o co chodzi... może trzeba zmienić psychologa?

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Dzieci: Marcin 21 lat ADHD, Piotr 29 lat

Post 26-08-2012 15:52

Patik, mnie też to rozbawiło. :OK:
Moi synowie są już dorośli, obaj po maturze i usamodzielnieni. :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

dosia.eu - mój blog o wychowaniu, mój facebook.
Zapraszam do czytania, lajkowania, rozpowszechniania i dziękuję. :)

patik

Awatar użytkownika

Post 30-08-2012 08:02

Męski szowinista!

Młody (lat 10 gdyby ktoś nie doczytał) siedzi przy śniadaniu i marudzi: a to kiełbaska nie ta, a to w bułeczce brakuje szynki itd. Na przeciwko siedzi Babcia i grzecznie wcina swoją kanapkę. Ja stoję obok i nie reaguję na marudliwe komentarze, za to Babcia dyskutuje, tłumaczy, przeprasza ze nie ta kiełbaska itd. W końcu na hasło Młodego, że ewentualnie mógłby zjeść z szynką - słyszy ode mnie - To idź sobie weź. Młody patrzy się na Babunię, nic nie mówi, a Babunia odrywa kanapeczkę od ust i już sie zabiera do biegu po szyneczkę. Moje spojrzenie osadziło ją w miejscu, Młody też zauważył i się pyta "No co?". "My jesteśmy starsze, Ty młodszy ruszaj po swoją szynkę, a następnym razem nawet nam przyniesiesz!"
Chwila przerwy i:
- NIE CIERPIĘ TEGO FEMINIZMU! - i powoli rusza się z miejsca.
Spuściłysmy zasłonę milczenia....

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 30-08-2012 10:12

Brawo dla mamy :OK:

A młodego już lubię, chociaż znam tylko z opowiadań :OK:

Przekonałam się, że ani ADHD ani ZA nie jest wyrokiem i staram się szerzyć wiedzę o tym, jak to robić, chociaż uważam, że największe, najpełniejsze i najbardziej wartościowe źródło tej wiedzy znajduje się właśnie tutaj, na tym forum.

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 05-02-2013 18:28

Jak nazywała się grupa potworków na zimowisku?
"Minecraftowe (wkład Stasia) myśliwce bojowe klasy 0 (wkład Jasia)."
Pojęcia nie mam, jak zastraszyli/przekonali/przekupili całą grupę, żeby się na to zgodziła :)

Żona Dreptaka

Wsparcie

Post 05-02-2013 20:26

Mocne!

Adam.W

Post 06-02-2013 13:17

Minecraft jest w niesamowitej modzie. :)

A teraz epizod z mojego życia .

Miałem 6 lat
Jadę z mamą autobusem. Jako,że w wieku pięciu lat nauczyłem się czytać,to wykorzystałem tę informację i przeczytałem billboard.Potem się pytam mamy
-Kto to jest ginekolog-położnik
-Ktoś kto zajmuje się paniami czekającymi na dziecko-odpowiedziała mama
-A SKROBANKI TEŻ ROBI?

Miny mamy ,współpasażerów,a potem i moja jak mama uświadomiła jakie słowa znałem były bezcenne ...

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-02-2013 15:05

Jak obserwuję dzieciątka mniej więcej w tym wieku, to myślę, że żaden szantaż nie był konieczny.
Grupa z pieśnią na ustach poszła jak w dym za tak szałową nazwą :)

emka

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Dzieci: syn 3 lata, ZA?

Post 18-03-2013 18:04

no to kilka haseł Bączka, które notowałam :)

dwa lata:
na spacerze.
Marcin zadziera głowę do góry:
- niebo!
wyciaga ręce w górę
- ide do nieba!
nie wiem, skąd to wziął, ale zrobiło mi się nieswojo...

