Forum     Forum - powrót na pocztek forum Portal - powrót na ADHD.org.pl Office Bogdan Mizerski

Jakiej muzyki słuchacie?

Moderator: Moderatorzy

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-10-2005 11:01

Jakiej muzyki słuchacie?

heeej
pojawiło się ostatnio coś ciekawego na polskim rynku muzycznym?
czego obecnie słuchacie?
ja zatrzymałam się jakiś moment temu na Lao Che.
i "Gusła" i "Powstanie warszawskie" bardzo mi się podobają.
i tak kręcą się te dwie płytki na zmianę a ja szukam czegoś w podobnych klimatach.
pomożecie? 8)

fn_ghost

Dama/Kawaler Brylantowego Orderu ADHD

Post 27-10-2005 11:30

hm... podobny klimat muzycznie czy jesli chodzi o teksty?

Teksty to mi nie bardzo przychodzi cos do glowy... a muzyka... domsylam sie, ze pasuja Ci ciezsze klimaty? Moze tu sie Etam wypowie ;) ja takiej bardzo ciezkiej muzyki nie slucham, ale moge polecic Ci ze swojej strony Armie, Huntera, Come... moze tez KSU? szukaj w niekomrecyjnych zrodlach :)

Jesli o mnie chodzi to najczesciej siegam po ska, reggae, raga, czasem dance hall - Bakszysz, Malego Reggae Rockers, Paprika Koprs, Bass Medium Trinity, Natural Dread Killaz, Habakuk, Indios Bravos, Zabli mi zolwia, Cala gora barwnikow... ojjjj, moglabym wymieniac w nieskonczonosc :D

Calkiem czesto wlaczam tez Voo Voo i Raz Dwa Trzy :D

Jakbym chciala wszystko wymienic to bym chyba w 8 postach nie zmiescila ;)

Ogolnie jestem chyba uzalezniona od muzyki - ona decyduje o moim nastroju, dlatego tez dobieram ja starannie do moich emocjonalnych wahniec ;)

jedyne czego nie toleruje to tego radiowego tralalala łupucupu - masy sa gluche ;)

a, no i zapomnialam o moich kochanych Kaczmarskim, Holdysie, Wolnej Grupie Bukowinie i.. i.. i.. i jak mowilam moge wymieniac w nieskonczonosc ;)

golombek

Wsparcie

Post 27-10-2005 11:42

Kto słucha hip hopu wciska 1
Kto słucha techno wciska 2
Kto słucha metalu wciska 3
Kto słucha disco polo wciska alt+f4 :D

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-10-2005 11:48

chodzi mi ogólnie o nowe polskie kapele na rynku
przez baaardzo długi czas siedziałam w klimatach dość pokręconych: Acid Drinkers, KSU, Dezerter, wszystkie odmiany Kazika itd itp
ale teraz mam wrażenie, że oni już się skończyli
że acid to już powinien calkiem się schować, bo po prostu nie da się słuchać tego co oni tam w pijackim widzie brzdąkają...
albo Siczka i KSU
przecież oni ciągle nagrywają stare kawałki tylko w nowych aranżacjach...
ech...
na dokładkę skomercjalizowany sweet noise
(swoją drogą, czy Glaca ma ADHD? :-))

a wiesz, kto śpiewa "Milość, to nie pluszowy miś"?
wpadło w ucho i nie wiem, gdzie szukać...

missblack

Awatar użytkownika

Post 27-10-2005 12:08

Jak dla mnie, ostatnio Coma jest the best. Pojechałam z mężem na koncert i oszalałam na ich punkcie. To co przeżyłam nie da się opisać.
Gdy tylko będą znowu koncertować w naszych stronach, nie omieszkam skorzystać. To jest zespół, którego jednak lepiej słucha się na koncercie.

fn_ghost

Post 27-10-2005 12:28

blackant pisze:...a wiesz, kto śpiewa "Milość, to nie pluszowy miś"?
wpadło w ucho i nie wiem, gdzie szukać...

zespol sie nazywa happysad :D http://www.happysad.art.pl

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 27-10-2005 12:41

dzięki dzięki dzięki :D

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 27-10-2005 15:31

Jeżeli chodzi o to czego słucham to tak:
1) Therion (płyty "Theli" i późniejsze) www.megatherion.com www.therion.metal.pl
2) Nightwish www.nightwish.com
3) Apocalyptica www.apocalyptica.com
4) eRa www.era-music.artistes.universalmusic.fr

Poza tym to w kilku kawałkach lubię:
5) Metallica
6) System of a down

blackant pisze:chodzi mi ogólnie o nowe polskie kapele na rynku.
Z tym raczej Ci nie pomogę.