2,5 roku:
rozwala mnie Marcina odmienianie słów...
spadło - ile spadłów! (ile wysypanych chrupków)
ciemno - ile ciemnów(w łazience ciemno i w przedpokoju ciemno)
urwało się - ile urwałów (ile urwanych rzeczy)
buziaka ósemkowi (piankowej cyferce)
Marcinek szóstkuje (szoruje piankową szóstką po ścianie)

- Marcin, co tak śmierdzi?
- wuwuwu moja kupa pe el

3 latka
prababcia do Marcina mówi - laluś.
a Marcin - spierdaluś
przypuszczam, że od słowa spierdziałeś się to wziął, zmodyfikował żeby do rymu wyszło ;)

mammamia

Awatar użytkownika

Dzieci: Teo (2003) - ZA+ADD, Leon (2005) - ZA+ADHD

Ja: Superturbodymomama

Post 29-04-2013 21:40

Teo (prawdopodobnie ZA, diagnoza w toku) i jego tata kotłują się po łóżku. To takie "męskie pieszczoty" - trochę przytulania, trochę zapasów. W pewnym momencie twarz Teosia ląduje pod pachą mojego męża. Wywiązuje się krótki dialog:

Teo (z obrzydzeniem): ŚMIERDZISZ POTEM!

Tata (z rozbawieniem): A PRZEDTEM?

Teo (z całkowitą powagą): A PRZEDTEM NIE ŚMIERDZIAŁEŚ...

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Dzieci: Krzysztof ZA (21,5), Jędrzej nie do końca NT (20), Kacper klon najst. (5 i 3/4)

Post 01-05-2013 17:49

Kacper był na ślubie swojego kuzyna, pierwszy raz w życiu w kościele. Siedzimy w 1-szej ławce. W pewnej chwili zaczyna się komunia, ludzie podchodzą. Kacper mówi do mnie szeptem: "A ten pan im coś daje, a mi nie". Ja odpowiadam: "Do tego trzeba być większym niż Ty jesteś". On: "Ty jesteś duża" Ja najpierw :opada: , a za chwilę: "Tak, ale nie spełniam innych warunków" :lol: Na szczęście więcej pytań nie było :roll:

:lol: :lol: :lol:

paniwalewska

Dzieci: Daniel 14 lat ZA , Kasia 12 lat ZA, Mateusz 9 lat ADHD

Post 15-06-2013 21:14

Moje najstarsze dziecię lat 13 mówi do mnie dzisiaj tak: Mamo, kup mi 10 koszulek z nadrukiem "Będę grzeczny od jutra". Będę zmieniał codziennie!

matken

Awatar użytkownika

Wiedźma dyplomowana

Post 23-06-2013 23:26

Kacper, obecnie 4,5l. wstał dzisiaj rano i stwierdził, że wychodzi na balkon, żeby zobaczyć co tam słychać u babci i dziadka (mieszkają obok). Wyszedł tak jak spał, czyli w samym t-shircie :lol: Za chwilę słyszę jak babcia mówi:
- To ubierz majteczki i do mnie przyjdź.
Ubieranie majteczek chwilę trwało, a właściwie nasze negocjacje kto i jak ma te majteczki założyć. Wreszcie sukces (na wielu polach, bo syn majtki do mnie dostarczył, ja pokazałam gdzie przód i majtki zostały wciągnięte samodzielnie na pupę), po czym mąż mówi:
- Ubierz jeszcze klapeczki i możesz iść do babci.
Kacper zdziwiony:
- Ale babcia powiedziała tylko załóż majteczki. O klapkach nic nie mówiła.