Gołąbku: http://bash.org.pl/14046
Obrazek
Obrazek

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 01-11-2005 13:21

Swoją boską mocą sprawczą, przeniosłem pogadankę o bash.org.pl do http://portal.adhd.org.pl/phpbb/viewtopic.php?t=881
Obrazek
Obrazek

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-11-2005 10:28

A ja ostatnio w kółko kapeli ze wsi warszawa :twisted:

filip222

Post 02-11-2005 17:03

Gorszy dzień?

ellen

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 04-11-2005 22:24

a moze ktos z Was slucha Leonarda Cohena ???

UWIELBIAM GO !!! Ma niesamowity, wibrujacy glos, baardzo niski - COŚ PIĘKNEGO
Gorąco polecam, zwłaszcza Paniom /* poza utworami z ostatniej płyty "Dear Heather" - tam już prawie same chórki śpiewają a Cohen tylko powie po 1-dnym zdaniu na cała piosenke... */

Sonnenfinsternis

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Złotego Orderu ADHD

Post 14-12-2005 17:21

ellen pisze:a moze ktos z Was slucha Leonarda Cohena ???

UWIELBIAM GO !!! Ma niesamowity, wibrujacy glos, baardzo niski - COŚ PIĘKNEGO
Gorąco polecam, zwłaszcza Paniom /* poza utworami z ostatniej płyty "Dear Heather" - tam już prawie same chórki śpiewają a Cohen tylko powie po 1-dnym zdaniu na cała piosenke... */

Tak glos Cohena jest niezwykly, szczegolnie w "everybody knows" jest to odczuwalne. Mi sie szczegolnie podoba "Dance me to the end of love".
Generalnie muzyki slucha roznej, bo zalezy do czego i jaki mam nastroj.
Kiedy jestem na luzie slucham: Stinga, Urbaniaka, Gregorian, Metallica, Queen, Deep Purple itp.
Przy grafice komputerowej, wywolywaniu zdjec slucham I, IV, II symfoni Brahmsa (moze pobudza wrazliwosc na barwy), znajdzie sie kwartet smyczkowy "Pstrag" Schuberta, ktrory sprawia, ze odplywam w gorski krajobraz nad potokiem :)
przy zagadnieniach matematycznych: 8 symfonia Beethovena, koncerty fortepianowe Mozarta (szczegolnie 21).
Ale zabijcie mnie, nie wiem dlaczego to dziala.
Leworeczny z ADHD, sluch absolutny + Asperger (?)

"Ich kenne eine Aussage, die sich innerhalb des Systems weder beweisen noch widerlegen lässt. Sie ist aber wahr." Kurt Gödel

reuptake

Awatar użytkownika

Post 14-12-2005 18:39

ja tylko w samochodzie ostatnio (odtwarzacz mp3 to jednak jest to!). do samochodu sprawdza się specyficzny rodzaj muzyki, jeszcze nie wiem, jak to zdefiniować (pewnie od stylu jazdy zalezy), w każdym razie dobrze wchodzi arcade fire, pj harvey, sonic youth, fugazi, świetnie beck i różne hip-hopy a np. jane's addiction już nie.

ellen

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 15-12-2005 09:19

---

Sonnenfinsternis pisze:Tak glos Cohena jest niezwykly, szczegolnie w "everybody knows" jest to odczuwalne. Mi sie szczegolnie podoba "Dance me to the end of love".
Generalnie muzyki slucha roznej, bo zalezy do czego i jaki mam nastroj.
Kiedy jestem na luzie slucham: Stinga, Urbaniaka, Gregorian, Metallica, Queen, Deep Purple itp.
Przy grafice komputerowej, wywolywaniu zdjec slucham I, IV, II symfoni Brahmsa (moze pobudza wrazliwosc na barwy), znajdzie sie kwartet smyczkowy "Pstrag" Schuberta, ktrory sprawia, ze odplywam w gorski krajobraz nad potokiem :)
przy zagadnieniach matematycznych: 8 symfonia Beethovena, koncerty fortepianowe Mozarta (szczegolnie 21).
Ale zabijcie mnie, nie wiem dlaczego to dziala.

Oj - zgadzam sie Everybody knows - jest niesamowite. Ja osobiscie posiadam WSZYSTKIE plyty Cohena - 3 najbardziej "odczuwalne" utwory dla mnie to:
Gipsy Wife (album Recent Songs, utwor nr 8 )
"If this be your will...." (Varius Postions, utwor nr 9)
"Avalanche" (Songs of Love & Hate, nr 1)
Znasz ?

A jesli mozna spytac o "twoja" grafike komputerowa - co rysujesz ? (jesli to nie jest zbyt niedyskretne pytanie oczywiscie) - ciekawa jestem co powstaje przy Brahmsie :)

Pozdrawiam

Sonnenfinsternis

Awatar użytkownika

Post 16-12-2005 00:37

Re: ---

ellen pisze:Oj - zgadzam sie Everybody knows - jest niesamowite. Ja osobiscie posiadam WSZYSTKIE plyty Cohena - 3 najbardziej "odczuwalne" utwory dla mnie to:
Gipsy Wife (album Recent Songs, utwor nr 8 )
"If this be your will...." (Varius Postions, utwor nr 9)
"Avalanche" (Songs of Love & Hate, nr 1)
Znasz ? A jesli mozna spytac o "twoja" grafike komputerowa - co rysujesz ? (jesli to nie jest zbyt niedyskretne pytanie oczywiscie) - ciekawa jestem co powstaje przy Brahmsie :)
Pozdrawiam

Nie mam z reguly pamieci do nazw utworow chyba, ze cos mi szczeegolnie utkwi w pamieci. Musialbym je uslyszec (byc moze tu Cie zawiodlem). Co do grafiki, rzadko rysuje cos z siebie. Wyjatkiem byl projekt okladki do slownika polsko-niemieckiego, ktory chcialem komus wreczyc. Najczesciej jednak przeksztalcam gotowe szablony, czy jakies obiekty w inne. To wlasnie przy muzyce wpadaja mi ciekawe pomysly. Czasem zapamietuje zdarzenia, osoby, stany umyslu w muzyce. Przykladem moze byc moj film z zacmienia slonca 3.10.2005 w Madrycie. Przezylem z ludzmi w parku piekne chwile, a emocje skojarzylem z 3 symfonia Beethovena „Eroika“ (allegro con brio). Po prostu zabawilem sie w montazyste i dalem w tle muzyke. Wierz mi, nie musialem srodkowej czesci filmu (poczatku, maksimum i konca zacmienia) przycinac. Z jakis powodow czesci utworu pasowaly do zdarzen i emocji ludzi (niektorzy wyli i gwizdali), a ja tylko znalazlem powiaznie miedzy wszytkim. Pamietam jak kiedys wracalem z pracy, a na niebie ukazala sie zorza polarna. Widzialem piekna szybkozmieniajaca sie czerwona poswiate na niebie. To wywolalo we mnie takie same emocje jak w „allegro non troppo“ z IV symfonii Brahmsa. Kazdy, kto dostaje dreszczy, robi mu sie zimno z emocji kiedy slucha muzyki, wie o czym mowie. Bylem kiedys w Schaffhausen i filmowalem slynne wodospady na Renie. Jako tlo muzyczne wzialem „poco sostenuto – vivace“ z VII symfonii Beethovena. Jesli sie odejmie 4 minutowy nieco powolny wstep, to dynamika kawalka przypomina kotlujaca sie wode i gwaltownosc wodospadu. Moglbym Wam duzo opowiadac, ale nie chce zanudzac :(
Leworeczny z ADHD, sluch absolutny + Asperger (?)

"Ich kenne eine Aussage, die sich innerhalb des Systems weder beweisen noch widerlegen lässt. Sie ist aber wahr." Kurt Gödel

ellen

Awatar użytkownika

Waleczny rodzic

Post 16-12-2005 20:19

Re: ---

Sonnenfinsternis pisze:Nie mam z reguly pamieci do nazw utworow chyba, ze cos mi szczeegolnie utkwi w pamieci. Musialbym je uslyszec (byc moze tu Cie zawiodlem).