Poszedł boso :wink:

mama Maciusia

Awatar użytkownika

Dzieci: Maciej 13 lat ,autyzm ,zespół tourette'a,padaczka

Post 29-06-2013 08:27

Maciej budzi sie dziś rano i woła daj mi pić bo mam sandały :D
,,Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu".
— Paulo Coelho

Haskire

Dzieci: Syn 11 lat ADHD

Post 05-10-2013 21:00

Młody odrabiał zadanie domowe. Miała napisać kilka zdań na temat przedstawienia na którym byli. Ułożył pierwsze zdanie: Byliśmy w Miejskim Domu Kultury na przedstawieniu ... Kazałam mu to napisać, a on stwierdził: napiszę "Byliśmy w MDK", będzie lepiej :roll:
Literatem to ta moja pociecha nie będzie.

fasci-nation

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: kueci to moje dzieci

Ja: ZA/HFA

Post 06-10-2013 18:32

A skąd wiesz, ja też uwielbiam TLSy (TrzyLiterowe Skróty) i używam ich maniacko w notatkach dla siebie, a w jego wieku pisałam wszystko w punktach. WSZYSTKO. Teraz też lubię pisać w punktach, ale moje zdolności literackie też się rozwinęły (z pewnym ograniczeniem wyobraźni, ale technicznie jestem niezła). Daj mu trochę czasu, nie wszystko ujawnia się od razu.

Teraz coś śmiesznego z zamierzchłych czasów. Piszę to, bo coraz szybciej zaczyna robić się ciemno. No i żeby nie było offtopu.

Jesienny wieczór. Oglądam prognozę pogody. Prezenterka mówi, że dziś w nocy o godzinie 3 cofamy wskazówki zegara na godzinę 2. Dostaję dzikiego ataku płaczu, biegam po mieszkaniu i nie daję się uspokoić. Mama w szoku, o co tu chodzi. W końcu wyjaśniłam, że jeśli przestawimy wskazówki z 3 na 2, to za godzinę znowu trzeba będzie przestawiać. Nie pójdziemy spać, będziemy przestawiać wskazówki i cały świat się zawiesi, pewnie się zepsuje. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Mam wytłumaczyła mi, że tylko raz się przestawia, ale nie byłam do końca przekonana. Na szczęście świat się jednak nie zepsuł.
Koci Świat: blog | książka | sposób widzenia świata (jeśli nie podoba ci się piosenka, możesz wyłączyć dźwięk)

Industrial Love w profilu

Jak to jest cierpieć na ZA? - gdy mnie ktoś tak spyta, to zrobię to, co Kazik.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-10-2013 18:42

fasci-nation pisze:Jesienny wieczór. Oglądam prognozę pogody. Prezenterka mówi, że dziś w nocy o godzinie 3 cofamy wskazówki zegara na godzinę 2. Dostaję dzikiego ataku płaczu, biegam po mieszkaniu i nie daję się uspokoić. Mama w szoku, o co tu chodzi. W końcu wyjaśniłam, że jeśli przestawimy wskazówki z 3 na 2, to za godzinę znowu trzeba będzie przestawiać. Nie pójdziemy spać, będziemy przestawiać wskazówki i cały świat się zawiesi, pewnie się zepsuje. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Mam wytłumaczyła mi, że tylko raz się przestawia, ale nie byłam do końca przekonana. Na szczęście świat się jednak nie zepsuł.
Masz zadatki na informatyka :)
A żeby było śmieszniej, w pamiętnym roku 1995, kiedy to wyszły Windows 95 przy pierwszej zmianie czasu właśnie tak się zadziało w win. W kółko przestawiały czas!

fasci-nation

Awatar użytkownika

Wsparcie

Dzieci: kueci to moje dzieci

Ja: ZA/HFA

Post 06-10-2013 18:54

Dreptaku drogi, ale ja się zajmuję informatyką :mrgreen:

Moi koledzy się śmieją ze mnie, że jestem jak z dowcipów o informatykach. Odpowiadałam wtedy, że być może, ale nie jest ze mną tak źle, bo nie robię jak w kawale #1:
Żona informatyka wysyła go po zakupy.
- Kup parówki, a jak będą jajka, to kup dziesięć.
Chłopina po wejściu do sklepu pyta:
- Czy są jajka?
- Tak - odpowiada sprzedawca.
- To poproszę dziesięć parówek.