Mogę Ci wysłać MP3ki :D

Żartuję :wink: Nie chcę nikogo zadręczać Leonardem Cohenem i nie oczekuję że masz znać go od A-Z /*nawet ja kilku płyt po prostu nie potrafię słuchać */

Jeśli chodzi o resztę postu - to brzmi imponująco :D. Naprawdę. Daj znać jak będziesz kiedyś organizował swoja wystawę :wink:

Jacek

Awatar użytkownika

Ojciec Dyrektor

Post 30-12-2005 12:43

Jakiej muzyki słuchacie?

Dla mnie muzyka jest wielką nagrodą i obietnicą . Gdyby nie muzyka świat byłby monofoniczny . Wychowałem się na audycjach śp.Tomka Beksińskiego,więc klimaty przez Niego zaszczepione pozostały we mnie po dziś dzień . Lista moich ulubionych wykonawców jest dość obszerna , a mieszczą się na niej min. Dead Can Dance, Talk Talk,Antimatter,Lacrimosa,Kate Bush,Sigur Ros...., klimaty art rockowe,neoprogresywne...
W życiu nie ma przypadków!
Życie jest jak zły dowcip . Kiedy zaczynasz go rozumieć , smakować wtedy ci go odbierają.
To prawda że młodość marnujesz za młodu , a gdy nauczysz się wreszcie żyć , wtedy jest już po wszystkim.....

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 30-12-2005 20:16

Och i jeszcze Deine Lakaien uwielbiam!!!!!!!!!!!

http://sarcatiel.wrzuta.pl/audio/4Ox8osNPHE/ple_ple
Ostatnio zmieniony 26-02-2007 12:52 przez Marta, łącznie zmieniany 1 raz
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Mateusz

Awatar użytkownika

Dama/Kawaler Brązowego Orderu ADHD

Post 30-12-2005 23:01

Ja słucham muzyki , którą mój tata określa "unc unc unc" :) . A dokładnie techno,drum&bass,troche trance no i ten słynny HiP-HoP w szczególności Polski. Polska ma jeszcze dziwne przekonanie to tego rodzaju muzyki ,że to same przekleństwa itd. Niemożna na przykładzie 1 lub 2 utworó oceniać wszytskich :) . Mam nadzieje ,ze to się zmieni :)
LoS aMi

www.dmp-polimer.pl <--- coming soon...

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 30-12-2005 23:23

Mam nadzieję, że będziesz słuchał tej 'muzyki' daleko ode mnie. Reaguję na te dźwięki alergicznie.
Stanowczo protestuję przeciwko nazywaniu hip-hopu muzyką. Niech się nazywa jak chce. Ale muzyka to jest co innego.

etam

Awatar użytkownika

Linuxiarz młodszy

Post 30-12-2005 23:25

Jeżeli chodzi o muzykę w stylu "techno,drum&bass,troche trance no i ten słynny HiP-HoP", to dopóki ktoś tego szłucha niezbyt natrętnie, to OK. Ale jeżeli jakiegoś samochodowego umcyka dalej słychać niż widać, to mam ochotę go zastrzelić.

Ale mam nadzieję, że ty Mateuszu jesteś osobnikiem myślącym i takich sportów extremalnych, jak wybijanie szyb silnymi basami, nie uprawiasz. :)
Obrazek
Obrazek

Mateusz

Awatar użytkownika

Post 31-12-2005 19:22

etam pisze:Jeżeli chodzi o muzykę w stylu "techno,drum&bass,troche trance no i ten słynny HiP-HoP", to dopóki ktoś tego szłucha niezbyt natrętnie, to OK. Ale jeżeli jakiegoś samochodowego umcyka dalej słychać niż widać, to mam ochotę go zastrzelić.

Ale mam nadzieję, że ty Mateuszu jesteś osobnikiem myślącym i takich sportów extremalnych, jak wybijanie szyb silnymi basami, nie uprawiasz. :)
nie :!: Ja wole założyć sobie słuchawki i samemu słuchać , niż innych "narażać" na słuchanie nielubianej przez nich rodzju muzyki ;) . A tak pozatym w samochodzie wg. mnie to powinno się słuchać szybszej muzyki , która podudza do szybszego myślenia :) , a słuchanie muzyki na MaX w samochodzie to troche głupota . A szczególnie słuchanie w maluchu to już jest eXtreme :D . Ale są tacy :)Mam nadzieje ,ze ktoś mnie zrozumiał :lol: .
.::PoZdRoWiEnIa Z BoLeSłAwCa::.
.::MaTeUsZ::.
LoS aMi

Mateusz

Awatar użytkownika

Post 31-12-2005 19:24

dreptak pisze:Mam nadzieję, że będziesz słuchał tej 'muzyki' daleko ode mnie. Reaguję na te dźwięki alergicznie.
Stanowczo protestuję przeciwko nazywaniu hip-hopu muzyką. Niech się nazywa jak chce. Ale muzyka to jest co innego.
no nieweim ile Ty masz lat , ale jak byłeś młodszy (16-22 lata) to muzyka słuchana prez Ciebie "napewno" nieprzypadała do gustu Twoim rodzicom. No np. Rock 20 lat temu co to było :?: hahahahahah . Taka dziura pokoleniowa jest między młodszymi i starszymi i mało ludzi potrafi to zmienić :D
LoS aMi

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 31-12-2005 19:33

Mam trochę ponad 40 lat.
Muzyka moich rodziców od mojej nie bardzo się różniła.
Jestem w stanie słuchać tego, czego słuchają moi synowie. Ale nie jestem w stanie słuchać rapu i hip-hopu.
Starałem się przekazać moim synom pewien gust. Także muzyczny. Cieszę się, że mi się udało.

golombek

Wsparcie

Post 31-12-2005 19:39

Też mam krzesełko (4) z przodu. Słucham muzyki pokolenia moich rodziców, mojego pokolenia i pokolenia moich dzieci. Ale słucham TYLKO muzyki. Rap i Hip-hop muzyką dla mnie nie jest.

Mateusz

Awatar użytkownika

Post 31-12-2005 20:07

Gentelmeni o gustach nie dyskutuja :wink:
LoS aMi

golombek

Wsparcie

Post 31-12-2005 20:18

Nie dyskutuję. Nie potepiam Twoich gustów muzycznych i nie mam zamiaru przekonywać Cię do słuchania tego co ja słuchac lubię. Wyraziłem tylko swoją opinię szanując jednocześnie Twoje muzyczne upodobania. Moja córka słucha Mandaryny i nie zabraniam jej tego, ani nie staram się przekonać, że jest to muzyczne beztalencie :?
Inna sprawa, że dżentelmenem na pewno nie jestem :lol:

Gość

Post 15-01-2006 11:42

Witajcie. Wreszcie znalazłam jakieś fajne forum :D Ja słucham rocka i metalu. Kocham taką muzykę.

dreptak

Awatar użytkownika

Terapeuta

Post 15-01-2006 18:29

Mateusz pisze:Gentelmeni o gustach nie dyskutuja :wink:

Również nie dyskutuje się o faktach. Ale można dyskutować o definicjach, przedstawiać własne oceny.
A ja obstaję, że hip-hop i rap nie są muzyką. Są jakimiś utworami, niech będzie nawet, że jest to twórczość artystyczna. Ale muzyka to nie jest. Nawet w sensie ustawy o prawie autorskim.
Nie mówię, że jest to be. Mnie ten rodzaj TFUrczości nie zajmuje. Ja tylko twierdzę, że jeżeli coś nie ma wyraźnej linii melodycznej nie jest muzyką. To jest sprawa DEFINICJI.

Cyntia

Awatar użytkownika

Post 16-01-2006 02:10

Gentlemani nie spierają się co do faktów, ale fakty mogą się spierać co do gentlemanów.

W pełni popieram Dreptaka i Golombka, z żalem, bo sobie myślę, że jeśli nie jestem w stanie znieść tej muzyki której słuchają teraz młodzi ludzie to znaczy, że już zdziadziałam do reszty, ale nie jestem, przepraszam.

W młodości słuchałam punka, tam też nie było wiele muzyki, ale jednak no troszkę przynajmniej.
"Lubiłabym poranki, gdyby zaczynały się później"
Przepraszam za błędy ortograficzne - dysleksja w galopie
Mam ADHD, starszą córę z ADHD a mężusia oraz młodszą córę bez ADHD.

weczi

Awatar użytkownika

Post 16-01-2006 03:23

a nie gentelman'i ?
niewazne
ja tam lubie ostatnio wszystko
kiedys lubilem stary dobry rock typu perfect czy marillion
potem bylo troche hh no i amerykanski punkrock i numetal
zawsze lubilem dobre kawalki muzyki powaznej
czasem lubie poskakac przy techno, czasem lubie metalowe darcie
wszystkiego po trochu, ostatnio nie jestem ukierunkowany w zaden kierunek...
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

golombek

Wsparcie

Post 16-01-2006 05:38

weczi pisze:a nie gentelman'i ?