Do zeszłego roku. Zdarzyło się to latem, więc jest w krótkich majteczkach. Szłam do sklepu, matka powiedziała:
- Kup mi kapsułki do ekspresu. Kup żółte, a jak będą zielone, to weź dwa opakowania.
Co przyniosłam ze sklepu? 1x zielone, 2x żółte. Reakcja:
Obrazek

A ja od tego czasu jestem TRÓ.
Koci Świat: blog | książka | sposób widzenia świata (jeśli nie podoba ci się piosenka, możesz wyłączyć dźwięk)

Industrial Love w profilu

Jak to jest cierpieć na ZA? - gdy mnie ktoś tak spyta, to zrobię to, co Kazik.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 06-10-2013 21:05

fasci-nation pisze:Do zeszłego roku. Zdarzyło się to latem, więc jest w krótkich majteczkach. Szłam do sklepu, matka powiedziała:
- Kup mi kapsułki do ekspresu. Kup żółte, a jak będą zielone, to weź dwa opakowania.
Co przyniosłam ze sklepu? 1x zielone, 2x żółte.
Ja też bym zgłupiał po takim poleceniu.

MamaExpresika

Wsparcie

Dzieci: Expresik 7 lat i 3 mc - prawdopodobnie ADHD (zdania uczonych są podzielone)

Post 06-10-2013 21:19

Ja kupiłabym dwa razy zielone 8)

MamaExpresika

Wsparcie

Post 06-10-2013 21:21

Express odrabia lekcję. Ja siedzę obok i dotrzymuję mu towarzystwa. W pewnym momencie mówię: synu, jak Ty pięknie piszesz 8. (Naprawdę była doskonała, taka idealna - sama bym lepszej nie nakreśliła). Na co moje dziecko: bo wiesz mamusiu ja jestem mistrzem w ósemkach, ale w szkole się o tym nie mogą dowiedzieć - bo wiesz ja tam strasznie bazgrze :roll: Na dowód odszukał w ćwiczeniówce i na jej widok gruchnął śmiechem :hmmm:

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 15-11-2013 22:07

Dzisiaj Jaś pobierał w szkole nauki na temat bezpieczeństwa w sieci.
- Mamo - powiada moja pociecha z niepokojem po powrocie do domu - ja to chyba jestem pedofilem.
Trochę mnie zatkało, ale pytam z powagą:
- A to czemu?
- Bo ja tak lubię całować, przytulać i miętosić Stasia...
Uwielbiam szkołę.

Haskire

Dzieci: Syn 11 lat ADHD

Post 17-11-2013 22:04

Młody uczy się obecnie o częściach mowy. Dziś odrabiał zadanie z czasownikiem w roli głównej. W pewnej chwili pouczył mnie: wiesz, jest rzeczownik, czasownik i ... pisownik :lol:

Adam.W

Post 21-11-2013 17:20

Anchen

Teraz pobił młody rekord świata:)

Ryba 15

Dzieci: Ania 8 lat ZA

Post 10-04-2014 15:45

Widzę że dawno nikt tu nic nie napisał . To ja mam jeden z tekstów mojej córki . Miała 5 lat stałyśmy na przystanku czekając na autobus do przedszkola, padał deszcz. Córka ma parasol z uszami i namalowanym tygrysem .
-łaaaa ten tygrys chce cię zjeść - zwraca się do mnie
-nie boję się go bo on się śmieje - odparłam
Na to mała bez chwili zastanowienia:
- uśmiecha się bo widzi pyszną przekąskę .

I rozmowa mojego 12 letniego syna z kuzynką 18 letnią .
- muszę sobie kupić nowe buty - mówi kuzynka
- po co ? - syn
- bo idę na studniówkę
- a co to studniówka?
- taki bal 100 dni przed maturą.
- aaa to długi !