Gentelmen od gentlemana to tak jak piżama od pidżamy, czy grejpfrut od grapefruita. Mimo wszystko uważam, że lepiej napisać dżentelmen.

weczi pisze:kiedys lubilem stary dobry rock typu perfect czy marillion

Stary dobry rock akurat zupełnie z czymś innym mi się kojarzy. Te zespoły w moim pojęciu są dość młode, byłem już nastolatkiem, gdy zaczynały karierę co nie znaczy, że ich nie słuchałem :lol:

weczi

Awatar użytkownika

Post 18-01-2006 06:02

tak tylko ze spytaj ludzi w moim wieku kto to jest maryllion ect. powiedz jakis tekst z rejsu albo misia... ja mam dopiero 23 lata... :) ale mialem starszego brata ktory mnie wciagal zreszta mam swoj wlasny gust :P
ostatnio sciagnalem czajkowskiego :)
Bartłomiej Weczera
www.ADHD.org.pl
bo razem łatwiej
weczi@o2.pl

k66

Awatar użytkownika

Post 26-01-2006 13:34

friendly_net_ghost pisze:, Bass Medium Trinity, Natural Dread Killaz, Habakuk, Indios Bravos, Zabli mi zolwia, Cala gora barwnikow... ojjjj, moglabym wymieniac w nieskonczonosc :D

ja bym jeszcze dopisam Vavamuffin (rewelka) i Axe Sounsystem vel. Dj Feelx

Wiolka

Awatar użytkownika

Post 26-01-2006 13:57

Cieszę się, że ktoś jeszcze uważa muzykę poważną, że ją słucha i nie boi się do tego przyznać. Uwielbiam Johanna Straussa - walce. Również wszelakie biesiady. Nie pogardzę muzyką relaksacyjną. Był czas na rocka, itp. Natomiast na dzień dzisiejszy zdzieram płyty Bartka Wrony i Crazy Froga. :D

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 26-01-2006 19:19

Słucham wszystkiego, co ma dobrą gitarę, od bardzo starych rockowych kawałkow aż po metal i punk. Oprócz tego czasami napada mnie na rzeczy bardzo stare, a jeśli mam nastrój masochistyczny, to jazz.
Nie stronię od muzyki poważnej, ale jeśli już, to jakieś walce wiedeńskie, kawałki operetkowe, taki "pop" jak na klasykę, poważna-niepoważna. Coś, przy czym się da potańczyć (chociaż i tak nie umiem tańczyć, ale lubię).
Hiphop to nie jest muzyka, tylko rodzaj melorecytacji, jak kto lubi, ja nie bardzo. Nie lubię też umcowania, bo jeśli w czymś powtarzają się sample, na zasadzie zdartej płyty, to znacząco wzrasta we mnie poziom irytacji. Dostaję wtedy złudnego wrażenia, że to nie muzyka, tylko mnie się w uszach coś zacięło. Piekielnie wnerwiające.
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

marcinek

Awatar użytkownika

Post 24-02-2006 11:59

golombek pisze:Kto słucha hip hopu wciska 1
Kto słucha techno wciska 2
Kto słucha metalu wciska 3
Kto słucha disco polo wciska alt+f4 :D

hip-hop to całkiem ciekawa muzyka , spiewają duzo o życiu i daje duzo do myslenia

Techno też jest dobre ale nie do słuchania tylko do zabawy zeby sie wytańczyc ...

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-03-2006 18:20

marcinek pisze:Techno też jest dobre ale nie do słuchania tylko do zabawy zeby sie wytańczyc ...

A wcale nie!
Ja dzisiaj słuchałam, tylko i wyłacznie słuchałam Kai Tracid... (choć moze to jest jakiś podgatunek... trance, czy co , prawdziwie w tym siedzący może by sie oburzali na takie wpychanie do 1 wora.)
I jeszcze lubię U 96.

Prawda ,że czasem to całe "umcy umcy" moze sprawić ,że sobie człowiek myśli ,czy aby nie ma zapalenia ucha...ale... ja i tak lubię czasem.
Z tego samego powodu dla jakiego mogłabym ćpać.
Przenosi w jakis inny stan świadości...
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-03-2006 18:23

stworzonko pisze:a jeśli mam nastrój masochistyczny, to jazz.

Bo długi i nudny?
Ja niestety z tego powodu nie jestem w stanie zbyt często słuchać jazzu.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

stworzonko

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-03-2006 19:06

Marta pisze:

Bo długi i nudny?

Bo kiedyś musiałam recenzować spotkania jazzowe i kojarzy mi się ze snobizmem, smrodem fajek i długimi godzinami oczekiwania na szansę wywiadu z wykonawcą.
Chyba, że piosenka jest naprawdę fajna, albo pasuje klimatycznie do tego, co piszę. Traktuję muzykę trochę jako ścieżkę dźwiękową.
"Gdybym był rybą z Ukajali, to oczywiście wciąż bym śpiewał.
Rodacy by mnie się słuchali i podziwiali jak Szopena. Uma uma um."

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 01-03-2006 19:19

Ja czasem tez traktuje muzyke jako ściezkę dzwiękową , ale zasadniczo podchodze do niej osobno.

Hmm... to znaczy tak własciwie caly czas czegos słucham... ale chyba wszystko co robię traktuje jako pretekst do słuchania muzyki. Robie coś tlko po to ,zeby nie siedzieś bezczynni na pupie i nie denerwować ludzi bezczynnością.
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

swietelko

Awatar użytkownika

Post 02-03-2006 02:41

Slucham red hotow. Moglbys sie nazwac fanem.

Poza tym zauwazylem, ze muza mnie obezwladnia. Jesli puszcze cos refleksyjnego to rozkminiam. Jesli puszcze cos szybkiego...
Swietelko na scenie, swiatelko w tunelu. Swiatelko tez za horyzontem.

mrówa

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-03-2006 10:13

Marta pisze:

Bo długi i nudny?
Ja niestety z tego powodu nie jestem w stanie zbyt często słuchać jazzu.

khę, no wypraszam sobie
ostatnio wpadłam w trans i słucham "the best smooth jazz ever!"
i rozpływam się w głosie Minnie Riperton...

k66

Awatar użytkownika

Post 02-03-2006 11:18

Red Hot czyli Peppers kiedys byli spoko (blood sugar sex magic) ale kolejne ich plyty to niestety rownia pochyba w dol :(

tym smooth jazzem zona mnie czasem katuje.
Ja natomiast kilka dni temo wrocilem do niesmiertelnych kawalkow Kukiza i Piersi, zwlaszcza jeden kawalek polecam wszystkim - "Różnie bywa"

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 02-03-2006 12:38

"Czasami jest słońce , czsami jest deszcz..." to to?
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

k66

Awatar użytkownika

Post 02-03-2006 12:58

Marta pisze:"Czasami jest słońce , czsami jest deszcz..." to to?

yyyyep to to a co podoba sie czy nie?

Marta

Awatar użytkownika

Wsparcie

Post 06-03-2006 15:35

Hmmm... kilka lat temu ta kaseta wpadła mi do wiadra z brudną wodą, kiedy wpadłam na super pomysł zmieniania kasety w walkmanie w czasie mycia podłogi i nad wiadrem.
Od tego czsu nie słyszałam piosenki...

Z tego co pamietam srednio lubiłam.
Lubiłam za to "Iron Mana" i "Zośke"
Kiedyś ( ósma klasa) nawet wpadłyśmy na pomysł z kolezankami,ze aby ominąć sprawdzian z matmy pójdziemy na eliminację do szkolnego festiwalu kultury i zaprezentujemy ją grupowo z odopowiednim układem tanecznym :)
Dostałyśmy wyróznienie za poczucie Humoru :)
Jutro to dziś,
tylko że jest jutro.

ayla

Awatar użytkownika

Post 06-03-2006 16:07

A ja słucham muzy gotyckiej.
http://www.bociany.ec.pl/

Religia jest czymś głęboko infantylnym, porównywalnym z dziecięcą neurozą –Zygmunt Freud.

monis

Awatar użytkownika

Post 06-03-2006 16:14

ayla pisze:A ja słucham muzy gotyckiej.

To znaczy konkretnie czego :?: :D :D :D
Pozdrawiam Monika
Następna

Wróć do Pogadajmy tak na luzie na inne tematy