On wcale nie żartował . I które z nich ma ZA ? ;)

kinga.9

Dzieci: Młody 11lat ZA i ADHD; Średni 13 lat ADHD, Dama 14 lat ADHD

Ja: ADHD

Post 23-09-2014 07:32

rozmowa przy obiedzie

Słoneczny dzień, chyba po raz ostatni tak grzało w tym roku.... Mateusz "dziś na lekcji siedziałem przy oknie i słońce mnie spalało", na to Eryk zaskoczony patrzy na niego i mówi poważnie "niemożliwe, byłbyś co najmniej czarny od spalenia". :shock:

poliglutka

Awatar użytkownika

Dzieci: Lech 4 lata, ZA

Post 28-10-2014 22:28

Starałam się przejrzeć wątek i szczerze nie raz oplułam prawie ekran ze śmiechu :lol: Boskie teksty niesamowitych dzieciaków!
u nas historyjka lekko koszmarna.

Oglądamy tv i przedstawiana jest sytuacja pewnej mamy, nie pamiętam z jakiego kraju- ale nie z Polski i jej małego synka, który wymaga przeszczepu wątroby. Pokazana jest ta mama, która dziękuje za zebrane już pieniądze , pokazany jest malutki chłopiec leżący pod aparaturą. Leszek komentuje- o szpital. O chłopiec. Co mu jest mamo? Więc tłumaczę że jest chory, ze ma bardzo chory brzuszek i będzie miał operację. Leszek dalej komentuje- no tak, biedny chory chłopiec, ma chory brzuszek... ( w tym momencie kamera pokazuje rękę mamy która gładzi go po nodze ) a Leszek kończy- i ma zdrową nogę!!
Tak oto znalazł coś pozytywnego w smutnej historii :roll:
Jeśli nikt nikogo by nie przytulał, to w końcu ktoś by musiał zacząć.

Dosia

Awatar użytkownika

Rodzic i nauczyciel

Post 06-11-2014 22:44

Marcin nie jest już w krótkich majteczkach, ale po prostu muszę to Wam napisać:

Tato: ...a to jest PH-metr. Mierzy PH.
Marcin: Ja to chyba mam PecHa. A może jednak szczęście? :wink:
T: Ale pewnie jesteś skwaszony. :wink:
M: Ale za to żyję z zasadami! :lol:

Danmamdar

Dzieci: Darek 13 lat, ADHD

Post 09-11-2014 16:56

:cool3: Piąteczka dla Marcina!

mama Maciusia

Awatar użytkownika

Dzieci: Maciej 13 lat ,autyzm ,zespół tourette'a,padaczka

Post 10-11-2014 16:46

Idziemy na łyżwy,od rana Maciek ma kaszel i katar,wygląda na poczatek jakiegos choróbska....,mówie do niego i co młody postanowiłes mi sie rozłożyć??,na to Maciek odpowiada ze on nie ma zamiaru umierać i się rozkładać :mrgreen:

kocham tą jego dosłowność:))
,,Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw.
Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu".
— Paulo Coelho

luczynka

Awatar użytkownika

Dzieci: Syn 7 lat - ZA

Post 20-02-2015 19:19

Mistrz ciętej riposty.
Wróciliśmy dzisiaj do domu, syn (l. 7) głodny, bo w szkole oczywiście z obiadu zjadł tylko część, która mu pasowała, a reszty „nie zamówił”. W domu mieliśmy ugotowany ryż na biało, więc dający kilka możliwych do utworzenia konfiguracji. Proponowałam z jajkiem. Wyraził umiarkowany sprzeciw ("nie sądzę, by mi się to podobało"), za to po usłyszeniu oferty ryżu z truskawkami, odparł z niesmakiem:
- Wielu gorszych pomysłów nie słyszałem.

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 29-04-2015 20:47

Mąż [do psa]: - Ty to chyba mózgu nie masz!
Jaś [z innego pokoju]: - Ma, ale trzynaście razy mniejszy od Twojego.

Anchen

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 11-10-2015 15:48

Zrobiłam na obiad cytrynowego kurczaka i nie był to sukces stulecia. Po pierwszym widelcu Jaś zwrócił się do Stasia:
- Do zobaczenia w piekle. Nie przeżyjemy tego kurczaka.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Nadzieja, czyli o naszych pociechach pozytywnie